شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
تاکسیدرمی پستانداران - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: جاذبه های طبیعی،حیات وحش و شکار (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- انجمن: تاکسیدرمی (/forumdisplay.php?fid=22)
+--- موضوع: تاکسیدرمی پستانداران (/showthread.php?tid=484)

صفحه ها: 1 2 3 4

RE: تاکسیدرمی پستانداران - saeedsarshar - 2014-02-12 04:02 AM

دوستان سرحيوان رو چطور تاکسيدرمى ميکنن منظور اينه که جمجمه رو خالى ميکنن ميذارن سرجاش يا کلا جمجمه رو درميارن???? جريان چشمهاى تاکسيدرمى چطوره؟؟؟؟ همیشه سر حيوان واسم سوال بوده!!! لازم به ذکره من هيچى از تاکسيدرمى نميدونم

RE: تاکسیدرمی پستانداران - shekarmi - 2014-02-12 11:49 AM

(2014-02-12 04:02 AM)saeedsarshar نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان سرحيوان رو چطور تاکسيدرمى ميکنن منظور اينه که جمجمه رو خالى ميکنن ميذارن سرجاش يا کلا جمجمه رو درميارن???? جريان چشمهاى تاکسيدرمى چطوره؟؟؟؟ همیشه سر حيوان واسم سوال بوده!!! لازم به ذکره من هيچى از تاکسيدرمى نميدونم

سلام......1- ابتداد باید پوست سروگردن حیوان را از جمجمه جدا کرد به شیوه ای که پوست پاره یا زده نشود 2- پوست را باید دباغی کرد 3- گوشت جمجمه را جدا کرد و جمجمه را جوشاند که گوشتهای ریز پخته شود و بعد به آسانی از جمجمه جدا شوند حتی مغز داخل جمجمه هم باید جدا شود 4- جمجمه را باید گچ گرفت سپس خشک که شد باید گچ را با سوهان تراش داد که تقریبی فرم طبیعی در بیاید 5- بعد با استفاده از چند نوع سیم مفتول و چوب باید تنه را به جمجمه اسکلت بندی کرد 6 - بعد روی اسکلت بندی لایه ای نازک از پنبه میکشیم 7- پوست دباغی شده را روی اسکلت بندی میکشیم و میدوزیم 8- جای خالی چشمها را با بتانه پر میکنیم و چشم مصنوعی برایش میگزاریم ............. این مختصری از تئوری تاکسیدرمی حیوان بود ...............

RE: تاکسیدرمی پستانداران - ashk - 2014-02-20 07:25 PM

خدمت اون دوست عزیز که گفته بودند دندون نهنگ دارم داره میپوسه.عوامل تخریب وپوسیدگی چند مورد هستند ازجمله1-عوامل بیولوژیکی2-عوامل فیزیکی 3-عوامل شیمیایی4- عوامل مکانیکی.بیولوژیک مثل باکتری ها و قارچ ها وجانوران ریز دریایی که الا ماشا ال...روش بسیار زیاد است.مورد فیزیکی در باره ی مورد شما صدق نمیکنه. مورد شیمیایی مثل مواد اسیدی و خورنده که اکثر اب ها مقداری خصلت اسیدی دارند وبه مرور زمان باعث سست شدن بافت سخت دندان میشوند.درباره ی مکانیکی مثل شکستن یه تیکه ی نازک از اون .حالا میریم سراغ شرایط که مهم ترین ان ها میشه به اکسیژن و رطوبت اشاره کرد. دندونی که سالم باشه وبه بدن متصل نباشه میپوسه چه برسه به دندونی که پوسیده وهمین جوری هم پوسیدگی ان زیادتر میشه.اگه دندون سالمه با الکل ضد عفونیش کن خشکش کن بعد هم با روغن روش بمال و پاکش کن جوری که چرب بمونه .اگه کمی پوسیده با سمباده قسمت پوسیده رو بردار و بعد مراحل بالا رو انجام بده.اگه خیلی پوسیده بیخیال شو .کلا برای پوسیده نشدن چیزی باید اون رو ازشرایط و عوامل دور کرد . امری بود درخدمتیم.یاعلی Khansariha (367)

RE: تاکسیدرمی پستانداران - omidsoltani - 2014-02-28 08:58 PM

تاکسیدرمی بینظیر شیر کوهی

[تصویر: fe5149039b52.jpg]

