شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
تک لول روس - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي تك لول (/forumdisplay.php?fid=50)
+--- موضوع: تک لول روس (/showthread.php?tid=537)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65

RE: تک لول روس - ahp2009 - 2012-12-23 11:00 AM

تک لول روس حدود 3-4 سال قبله لولش رنگش شده نقره ای ولی خیلی عالیه میزنه . اسلانگ هم باهاش شلیک شده برای شکار گراز جواز داره میخواد بفروشه قیمتشو کس داره ببینم میشه ازش واسه خودم بخرم. میگه 100 زیرقیمت بازار بهت میدمKhansariha (8)

RE: تک لول روس - کوهنورد - 2012-12-23 01:53 PM

دوست عزیز قبل از قیمت یه مسئله بسیار مهم هست و اون ، اینکه رنگ شده یا ابکاری شده ؟ اگه رنگ معمولی است وشما واقعا خواستار تفنگی رنگ را کامل پاک کن چون این ازابتکارات اسلحه سازان عزیز است که جوشکاری را زیر رنگ پنهان میکنند و میگویند این رنگ مخصوص است !!!یکبار دولول رویهمی را دیدم که مشکی رنگ شده بود فروشنده هم اصرار داشت رنگ مخصوص است !!و هزار تا حرف مفت دیگه البته سیستم قفل خوب و کاملی داشت ولی رای من بر تفنگ دیگری بود که رنگ و رو رفته وقفل ساده ای داشت بعداز کمی کنکاش (چون دلیل اصرار اورا میدانستم) جای جوش را به دوستم نشان دادم درست در کمر لوله بود تفنگ ساده هنوز مثل شیر میغرد ولی ان تفنگ بزک کرده را مطمئنم بعداز این شاهکار حتما از کمر ترکیده . جالب این بود که فروشنده از رو هم نمیرفت!!!!!!

RE: تک لول روس - ahp2009 - 2012-12-24 02:42 PM

(2012-12-23 01:53 PM)کوهنورد نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوست عزیز قبل از قیمت یه مسئله بسیار مهم هست و اون ، اینکه رنگ شده یا ابکاری شده ؟ اگه رنگ معمولی است وشما واقعا خواستار تفنگی رنگ را کامل پاک کن چون این ازابتکارات اسلحه سازان عزیز است که جوشکاری را زیر رنگ پنهان میکنند و میگویند این رنگ مخصوص است !!!یکبار دولول رویهمی را دیدم که مشکی رنگ شده بود فروشنده هم اصرار داشت رنگ مخصوص است !!و هزار تا حرف مفت دیگه البته سیستم قفل خوب و کاملی داشت ولی رای من بر تفنگ دیگری بود که رنگ و رو رفته وقفل ساده ای داشت بعداز کمی کنکاش (چون دلیل اصرار اورا میدانستم) جای جوش را به دوستم نشان دادم درست در کمر لوله بود تفنگ ساده هنوز مثل شیر میغرد ولی ان تفنگ بزک کرده را مطمئنم بعداز این شاهکار حتما از کمر ترکیده . جالب این بود که فروشنده از رو هم نمیرفت!!!!!!

قیمت رو نگفتید؟؟؟؟؟Khansariha (8)

RE: تک لول روس - homa - 2013-01-01 10:28 AM

بزرگواران سلام
آقا دبیر،آقاکوهنورد و آقاعبدالله گرامی
شما عزیزان اگر بالا سر این تاپیک و ساچمه زنی نباشید تاپیک حسابی سوت و کور می شود.
اتفاقا دیدگاه های مختلف به افراد کمک می کند تا در زمان تصمیم گیری تمام ابعاد موضوع را مورد توجه قرار دهند.
خزانه تکلول روس 70 یا 76 میلیمتری است؟ برای شلیک مگنوم باید 76 باشد؟ کمی توضیح موجب امتنان بسیارKhansariha (256)

RE: تک لول روس - dabir - 2013-01-01 11:06 AM

با سلام خدمت دوست عزیزhoma
شما لطف دارید وگرنه اطلاعات بنده دراون حدی نیست که میفرمایید
به عرض شما برسونم همانطورکه درتایپیکهای قبلی خودم گفته بودم تفنگ بنده ازنوع چاپگلهای قدیمی بود بارها ی فراوانی چارپاره و فشنگهای شارژ بالا استفاده کردم
بازهم تاکید می کنم اگه ازروس بودن تفنگتون مطمئن هستید با خیال راحت ازاون استفاده کنیدKhansariha (8)

