شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
تجربیات از بنجامین مارادور - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاح های بادی (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- انجمن: محصولات خانواده بنجامين Benjamin products (/forumdisplay.php?fid=48)
+---- انجمن: محصولات پی سی پی (PCP) (/forumdisplay.php?fid=80)
+---- موضوع: تجربیات از بنجامین مارادور (/showthread.php?tid=587)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73

RE: تجربیات از بنجامین مارادور - kami - 2011-10-30 12:33 AM

سلاح بنجامین مارادور و منبع زیرKhansariha (214)
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: تجربیات از بنجامین مارادور - kami - 2011-10-30 01:43 AM

سلاح بنجامین مارادور,ساخت امریکاKhansariha (214)
لازم به ذکر است که:کیفیت سلاحهای ساخت اروپای غربی(المان,سوئدKhansariha (48)و البته ایتالیا)از کشور امریکا بسیار بالاتر است.
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: تجربیات از بنجامین مارادور - میثم کماسایی - 2011-10-30 06:51 AM

عبدالرحمن جان fx (تولید سوئد) اگر بهترین برند دنیا در PCP نباشه از برترینهاستKhansariha (8)

RE: تجربیات از بنجامین مارادور - stivist - 2011-10-30 08:35 AM

دوستان بنده به دلیل اینکه تمام این اسلحه ها رو داشتم به نظرم این گونه قضاوت کردن در مورد اسلحه ها اصلا درست نیست.اینکه بگیم کلا این اسلحه خوبه یا بد حرف درستی نیست.هر کدوم از اونها دارای محاسن و معایبی هستند که باید اونها رو بررسی کرد.به جرات میگم قدرت و دقت تمام این اسلحه ها تفاوت های خیلی کمی داره(البته محصولات اوانیکس قدرتشون بالاتره و قابل توجه و من دقتشونو در این قدرت هم پایه اسلحه های دیگه میدونم)

تو این اسلحه ها فاکتورهایی مانند وزن-بلانس-زیبایی-قیمت - میزان صدا-نوع خشاب-نوع مسلح شدن-نوع ضامن-نوع قنداق و ظرافت ان-نوع لوله-نوع ماشه-مهندسی ساخت قطعات-نوع والو و نحوه کارکرد ان و تلرانس سرعت ها-تعداد شات-نوع خان و ایجاد بالستیک مناسب-خدمات پس از فروش(منظورم گیر اومدن قطعات هستش) با هم فرق میکنند و هر کدام در تعدادی نسبت به باقی اسلحه ها برتری دارند.
به نظر بنده وایرخ 100 از میون اسلحه هایی که داشتم بیشترین فاکتور رو به خودش اختصاص داده که حتی این موضوع نمیتونه باعث برتری مطلق وایرخ بشه چون شاید وایرخ مثلا 10 فاکتور مثبت داشته باشه ولی فاکتور قیمت رو نداره(برای همه)پس میخوام بگم فاکتور های بالا هر کدوم داری وزنی(ارزش) هستن که برای هر نفر فرق میکنه.
البته در مورد هاتسان من به این باور هستم که خود ترکها هم باور نداشتن که این اسلحه به این خوبی از اب در بیاد.وقعا با این که بنده هم به تکنولوژی ابن ترکها اعتمادی نداشتم ولی این محصول باعث شده تا این اسلحه(فقط همینو بس)رو جر اسلحه های خوب در نظر بگیرم و در رده مقایسه با اسلحه هایی مثل وایرخ و اوانیکس و ماردور و ... قرار بدم
پس به نظر بنده با توجه به این نکات به نظرات هم دیگه احترام بزاریم و کاملا به صورت مطلق صحبت نکنیم.
سربلند و پیروز باشید

RE: تجربیات از بنجامین مارادور - AIRKING - 2011-10-30 08:36 AM

به نظر من هر کسی باید بنا به نیازش اسلحه تهیه کنه.
یکی نیازش شکار هست ،یکی قدرت،یکی دقت،یکی هم نیازش خرید تفنگ های گوناگون با قیمت های سرسام آور هست.
من نه قصد دفاع از برند خاصی دارم نه قصد تخریب.
به نظرم کسی که قصد شکار کردن و دقت خوب به بالا و یه قدرت معقول داره و هزینه هم براش مهمه بهترین گزینه خرید یه پی سی پی ارزون قیمت مثل هاتسان هست.
بنده با همین هاتسان توی 180 متری سی دی زدم و توی 100 متری ته شیشه ایستک و توی 50 متری گروپی در حد 1 سانت باهاش گرفتم و هیچ وقت هم نشده که باهاش برم شکار و من رو شرمنده کنه.تا الان هم که نزدیک به 1.5 هست دارمش خدا رو شکر گوش شیطون کر هیچ مشکلی نداشته یعنی حتی یه اورینگش هم خراب نشده.کلی هم شلیک باهاش داشتم.
پس با این تفاسیر دقت و قدرت هاتسان دقیقا مثل بنجامین مارادور هست و قدرت حتی بیشتر هم هست.میمونه مسئله کیفیت که اونم به نظرم هاستان همچین کیفیت پایینی نداشته باشه که بعضی ها با چوب دستی مقایسش می کنند.و مسئله اخر قیمت هست که مارادور حداقل بدون تلمبه دو برابر هاستان قیمت داره.
خوب من با یه حساب دو دوتا 4 تا هاستان رو میخرم.چون هم خوشدست هست ،هم سبک،هم کوتاه(جهت حمل و نقل اسان) هم پر قدرت،هم با دقت، هم ارزون قیمت و هم مناسب کاری که من میخوام هست.لوازمش هم نسبتا راحت گیر میاد.

