شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
ماهیگیری و تجربیات دوستان - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: جاذبه های طبیعی،حیات وحش و شکار (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- انجمن: ماهیگیری (/forumdisplay.php?fid=101)
+---- انجمن: ماهیگیری و تجربیات دوستان (/forumdisplay.php?fid=107)
+---- موضوع: ماهیگیری و تجربیات دوستان (/showthread.php?tid=444)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - sadra9496 - 2012-08-18 09:57 PM

دوست عزیز اینجا دره نیگا هست.رودخانه ای که از دریاچه گهر منشعب میشه وارد دره ای به نام نیگا میشه.این دره فقط 2 راه ورودی یکی از بالا و دیگری از پایین داره.عملا هیچ راه میان بری این وسط وجود نداره.عدم دسترسی به موبایل و عدم امداد در این دره این محیط رو دست نخورده نگهداشته.این دره بسیار تنگ هست بطوری که شما در 90 درصد اوقات باید از درون رودخانه حرکت کنید.خطرات بالقوه در این دره وجود داره.خطرات مار گزیدگی و عقرب گزیدگی از پیش پا افتاده ترین اونهاست.کوچکترین مشکل در حد یه پیچ خوردگی پا میتونه به فاجعه ختم بشه.این دره با توجه به صحبت ما با بومیان تا بحال کشته زیادی داده.بطوری که حتی بومیان هم ریسک عبور ازین دره رو نمیکنن.شاید به جرات بشه گفت سالی 100 نفرم ازین دره عبور نمیکنن.تیم ما دارای دکتری مجرب و اعضایی بسیار با تجربه بود و 12 نفر بودیم.زیر 10 نفر ورود به این دره خودکشی هست.چون شما فقط میتونید رو قابلیت هاتون و دوستانتون حساب کنید.
تو تاپیک عکاسی میتونی عکسهای ذیگه رو ببینید.به کوله ها توجه کن.وزن کوله هر شخص بیش از 35 کیلو بود.1 هفته زندگی در این دره واقعا سخت و خطرناک ولی در عین حال لذت بخش هست

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - mhrSB - 2012-08-18 10:02 PM

متشکر و هم خوش حالم شما و همه دوستانتان زنده برگشتین.Khansariha (8)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - maahmadi - 2012-08-19 12:01 AM

سلام: مسیح جان این عکس ازماهی درحال کباب کردن تقدیم به شما میکنم.Khansariha (8)
[تصویر: 13453214641.jpg]
[تصویر: 13453215351.jpg]
[تصویر: 13453216541.jpg]
[تصویر: 13453217951.jpg]
Khansariha (8)
بهترین زمان برای شکارکردن این ماهی رسید .

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - masih.hunter - 2012-08-19 07:59 PM

تشکر جناب محمدی Khansariha (8)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - alaolmolk - 2012-08-19 10:44 PM

(2012-08-18 09:18 PM)seasonhunt نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان من الان شمالم Khansariha (219) دنبال یک طعمه موثر و راحت برای کولی میگردم توی دریا هم میخوام ماهی بگیرم لطفا راهنمایی کنید
ممنونKhansariha (8)

شما از خمیر دور نون لواش استفاده کن, اگه تونستی یه ذره هم وانیل بهش اضافه کن, اگرم نتونستی که مهم نیست همون خمیر خوب جواب میده, پارسال شهریور تو رامسر با همین خمیر در عرض 2 ساعت(7 تا 9) 40 تا کولی گرفتم...

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - darkman - 2012-08-21 05:22 PM

(2012-08-18 07:12 PM)sadra9496 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
خوب برای صید کپور 2 جنبه باید در نظر گرفته.یکی تجهیزات و دیگری طعمه ها
تجهیزات:
شما برای صید حرفه ای به حداقل 2 ست چوب و چرخ نیاز دارید
پایه:یک دوپایه مخصوص که 2 چوب بصورت افقی و موازی هم بر روی اون قرار بگیره
چوب.نیاز به 2 چوب با وزن پرتاب 50 تا 100 گرم نیاز دارید.طول مورد نیاز 3.60 هست.حالا اگر 2 تیکه یا 3تیکه باشه که چه بهتر.از تلسکوپی هم میشه استفاده کرد
چرخ.باید از چرخی استفاده کرد که بتواند 350 متر نخ .30 رو بگیره
ترجیحا بهتره از چرخ بایت رانر استفاده بشه.در این سیستم باید به ماهی اجازه داده بشه طعمه رو برداره و از محل فاصله بگیره.برای این حالت باید چرخ در حالت کلاچ آزاد باشه.یعنی نخ بدون کوچکترین فشار از چرخ باز بشه که در این زمان بازر شروع به هشدار کنه.در این زمان باید کلاچ سفت و تقه اصلی یه چوب زده بشه تا قلاب در دهن ماهی گیر کنه.برای این منظور چرخ بایت رانر با سیستم خاص خودش اجازه این حرکت رو بدون دردسر میده
بازر.به تعداد چوب سر پایه بسته میشه و چوب روی اون قرار میگیره.و نخ درون سنسور اون جای میگیره
نخ:باید از کیفیت مناسب و تست کشش وزن مناسب برخودار باشه.شماره .40 معمولا مناسب هست.نخ براید نیز استفاده میشه که در صید اسپورت توصیه نمیشه چون در صورت گیر کردن به مانعی موجب گیر افتادن ماهی میشه و موجب زجر کش شدن ماهی میشه.

