شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
کمپرسور و کپسول - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاح های بادی (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- انجمن: سایر محصولات پی سی پی(PCP) (/forumdisplay.php?fid=11)
+--- موضوع: کمپرسور و کپسول (/showthread.php?tid=584)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48

RE: کمپرسور و کپسول - mmx - 2013-06-09 09:43 AM

شما کدوم سمت هستید ؟؟؟

دوست عزیز خیابان فردوسی پاساژ صدا سیما هست ولی گرون می گیره
به نظر من شما برید میدان حسن آباد بپرسید بهتون می گن یک جایی ۱۰۰٪ کارتون راه میوفته
یکی از دوستان من هم هست چون وانت می گیره میفرسته شهرک صنعتی چند روز طول می کشه تا ۲۰ ۳۰ تا مخزن یه جا جم بشه

RE: کمپرسور و کپسول - nobody2000 - 2013-07-21 02:55 PM

با سلام خدمت دوستان عزیز

آقای آقالو در فردوسی هفته پیش دستگاه کمپرسورشو داده تعمیر کردند و اون تعمیرکار هم با وجود گارانتی داشتن دستگاه ایشون را 1 میلیون تومان تیغ زده و به ایشون گفته دیگه کپسول بالای 300 بار شارژ نکن (قبلا 330 بار شارژ میکردند که وقتی خنک میشد تازه فشارش میرسید به 300 بار ) و از طرفی به ایشون گفته فقط کپسول نو حق داری شارژ کنی وگرنه گارانتی دستگاه از بین میره و .... من با چند نفر فروشنده این دستگاه ها و چند شرکت صحبت کردم گفتند طرف چرت گفته و ماجرا همون تیغ زدم و فرار از گارانتی بوده .(روغن گیاهی مخصوص این دستگاه ها که لیتری 50 تومان هست را به آقالو 300 تومان داده)

ایشون هم از هفته پیش پشت درب مغازه اش زده که فقط کپسول نو را شارژ میکنه و .... سر همین مساله هم مغازه دارهای فردوسی و یوزرها شاکی شده بودند .

تا الان در تهران 2 مرکز به غیر از آقالو 300 بار کپسول برای عموم شارژ میکردند :

1- اخوان کلانتری واقع در شاد آباد که 300 بار گاز ازت میزنه - مسئول آقای مهندس نیک پی
2- آراد گاز واقع در جاده دماوند که 300 بار ازت میزنه - مدیر آقای آرمان

مشکل هر دو این مراکز یکی دور بودنشون هست و دیگری اینکه فقط ازت میزنند و بعضی دوستان دنبال هوای فشرده هستند .

من یه چند روز دنبال حل این مساله بودم تا امروز موفق شدم : Khansariha (219)

دوستان میتوانند کپسولهای خودشون را به آدرس زیر ببرند :

تهران - پیچ شمران - ابتدای شریعتی نبش کوچه بیرجند مغازه آتش نبرد - آقای رضایی .بگید هاشمی معرفی و هماهنگ کرده .
کارخانه هم در شوراباد قم هست و مسئولش مهندس زمانی هست .

شماره تماس هم :
77632734-5
7751076

این مغازه هر روز کپسولها را میفرسته به کارخانه و 320 بار هوای فشرده پر میکنند و هزینه شارژ هم 20 تومان هست (آقالو الان فقط کپسول نو شارژ میکنه و 30 میگیره ) Khansariha (48)
در ضمن این 20 تومان برای کپسول 3 تا 12 لیتری همین هزینه 20 تومان هست)

در ضمن در صورت نیاز براتون تست هیدرواستاتیک کپسول کامپوزیت و کپسول فولادی هم انجام میدهند (توسط نماینده تفال در ایران)

کپسول فولادی بر اساس استاندارد HSE یا همون ایمنی در کار باید هر 5 سال یک بار تست بشه و کپسول کامپوزیت هم پس از اتمام دوره تست اولیه (معمولا روی کپسول ها میزنه ) باید هر 15 سال یک بار تست بشند .

