شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
بیوگرافی کامل سلاح ژ 3 - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاح ها و تجهیزات نظامی (/forumdisplay.php?fid=18)
+--- انجمن: تسلیحات سنگین (/forumdisplay.php?fid=20)
+--- موضوع: بیوگرافی کامل سلاح ژ 3 (/showthread.php?tid=579)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7

RE: بیوگرافی کامل سلاح ژ 3 - tavab - 2014-09-17 08:08 PM

سلام

طبیعتا بعد از ژ3 ، آلمان ها چندین نسل مختلف از ژ3 رو ارایه دادند تا اینکه رسیدند به ژ36(G36) و بعد هم امریکا از روش دست زد برای ساخت سلاح XM28

مشخص هست که قدیمی شدند ولی به مرور مدل های بهینه سازی شده تری ازشون به بازار اومد که همین الان بهترین تکاوران ترک و پاکستانی ازش همراه با ام4 استفاده میکنند !

ولی به صورت کلی باید گفته بشه که اگر کمی فقط کمی روی ژ3 کار بشه همانند رددات و .... ، قطعا برای نبردهای میدانی امروز باز هم جواب میده ... البته نه هر میدانی ....

مثال میزنم

نیروهای تکاور ارتش ریختن تو کشتی مسروقه در خلیج عدن .... با ژ3 بزرگ ( هرچند کماندویی هم بود ! وی بازم درشت بود برای اون کابین ها) رفتن داخل اتاق ها

اصولا البته موقعیت شناسی و تفاوت اسلحه ها در عملیات ویژه یک بحث جداست و فقط مثال زدم وگرنه سلاح سازمان رزم رو باید مدنظر قرار داد که امروز در ارتش ژ3 هست و مع الوصف طراحی موفق هم ژ3 بهینه شده هم ژ3 بولپاپ اما متاسفانه دست های پنهان مانع تولید انبوه شدند

یا حق

RE: بیوگرافی کامل سلاح ژ 3 - daryadel - 2015-05-06 10:45 AM

سلام
بنده نظامی هستم واگر از من بپرسند بین همه این سلاح های موجود کدوم رو می پسندی با صراحت میگم ژ3. قدرت برد بالا و برعکس نظرات خیلی از دوستان دقت بالاش عامل برتری این سلاح هست. سال 81 هنوز سلاح سازمانی نیروی انتظامی ژ3 بود و بنده سراوان خدمت می کردم. در یه درگیری از فاصلح حدود 1000 متری یه قاچاقچی رو زدم. بعد از عملیات وقتی بالای سر جنازه رسیدم گلوله تقریبا نصف قفسه سینه اون شخص رو برده بود. در صورتی که چند ماه پیش و در یه موقعیت تقریبا مشابه و با فاصله نزدیکتر (حدود 300 متر نزدیکتر) با اینکه سه گلوله به قاچاقچی شلیک کرده بودم ولی هنوز زنده بود.

RE: بیوگرافی کامل سلاح ژ 3 - asadjavan - 2015-05-06 12:35 PM

اون سه گلوله با چه اسلحه ای بهش شلیک شد؟
ژ3 بودو نمرد؟
به کجاش خورد؟

RE: بیوگرافی کامل سلاح ژ 3 - daryadel - 2015-05-11 09:28 AM

(2015-05-06 12:35 PM)asadjavan نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اون سه گلوله با چه اسلحه ای بهش شلیک شد؟
ژ3 بودو نمرد؟
به کجاش خورد؟
دومی با اسلحه کلاش بود. اونی که با ژ3 زده بدم درجا تموم کرده بود. گلوله ها به ران پا، قفسه سینه سمت راست و پهلوی چپ خورده بود.[/color]

RE: بیوگرافی کامل سلاح ژ 3 - ziaeianho - 2015-05-11 02:35 PM

دوستان سلام Khansariha (8)
بنده هم در سربازی سال ۸۱ با ژ۳ شلیک کردم بینهایت صداش زیاده و لگد زیادی داره مرتب تیر داخل لوله گیر میکنه ولی دقتش بد نیست شایدم بخاطر لگد زیادش باشه در فیلم تک تیرانداز ۲ ( میلر ) از سلاح ژ۳ با خشاب کوچک تیر اندازی میکرد که خیلی دقیق بود در فاصله ۳۰۰ متر پاکت سیگار افتاده روی زمین رو میزدKhansariha (256)

