شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
تک لول روس - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي تك لول (/forumdisplay.php?fid=50)
+--- موضوع: تک لول روس (/showthread.php?tid=537)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65

RE: تک لول روس - mehdirkh - 2014-09-05 11:03 AM

باسلام ..اول اینکه لول تک بایکال از هر تفنگ دیگه ای ضخیم تره و اگه اونی که شما دیدی نازک بوده یا بایکال نبوده یا لولش عوض شده ویا خوردگی داشته اینقد ساییدنش نازک شده.قیمت بسیار بالاست.ایلام نهایت قیمت تک بایکال ۴.۵نمیدونم چراذبعضی جاها اینقد قیمتش بالاست اصلا به این قیمت نمیارزه .خودم یه هفته پیش فروختم ۴.۳۵۰با مجوز سپاه.دیگه خیلی گرون بخرید۵

RE: تک لول روس - karbakhsh - 2014-09-05 03:26 PM

سلام
کم پیش میاد که روس ادمو سر بلند نکنه و باعث رنجش صاحبش بشه. قیمت هم حدو 4,5 تا 5 هسته و حالا اگر تو بازار نباشه و اسلحه هم کاملا تمیز 200تومان بالا یا پایین داره و بس. لوله هم که دوستمون فرمودن از بهترینها هسته و محکم و اگر فشنگ عجیب باهاش نزنید چند نسل میمونه. این داستان پاکستان هم بهتره فراموش بشه هنوز هیچکس ندیده و همه میگن و خدایی اگر کشوری با این کیفیت بسازه دیگه چه دردشه بنام دیگری بفروشه و نام خودشو واضح میزنه روش. حالا پاکستان نه افغانستان. شما هم اگه دنبال تک میگردی تا ازش کار بکشی (بعضی برای تماشا میخان) روسی عالیه.

RE: تک لول روس - bycal - 2014-09-06 11:49 AM

(2014-09-05 03:26 PM)karbakhsh نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
............... این داستان پاکستان هم بهتره فراموش بشه هنوز هیچکس ندیده و همه میگن و خدایی اگر کشوری با این کیفیت بسازه دیگه چه دردشه بنام دیگری بفروشه و نام خودشو واضح میزنه روش. حالا پاکستان نه افغانستان. شما هم اگه دنبال تک میگردی تا ازش کار بکشی (بعضی برای تماشا میخان) روسی عالیه.
سلام
دوستان عزیز جناب کاربخش گل
خدمتتون بگم که بیشترین تقلب در ساخت سلاح شکاری اون چیزی که خودم دیدم در تک روسه مدل هایی مثل چاپ گل و چاپ توله که زیاده و البته کارشناس هم اغلب در جواز نام کشور سازنده رو زده پاکستان ولی بعضی نمونه ها که ساخت حدود بیش از 10 سال قبله کیفیتش هم خوبه اما طی چند سال اخیر و خصوصا در طرح عفو نمونه های بسیار نامرغوب از تک روس را دیدم که در حد فاجعه هست(که روسی نیست و ساخت پاکستانه)
از همه نظر هم شبیه همن فقط اگه یک بار نوع اصل رو با دقت دیده باشین تفاوت کاملا محسوسه خصوصا در جنس که نوع پاکستانی در بیشتر قسمت ها دچار زنگ زدگی میشه و در نوشته انگلیسی ساخت روسیه که در سمت راست گپ هست فونت مورد استفاده و محل نوشتن کمی تفاوت داره و جنس و ماشین کاری که در بعضی نمونه ها نسبتا خوب کار شده ولی با نوع اصل تفاوت بسیار زیادی داره و اغلب هم جواز عشایری دارن
پاکستان در صنعت کپی برداری سلاح همه نوع تجهیزات از کار با سوهان تا دستگاه CNCداره اما متریال مورد استفاده شون نامرغوب هست
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
حتما ببینید حدود 8 مگ البته اصلش طولانی تر و کاملتر بود ولی به هر حال مشت نمونه خرواره..(پاکستان دره ادم خیل)
حق نگهدار همه دوستان

RE: تک لول روس - hunter extreme - 2014-09-06 12:39 PM

(2014-09-06 11:49 AM)bycal نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2014-09-05 03:26 PM)karbakhsh نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
............... این داستان پاکستان هم بهتره فراموش بشه هنوز هیچکس ندیده و همه میگن و خدایی اگر کشوری با این کیفیت بسازه دیگه چه دردشه بنام دیگری بفروشه و نام خودشو واضح میزنه روش. حالا پاکستان نه افغانستان. شما هم اگه دنبال تک میگردی تا ازش کار بکشی (بعضی برای تماشا میخان) روسی عالیه.
سلام
دوستان عزیز جناب کاربخش گل
خدمتتون بگم که بیشترین تقلب در ساخت سلاح شکاری اون چیزی که خودم دیدم در تک روسه مدل هایی مثل چاپ گل و چاپ توله که زیاده و البته کارشناس هم اغلب در جواز نام کشور سازنده رو زده پاکستان ولی بعضی نمونه ها که ساخت حدود بیش از 10 سال قبله کیفیتش هم خوبه اما طی چند سال اخیر و خصوصا در طرح عفو نمونه های بسیار نامرغوب از تک روس را دیدم که در حد فاجعه هست(که روسی نیست و ساخت پاکستانه)
از همه نظر هم شبیه همن فقط اگه یک بار نوع اصل رو با دقت دیده باشین تفاوت کاملا محسوسه خصوصا در جنس که نوع پاکستانی در بیشتر قسمت ها دچار زنگ زدگی میشه و در نوشته انگلیسی ساخت روسیه که در سمت راست گپ هست فونت مورد استفاده و محل نوشتن کمی تفاوت داره و جنس و ماشین کاری که در بعضی نمونه ها نسبتا خوب کار شده ولی با نوع اصل تفاوت بسیار زیادی داره و اغلب هم جواز عشایری دارن
پاکستان در صنعت کپی برداری سلاح همه نوع تجهیزات از کار با سوهان تا دستگاه CNCداره اما متریال مورد استفاده شون نامرغوب هست
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
حتما ببینید حدود 8 مگ البته اصلش طولانی تر و کاملتر بود ولی به هر حال مشت نمونه خرواره..(پاکستان دره ادم خیل)
حق نگهدار همه دوستان