RE: تک لول روس - کوهنورد - 2013-01-01 12:43 PM

باسلام .
شما دوست عزیز لطف دارید دیگران رو که فرمودید ، دقیقا همینطور است ولی بنده شخصا در حال شاگردی هستم .
در مورد فشنگ مگنوم باید عرض کنم استفاده از ان را منوط به قید کلمه مگنوم در روی خود سلاح میدانم به دو دلیل عمده یکی شارژ بالا دوماینکه بدلیل بیشتر بودن طول پوکه .شارژ 2 گرم تا 2.200 باروت برای مگنوم یک چیز عادی است ولی برای تفنگ معمولی خیلی زیاد است (1.6 گرم در معمولی ).دوم اینکه بارها اینرا در جاهای مختلف گفته ام و از دوستان خواهش کرده ام رعایت کنند معمولا در خزانه سلاح یک پله ای وجود دارد که محل قرار گیری فشنگ است و با شلیک فشنگ پوکه باز شده با لب ان پله مماس میشود تا محتویات فشنگ براحتی وارد لوله شوند اگر ما فشنگ مگنوم را در خزانه معمولی بگذاریم بدلیل طول بیشتر پوکه بعداز شلیک ،لبه پوکه روی ان پله قرار گرفته وعملا قطر لوله در ان ناحیه تنگتر شده وخروج ساچمه و ود اگر غیر ممکن نباشد بسیار سخت خواهد شد با بالا رفتن فشار ترکیدن خزانه حتمی است . حالا خیلی از دوستان را دیده ام با نخجیر مگنوم میزنند خیلی هم حال میکنند اتفاقی هم نمیوفتد !!!!! چرا ؟؟؟؟ تا حالا بد نخجیر را گفته ایم حالا خوبش رو هم بگیم : در خزانه نخجیر این پله وجود ندارد !!!! و در عوض محل ورود ساچمه ها و ود را کونیک ساخته اند تا براحتی بتواند از پوکه به داخل لوله سر بخورد !!! این تکنیک جدید اسلحه سازی است که نمیدانم چطوری سر از نخجیر دراورده یا ابداع خودشان است ، بهتر است دوستان تفنگ های خود را چک کنند (خصوصا مارک های اروپایی و امریکایی ) و نتیجه را اینجا بگویند تا همه استفاده کنیم ولی مشکل فشار بالای این فشنگ ها نخجیر و غیر از انرا نمیشناسد . از همه خواهش میکنم رعایت احتیاط را بکنند

RE: تک لول روس - zaf - 2013-01-01 12:54 PM

سلام 1سوال
من تمام فشنگ هاي كارخانه رو بدون مشكل شليك ميكنم امافشنگ هاي 4پاره را كه خودم دست پر ساختم با باروت 1.8 در شليكش مشكلي ندارم اما موقعه باز كردن يا همان شكستن لوله كه ميخوام پوكه رو خالي كنم به سختي لوله باز ميشود يعني سفته
اسلحه من تكلول روس بايكال طرح گل
اساتيد راهنمايي فرماييندKhansariha (8)

RE: تک لول روس - کوهنورد - 2013-01-02 11:38 PM

اقا رضای گل تا شما بی تی 65 رو داری به چارپاره چکار داری ؟ ؟؟ گذشته از شوخی ،شما هم خرج را بیشتر از معمول میگیرید هم احتمالا چارپاره ها رو بدون وزن کردن فقط با شمارش داخل پوکه بارگیری میکنید .اینطوری فشار داخل لوله بالا رفته ومتعاقبا به پوکه فشار اورده و این فشار از حد الاستیسیته متریال پوکه بیشتر است وپوکه باد کرده به جداره خزانه میچسبد به دلیل اینکه پوکه کش نیروی خود را از باز شدن تفنگ میگیرد و پوکه هم به خزانه چسبیده ، هم تفنگ بد باز میشود هم پوکه سخت خارج ! انشالله همگی بیشتر احتیاط کنیم .

RE: تک لول روس - kiaeepoor - 2013-01-06 11:27 PM

با سلام خدمت همه دوستان بعد از دو هفته شکار و گذار در طبیعت امشب وقت کردم سری به نگارش عزیزان بزنم نکته ای که در رابطه با میزان باروت در فشگهای دست پر لازم به ذکر است استفاده از ود یا نمد و مقوا می باشد چناچه در فاصله زیر 50 متر از چهار پاره استفاده می کنید استفاده از نمد وباروت 1.6 را امتحان کنید نمد را با کمی فشار جا سازی کنید و روی آن یک مقوا بگذارید وزن چهار پاره را حدود 30 الی 33 گرم تعیین کنید (اگر برای تفنگ خود ارزش قایلید حتما یک ترازوی دیجیتال بخرید) این چهار پاره برای تمامی تفنگها بی خطر می باشد من با نمد باروت 1.95 را امتحان کردم که منجر به شکستن قنداق گردید الان هم از باروت 1.50 استفاده میکنم چون معملا از درون ماشین و در شب و با استفاده از نور افکن گراز شکار میکنم برای پرندگان هم از باوت 1.45 الی 1.5 و 30 گرم ساچمه استفاده می کنم که خوب جواب می دهد در هر صورت همانگونه که تفنگ مهم است استفاده از فشنگ مناسب در شکار باعث حداکثر کارایی می گردد حتی بد ترین تفنگ ترک با فشنگی که مناسب آن است در دست یک شکارچی متبحر بهترین پاسخ را می دهد با آرزوی سلامن و تندرستی برای همه عزیزان

RE: تک لول روس - I.V.O - 2013-01-10 09:47 PM

سلام دوستان
الان قیمت تک لول روس و دو لول رو کسی داره و ایا سهمیه ای گیر می یاد ؟