در ضمن برای تست به غیر از این 2 مرکز در تهران میتوانید به کارخانه اریش گاز گستر هم در احمد آباد مستوفی هم مراجعه کنید : (فقط تست و شارژ هم تا 200 بار)

آدرس : تهران کیلومتر 9 جاده قدیم کرج احمد آباد مستوفی (آدرس راحت تر - اتوبان آزادگان - 500 متر بعد از خیابان احمد آباد مستوفی - خیابان شیراز - باغ مجنون (سرش یه کیوسک ایران خودرو هست) مسئول آقای عظیمی
تلفن : 56712499
فکس : 56714699

دفتر تهران :
آدرس: تهران سعادت اباد میدان کاج بلوار سرو غربی خیابان صدف ساختمان هرمزان واحد 18 طبقه پنجم.
تلفن : 021-22094302، 021-22093403، 021-22354556، 021-22365245

RE: کمپرسور و کپسول - unknown - 2013-07-21 07:50 PM

سالن تیراندازی میدان هفت تیر هم تا 200 بار شارژ می کنند. شماره همراه مسئولش رو فکر کنم داشته باشم.

RE: کمپرسور و کپسول - SOHEIL-GUNSMITH - 2013-07-22 12:31 AM

(2013-07-21 02:55 PM)nobody2000 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
کپسول فولادی بر اساس استاندارد HSE یا همون ایمنی در کار باید هر 5 سال یک بار تست بشه و کپسول کامپوزیت هم پس از اتمام دوره تست اولیه (معمولا روی کپسول ها میزنه ) باید هر 15 سال یک بار تست بشند .
اقای هاشمی کپسول کامپوزیت بعد از اتمام تاریخ عمر مفیدش که معمولا 15 تا 20 سال بعد از تولید هست طبق تمام استانداردها باید بریده بشه و دور انداخته بشه چنانچه کسی به شما گفته باید هر 15 سال تست بشه احتمالا میخواسته شوخی خطرناکی بکنه

در خصوص اقای باقری در سالن کبکانیان 2 روز قبل من با ایشون هماهنگ کردم احتمال زیاد تنظیم دستگاهش رو به 300 بار خواهد رسوند و دوستان به زودی میتونند برای شارژ پیش ایشون برند

در خصوص شارژ با ازت که در مرکز اراد گاز به مدیریت اقای ارمن ت فشار 300 بار به قیمت 18 تومن انجام میشه طبق تجربه شخص من به مراتب بهتر از هوا هست و امکان تشکیل بخار اب و زنگ زدگی سیلندر رو هم از بین میبره

در اخر هم احتمالا به زودی یک نفر از دوستان اقدام به خرید کمپرسور خواهند کرد و این مشکل شارژ توسط اقای اقلو که هر بار بیانات جدیدی میکنند و از خودشون نظات کاملا غیر فنی میدند حل بشه

RE: کمپرسور و کپسول - nobody2000 - 2013-07-22 09:54 AM

سهیل جان من اگر حرفی میزنم قبلش کاملا تحقیق میکنم .(در این چند وقت کل اینترنت را زیرورو کردم و حداقل با 4 5 تا شرکت تست کننده و نماینده استاندارد و HSE صحبت کردم .)

براتون در زیر فایل استاندارد HSE - TP - FW3 را قرار دادم .در این فایل توضیحات کامل در مورد انواع تست کپسول کامپوزیت - نحوه ساخت و همچنین مشخصات فنی استاندارد تولید این کپسولها نوشته شده .

در بسیاری از کپسولها همین استاندارد روی خود کپسول هم درج میشه .یه سری کپسولهای کامپوزیت هم که روشون زده Non-Limit Life هم باز از همین استاندارد تبعیت میکنند .

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

در حال حاظر تمام کپسولهای کامپوزیت باید در طراحی - ساخت - تولید و تست دوره ای از این قانون و استاندارد تبعیت کنند .اداره استاندارد و ایمنی ایران و اکثر کشورها هم این قوانین را به شدت اعمال میکنند .به عنوان مثال الان در تمام مراکز آتش نشانی - فرودگاه ها - پالایشگاه ها و .... این قوانین HSE بطورت کامل رعایت میشه و مسئول مخصوص خودش را داره .

