شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
سيبل و هدف برای تفنگ بادی - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: مباحث و مقالات آموزشی (/forumdisplay.php?fid=30)
+--- انجمن: ساخت ابزارالات مختلف (/forumdisplay.php?fid=32)
+--- موضوع: سيبل و هدف برای تفنگ بادی (/showthread.php?tid=535)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9

RE: سيبل و هدف برای تفنگ بادی - flower - 2014-03-04 11:25 PM

ممنون بهروز جان اتفاقا امروز در به در تو اینترنت داشتم دنبال چنین سیبل هایی میگشتم
چند تا تو همون پست اول بود که واقعا سیبل های زیبایی هستن و چند تا هم شما لطف کردید
دوستان اگه باز هم چنین سیبل های فانتزی سراغ دارند ما رو هم بی نصیب نزارند

RE: سيبل و هدف برای تفنگ بادی - flower - 2014-03-05 04:00 PM

این هم چند تا سیبل که ادیت شون کردم امیدوارم بهتر شده باشن
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

تو این سیبل ها سعی شده تا تعداد سیبل ها افزایش پیدا کنه تا بشه نهایت استفاده رو کرد
در واقع از جاهای خالی هم استفاده کردم

RE: سيبل و هدف برای تفنگ بادی - damoon_61 - 2014-04-21 09:22 AM

(2014-01-31 01:26 AM)taherkhan نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
مونده بودم این سوالمو کجا بپرسم که بالاخره تاپیکشو پیدا کردم

من دنبال این هدف ها بودم که پرینتشون کنم واسه سیبل
ولی سوال اصلیم اینه که:

بعد از پرینت این کاغذ هارو کجا نصب کنم؟
منظورم اینه که نمیشه که رو دیوار خالی بچسبونیم.بعد بزنیم بهش.دیوار سوراخ سوراخ میشه.

فکر میکردم که بشه رو یه فلزی(مثل آلومینیم) چسبوند این کاغذ هارو که ساچمه سوراخش نکنه.
لطفا راهنمایی کنید
دوستان یک راه نسبتا ساده برای این کار استفاده از یک تکه تخته چند لایی یا نئوپان یا ام دی افی هست که یه ورق 2 میل به اندازه ی کاغذ A4 به بکی از سطوحش پیچ شده باشه و این تخته رو توی موکت بپیچید و منگنه کنید اینجوری ساچمه ی شما کمونه نمیکنه و داخل مجموعه جمع میشه و بعد از مدتی که لایه های موکت فرسوده شد میتونین موکت رو عوض کنید و خرده ساچمه ها رو خالی کنید اگر بتونم درپست بعدی چند تا عکس از مراحل ساختش میزارم
کار ساده ای هستش و میشه از تیکه تخته های اضافه ای که از نجاری ها میشه تهیه کرد و تکه موکت های کهنه به راحتی اون رو ساخت

RE: سيبل و هدف برای تفنگ بادی - mhrSB - 2014-04-21 02:58 PM

این پایه سیبلی که چندین ماه پیش درست کرده بودم و برای گروپ گیری ها استفاده میکنم.(و ساچمه ها همه جمع میشه)
[تصویر: 13904827894.jpg]
خودش که از این قفسه اهنی ها هست،و برای پایه هاش هم از همون رابط های بین قفسات استفاده کردم،داخلش هم 6 لایه موکت نمدی گذاشتم و روی کار هم به خاطر این که محل برخورد ساچمه بهتر مشخص بشه(کاغذ خوب سوراخ بشه) از یک لایه ام دی اف 3 میل استفاده کردم(که باید هر چند وقت یک بار عوض بشه)Khansariha (256)
برای قدرت 26 ژول اگه ساچمه از نمونه های مخصوص نفوز(مثل پرومگنوم)نباشه راحت جواب گو هست.Khansariha (399)
ولی برای قدرت بالاتر(فعلا برای 3 تا اسلحه بی3 و 56 و ای تی 44 تست کردم) و یا پرومگنوم از 6 لایه موکت رد شده و اهن پشتش را قور میکنه،مثل تصویر زیر(همین الان عکس گرفتم)
[تصویر: 13980792691.jpg]
و در اخر فکر کنم بین موکت ها و اهن خود پایه سیبل باید یک ورق اهن ضخیم تر هم بزارم.Khansariha (226)
ساختشم زیاد هزینه ای نداره چون همه وسایلش توی خانه بود.Khansariha (399)
برای استفاده از الومینیوم هم بگم که در ضخامت های معمولی و رایج به هیچ وجه توانایی جلوگیری از ساچمه را نداره و راحت سوراخ میشه،مگر این که با تفنگ چینی کالیبر 5.5 با ساچمه سر تخت از فاصله 30،40 متری بهش شلیک کنید.
موفق باشینKhansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

