شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
تک لول روس - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي تك لول (/forumdisplay.php?fid=50)
+--- موضوع: تک لول روس (/showthread.php?tid=537)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65

RE: تک لول روس - کوهنورد - 2013-11-21 02:45 AM

با سلام :
هما جان ، خدمت با سعادتتان باید عرض کنم در مورد ازمایشی که شرحش در بالارفت یه نکته کوچک رو یادم رفت بگم که مهمه . این مطلب رو توجه کنید که دست شما باید از ارنج زاویه ای کاملا 90 درجه داشته باشد (بازو درامتداد زمین ،ساعد عمود بر زمین ) در این حالت اگر ته قنداق به دستتان فشار بیاورد به تناسب فشار ، قنداق بلند است . اگر فشار کم است شاید قابل صرفنظر باشد .
نسخه دوم : ( که در بعضی روایات نخسه هم گفته شده !!!!!!!)
این باشد که شما بایستید و چشمان خود را بسته و تفنگ را به دوش بکشید و به سمت مقابل به هدفی خیالی نشانه بروید . در همین حالت تفنگ را تکان ندهید و چشمانتان را باز کنید که سه حالت پیش میاید :
1 - شما مگسک و بلندی روی کپ را در امتداد هم میبینید ،یعنی زاویه قنداق صحیح است
2- شما مگسک و قسمتی از لوله را میبینید ،یعنی زاویه قنداق کم است
3- شما مگسک را نمیبینید و فقط کپ را میبینید ، یعنی زاویه قنداق زیاد است
منظور از زاویه قنداق بطور کلی زاویه قنداق با کپ است که خودش شامل زاویه نصب + زاویه خمش از ناحیه قبضه است
البته اینها خیلی ریزه کاری دارد که خیلی هاشو من هم بلد نیستم مثل زاویه پیچش قنداق به داخل و خارج که خودش به دو بخش ،در راستای عمودی ،در راستای افقی و............هزاران نکته دیگر . فعلا تا انجا که بضاعت علمی مان جوابگوست پیش میرویم ببینیم مشکل حل میشود یا خیر . لطفا این نخسه !! را در دارو خانه ایران ایر رایفل بپیچید همین جا سر چهار راه است !!!!!!!

RE: تک لول روس - homa - 2013-11-21 08:18 PM

سلام با تشکر از صدور نسخ فراوان از حکیم متبحرمان!
باید عرض کنم نسخه قبلی به همان کیفیتی که فرمودید پیچیده و اجرا شدو فشاری نیز مختصر بر بازو وارد گردید.
در مورد نسخه جدید، قبلا تعمیرکار تا حد امکان زاویه قنداق را با کپ کم کرد و سپس مگسک را بالا آورد ولی متاسفانه تغییر محسوسی مشاهده نشد و به حال بیمار افاقه نکرد! بیچاره مریض ظاهرا خر خورده!!!
سپاس

RE: تک لول روس - mehdirkh - 2013-11-22 08:51 PM

امروز متوجه شدم داخل لول درست بعد از خزانه یه لکه هایی داره که پاک نمیشه دقت کردم دیدم شبیه خوردگی سطحیه .تا حالا نه باهاش چارپاره زدم نه دستپر فک کنم مرتب بیشتر میشن همیشه بعد از استفاده تمیزش میکنم با اسپری برنا ۲اسلحه زیاد کار نکرده قبلا اینجوری نبود اگه اینطور پیش بره فک کنم ۱۰۰فشنگ دیگه باهاش بزنم لولش داغون شه. کسی میتونی راهنمایی کنه‏?‏

