شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
سلاح بادی چینی - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاح های بادی (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- انجمن: محصولات ساخت کشور چین (/forumdisplay.php?fid=10)
+--- موضوع: سلاح بادی چینی (/showthread.php?tid=45)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48

RE: سلاح بادی چینی - dadmehr - 2021-12-30 07:14 AM

(2021-12-30 06:53 AM)abdollahjamali نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
در واقع منظورم اینه که معمولا ش... یا هدف نهایت تا فاصله بین 10 تا 30یا 40 متر هست که بشه زد
مثلا ی کبوتر یا یک گنجشک یا بفرض تیو نهایت تو 30 متری بخوایم بزنیمش وگرنه دورتر سخت میشه
بنظرتون 5.5 تا فاصله 30-40 جواب نمی دهد؟

طبق قوانین، ش... ممنوعه و احتمالا پستت توسط مدیر ویرایش میشه !!! ولی با چینی تو فکر ش.. تو 30 ..40 متری نباش !!! (احتمال زخمی شدن و تلف شدن در مکانی دور از دسترست هست ک واقعا این کار درست نیس )
این اسلحه کاراییش جدود 20 متره طبق تجریه ای ک من داشتم حالا شاید چند متری بیشتر...بیشتری فاصله ای هم ک من با چینی زیر تاشو 4.5 ش..کردم خیلی خیلی وقت پیش حدود 16تا 17متری کبوتر بوده ...البته چند ساله ب جنبنده ای شلیک نکردم ولی در همین حده ک گفتم ...بهترین اسلحه واسه ش.... تو دار و درخت و باغات همین چینیه ...
................

یه مدت ک از تیر اندازی گذشت و فنر ضعیف شد تو این محدوه ای ک گفتم کبوتر ک چ عرض کنم گنجشک فقط پر ریزون میشه
جای دیگگه تلف میشه (اینا رو جدی میگم)...

..حالا ش ممنوعه ولی به هر حال اگ هدف درخت و باغات باشه مناسبه چون ش... غالبا 10 ..15 متریه ولی اگ هدف ش... تو بیابون یا نمیدونم فضای باز یا جایی ک نمیتونی نزدیک شی پولتو هدر چینی نده ...

RE: سلاح بادی چینی - abdollahjamali - 2021-12-30 07:58 AM

ممنون از توجهتون و ممنون از صبر و حوصلتون و دقت نظراتتون!
واقعا ممنونم از اعضای گروه و گروه خوبتون!
نکاتی که در آخر فرمودید در مورد کدام کالیبر بود؟!
کالیبر ۵.۵؟

RE: سلاح بادی چینی - esmaeil1356 - 2021-12-30 08:46 AM

سلام به دوستان عزيز
همانطور كه بارها قبلا اعلام كرديم از نظر قانوني كلا ش... با سلاح بادي ( با هر كاليبري و هر قدرتي ) ممنوع هست و هيچگونه مجوزي براش صادر نميشه پس لطفا دوستان در اين خصوص مباحثي مطرح و دنبال نكنن. با سپاس

RE: سلاح بادی چینی - abdollahjamali - 2021-12-30 06:55 PM

سلام دوستان
میخوام دل به دریا بزنم اگر ۴.۵ مدل ۶۲ فرق چندانی با b3 ندارد نگهش دارم!
بنظرتون چطوره؟!
راستی برا نگهداریش نشیمنگاه اسلحه باید چطور باشه؟!
خوابیده به بغل روی زمین یا تکیه به دیوار؟!

RE: سلاح بادی چینی - amn - 2021-12-30 07:26 PM

سلام دوست عزیز.
اگه دوستش داری نگرش دار ؛ چون بعدا پشیمون میشی.
ولی در کل لول ثابت از نظر دقت بهتره و به مشکل لقی لول هم دچار نمیشه.

اما خودمم از بچگی یه چینی ۶۲ دارم که خیلی خاطرات زیادی باهاش داشتم. یادش بخیر.
بهتره بزاریدش توی کمدی چیزی که دور از دست رس باشه.
و به صورت تکیه به دیوار هم جایی قرارش ندید احتمال داره بیوفته.
اگه بازم سوالی بود در خدمتم.
موفق باشید فعلا خداحافظ.

