شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
تک لول روس - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي تك لول (/forumdisplay.php?fid=50)
+--- موضوع: تک لول روس (/showthread.php?tid=537)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65

RE: تک لول روس - asman - 2018-10-29 08:08 PM

(2018-09-13 09:59 AM)scok نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام بر دوستان
آیا تفنگ سهمیه ای هنوزم هست یا نه؟
اگر هست قیمت یه لول روس چنده و کجا باید پیگیر بشم برا ثبت نامش؟

ممنون
سلاح سهمیه رو یا باید یک سلاح جواز دار اوراق غیر قابل تعمیر ( طبق نظر کارشناس اسلحه مهمات ) تحویل بدید وبجاش یه سلاح با قیمت دولتی دریافت کنید .یا اینکه سلاحهای سهمیه هم به بعضی بازنشسته نیروهای مسلح هدیه داده میشه ومیتونید ازاونا بخرید
اما چیزی بعنوان ثبت نام دراسلحه فروشی الان نداریم برای دریافت اسلحه دولتی
دم اهالی انجمن همیشه گرم باد

RE: تک لول روس - sadeghzahabi - 2018-10-30 06:49 AM

سپاس از توضیحات شما
اره منظورم از فشنگ قوی فشنگ مگنوم و شماره درشت مثل چارپاره که برای گراز خوب باشه
لوله هم فول چوک است

RE: تک لول روس - arashkian - 2018-10-30 09:28 AM

Khansariha (8)Khansariha (256)درود.آقا کلا معادله ای که فرمودین از اساس ایراد داره.چمبر 70 و چوک فول تنگ و شلیک چارپاره 9تایی و اونم مگنوم(76)...کلا نمیگم بعضیها انجام نمیدن(حداقل ادعاش رو دارن که انجام میدن) و به شما هم توصیه نخواهد شد که ایراد نداره و انجام بده...اما یادتون نره که بحث سر استانداردهای ایمنی و معقولات و سلامتی شما و سلاحتون است.بنظرم اگر میخواید این کار رو انجام بدین حداقل 9چارپاره تایی رو 8تا بصورت 4ردیف 2تایی بچینید توی ود چاکدار نرم و با سلاح شلیک کنید...اینجوری کم خطرتر خواهد بود.در مورد مگنوم و سوپر مگنوم و باروت زیاد از حد ریختن توی فشنگ و اونم برای چارپاره"باور کنید با همین فشنگ های متعارف و معمولی هم میشه شکار کرد و نتیجه عالی هم گرفت(بشرط درست بودن مقادیر و دقت در صحیح پر شدن و صحیح بستن فشنگ) و فشنگ پر قدرت و غیر متعارف و مگنوم نمیخواد...چون هرچی زور فشنگ بیشتر باشه = سلاح زودتر مستهلک و اوراق میشه و از هم میپاشه و احتمال ریسک هم بالاتر است.حتی بهترین برند جهان (صدها کلیپ از ترکیدن لول و کپ برندهای بزرگ و معتبر توی نت هست).پس برادرانه میگم(نصیحت نیست)"هیچ وقت سر یک هوس و امتحان با سلامت سلاحی که هزار محدودیت و هزار ماده و تبصره برای داشتنش وجود داره و از همه مهمتر سلامتی خودتون و دیگران ( گور پدر مال دنیا و سلاح"فقط سلامتی ) قمار و ریسک نکنید.چون مسئله اصلا ریسک و آزمون و خطا و شوخی بردار نیست.خدای نکرده سر کوچکترین خطا و امتحان غیر استاندارد "چیزی پیش بیاد بحث دست و چشم از دست دادن است ( نه فقط سلاح ).و باور کنید اصلا به ریسکش نمیارزه.پس طبق قوائد و استانداردها و با دقت و وسواس لازم عمل کنید تا از سلاحتون و شکار سالیان سال لذت ببرید...حق نگهدار شما و اساتید انجمن.Khansariha (8)Khansariha (256)

RE: تک لول روس - sadeghzahabi - 2018-10-30 11:04 AM

سپاس از راهنمایینون
متاسفانه بعد از خرید متوجه شدم سری جدیدا جمبر 76 هستن که دیر شده بود
نظرتون در مورد فشنگ های 9 دونی که توی بازار هست نه دست پر چیه

RE: تک لول روس - arashkian - 2018-10-30 12:43 PM

(2018-10-30 11:04 AM)sadeghzahabi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سپاس از راهنمایینون
متاسفانه بعد از خرید متوجه شدم سری جدیدا جمبر 76 هستن که دیر شده بود
نظرتون در مورد فشنگ های 9 دونی که توی بازار هست نه دست پر چیه