در صفحه 23 این فایل مطلبی هست به عنوان DESIGN LIFE VERIFICATION :

Fifteen years from the date of the first hydrostatic pressure test all composite cylinders
shall be returned to the manufacturer or competent organisation(s) authorised to test
composite cylinders on behalf of the manufacturer, for re-assessment. The manufacturer,
in conjunction with the competent organisation(s) where appropriate, and the approved
Inspection Body shall establish suitability for further service. Where this is found to be
appropriate, the Health and Safety Executive shall be advised.

Thirty years from the date of the first hydrostatic pressure test any composite cylinders
still in-service shall be returned to the manufacturer or competent organisation(s)
authorised to test composite cylinders on behalf of the manufacturer, for re-assessment.
Thereafter they may continue in service to the end of their design life only with written
consent of the manufacturer and the approved Inspection Body.

-

RE: کمپرسور و کپسول - SOHEIL-GUNSMITH - 2013-07-22 11:23 AM

اقای هاشمی
اول اینکه هر سیلندری کامپوزیتی باید با کد استانداردی که روش حک شده بررسی بشه و قوانین در این مورد تا حدودی متفاوت هست
دوم
طبق همون چیزی هم که در نوشته شما هست بعد از 15 سال تست باید به کارخانه سازنده یا مرکز تست مجازی که مورد تایید سازنده باشه برگرده تا امکان ادامه فعالیت معلوم بشه
در ایران م فقط یک مرکز مجاز برای تست مخازن کامپوزیت داریم که تمام تست ها رو به صورت علمی انجام میدند و اونها هم بارها تصریح کردند که کامپوزیت بعد از تاریخ انقضا از رده خارج میشه چون ما اینجا نه شرکتی داریم که نماینده کارخونه باشه و نه به خود کارخونه دسترسی داریم که بتونه طول عمر باقی مونده الیاف کربن رو تایید کنه

برای دوستانی که میخواند اطلاعات دقیق تری داشته باشند این ادرس سایت این شرکت هست
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

در ضمن اخیرا تعدادی کپسول کامپوزیت رنگ شده در بازار دیده شده من به دوستان توصیه اکید میکنم سمت خرید این کالا به هیچ وجه نرند
کپسول کامپزیت باید کاملا بدون رنگ باشه تا بشه سلامت الیاف و بافتهاش رو دید همچنین بشه سال ساخت و مشخصات فننی درج شده رو سیلندر رو که زیر لایه شیشه رو کپسول هست دید
مراقب باشید چنانچه کپسول کامپوزیت به هر علت رنگ شده باشه حقه ای برای پوشاندن خرابی سیلندر هست

RE: کمپرسور و کپسول - nobody2000 - 2013-07-22 07:04 PM

سهیل جان ممنون بابت اطلاع رسانیتون ولی 2 نکته را عرض کنم .

در همین تهران بیش از یک مرکز تست برای کامپوزیت داریم .من حداقل با 2 3 مورد دیگه آشنایی دارم که زیر نظر اداره استاندارد هستند و با آتش نشانی ها و فرودگاه و ... هم کار میکنند .از اونها هم در این رابطه سوال شده .شما وقتی هم که کپسول کامپوزیت میخواید وارد کشور کنید بصورت تعداد حتما باید 3 عدد برای تست به این مراکز بفرستید که براتون اوراق میکنند و مجوز میدهند .(قبلا یه بار تجربه وارد کردن هم داشتم)

در مورد کپسول کامپوزیت و اینکه الیاف حتما باید معلوم باشند هم من قبول ندارم چون خودم از نزدیک حداقل 3 مورد دیدم که کپسول بصورت اورژینال دارای رنگ بوده و الیاف معلوم نبوده .شما اگر کپسولهای اصل دراگر را هم دیده باشید سری جدید هیچ کدوم الیافشون معلوم نیست .

متاسفانه بسیاری از کپسولهایی که به عنوان کپسول اصل دراگر و ... میفروشند و الیافشون هم معلوم هست اکثرا چینی هستند که در ایران لیبل میخورند و یه شیر دراگر هم سرشون سوار میشه .بقول یکی از فروشندگان همون کوچه نوایی در حسن آباد این کار که در بازار اونا عادی هست .