RE: بیوگرافی کامل سلاح ژ 3 - cornet - 2015-05-11 04:28 PM

سلام دوستان گلKhansariha (8)
با اجازه اساتید.... چند تا نکته تو مقایسه سلاحها هست که اگه رعایت بشه نتیجه بهتری میشه گرفت
اول اینکه ماموریت سلاح تعیین میکنه که اسلحه مورد نظر چقدر قدرت تخریب داشتا باشه!
ژ3 با توجه به کالیبر 7/62*51 جزو سلاحهای پرقدرت انفرادی بشمار میره و وزن بیشترش و دستگاه نشانه روی اون که بصورت روزنه دید هست (البته بجز مسافت 100متر که بصورت شکاف هفتی شکله) موجب میشه دقتش کمی نسبت به سلاحهایی که با ستون درجه و مگسک کار میکنن بهتر باشه ! اما با توجه به کیفیت جنگها و درگیری های امروزی قدرت تخریب بالا برای یه اسلحه ی انفرادی یه امتیاز محسوب نمیشه!! بلکه سبکی و نواخت تیر بالاتر توان انجام ماموریت در شرایط مختلف جوی برگ برنده ی سلاح محسوب میشه! وزن بالای ژ3(4/300 بدون فشنگ!!) موجب خستگی زودرس و ... گیر زیاد این سلاح ( بدلیل اینکه با فشار مستقیم گاز و باروت مسلح میشه) موجب میشه تو درگیریها حس اعتماد به سلاحتون رو از دست بدید و توی درگیری ..اگه گوش شیطون کر.... گیر کرد !!!! یعنی تیرخلاص !! الفاتحهKhansariha (403)
اما برد مفید این سلاح 400متر تعریف شده یعنی بیشتر از اون ملاک دقت نمیتونه باشه!! ممکنه جناب هری گریسون تو 2475متری تیربارچی طالبان رو بزنه! اما به قول خودش... snipeحرفه ایش(برد مفید تا1500 یارد) مهمات حرفه ای ، دوربین فوق حرفه ای ، وضعیت جوی ایده آل و از همه مهمتر خوش شانسی اون و مهمتر ... بدشانسی تیربارچی طالبانKhansariha (92) موجب ثبت این رکورد شد! که تکرار پذیر نیست!! برای سلاحهای انفرادی مثل ژ3 و کلاش و ... هم تیراندازی تو مسافت های بالاتر از 400 (بدون دوربین) ، جز در موارد استثنا و غیر قابل استناده و اکثر قریب به اتفاق موارد موفقیت آمیز نیست.
همین حالا ارتش حرفه ای ایالات متحده با وجود داشتن دقیق ترین سلاحهای انفرادی و تک تیراندازبعد از جنگ عراق ،دراگونف روسی رو در سازمان رزم خودش جا داده!
اگه نظر شخصیم رو بگم.... کلاش تاکتیکال با مازل بریک اوریب(کاهش انحراف سر لوله و دقت بیشتر)، بدلیل وزن کمتر و نواخت خوب و از همه مهمتر گیر بسیار کم که واقعآ مهمترین مشخصه مثبت این اسلحه ،بهترین اسلحه توی درگیریهای نزدیکه!! اسلحه ی شکارچی اگه گیر کنه زیاد مهم نیست آماااا اسلحه ی سرباز، خصوصآ تو جنگ و درکیری نباااااااااید گیر کنه!
البته این یه نظر شخصیه با احترام به نظر دوستان گلمKhansariha (8)

RE: بیوگرافی کامل سلاح ژ 3 - alimaleki - 2015-05-11 05:11 PM

سلام دوست عزیزKhansariha (8)Khansariha (8) یک شماره یک روی طبلک برد ژ3 برای تیراندازی 100 نیست واز شماره 2برای 100و200متر استفاده میشود دوم ارتش پوشالی امریکا دارگونف را به انجهت بکار گرفت چون قنیمتی بود !!!!در سازمان رزم جا داده تعریف خاص خودش رادارد !!!!نه استفاده محدود ومقطعی از یک سلاح قنیمتی!!!!سوم درمورد گیر ژ3 که به چند علت میباشد یک فشنگ با خرج بسیار بی کیفیت دودزیاد باعث کثیفی سلاح وگیر ان میشود اکثر اسلحه ها با فشنگ خارجی بهیچ عنوان گیر نمی کنند !!!وهمان اسلحه بافشنگ ایرانی از ژ3 هم بیشتر گیر میکند!! دوم استفاده غیر اصلولی وبسیار ابتدای براثر ضعف اموزش وترس اکثر سربازان وظیفه !!!درکل بنظرمن اسلحه است دقیق وبی نظیر که تمامی انتظارات یک سرباز حرفه ای را براورده می کند Khansariha (8)Khansariha (8)باتشکر

RE: بیوگرافی کامل سلاح ژ 3 - cornet - 2015-05-11 06:02 PM

داداش گلمKhansariha (8) ... بهر حال ما یه ایرانی هستیم و زمانی که این اسلحه رو برا جنگیدن بهمون بدن ،فشنگ ساخت خودمون رو هم میدن! کما اینکه همین الان با فشنگ وطنی داریم میادین تیر و مانور برگزار میکنیم (تولید سال 62 و 65)!!. پس حالا حالاها قراره تو دست ما گیر کنه! چون فشنگ خارجی مقرون به صرفه نیست. .مثلآ از 7/62*54r برا svd (قناسه) استفاده میکنیم!! چون فشنگ svd دونه ای حدود30000 تومان آب میخوره و بصرفه نیست از فشنگ تیربارpk استفاده میشه!! بنابراین ما مجبوریم با توجه به نداشتن مهمات حرفه ای تصمیم بگیریم که کدوم اسلحه کاربری بهتری داره. درضمن ایراد سلاحهایی که با فشار مستقیم گاز و باروت مسلح میشن ، برگشت مستقیم گاز و آلودگی به خزانه ی لوله و مجموعه ی آلات متحرکه است که شایع ترین علت گیر اینگونه سلاحهاست.
داداش گلم بینظیر بودن یه اسلحه یعنی بهترین اسلحه انفرادی دنیاااا! شما که منظورتون این نیست؟!
.
.
.Khansariha (8)