طعمه:برای این نوع ماهیگیری از طعمه ای بنام بویله استفاده میشه.این طعمه نوعی جوشانده هست که در سطوح حرفه ای توسط خود ماهیگیر ساخته میشه.موادی مانند انواع غلات هیدروکربن ها قندها اسانسها پروتئین ها باهم ترکیب و گلوله ای خمیری ساخته شده و پس از جوشانده شدن سفت و ماندگاری بالایی داره.
آماده این طعمه در بازار موجود هست.
لوازم جانبی هم برای این صید وجود داره.وسایل ریسه سازی:نخ های براید نازک.تنگل بوم برای ضد پیچ خوردگی نخ.سرب متحرک جهت حرکت بدون وزن نخ.
لوازم اتصال بویله مانند سوزن بویله.استوپر برای توقف بویله روی قلاب
وسایل طعمه پاشی مانند موشک بویله برای انتقال طعمه های میدانی به محلی که طعمه وجود داره برای جذب حداکثری ماهی
و وسایل مختلف که شما با ورود به اون متوجه میشوید چه کارایی داره و کمک زیادی به صیدتون میکنه مانند انواع اسانس ها- توری های پی وی ای-مارکر-بویله پرت کن وغیره

سلام صدرا جان
ببخشید ازتون دیر بابت این همه توضیح زیبا و کامل تشکر کردم
قصد بی احترامی نداشتم
چشمت روز بد نبینه یه مریضی گرفتم دیگه داشتم از دست میرفتم
Khansariha (186)
ولی خوب خدا رحم کرد
Khansariha (48)
آقا صدرای گل (راستی فامیلی من صدرایی هست) شما این روشی رو که برام توضیح دادین اونم به زیبایی بیشتر قبول دارید تا روش کف خواب؟
اگر آره بی زحمت دلیلشو برام توضیح بدید
ببخشید اینقدر وقتتونو می گیرم

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - sadra9496 - 2012-08-21 05:36 PM

دوست عزیز صدرا کاربری من هست.اسم من علی هست
در مورد قبول داشتن روش چند نکته عرض کنم.ما در ماهیگیری چند دیدگاه داریم.ماهیگیری تفریحی و ماهیگیری حرفه ای
روش کف خواب کم هزینه و فراگیر و بیشتر جهت تفریح هست.ولی سیستم صید حرفه ای داستان دیگه ای داره.شما باید قصدتون از ماهیگیری مشخص بشه.این روش که من توضیح دادم در تمام دنیا برای صید کپور پذیرفته شده.وسایل و ادواتش هر روز داره به روزتر میشه.شرکت های بزرگ برای طعمه و ادواتش هر روز در حال اختراع اکتشاف هستند.حالا دیگه بستگی به شما داره که دنبال چی هستید

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - darkman - 2012-08-21 06:13 PM

(2012-08-21 05:36 PM)sadra9496 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوست عزیز صدرا کاربری من هست.اسم من علی هست
در مورد قبول داشتن روش چند نکته عرض کنم.ما در ماهیگیری چند دیدگاه داریم.ماهیگیری تفریحی و ماهیگیری حرفه ای
روش کف خواب کم هزینه و فراگیر و بیشتر جهت تفریح هست.ولی سیستم صید حرفه ای داستان دیگه ای داره.شما باید قصدتون از ماهیگیری مشخص بشه.این روش که من توضیح دادم در تمام دنیا برای صید کپور پذیرفته شده.وسایل و ادواتش هر روز داره به روزتر میشه.شرکت های بزرگ برای طعمه و ادواتش هر روز در حال اختراع اکتشاف هستند.حالا دیگه بستگی به شما داره که دنبال چی هستید
من همون ماهیگیری حرفه ای رو می پسندم
از اول هم خدمتتون عرض کردم
خوب این تجهیزاتی که شما فرمودید باید برای دو چوب سرمایه گذاری کرد
حالا هزینه این تجهیزات چقدر میشه؟
یه برند عالی میخوام
بازم شرمنده بابت مزاحمت

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - mhrSB - 2012-08-21 06:30 PM

میشه لطفا دوستان یه چوب و چرخ خوب برای دریا بگن البته منظورم قیمت و محل تهیه است اخه وسایل ماهیگیری مخصوص دریا را دارم ولی چوب و چرخ را ندارم البته 3سال پیش که از بوشهر داشتم خرید میکردم بود اما بیشتر پولم را برای بقیه وسایل خرج کردم نشد اونارو بخرم ولی اشتباه کردم یه چوب و چرخ متفرقه خریدم هرچند چرخ 3 بربنگه است.مغازه خیلی خوبی بود همه چی داشت به غیر از لنج ماهی گیری.......خخخخخخخ

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - sadra9496 - 2012-08-21 06:34 PM

دوست عزیز بهترین برند در کپور کی کارپ هست.ولی توصیه من همین مارک کورموران هست.شما با هزینه ای حدود 500 تومن میتونید وسایل ضروری رو برای شروع تهیه کنید.ما بقی رو هم به مرور زمان میتونید اضافه کنید
شما به:
2 تا چوب
2 تا چرخ
2 حلقه نخ
1 دوپایه
2 تا بازر
1 چاک
و خرده جنس نیاز دارید