من به چشم 2 مورد کپسول کامپوزیت دراگر با رنگ های آبی و سبز تیره یشمی و یک مورد کپسول سوئدی با همین رنگ سبز تیره یشمی در بازار دیدم و هر دو هم اصل بودند .(هم در انبار آتش نشانی دیدم و هم در مغازه معتبر و شناخته شده)

الان هم روی اینترنت سرچ کنید از این موارد زیاد هست :

بصور کلی تمام کارخانه های کپسول سازی باید از کد استاندارد رنگ بین المللی در ساخت کپسول کامپوزیت و کربین استیل استفاده کنند .من هم تا دیروز از این کد رنگی خبر نداشتم و برام جای سوال بود که چرا کپسولها یه سری رنگی هستند .دیروز که برای شارز و تست تعدادی کپسول به مغازه آتش نبرد رفته بودم بر روی دیوار یک تابلو دیدم که برای هر کد رنگ یک تعریف داشت و مربوط به استاندارد آتش نشانی بود .مثلا اکسیژن - هوای تنفسی - اسید ها - مواد سمی - اکسید کننده ها و .....

اگر باز مسیرم بخوره حتما براتون عکس قرار میدم .

RE: کمپرسور و کپسول - kapk - 2013-07-22 08:09 PM

من عذر میخوام که وارد بحث میشم ولی بخاطر حساسیت موضوع لازم دیدم نظرمو بگم Khansariha (8)

کپسولهای کامپوزیت دارای رنگ فابریک در قسمت نوشته اونها مثلا "دراگر" الیاف کاملامشخص هست و شما کاملا متوجه میشید که کپسول رنگ فابریک داره و مارکها و مشخصات اون در زیر قسمتی که رنگ نداره و الیاف خورده نوشته شده .لذا با سهیل عزیز موافقم که کپسولهای کامپوزیت سرتاسر رنگ شده قطعا دچار فرسودگی بدنه هست و تمام کپسولهای کامپوزیت رنگ شده فابریک قسمتهای شفاف هم داره که الیاف و تازگی و سالمی و شفافیت اونها و همچینین مشخصات رو میتونید اونجا ببینید .

البته کلا نگرانی از ترکیدن این کپسولها در فشارهای حدود 300 به شدت نادر و خنده دار هست چون فشار 300بار در حد و اندازه یی نیست که در فشار سطجی ایجاد انفجار کنه .البته این رو براساس تخصص کاریم میگم نه اینکه دوستان خدایی نکرده بخوان بی-احتیاطی کنند .

صرفا هدفم از گفتن این مورد کلیپهای مذمونی بود که در سایتهای همسایه گذاشته شده بود که اتفجار کپسولها رو در 300بار نشون میداد که به شدت این موضوع رو رد میکنم و قطعامیگم کپسولی که در 300بار بترکه فشار کاری کمتر از 50بار داره چیزی در حدود شاید کپسولهای 30بار کمپرسوری ...یا اینکه در قسمتی از اون بریدگی تا مرز میکرونی بدنه پیش رفته ..مثلا اگر 6میلیمتر قطر فولاد رو در نظر بگیریم 5میلیمتر اون بصورت مقطعی پاره شده باشه .غیر از این احتمال این حوادت محال هست و فشار انفجار یک کپسول معیوب حدود 1000بار هست که با توجه به ضریب 3 اون تقریبا 9برابر فشار 300بار هست .

RE: کمپرسور و کپسول - SOHEIL-GUNSMITH - 2013-07-22 10:32 PM

ممنون از دوست عزیز kapk که متاسفانه اسمشون رو نمیدونم
اقای هاشمی مسله رنگ کپسولها با توجه به نوع کاربریشون رو از قبل من در جریان بودم چنانچه اگر شما دقت کنید مخازن دی اکسید کربن عمدتا خاکستری هستند یا هوای تنفسی زرد با 2 رنگ سیاه و سفید و.....
اما مورد رنگی که بنده گفتم همون رنگ کردنی هست که باعث میشه نوشته های اصل کپسول خوانده نشه
در نهایت هم کپسولهای کامپوزیت با توجه به شرایط نا بسامان بازار بهتر استاز فروشنده های معتبر خرید بشه

RE: کمپرسور و کپسول - imanhp - 2013-08-25 11:52 PM

سلام به استید محترم
من میخواستم بدونم طرف مینی سیتی و نوبنیاد و ازگل و الماس ایران و این طرف ها جایی برای پر کردن کپسول هستش ؟
ممنونم و شب خوش