شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
تک لول روس - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي تك لول (/forumdisplay.php?fid=50)
+--- موضوع: تک لول روس (/showthread.php?tid=537)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65

RE: تک لول روس - RAK - 2013-11-25 12:34 AM

(2013-11-11 10:36 PM)homa نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام امان از دست این آقا عبدالله!
وقتی تکلول بایکال را پارسال خریدم گفت تفنگت بالا می زنه کو گوش شنوا! حدود 20-30 سانت بالا میزنه واصلاح ممکنه قنداق و نیز بالا بردن مگسک چندان تاثیر نداشته است. دوستان مجرب یاری کنند تا ما بایکال داری! کنیم. Khansariha (215)

با سلام خدمت دوست عزیز .با اجازه اساتید .تک لول بایکال اسلحه خیلی خوبیه و از نظر دوام و سر سختی حرف نداره و تمامی فشنگها را از ساچمه تا تک گلوله بدون کوچکترین نگرانی میشه زد و لولش مرگ نداره تو شمال که خیلی طالب داره چند تا از دوستان من هم دارند و معمولا زیر خال میگیرن حالا نمیدونم برای شما چقدر سر میکنه ایراد از قنداق یا تیر انداز نیست این دو ایراد بیشتر در هوازنی به چشم میاد که تیر انداز در یک مدت زمان کم باید یک هدف متحرک را نشانه گیری کنه ولی وقتی چند تیرانداز به یک هدف ثابت و با دقت تیر اندازی میکنند و همه تیرشون سر میکنه دیگه مشکل تیر انداز ویا بالانس نبودن قنداق با بدن تیر انداز مطرح نیست دوست عزیز بلند کردن مگسک هم یه حدی داره که بیشتر از یک مقدار اسلحه از ریخت میفته حالا همشهری 1-نشانگر مسلحه بودن اسلحه شما فلزی یا پلاستیکی2 - شماره روی بدنه اسلحه (وقتی لول را از بدنه جدا میکنی در قسمت داخل حلای که لوله روی بدنه میشینه)با شماره لوله (در زیر قسمت فشنگ کش)یکیه-3 اسلحه تعمیر نشده 4 -لوله اسلحه دستکاری یا چوک اون تغییر داده نشده 5 قسمت برجستگی روی کپ همانجایی که با مگسک در امتداد هدف قرار میگیره دستکاری نشده -و در اخر اسلحه شما در 40متری چقدر سر میکنه .

RE: تک لول روس - کوهنورد - 2013-11-25 02:04 AM

با سلام :
دوست عزیز شما درست میگی مگسک که 2 سانت نمیشه !!!! ولی از اولین پستم من کفتم اول عیبشو پیدا کن بعد چاره کن .اگر واقعا در یک سلاح احتیاج باشه مگسکش 2 سانت باشه ، من این دو سانت رو همراه با تغییر زاویه قنداق و نصب تسمه توامان اصلاح میکنم . جالبه که اغلب دارندگان این سلاح با نصب تسمه مخالفن ولی در مدلی از تک بایکال خود کارخونه تسمه انداخته روش .اصلا روی کپ دنباله این تسمه وجود داره !!!! بعد از همه اینها سلاح ها بسته به اینکه کجا و به چه منظوری ساخته شدن تنظیم میشن مثلا در اروپا که شکار غالب قرقاوله اسلحه برای پرواز سنگین و کند این پرنده و با توجه به مسافت شکار تنظیم میشه .( اکثر تفنگهای اروپایی بالا زن و چوکی غیر از فول دارن ) ما ایرانی ها خیلی چوک فول دوست داریم چاره هم نداریم دوست داریم اسلحه دور بزنه چون شکار در اینجا پرنده های کوچک و تیز پروازه مثل کبک . ببخشید سرتون رو درد اوردم من هنوز نظرم اصلاح قنداق و مگسک با هم است . موفق باشید .