RE: تک لول روس - کوهنورد - 2013-11-23 01:32 AM

با سلام :
هما جان خر خوردن ناخوش ، از بی تجربگی طبیبان است حرجی به بیمار نیست !!!!! شما برای اینکه کاملا مطمئن شوید باید دست به یک امتحان دیگر بزنید که متاسفانه کمی هم خرج دارد !!! برای اینکه شما کاملا مطمئن شوید که قنداق فعلی با فرم بدنی تان همخوانی ندارد ، با چند فشنگ و هدفی که بشود جای ساچمه ها را دید به صحرا بزنید (مقوای سفید که عالی است ) مگسک را بطور دستی با چسباندن چیزی ،بطور موقت بلندتر ازحدمعمول کنید .مثلا 1/5 سانت به ارتفاع ان بیافزایید و اولین شلیک خود را انجام دهید ببینید چطور زده کم کم با کاهش یا افزایش طول به شلیک مناسب برسید .بر همان مبنا میتوان اصلاح یا تعویض قنداق انجام داد . بیشتر از این از راه دور کاری نمیشود انجام دا د ایکاش نزدیکتر بودید با هم قنداقش را ادجاست میکردیم . در هر صورت بنده در خدمتگزاری حاضرم .
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
دوست عزیز اقا مهدی اون لکه ها بخاطر نمکهای داخل چاشنی ایجاد شده و در واقع خوردگی است ولی تمیز کاری مرتب و روغنکاری میتواند جلوی پیشرفت انرا بگیرد اگر در حدی است که به اصطلاح زیر ناخن گیر نمیکند (زبر شده ولی چال نیست ) شاید بتوانید خودتان انرا اصلاحکنید .

RE: تک لول روس - old.hunter - 2013-11-23 09:47 AM

سلام به دوستان عزيز Khansariha (8)
هما جان يك سوال شما با اين تفنگ چطوري نشانه روي مي كنيد ؟
با چه زاويه به مگسك نگاه مي كنيد 45 يا 35 يا هم سطح؟
البته بنده نه طبيب هستم نه .......Khansariha (8)

RE: تک لول روس - mehdirkh - 2013-11-23 07:49 PM

دوست عزیز یعنی اون خوردگیا بخاطر فشنگاست .البته تابلو نیستن ولی دقت کنی میبینی اگه قرار باشه اینجوری زیاد بشن تا چهار پنج سال دیگه کلا پوستش کنده میشه .یعنی کروم توی لولش اینقد کشکیه، یا مال اون اسپری برنا ۲ نیست‎?‎

RE: تک لول روس - homa - 2013-11-23 08:54 PM

سلام بر دوستان عزیز
عنایت بفرمایید بحث فرم بدنی اینجانب مطرح نیست بالا زدن تفنگ توسط شلیک افراد دیگری مانند یک شکارچی بسیار باتجربه ، یکی از شکارچیان با محبت این سایت و شخص تعمیرکار به اثبات رسیده است. به ویژه این بالا زدن در چهارپاره و اسلاگ بسیار محسوس است. اگر قطعا از قنداق است امسال قصد تعویض ندارم!
نشانه روی هم استاد عبدالله عزیز از برامدگی روی کپ هم سطح با راس مگسک انجام می شود.

RE: تک لول روس - کوهنورد - 2013-11-24 12:41 AM

(2013-11-23 07:49 PM)mehdirkh نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوست عزیز یعنی اون خوردگیا بخاطر فشنگاست .البته تابلو نیستن ولی دقت کنی میبینی اگه قرار باشه اینجوری زیاد بشن تا چهار پنج سال دیگه کلا پوستش کنده میشه .یعنی کروم توی لولش اینقد کشکیه، یا مال اون اسپری برنا ۲ نیست‎?‎
با سلام :
نه بعید میدونم بخاطر اسپری اینطوری بشه برای نظافت لوله ساچمه زنی تاپیک هست به اونجا مراجعه کنید ولی بطور کلی سلاح مرتب باید نظافت بشه حتی وقتی که استفاده نمیشه هر سه ماه یکبار ، لازمه تمیز یشه .شاید شما در منطقه مرطوبی هستید یا جای نگهداری سلاحتون مناسب نیست ( مثلا کمدی که پشت به حمام است ) ولی بهد از هر نظافت سعی کنید یه لایه نازک روغن داخل لوله باشه .من همیشه اخر کار چند قطره روغن در لوله میریزم و با فرچه پلاستیکی اون رو در لوله پخش میکنم طوری که داخل لوله کمی مرطوب بنظر برسه نه اینکه روغن بچکه . فقط باید حواست باشه قبل تیراندازی پاکش کنی نگی نگفتی !!