RE: سيبل و هدف برای تفنگ بادی - Vicxtor - 2014-04-21 04:49 PM

درود بر دوستان علاقه مند به هدف زنی و گروپ گیری... Khansariha (8)

با توجه به نیاز روز افزون به هدف زنی و گروپ گیری (به دلیل ممنوعیت شکار چند ساله) چند عدد سیبل برای پرینت روی کاغذ A4 به کمک سایت Printtargets.net در فواصل ۲۰ تا ۱۰۰ متری تهیه کردم که چند نکته رو در استفاده ی اون ها ابتدا عرض میکنم :

۱- سیل ها داری Bulls Eye سفید برای راحتی نشانه گیری با رتیکل دوربین هستن و اندازه ی بولز آی برای زوم ۱۰ تا ۱۶ برابر دوربین بهینه شده (با مقیاس یک به ۴۰۰۰ ... مثلا در سیبل ۲۰ متر اندازه ی بولز آی نیم سانت هست و الی آخر که البته اندازه ی این دایره ی سفید رنگ وسط، روی سیبل در زیر فاصله ی سیبل درج شده)
۲- در سیبل های ۲۰، ۳۰ و ۴۰ متر فاصله ی بین دوایر هم مرکز سیبل ۰/۵ سانت؛ در سیبل های ۵۰، ۶۰ و ۷۰ متر این فاصله ۰/۷۵ سانت و در سیبل های ۸۰، ۹۰ و ۱۰۰ برابر با ۱ سانت هست
۳- برای جلوگیری از شلوغی در سیبل از گذاشتن شماره و خطوط پرهیز شده و تنها برای جلوگیری از خطای بینایی دایره های هم مرکز شماره ی زوج به رنگ مشکی هستند
۴- برای فواصل ۸۰ متر به بالا که در صورت استفاده از ساچمه ی سنگین افت زیاد هست سیبل تکی (یک سیبل در یک کاغذ A4) هم گذاشتم

امیدوارم که دوستان خوششون بیاد و از این سیبل ها استفاده ی بهینه رو ببرن......... Khansariha (8)

RE: سيبل و هدف برای تفنگ بادی - armankhan - 2014-09-21 12:38 AM

سلام دوستان.2 تا سیبل طراحی کردم که میخوام در اختیار اعضای سایت قرار بدم فکر میکنم بسیار کاربردی باشه.

RE: سيبل و هدف برای تفنگ بادی - armankhan - 2014-09-22 12:28 AM

این رو هم اضافه کنم فایل ها در برنامه ی وورد هستند که در یک فایل زیپ ارائه کردم خدمتتون.

RE: سيبل و هدف برای تفنگ بادی - armankhan - 2014-09-26 12:48 AM

سلام.این هم یه سیبل دیگه تقدیم به دوستان

RE: سيبل و هدف برای تفنگ بادی - BARZOV - 2014-11-02 07:48 PM

سلام دوستان شدیدا به یک ایده برای ساخت سیبلی که بتوان در خانه از آن استفاده کرد نیازمدم.
یعنی سیبلی که ساچمه ازش کمانه نکنه و رد نشه.
کمی راهنمایی کنید بقیشو خودم درست میکنم.
خیلی ممنون.Khansariha (256)

RE: سيبل و هدف برای تفنگ بادی - NEMESIS - 2014-11-02 08:12 PM

میشه بین کاغذ سیبل و ورق پشتی(ورق فلزی) از ابرهای فشرده استفاده کرد (مدل تشکهای ورزشی) که ساچمه یا داخلش گیر میکنه یا در صورت عبور از ابر کمانه نمیکنه و همانجا ضربه گرفته میشه