RE: تک لول روس - old.hunter - 2013-11-25 09:33 AM

دوستان بنده هم نگفتم مگسك 2سانتي بزارن!!!
بعدش هم بنده پترني از سلاح نديدم كه بتونم بگم چقدر بالا زنه حالا 1متر بالازنه 10سانت بالازنه ........
نميشه بدون پترن از پشت مانيتور بگيم اين مشكلشه
اين طور كه مشاهده شده مگسك به سه سايز در بازار موجوده
يا لااقل بده حقير 3 سايز ديدم .ممكنه سايز بلند تر يك مقدار مشكل دوستمون رو برطرف كنه
براي تفنگ تك لول روس كه تسمه يا پل نداره بايد زير هدف بگيري اين قلق يا لم تفنگه!!!
1.حالا يكي ميخواد كمتر هزينه كنه يه مگسك عوض ميكنه با كم و كاستش مي سازه
2.يكي مي خواد درست حسابي مشكلش رو بر طرف كنه و هركسي با تفنگش تير بزنه پل يا تسمه قرار ميده
*اگر چارت ناچار شد كه پل يا تسمه بزاري به طرف بگو حتما مثل لول 5تير روس برات ببره و طراحي كنه
3.يكي اصلا نمي خواد هزينه كنه(مثل بنده)و فقط هم خودش بتونه با تفنگش تير بزنه زير هدف رو ميگيره
پترن گرفتنش هم به اين شكله يه مثلث مي كشي روي برگه پترن زير مثلث نشانه روي مي كني
ببيني چقدر بالا مي خوره و الگو پخشش چه شكله كه دستت بياد كه بايد چطوري هدف گيري كني
ياد جمله اي كه 5شنبه به دوستم گفتم افتادم
قرار نيست اسب من راحت به تو سواري بده Khansariha (214)

RE: تک لول روس - homa - 2013-11-25 10:09 PM

سلام دوست آبادانی ما درست اشاره کردند در اهداف ثابت مشکل به راحتی قابل حل است ولی در اهداف متحرک کار سخت می شود. نشانگر مسلح بودن پلاستیکی است و بالا زدن حدود 25 سانت و دست کاری خاصی نشده است. شماره ها نیز یکیست. با تشکر

RE: تک لول روس - RAK - 2013-11-26 12:03 AM

(2013-11-25 10:09 PM)homa نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوست آبادانی ما درست اشاره کردند در اهداف ثابت مشکل به راحتی قابل حل است ولی در اهداف متحرک کار سخت می شود. نشانگر مسلح بودن پلاستیکی است و بالا زدن حدود 25 سانت و دست کاری خاصی نشده است. شماره ها نیز یکیست. با تشکر

با سلام .اگر ما به این نتیجه رسیده باشیم که اسلحه به طور فابریک سر میکنه یعنی لول دیگری روی بدنه سوار نیست لول اسلحه انحراف نداره چوک اسلحه مشکل نداره و اسلحه بد تعمیر نشده باشه (شاه پین وچفت وبست اسلحه مشکلی نداشته باشه) برای سر کردن تیر به میزان 25سانتیمتر در 40متری که برای ساچمه زنی زیاد مسئله خاصی نیست و میشود با تغییر در نوع نشانه روی اونو اصلاح کرد چه کار باید کرد اسلحه شما از سری جدید بایکال باطول لوله تقریبا 72سانتیمتر که این نشان دهنده اینه که فاصله مگسک و روزنه دید تقریبا 72 سانتیمتره از طرفی روزنه دید بایکال تقریبا 3-4 میلیمتر بالاتر از لوله و کوپ و بدنه قرار میگیره که این موجب سر کردن اکثر تفنگهای بایکاله-در اسلحه گلوله زنی برای رفع این مشکل یا مگسک را بلند میکنند یا روزنه دید را کوتاه که در مورد شما و اسلحه های ساچمه زنی نمیشود مگسک را بلند کرد چون بد شکل میشه ولی میشود با کوتاه کردن روزنه دید در حد 1تا 2 میلیمتر با سوهان این مشکل را حل کرد و اگرتک گلوله استفاده میکنید میتوانید روزنه دید را از حالت خطی(-) به شکل هفت (V)در اورید که البته باید این کم کردن ارتفاع روزنه دید به دقت انجام بشه و زیاد کوتاه نشه که پایین بزنه با اتصال تسمه هم مشکل حل نمیشه چون در زاویه خط دید و خط حرکت ساچمه تغییری ایجاد نمیشود شما باید خط دید را با خط حرکت ساچمه به هم نزدیک کنید که به نظر من اگر این مشکل لازمه که حل بشه این ساده ترن روشه البته روشهای تخصصی دیگری هم داره که باید بدی دست اینکاره که اون هم اصلاح زاویه بسته شدن لوله است که کار هر کسی نیست و ارزش اینو نداره که بره زیر تیغ در ضمن من مازندرانی هستم.