اما این نکته رو پنهان نمی کنم که اگر پول زیادی داشتم و صرفا جهت تنوع بدم نمیاد یه سوماترا 2500 داشته باشم چون خیلی خیلی پر قدرت هست و خیلی خیلی با دقت و خیلی خیلی کلاسیک و زیبا و بیشتر به درد ویترین میخوره.
ببخشید از دوستانی که این مطلب ممکنه نارحتشون کرده باشه اما خدا میدونه که قصدم فقط و فقط نشون دادن دیگاه های مختلف بود.
یا علیKhansariha (8)

RE: تجربیات از بنجامین مارادور - kami - 2011-10-30 09:04 AM

بنجامین مارادور,ساخت امریکا.Khansariha (214)
لازم به ذکر است که در زمینه سلاح,کشورهای اروپای غربی حرف اول را در کل جهان میزنند.

RE: تجربیات از بنجامین مارادور - kami - 2011-10-30 12:00 PM

معرفی سلاح بنجامین مارادور

RE: تجربیات از بنجامین مارادور - ahura - 2011-10-30 02:48 PM

درود بر همه دوستان.

پست آقای کامی دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

با موضوع بیربط نیست و در ضمن یه کلیپ جالب هم از بنجامین توش هست که دیدنش خالی از لطف نیست.ولی در مورد شکلک نمیتونم نظر بدهم.

دوستان منِ آمی که از نظر تجربه و فَن هیچی بلد نیستم بنجامین رو به هاتسان و اوانیکس ترجیح میدم . علتش خیلی واضح و روشن هستش چون بنجامین

از رگلاتور بهره میبره و شلیکهای یکنواختی میده و کار باهاش بسیار ساده و آسان هست و قلق خاصی هم نمیخواد و مبتدی یا حرفه ای میتونند براحتی با این تنفنگ

کار بکنند و اصطحلاک آنچنانی هم نداره ( طبق فرمایش اساتید و دوستانی که با این سلاح کار کرده و تجربش رو دارند )فقط باید فاصله ها رو در هدف گیری مَد نظر داشت

ولی در صورتیکه در هاتسان و اوانیکس هم فاصله و هم تعداد شاتها رو نسبت به هوای مخزن باید در نظر داشته باشیم که این موضوع دنگ و فنگ و البته فن بیشتری

میخواهد.( باید خیلی حرفه ای بود ) و اما بحث قدرت،در تفنگ بادی زیاد هم پیچیده نیست و به نظر من 40 ژول استاندارد این تفنگ، قدرت معقول و مناسبی

میتونه باشه. خُب حالا دوستانی که علاقه به قدرت بالا دارند خواهشا بفرمایند که با این بنجامین مارادور ( بدون تیون) چه نوع شکارهایی و چه نوع اهدافی میتوانند از گزند

این سلاح قوی و دقیق جان سالم بِدر ببرند؟ در ضمن این رو هم مَد نظر داشته باشند که شکار آهو -قوچ- فیل-گراز-پلنگ و .......خخخخخخخخخ سلاح خاص خودش

رو میطلبه و اصلا در مورد اینا ثانیه ای هم فکر نکنند.Khansariha (399)

با تشکر Khansariha (8)

RE: تجربیات از بنجامین مارادور - kami - 2011-10-30 03:19 PM

این بار بدون شرح

RE: تجربیات از بنجامین مارادور - Ali - 2011-10-30 03:32 PM

از دوستان عزیز مسعودسرا و کامی و مسیح و جلال جان و پورنگ و عبدالرحمان بابت حذف و ویاریش عذرخواهم.پستهارو خوندم و بعد اضافات رو پاک کردم،اگه احیانا پست دیگه ای که نباید پاک میشد،پاک شده عذر خواهم.کامی جان و پورنگ جان و عبالرحمان جان ممنون که رعایت میکنید.امیدوارم دیگه شاهد همچین مباحثی نباشیم.یا علی