Khansariha (8)Khansariha (256)خواهش میکنم وظیفه است و در حد آموخته هام از اساتید.بله.چمبر 76 بهتر بود اما باز هم فول چوک بودن خودش متناسب برای شلیک اسلاگ و چارپاره درشت نیست و باعث فشار به لول و شاید(از نظر فنی=حتما) انفجار بشه...در مورد چارپاره 9تایی توی بازار تا اونجا که من میدونم به غیر مسئله استاندارد بودن(9تایی=3ردیف 3تایی) و خب همونطور که گفتم فشاری که به چوک فول ( کلا غیر سیلندر )وارد میشه در موقع عبور پرتابه از چوک تا خروج از دهانه لول.یک مورد دیگه این چارپاره ها فشار و قدرت زیاد این چارپاره ها است مثلا چارپاره 9تایی ریو که فشاری برابر با 1345fps به سلاح وارد میکنه...که البته اگر سلاح شما فول چوک نبود مانعی که نداشت هیچ"بلکه بدلیل چمبر 70 بودن و اینکه شما دنبال فشنگ پر قدرت هستین گزینه خوبی هم بود براتون.اما با فول چوک شلیک کردنش رو من به شخصه صلاح نمیدونم.هرچند که بدون باله بودن ود این نوع فشنگ ها و جوندار و محکم بودن سلاح روس شما شاید مشکلی در چند بار استفاده محدود ایجاد نکنه (که ان شا الله هیچ وقت پیش نیاد برای هیچ شکارچی و تیراندازی) اما بازم هم خطرناک است (تک گلوله که یعنی خودکشی محض) و هم اگه اتفاقی نیافته مستهلک کننده سلاح...شما بیشترین ایراد کار چارپاره و اسلاگ زدن سلاحت در فول چوک بودنش است و نه چمبرش...و اون هم توی ایران که خب تنوع فشنگی نیست و اکثر فشنگ ها 70 هستن.و البته فشنگ های پر قدرتی هم هست که کم از مگنوم ندارن.اما خب مقادیر و قد فشنگ متناسب با هر نوع سلاح استاندارد ساخته شده.و به نظر من شما که میخوای چارپاره هم بزنی باید سلاح چوک متحرک میگرفتی و سیلندر میبستی برای شکار گراز و خیال خودت رو راحت میکردی(البته من کلا فقط سیلندر بسته شده روی سلاح هایی که داشتم و نیازی هم به نیم و فول نبوده).و هر وقت فول میخواستی فول و هر وقت میخواستی نیم میبستی و ضمنا خب دولول دوماشه هم اگه به جای تک میگرفتید که واقعا برای شکار و مخصوصا گراز عالی بود.بهرحال بازم در مورد 9تایی کارخانه ای نظر اساتید با تجربه و دانش تر از من رو باید پرسید.که رد میشه 9تا چارپاره با ود بدون باله از چوک فول یا نه؟ و ریسک و خطرش چقدر است ؟...من در همین حد میدونستم که عرض کردم...حق نگهدار شما و اساتید بزرگ انجمن.Khansariha (8)Khansariha (256)

RE: تک لول روس - sadeghzahabi - 2018-10-30 02:20 PM

بازم ممنون
والا چه عرض کنم
از هرکی روس داشت سوال میکردم میگفتن تا دلت بخاد باهاش 9 دون میزنن و منم به حرف اونا و صاحب قبلی اسلحه که آشناست روس گرفتم

RE: تک لول روس - haamidreza - 2018-10-31 10:04 AM

(2018-10-30 02:20 PM)sadeghzahabi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
بازم ممنون
والا چه عرض کنم
از هرکی روس داشت سوال میکردم میگفتن تا دلت بخاد باهاش 9 دون میزنن و منم به حرف اونا و صاحب قبلی اسلحه که آشناست روس گرفتم

سلام دوست عزیز
مبارک باشه و انشالله ماشه ش براتون به خوشی بچکه
تک روس اسلحه ی خوبیه و اگه درست ازش استفاده کنی حالا حالا ها برات کار میکنه
والا شلیک چهار پاره با اسلحه ی فول توصیه نمیشه
اینکه یه عده ای یه کار اشتباه رو انجام میدن دلیل بر درست بودن اون کار نیست
خیلی ها بدون کلاه ایمنی میشینن روی موتور و اتفاقی هم براشون نمی افته
اسلحه ی شما هم ممکنه صد تا چهارپاره رو شلیک کنه ولی صدو یکمی رو ....

پس توصیه میکنم تو زدن چهار پاره بیشتر دقت کنی

RE: تک لول روس - sadeghzahabi - 2018-10-31 03:20 PM

به روی چشم
با راهنمایی شما اساتید دیگه سراغ چهارپاره 9 تایی نمیرم
سعی میکنم چندتا فشنگ 12 تایی یا 28 خوب برا دلگرمی پیدا کنم بزارم توی قطارم

RE: تک لول روس - ln 1 - 2018-11-03 09:28 PM

چند وقت قبل با یکی از دوستان که تعمیرات مجاز سلاحهای شکاری در مشهد دارن ، صحبت میکردیم ، در مورد ترکیدگی لوله ،طبق آمار ایشون تک روس بیشترین تعداد تعمیر و تعویض لوله بر اثر ترکیدگی را به خودش اختصاص می‌دهد..چند مورد در این امر دخیل هستش..اول از همه فرسودگی این تفنگها و این تفکر غالب که : تک لول روس مرگ ندارد و امثال هم..و استفاده از فشنگهای دست پر نا متعارف و شارژ بالا با توجه به همون استدلالی که عرض کردم(استحکام تفنگ روس) و دست آخر هم به گفته استادمون جنس خشکه لوله این مدل سلاح که در این مورد میشه فقط به تجربه ایشون استناد کرد.

RE: تک لول روس - asman - 2018-11-03 11:38 PM

به هرچیزی باید به اندازه توانش فشار اورد
درغیر اینصورت فیوز خواهد پروند وصاحبش نیز اسیب خواهد دید
در کشوری مثل امریکا محدودیت برای خرید نیست اما برای مااینگونه نیست پس باید این رو درنظر بگیریم که چجوری با تفنگمون رفتتار کنیم که لنگ نمونیم و نیز ساچمه زنهای خارجی هم محکم تر هستن وهم یه لول دیگه واسه زدن مهمات غیر متعارف دارند که ما نداریم
دم اهالی انجمن همیشه گرم باد
یاحق