شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
استفاده از نیتروژن جهت شارژ pcp - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاح های بادی (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- انجمن: سایر محصولات پی سی پی(PCP) (/forumdisplay.php?fid=11)
+--- موضوع: استفاده از نیتروژن جهت شارژ pcp (/showthread.php?tid=480)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9

RE: استفاده از نیتروژن جهت شارژ pcp - Marksman - 2011-08-28 03:50 PM

دوست عزیز ahmad1373 در مورد قانون شارل درست می فرمایید.یعنی هرچه حجم گاز باجرم ثابت کمتر شود فشار آن بالاتر می رود.و این به دلیل انرژی پتانسیل ذخیره شده بین مولکولهاست. درمورد گرماگیر بودن فرایند تراکم هم باید گفت این گرما یا همان انژی جنبشی بصورت انرژی پتانسیل در گاز متراکم ذخیره میشود.یعنی تا زمانی که مخزن حاوی گازی مثل هلیم(در اینجا مخزنpcp) تحمل فشار وارد بر دیواره ها را داشته باشد انفجار رخ نمیدهد.زمانی این اتفاق میافتد که یابیش ازحد مجاز گاز وارد سیستم شود یادر اثر گرم شدن مخزن انبساط در گاز اتفاق بیافتد .طبعا این اتفاق با هر گازی حتی بخار آب(مانند انفجار مخزن موتورخانه) میتواند بیفتد و ربطی به
آتشگیر بودن ندارد.ببخشید اگر از بحث خارج شدم.Khansariha (48)
ارادتمند همه دوستان.

RE: استفاده از نیتروژن جهت شارژ pcp - هادی - 2011-08-28 11:37 PM

خوب دوستن اینها همه درست و علمی

خوب یکی هم بره یه تست عملی انجام بده و فقط خوانده ها یا مطالب اینتر نتی را نیاد با قدرت بیان کنه و تازه ان هم کس دیگه ای ثابت کرده

کسی که هسته اتم را شکافت میدونست یه روزی با این کشف 100000 نفر در یک لحظه بمیره

بنده با کمال احترامی که برای مدیران قائل هستم رفتم و این تست را انجام دادم و جوابش را اوردم و دیده های خود را در عمل گفتم و بنده که اختراع نکردم که بعضی از دوستان تایپیک خصوصی میدن و هرچی خودشون از روی کاغذ خوندن و در اینتر نت دیدن و با جدول مندلیف که کسان دیگری این را اثبات و جم اوری کردن با کمال قدرت نظر میدن و میگن این خوب نیست تو اشتباه میکنی یا خالی میبندی که تست کردی خوب شما هم برو انجام بده و بیا خالی ببند ولی انجام بده

خوب بعضی از دوستان منتظر اینند که لقمه اماده بیاد و بگن پخته یا نپخته خوب نخور و نگو

اصلا نیتروژن یا هر چیز دیگری یه بزرگی از بنده خواسته و بنده هم درسم را پیش این بزرگوار جواب دادم

کم در بحث گروپ پیام و نا سزا و بدو بیرا شنیدم بیام راجب این هم بشنوم

یکی از همین دوستان که راجب این تایپیک نیتروژن پیام داده به بنده راجب اون گروپ هم پیام داده از 50 متری زدی خوب زدم یا نزدم باور کن یا نکن به حال بنده هیچ فرقی نمیکنه

شما ها حاضر نیستید که یک بار به جای هوا ازت بزنید و نتیجه گیری کنید و همش میایید تصورات ذهنی را بیان و نتیجه میگیرید

از دوستان و سر وران معذرت همچنین از بزرگان سایت روی سخن با بعضی از انسانهای وارسته بود

بنده ازت میزنم و باز هم از این گاز استفاده خواهم کرد و هر کس هر چی میخواد بگه بگه

اصلا یه باد کنک با 1000 تومان با هلیوم پر شده بخرید و یه فندک جلوی سر ان بگیرید و گاز هلیوم را به طرف شعله فندک بگیرید این کمترین و اسان ترین تست است حتی این هم بعضی ها حاضر نیستند انجام بدن و بنده با هزینه خودم در کار خانه خودما ا نجام داده حالا باید بیام جلوی چند تا انسان جواب بدم وسرزنش کنند

RE: استفاده از نیتروژن جهت شارژ pcp - david - 2011-08-28 11:43 PM

من هم خودم از ازت استفاده کردم ازت هیچ مشکلی ندارد حتی خیلی از باشگاههای پینت بال از ازت استفاده میکنند. ازت هیچ خطری ندارد و هیچ اسیبی نمیرساندKhansariha (8)