RE: سلاح بادی چینی - abdollahjamali - 2021-12-31 08:23 AM

باز هم تشکر از دوستان
سوال دیگه ای که دارم این هست که فرمودید لوله تفنگ بادی تاب بر میدارد،
من هرچی بررسی کردم تقریبا 99.9% از تفنگ های بادی چه چینی و چه برند همه کمرشکن هستند.
خوب این که فرمودید لوله تفنگ تاب برمیدارد در مورد همه تفنگ های بادی مثل دیانا یا وایرخ هم صدق میکنه؟ یا نه این محصولات چینی زود تاب بر میدارند؟ یا به نحوه استفاده بستگی داره؟
و اینکه جنس لوله های تفنگ ها ( آلیاژ لوله منظورمه) هم با هم فرق دارند؟

RE: سلاح بادی چینی - amn - 2021-12-31 08:31 AM

سلام دوست عزیز.
به نحوه استفاده بستگی دارد.
ممکن است شما سالها این تفنگ رو بدون مشکل داشته باشید و لول هم تاب برنداره.
من گفتم احتمال ش وجود دارد. و اگر درست استفاده نشده این خطر وجود داره.
موفق باشید فعلا خداحافظ.

RE: سلاح بادی چینی - abdollahjamali - 2022-01-09 10:06 AM

سلام خدمت اساتید
بالاخره مدل ۶۰ را تعویض کردم و به گفته دوستان B3-1 خریدم
البته ۵.۵ خریدم!
یک سوال داشتم اونم اینه که این نشانش دو تا قسمت داره
یکی چپ و راست میشه و یکیش نشانگرو بالا‌ایین میکنه!
من دیروز خیلی کنجکاوانه داشتم با نشانه گر بالاپیین کار میکردم
که ببینم چطور بالاپایین میشه و هیچی نفهمیدم لذا اون روتورش را تا آخر
بردم الان گیر کرده نمیشه چرخوندش دیگه!
باید چطور آزادش کنم!

RE: سلاح بادی چینی - Mohammadsardar - 2022-01-09 11:09 AM

سلام برادر به اون میگن شکاف ررجه یه طبلک روی اون شکاف درجه باید باشه یه طبلک بالای شکاف درجه شما باید توی فاصله ۱۰ متری یه کارتونی چیزی بزارید و یه دایره کوچیک وسط بعد دایره رو هدف بگیرید و شلیک کنید بعد اگه بالا چپ خورد مثلا شما یکم طبلک بالایی رو بسته میکنید و شلیک اونقد میزنید تا دایره وسط کارتون و نقطه برخورد تیر تون توی حالت افقی تو یه راستا باشن بعد نوبت طبلک بغلیه اگه چپ خورده شما باید باید بچرخونیدش حالا یادم نیست به کدوم سمت باید چرخوند که محل برخورد تیر که از لحاظ بالا پایینی دقیق بود حالا از لحاظ چپ و راستی دقیق توی خال بخوره Khansariha (8)امیدوارم منه حقیر تونسته باشم کمکتون کرده باشم
در مورد آزاد کردنشم اون پیچیه دیگه شما انگار پیچی رو سفت کردین باید برعکس بچرخونیدKhansariha (8)

RE: سلاح بادی چینی - abdollahjamali - 2022-01-09 01:16 PM

(2022-01-09 11:09 AM)Mohammadsardar نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام برادر به اون میگن شکاف ررجه یه طبلک روی اون شکاف درجه باید باشه یه طبلک بالای شکاف درجه شما باید توی فاصله ۱۰ متری یه کارتونی چیزی بزارید و یه دایره کوچیک وسط بعد دایره رو هدف بگیرید و شلیک کنید بعد اگه بالا چپ خورد مثلا شما یکم طبلک بالایی رو بسته میکنید و شلیک اونقد میزنید تا دایره وسط کارتون و نقطه برخورد تیر تون توی حالت افقی تو یه راستا باشن بعد نوبت طبلک بغلیه اگه چپ خورده شما باید باید بچرخونیدش حالا یادم نیست به کدوم سمت باید چرخوند که محل برخورد تیر که از لحاظ بالا پایینی دقیق بود حالا از لحاظ چپ و راستی دقیق توی خال بخوره Khansariha (8)امیدوارم منه حقیر تونسته باشم کمکتون کرده باشم
در مورد آزاد کردنشم اون پیچیه دیگه شما انگار پیچی رو سفت کردین باید برعکس بچرخونیدKhansariha (8)

ممنون از راهنماییتان
مشکلم فعلا آزاد کردن همون پیچه هست!
و اینکه آیا وقتی پیچ را میچرخانیم حرکت درجه خیلی قابل محسوس می باشد؟!