در تایید فرمایشات شما یکی از دوستان بنده میگفت تو اسلحه مهمات استان یه رفیق داره که میگه تو طرح جواز سال نود

تعدادزیادی تک لول روس تقلبی ( پاکستانی ) برا جواز آورده بودن که اینا با فرض جواز شدن خیلیاشون در آینده تو بازار

بیشتر دیده میشوند .

RE: تک لول روس - guilanshekar - 2014-09-06 05:31 PM

این تفنگ مال کجاه؟
دوستان من به شما میگم شما خواجه حافظ شیرازی هستی
شما میگید من نیستم
من میگم دلیلت چیه
شما میگی این شناسنامه ام
خوب تفنگم همیطوره وقتی بهش میگی تو مال کجای میگه این شناسنامم که اساتید بهش میگن proof mark
اگه تفنگو دمنتاز کنید توی کپش یه سری علائم هست که با مراجعه به جدول cip یا proof markمیتونید بفهمید که در کجا تولید شده
حالا اگه یه تفنگی با یه مارکی مو نزنه حرف اخر رو proof mark میزنه

RE: تک لول روس - mehdirkh - 2014-09-06 06:23 PM

با سلام
عرض کنم خدمت عزیزان که بنده با همین دوتا چشم خودم یه تکلول روس قلابی با مجوز سپاه که توی جوازشم روس زده بود دیدم و دست گرفتم یه کم به نظر سبکتر میومد وکاملا شبیه چاپ گل بود ولی روی کپش کاملا صاف وصوف بود و کنده کاری نداشت و زیر کپش با رنگ سفید اسم بایکالو زده بودن وبه گفته یکی از دوستان یه چاپ توله قلابی دیده با لول ۸۱که به گفته خودش حکاکی توله روی کپ با روسای قدیمی فرق داشته.در مورد پروف مارک اگه بتونن حکاکیارو جعل کنن زدن دو تا علامت وعدد که کاری نداره.در مورد تک روس لول که باز بشه قسمت زیر پوکه پرون کالیبر ..طول خزانه..فشار تست شدهبر حسب مگا پاسکال..یه علامت پیکان که احتمالا همون پروف مارک بایکاله یا مشخصه خودش که ته قنداق هم هست..ونوع چوک که حرف اف رو زده ولی با مقایسه با تفنگای فول چوک دیگه یه کم باز به نظر میرسه

RE: تک لول روس - guilanshekar - 2014-09-06 06:39 PM

خوب هر بایکالی روس نیست بایکال یه شرکت تجاریه که میتونه از هر جای تفنگ بگیره و نام خودشو روش بزنه
چون تک اج بیشه رو فرانسه سند زدن
ارم 2 زیگما و یک پیکان که رو اکثر روسه هست proof mark روسیه است
اگر ussr fhai ;i چه بهتر
دقت کنیید کولیس 18.4 خزانه و 17 یا 17.1 انتهای لول و یک تیکه بودن لول وسیستم پران و غیر پران زیر کپ وجان لوله 2.7 و chamber12/76میتونن با هم دلیل بر اصل بودن تک لول روسیه باشن

RE: تک لول روس - mehdirkh - 2014-09-06 06:54 PM

دوست عزیز اسلحه های بایکال فرم و علامتا ی خاص خودشو داره در مورد تکلولای که بعضا به اسم روس جواز شده و روس نیستن کسی که یه بار روس دست گرفته باشه متوجه میشه که روس هست یا نه و نیازی به کنترل پروف مارک نیست.الان تک با مجوز پاکستان وجود داره وکسی منکرش نیست حالا بعضی کارشناسا ممکنه فقط اسمشون کارشناس باشه و تک برزیلیو بزنن چک. تک که با ام پی اسمش شروع میشه طول لولشون ۷۱و تک که با حروف روسی ایژ ۱۸ طول لول ۷۲.۳وچندتایی که من دیدم خزانه۷۰بودن. ام پی۱۸

RE: تک لول روس - guilanshekar - 2014-09-06 07:16 PM

همین تفاوت تجربیات من و شما نشاندهند تنوع تفنگی به نام تک روسیه است لکن اون تفنگی رو که من تو دستم بگیرم و بگم روسیه است ورای احساسم با ید ایتم های بالا که ذکر کردمو داشته باشه

RE: تک لول روس - mehdirkh - 2014-09-06 07:34 PM

دوست عزیز در مورد تکای طرح روس فقط کسایی که قبلا با تک بایکال کار نکردن شاید نتونن تشخیص بدن فرمایشات شما هم متینه ولی بحث اینه که جعل کردن اون علامتا کاری نداره پس اگه کسی میخواد تک روس بخره بهتره با کسی که تجربه استفاده از اونو داره مشورت کنه.و مسلما تک قلابی اصلا کیفیت اصلی رو نداره.
موید باشید