RE: استفاده از نیتروژن جهت شارژ pcp - ahmad1373 - 2011-08-29 11:20 AM

(2011-08-29 11:09 AM)ganymede74 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2011-08-28 08:40 PM)ahmad1373 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2011-08-28 03:50 PM)ganymede74 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوست عزیز ahmad1373 در مورد قانون شارل درست می فرمایید.یعنی هرچه حجم گاز باجرم ثابت کمتر شود فشار آن بالاتر می رود.و این به دلیل انرژی پتانسیل ذخیره شده بین مولکولهاست. درمورد گرماگیر بودن فرایند تراکم هم باید گفت این گرما یا همان انژی جنبشی بصورت انرژی پتانسیل در گاز متراکم ذخیره میشود.یعنی تا زمانی که مخزن حاوی گازی مثل هلیم(در اینجا مخزنpcp) تحمل فشار وارد بر دیواره ها را داشته باشد انفجار رخ نمیدهد.زمانی این اتفاق میافتد که یابیش ازحد مجاز گاز وارد سیستم شود یادر اثر گرم شدن مخزن انبساط در گاز اتفاق بیافتد .طبعا این اتفاق با هر گازی حتی بخار آب(مانند انفجار مخزن موتورخانه) میتواند بیفتد و ربطی به
آتشگیر بودن ندارد.ببخشید اگر از بحث خارج شدم.Khansariha (48)
ارادتمند همه دوستان.

منظور من هم در مورد انفجار گاز ها همین موضوع انبساط بود.
بسوزه پدر این رشته که ما خوندیم.
مخمون پکید!
راستی داداش شما رشته ت صنایع شیمیاییه؟
نه احمد جان من داروسازی خوندم همونطور که میدونی پایه اش شیمیه.مخصوصا از شیمی آلی نگو که پدرمون رو درآوردKhansariha (367)
شما چی ظاهرا با شیمی زیاد سر وکار داری؟Khansariha (48)

ایول داداش!Khansariha (8)
من صنایع شیمیایی میخونم.
6 واحد شیمی آلی و 4 واحد آزمایشگاه آلی پاس کردم.
دیوونمون کرد شیمی!

RE: استفاده از نیتروژن جهت شارژ pcp - ahmad1373 - 2011-08-29 12:13 PM

درسته!
مثلا وقتی تو تموم کتابا نوشته CnH2n+2 فرمول آلکانه و وقتی که شونصد تا دکتر و پروفسور تاییدش کردن دیگه نیازی نیست که من بیام خودم اینو انجام بدم.
البته ما کوچیک همه دوستان هم هستیم.

RE: استفاده از نیتروژن جهت شارژ pcp - amir74 - 2011-08-29 01:32 PM

سلام دوستان 1 سوال داشتم می شه یه کبسول خرید که 130 140 بار فشار داشته باشه بعد پی سی پیرو باهاش باد کنی و بقیشو یعنی تا 200 بار با تلمبه باد بزنی؟

RE: استفاده از نیتروژن جهت شارژ pcp - s.solhi - 2011-08-29 10:25 PM

(2011-08-29 01:32 PM)amir74 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان 1 سوال داشتم می شه یه کبسول خرید که 130 140 بار فشار داشته باشه بعد پی سی پیرو باهاش باد کنی و بقیشو یعنی تا 200 بار با تلمبه باد بزنی؟

سلام
چرا نشه ولی کسی که کپسول میخره چندان تمایلی به تلمبه زدن ندارهKhansariha (214)

RE: استفاده از نیتروژن جهت شارژ pcp - عبدالرحمن - 2011-08-29 11:27 PM

(2011-08-28 11:37 PM)هادی نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
خوب دوستن اینها همه درست و علمی

خوب یکی هم بره یه تست عملی انجام بده و فقط خوانده ها یا مطالب اینتر نتی را نیاد با قدرت بیان کنه و تازه ان هم کس دیگه ای ثابت کرده

کسی که هسته اتم را شکافت میدونست یه روزی با این کشف 100000 نفر در یک لحظه بمیره

بنده با کمال احترامی که برای مدیران قائل هستم رفتم و این تست را انجام دادم و جوابش را اوردم و دیده های خود را در عمل گفتم و بنده که اختراع نکردم که بعضی از دوستان تایپیک خصوصی میدن و هرچی خودشون از روی کاغذ خوندن و در اینتر نت دیدن و با جدول مندلیف که کسان دیگری این را اثبات و جم اوری کردن با کمال قدرت نظر میدن و میگن این خوب نیست تو اشتباه میکنی یا خالی میبندی که تست کردی خوب شما هم برو انجام بده و بیا خالی ببند ولی انجام بده

خوب بعضی از دوستان منتظر اینند که لقمه اماده بیاد و بگن پخته یا نپخته خوب نخور و نگو

اصلا نیتروژن یا هر چیز دیگری یه بزرگی از بنده خواسته و بنده هم درسم را پیش این بزرگوار جواب دادم

کم در بحث گروپ پیام و نا سزا و بدو بیرا شنیدم بیام راجب این هم بشنوم

یکی از همین دوستان که راجب این تایپیک نیتروژن پیام داده به بنده راجب اون گروپ هم پیام داده از 50 متری زدی خوب زدم یا نزدم باور کن یا نکن به حال بنده هیچ فرقی نمیکنه

