شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
تاکسیدرمی پستانداران - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: جاذبه های طبیعی،حیات وحش و شکار (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- انجمن: تاکسیدرمی (/forumdisplay.php?fid=22)
+--- موضوع: تاکسیدرمی پستانداران (/showthread.php?tid=484)

صفحه ها: 1 2 3 4

RE: تاکسیدرمی پستانداران - mik - 2015-10-27 01:18 PM

(2015-10-27 10:45 AM)namast نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام خدمت دوستان و اساتید ی پوست گاو ماه محرم روی دست مان ماند گفتیم خشککش کنیم ی روز توی وان با آب نمک انداختم روز بعد چربی های اضافی را گرفتم ولی همه چربی ها را نتونستم کامل جدا کنم بعد از جایی اویزان کردم کلی بهش نمک زدم
سوالم اینجا چطور میشه پو.ست گاو را با موهاش خشک کرد روش اصولی و درست را میخوام بدانم
الان که چند روز گذشته پوست داره خشک میشه احساس میکنم بعد از خشک شدن کلا شکننده بشه
در حالی که در مغازه ای که پوست گاو میفروخت دیدم خیلی نرم انعطاف پذیر و سبک است چطور میشه به این مرحله رسید
ممنون میشم از دوستان کسی راهنمایی کنه
سلام
دوست عزیز من خیلی وارد نیستم ولی برای خشک کردن پوست باید حتما کل چربی ها رو جدا کنید اگه جدا نکنید پوست بعد خشک شدن چروکیده میشه اگه الان هم خشک شده دوباره داخل آب قرارش بدین تا نرم بشه و بعد با تیغ تا ذره آخر چربی هاش رو پاک کنید و بعد خشک شدن شکننده نمیشه فقط یک خورد حالت سفتی بخودش میگیره که اگر بخواین روی دیوار نصب کنید بهتر هم هست ولی در مورد نرم شدنش نمیدونم...

RE: تاکسیدرمی پستانداران - namast - 2015-10-28 09:16 AM

ممنون دوست عزیز الان 4 5 روزی است که از خشک کردن میگذره دیگه شک دارم بشه کاری کرد یک سری از قسمت ها که نازکتر بود زود خشک شده و حالت بنفش و تیره رنگ شده
پوست گاو تازه ای که گرفتم 25 کیلو بود الان که داره خشک میشه شاید به نصف کمتر وزن اولیه رسیده نمیدونم توی اون مغازه ای که دیدم ی پوست گاو میفروخت هم سبک بود هم نازک بود و هم انعطاف پذیر نمیدونم واقعی بود یا مصنوعی اگر واقعی است چطوری به اون مرحله میرسه این همه انعطاف پذیر و نرم و سبک میشه
خدا همه اموات را بیامزره انوقتی که پدرمون میگفت پوست را اینطوری خشک میکردیم اینطوری پشم می چیدیم و اینطوری نخش میکردیم اینطوری باهاش لباس می بافتیم ما میگفتیم چی میگی بابا آتاری و میکرو را بچسب ( مشغولیات دهه 60 ها )
ممنون میشم یکی نحوه خشک کردن پوست با مو را توضیح بده دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: تاکسیدرمی پستانداران - barsia - 2015-12-07 12:47 AM

[size=medium]سلام به همگی نمیدونم چرا به این تاپیک کسی سر نمیزنه..
یه سوال داشتم اگر از دوستان کسی باشه، اونم اینکه برای تاکسیدرمی نحوه جدا کردن اسکلت بدن حیوان و دوباره بست کردن آن به چه شکل است؟ با تشکرKhansariha (256)