(2013-11-23 08:54 PM)homa نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام بر دوستان عزیز
عنایت بفرمایید بحث فرم بدنی اینجانب مطرح نیست بالا زدن تفنگ توسط شلیک افراد دیگری مانند یک شکارچی بسیار باتجربه ، یکی از شکارچیان با محبت این سایت و شخص تعمیرکار به اثبات رسیده است. به ویژه این بالا زدن در چهارپاره و اسلاگ بسیار محسوس است. اگر قطعا از قنداق است امسال قصد تعویض ندارم!
نشانه روی هم استاد عبدالله عزیز از برامدگی روی کپ هم سطح با راس مگسک انجام می شود.
با سلام :
درود ای ملک الشعرا ای همای سعادت !!! نبینم چنین فسرده حال از این روس بد قلق ، روزگار سپری سازی !!
داداشی این اقا عبدالله از اون طبیب هاست به جان خودم !! از ترس نظام پزشکی رو نمیکنه !!
ولی هما جان اینکار که گفتم انجام بده اگر نتیجه نگرفتی ............................................خب خیلی بد میشه !!خخخخخخخخ

RE: تک لول روس - old.hunter - 2013-11-24 10:12 AM

خدمت شما عرض كنم
هما جان تفنگ بالازن طلاست
يك زحمت بكش زماني كه براي پترن گيري تشريف مي بريد
مگسك رو باز كن بجاش يه چوب كبريت بزار جاي مگسك جوري كه 7 ميليمتر بالا بياد
اندازه انتخابي 11 يا 12 ميليمتر باشه مابقي بيرون باشه
يك فشنگ نمره 5 مهام (اگر موجود بود)و به همون روش نشانه روي كن پترن بگير ببين چطور ميشه
(زير دستت حتما ساپورت بزار)مطمئن هستم پترن خوبي ميده
ضمنا هزينه بي خود نكن با تعويض قنداق مشكلت حل نميشه Khansariha (8)
سه راه داره
1. گرفتن نشانه در زير هدف Khansariha (214)
2.گذاشتن مگسك بلند تر
3.گذاشتن پل بر روي لول
منتظر پترن خوب و لبخند زيباي شما هستم Khansariha (8)

RE: تک لول روس - homa - 2013-11-24 07:13 PM

با سلامی چو بوی خوش آشنایی
سپاس از پیران و مجربان عرصه نخچیر!
سعی می شود نصایح دوستان را به گوش جان بشنوم.
نصیحت گوش کن جانا که از جان دوستتر دارند*** جوانان سعادتمند پند پیر! دانا را(به ویژه .o.h)
گویند کسی از نیمه شب گذشته به بیمارستان رجوع کرده که کمرم درد می کند، پزشک کشیک را با هزار زحمت از خواب ناز بیدار کرده و به حضور مریض بردند. مریض به پزشک گفت: یک هفته است که کمرم درد می کند با خودم گفتم به بیمارستان رجوع کنم تا صبح شود و به نزد یک پزشک درست و حسابی بروم!!!(قهقهههههههههههههه)
حال یکی از عزیزان سایت طبیبی درست و حسابی!!! برایم سراغ کرده تا سر فرصت مریض را معاینه کند!!!
استاد عبدالله عزیز و استاد کوهنورد گرامی بسیار ممنونم. افزایش طول مگسک بیش از افزایش فعلی منطقا جواب می دهد ولی طول آن خیلی غیر عادی جلوه خواهد کرد!