RE: تاکسیدرمی پستانداران - romin - 2014-08-27 04:08 PM

برای برق انداختن شاخها چه باید کرد به خاطر کدر بودن وشکستگی مختصرشاخ این سر نازنین افتاده تو پیلوت وروی لوله های گاز اویزون شده زدیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: تاکسیدرمی پستانداران - ahmadiyan - 2014-09-19 06:49 PM

(2014-08-27 04:08 PM)romin نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
برای برق انداختن شاخها چه باید کرد به خاطر کدر بودن وشکستگی مختصرشاخ این سر نازنین افتاده تو پیلوت وروی لوله های گاز اویزون شده زدیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

باسلام دوست عزیز فکر می کنم پلی استر برای مشکل کدری بتونه راح حلی خوبی باشه
از مغازه های رنگ فروشی می تونید تهیه کنید

RE: تاکسیدرمی پستانداران - falconry98 - 2015-02-14 11:00 AM

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: تاکسیدرمی پستانداران - FMJ - 2015-02-14 11:41 AM

با سلام.
تشکر از دوستانی که عکس از تاکسیدرمی هاشون میذارن...Khansariha (8)
فقط یک نکته : بعضا کارهایی که دوستان در تاپیکهای تاکسیدرمی گذاشتن همه جوره عالی بودن ولی فرم نهایی ای که بذست اومده با حالت واقعی اون حیوان زمین تا آسمون فاصله داره....!!!
مثلا کبوتر رو انگار از بالا و پایین کشیدیش یا یکی دیگه رو انگار چلووندیش ...!!!! دوستان شما که انقدر زحمت میکشید و مراحل کار رو با دقت انجام میدید در مرحله ی قالب سازی و روکش اسکلت بندی سعی کنید مثلا بادیدن چند تا عکس از حالات زنده ی مختلف اون حیوان تا اونجایی که ممکنه فرم اصلی رو دربیارید و کارتون درنهایت زیبا و کامل بشه.
اینو عرض کردم باینخاطر که اصلا یکی از اهداف مهم و مفید تاکسیدرمی موجودات اینه که زیبایی طبیعت جانوری رو واسه ی دیگران به ارمغان بیاره و با دیدن کار تاکسیدرمی شده افراد به وجد بیان و بیش از پیش عاشق و دوستدار طبیعت و اون گونه ی بخصوص باشن.../ حالا شما تصور کنین یه فرم ناقص و ناجور از یک پرنده یا ... چه اثری در دید و احساس بیننده میذاره !!!؟... بعضا یک گونه ی آرام و لطیف با یک تاکسیدرمیه این چنینی از نظر بیننده خشن و چنذش آمیز بنظرمیاد و منجر به زدگی فرد از اون گونه میشه و اثرات منفی ظریفی که در تقابل با هدف اصلیه هنر تاکسیدرمی ست...
واسه همینه که تاکسیدرمیست های بزرگ دنیا تماما جانورشناسان و زیست شناسان بزرگی هم هستن... بعنوان مثال در کشور ما استاد تاجبخش که معرف حضور همه ی طبیعت دوستان و علاقمندان این هنر هستن.
بنظر من در هر کاری _ از جمله هنر ثبت کالبد گونه های گیاهی و جانوری_ عشق به تمامیه گونه ها و در نهایت ذات طبیعت لازمه ی کار هنرمنده و این عشق باعث شناخت عمیق از جزء جزء طبیعت میشه و در نتیجه اثر منحصر بفرد و هارمونیکی خلق خواهدشد.
امیدوارم دوستانی که به این هنر میپردازن حتما روزبروز به اطلاعات و عشق خودشون افزوده کنن تا شاهد کارهای بهتر و کاملتری از هم باشیم...
با تشکر.

RE: تاکسیدرمی پستانداران - asman - 2015-03-17 03:11 PM

RE: تاکسیدرمی پستانداران - namast - 2015-10-27 10:45 AM

سلام خدمت دوستان و اساتید ی پوست گاو ماه محرم روی دست مان ماند گفتیم خشککش کنیم ی روز توی وان با آب نمک انداختم روز بعد چربی های اضافی را گرفتم ولی همه چربی ها را نتونستم کامل جدا کنم بعد از جایی اویزان کردم کلی بهش نمک زدم
سوالم اینجا چطور میشه پو.ست گاو را با موهاش خشک کرد روش اصولی و درست را میخوام بدانم
الان که چند روز گذشته پوست داره خشک میشه احساس میکنم بعد از خشک شدن کلا شکننده بشه
در حالی که در مغازه ای که پوست گاو میفروخت دیدم خیلی نرم انعطاف پذیر و سبک است چطور میشه به این مرحله رسید
ممنون میشم از دوستان کسی راهنمایی کنه