RE: بیوگرافی کامل سلاح ژ 3 - mehti - 2015-05-11 07:41 PM

سلام دوستان.
حقیقتش من به این اسلحه علاقه ای زیادی دارم با توجه به تمام عیبهاش اما در زمان ساختش یکی از اسلحه های خوب و پر قدرت بود و اون زمانها با کیفیت ساخت خوب و نو بودن سلاح ها قطعا به اتدازه الان که بیش از 30 سال از عمر انها میگذره گیر هم نمیکرد.
فراموش نمیکنم هیچگاه پادگان 01 نیروی زمینی ارتش تهران سال 83 سرباز بودم و در زمان تیراندازی دوستان خشاب هاشونو به من میدادن و من چون اسلحه بسیار دقیقی به طور اتفاقی دستم بود براشون سیبل اونهارو هدف میگرفتم.
بهنرین مزایای این سلاح میتونم قدرت بالا سرعت تیر 800 متر بر ثانیه و سیستم نشانه روی خیلی ساده و کارامد و دقیق این سلاح است.اما تو ی روز تیراندازی با این سلاح تا دو روز گوشاتون بد میشنوه و زیر چشمتونم سیاه میشه خخخخ فقط حیف که با گاز مستقیم باروت مسلح میشه و همین موضوع باعث عیبهای زیادی میشه.

RE: بیوگرافی کامل سلاح ژ 3 - alitker - 2015-05-11 08:01 PM

سلام به همگی Khansariha (8)
دوستان اصلا ملاک شناخت یه اسلحه رو اینجوری قرار ندین که تو دوران سربازی دستم بوده و... الان از عمر سلاح هایی که دست سربازا هست حداقل 30 سال میگذره و اکثرا اونام یا غنیمتی از کشور دوست و برادر عراق!!!!!!!!! هستن (البته کلاش) یا در جنگ حسابی ازشون کار کشیدن و الانم یه سری تعمیرات خیلی سطحی و عمومی روشون انجام دادن که اصلا نمیشه بهش گفت سرویس کردن Khansariha (290)
حالا از همه اینا بگذریم سلاحی که در دست یه سرباز باشه اونم سرباز ایرانی! به نظرتون سالم میمونه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ Khansariha (367)
الان سلاح هایی که دست دوستان بوده حداقل دست صد نفر دیگه ام بوده (البته من میگم صد نفر شایدم هزار نفر و...) هر کس ام یه جور باهاش ور رفته و پدرشو در آورده و هرجور خواسته تنظیمش کرده
پس صد درصد این سلاح دیگه سلاح نمیشه و حتما کلی ایراد داره
ولی خب همه سلاح ها یه سری ایرادات دارن که برای کسی شناخته نشده نیست.همین ژ3 وزن زیادش و طولش که خیلی اذیت میکنه و... اما مزیت های خودشم داره مثل دقت خوب و قدرت عالیش
حالا یه نمونه ازش زدن که تاکتیکاله و من خودم دست سربازای ارتش که رفته بودن تو مرز برای جلو گیری از نفوذ احتمالی برادران داداش!!!!!!!!!!!!!! رو بگیرن دیدم.واقعا چیز جالبیه
البته تو بحث حرفه ای سازی ارتش ایران که چند سالی هست مد شده دارن حسابی کار میکنن.یکی از اقدامات خوبشون این بوده که به هر کادر رسمی یه اسلحه جنگی میدن که تو اسلحه خانه نگهداری میشه.این سلاح کاملا سرویس شده و یا نو و یا در حد نو هست که یه شماره میزنن روش و فقط به دست اون صاحبش میدن و وسلام
یعنی هیچکس غیر از اون شخص حق نداره با اون سلاح کار کنه.اینجوره هم قلق اسلحه دستش میاد هم سلاح سالم میمونه هم فرد تو تیراندازی با توجه به شناختی که از سلاحش داره میتونه بهتر عمل کنه Khansariha (214)
البته اینم یاداور بشم این آقایون داداش هرچی بدی داشتن یه خوبی داشتن که باعث شد گوشه کوچیکی از توان نظامی ایران مشخص بشه و بالاجبار یه سری تجهیزات ساخت وطن رو انداختن بیرون و رو اونا تست کردن تا به تولید انبوه برسونن Khansariha (399)
موفق باشید Khansariha (256)