RE: تک لول روس - homa - 2013-11-26 08:14 PM

سلام خیلی خوشبختم و سپاس از نکاتی که فرمودید. نهایتا باید به دست پیر این طریق و سرد و گرم چشیده و دود باروت خورده سپرد مگر این درد را درمان واین زخم را مرهم نهد. شاید بهاری دیگر!!!

RE: تک لول روس - کوهنورد - 2013-11-26 11:29 PM

با سلام :
دوست عزیز اقای راک ، صحبتهای شما درست است ولی یک چیز را هم در نظر داشته باشید کمتر کسی حاضر میشود کپ بایکال را بصورت هفت برش بدهد و شیار نشانه روی درست کند در مورد اصلاح چفت و بست سلاح هم صحیح میفرمایید ولی ظاهرا تفنگ هما جان نو است و از اینگونه اصلاحات مبرا . ولی درمورد تسمه با شما کمی اختلاف نظر دارم .اگر توجه کرده باشید تسمه در همه موارد یک باریکه با دو لبه موازی نیست (مستطیل ) گاهی بصورت ذوزنقه (با شیب به سمت مگسک و گاهی هم با شیب سمت کپ ) دیده میشود .به همین دلیل است که میتوان بوسیله ان خیلی از عیوب را اصلاح کرد . اصلا هما جان شما هم بیکاری !!؟؟؟
خوب با این بالا زدن تفنگت بساز برادر !!!! بابا ما با خیلی چیز ها داریم میسازیم (و ایضأ میسوزیم !!)خخخخخخخخخخخخخخخخخخ

RE: تک لول روس - RAK - 2013-11-26 11:55 PM

با سلام خدمت دوست عزیز جناب اقای کوهنورد .عرض بنده برش کپ اسلحه نبود بلکه روی کپ بایکال یک برجستگی کوچک به ارتفاع چند میلیمتر که از طریق ان نشونه گیری میکنند که به صورت یک تسمه کوچیکه که اگر یکی دو میلیمتر کوتاه تر بشه مشکل حل میشه حالا این کم کردن ممکنه به صورت (v) باشه که با بدنه اصلی کپ کاری نداره در رابطه با تسمه هم فرمایش شما کاملا درسته بنده هم عرض کردم که باید خط دید را به خط حرکت ساچمه یکی کرد ولی در این مورد خاص تسمه بی تاثیره مگر اینکه تسمه از از سمت کپ تا مگسک دارای ارتفاع بیشتر(قطور تر)بشه که همون بلند کردن مگسکه که ظاهر خوبی نداره خلاصه مطلب عرض بنده و فرمایش شما با هم فرقی نداره .

RE: تک لول روس - alirahimi - 2013-12-01 10:37 PM

سلام دوستان
به دلیل یه سری مشکلات مجبورم تک لول روسم رو بفروشم اگه دوستان از فیمت بازار اطلاع دارن یه همفکری کنید تا قیمت دستم بیاد بدم به مشتری البته تفنگ هنوز صفره جمعآ 20 شلیک باهاش نکردم فقط مجوزش سپاهه که شنیدم میشه منتقل کرد به ارتش در این زمینه هم محتاج راهنمایی دوستان هستم .
[تصویر: 13559397961.jpg]
[تصویر: 13559397972.jpg]

RE: تک لول روس - RAK - 2013-12-02 12:56 AM

با سلام خدمت دوست عزیز .اول از همه شما چند ساله که اسلحه را جواز کردید و منع قانونی برای انتقال ان ندارید و بعد برای انتقال از سپاه به ارتش ابتدا با خریدار به سپاه مراجعه و یکسری فرم واگذاری و انتقال پر میکنید و باقی کارها را خریدار خودش انجام میده و اسلحه هم برای سمبه ارتش به اسلحه مهمات ارتش انتقال داده میشه تا تایید صلاحیت خریدار برسه .