شما ها حاضر نیستید که یک بار به جای هوا ازت بزنید و نتیجه گیری کنید و همش میایید تصورات ذهنی را بیان و نتیجه میگیرید

از دوستان و سر وران معذرت همچنین از بزرگان سایت روی سخن با بعضی از انسانهای وارسته بود

بنده ازت میزنم و باز هم از این گاز استفاده خواهم کرد و هر کس هر چی میخواد بگه بگه

اصلا یه باد کنک با 1000 تومان با هلیوم پر شده بخرید و یه فندک جلوی سر ان بگیرید و گاز هلیوم را به طرف شعله فندک بگیرید این کمترین و اسان ترین تست است حتی این هم بعضی ها حاضر نیستند انجام بدن و بنده با هزینه خودم در کار خانه خودما ا نجام داده حالا باید بیام جلوی چند تا انسان جواب بدم وسرزنش کنند

باید بگم کم لطفی ها درمورد دوست خوبم اقا هادی بسیار زیاد شده تو این سایت و بارها تستهای عملی این دوست گرانقدر بی مهابا زیر سوال رفته و حتی کسانی که اینجور تستها رو هم بچشم ندیدن زبان به انتقاد گشودن و بصورت مستقیم ایشان رو دروغگو خطاب کردند که این مساله واقعا باعث ازار من شده وهمین باعث شده که فعالیتم اینجا کمتر بشه ... دوستان و عزیزان بیایید به همه چی با چشم برادری نگاه کنیم و همیشه نیمه خالی لیوان رو نگاه نکنیم .. اگر ما درمورد چیزی که دیگران انجام دادن علمی نداریم دلیل بر دروغگویی اون شخص نیست .. ومیشه با برسی بیشتر و سوال درمورد چگونگی اون عمل به حقیقت برسید و به معلومات خود بیفزایید .. گالیله در اون زمان گفت زمین گرده گرفتند و اعدامش کردند .. پس نااگاهی خودمون رو دلیل بر دروغگویی دیگران نذاریم و زحمات دوستان خودمون رو برای بالا بردن سطح علمی سایت اینگونه زیر سوال نبریم .. ببخشید که این حرفها رو زدم .. چون دیگه نتونستم تحمل کنم .. با عرض پوزش از مدیران عزیز بابت ارسال این پست Khansariha (8)

RE: استفاده از نیتروژن جهت شارژ pcp - هادی - 2011-08-30 12:48 AM

دوستان عزیز

با سلام به همگی امیدوارم سرزنده و سر حال باشید

روی بنده با کسانی است که تحمل نظرات دیگران را ندارند و دنبال بهانه هستند

خوب بنده همیشه سعی میکنم با واقعیتی که تجربه کردم جلو برم و اگر کسی هم چیزی به بنده یاد داد همانطوری که در این سایت خیلی چیزها یاد گرفتم همیشه شاگردیش را میکنم و از دوستان خواهش میکنم ناراحت نشوند و با اراده ای قوی در این سایت فعالیت داشته باشند و بنده همه دوستان را در این سایت مثل برادر بزرگتر یا کوچکتر میدانم

داداش گل رحمن تو اگر کمرنگ بشی بنده هم کم رنگ میشم داداش تازه بهم رسیدیم کجا میخوای بری

تازه دوست خوب و برادر خوب پیداکردم و رویم به همه دوستان است

RE: استفاده از نیتروژن جهت شارژ pcp - ALIANA-54-T06 - 2011-08-30 12:37 PM

دوستان عزیز هرچند که ممکنه این چند پست بیراهه باشه ولی بخاطر دغدغه های پیش امده قبلی لازمه باز اشاره کنیم
عزیزان این انجمن از تمام تجربیات و اطلاعات مفید دوستان استقبال میکند و بنا را بر تبادل نظر و اطلاعات قرار داده
این از اهداف اصلی سایت هست
اگر احیانا اطلاعات و ادله (اسناد و مدارک) کافی نمی باشد البته تا جائی که امکان دارد در ارائه به دوستان باید همکاری شود (البته اجباری نیست ) ولی بلاخره ممکنه بعضی دوستان موجاب نشوند در این صورت دیگر محلی برای زیر سئوال بردن و توهین خدائی نکرده نیست و بدانید عزیزان بناچار مدیران با بانیان و برهم زنندگان تاپیک برخورد خواهند کرد این نظر کلی مدیران انجمن هست و انتظار از همه دوستان همکاری و سعه صدر عزیزان هست بلاخره دیر یا زود حق مطلب روشن و مشخص میشود خوانندگان و دوستان عزیز خود بهترین قضاوت گر هستند. ممنون از دقت و همکاری همه عزیزان امیدوارم دوستان بحث حاشیه و خارج از موضوع تاپیک را ادامه ندهند Khansariha (256)