شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
ماهیگیری و تجربیات دوستان - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: جاذبه های طبیعی،حیات وحش و شکار (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- انجمن: ماهیگیری (/forumdisplay.php?fid=101)
+---- انجمن: ماهیگیری و تجربیات دوستان (/forumdisplay.php?fid=107)
+---- موضوع: ماهیگیری و تجربیات دوستان (/showthread.php?tid=444)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - rabinhod - 2011-08-02 03:55 PM

سلام...
آقا ایول... میتونین محل صید رو بگین و زمان صید رو... ممنون

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - saiedtomcat - 2011-08-02 06:53 PM

ممنون جناب hellboy حالا شد یه تایپیک خوندنی (البته از اولش هم خوندنی بود)
واقعا از مطالبتون ممنونم

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - poriya3001 - 2011-08-02 10:16 PM

سلام این ساخت طعمه واسه همه جور ماهیه چون من جایی که ماهیگیری میکنم قزل و زردپر هستش؟

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - hellboy - 2011-08-03 09:56 AM

(2011-08-02 03:24 PM)bag نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2011-08-02 09:21 AM)hellboy نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام مجدد
امروز اولین اموزشم رو درباره ساخت جوشونده میزارم امیدوارم بدرد بخوره
مواد لازم:
ارد( بهتره از ارد لواشی استفاده کنید چون درصد سبوس مناسبی داره)
تخم مرغ
اسانس دلخواه
رنگ دانه های خوراکی
بقیه مراحل توی عکس کامل مشخص هستش فقط مدت پخت 20 دقیقه
[تصویر: 08787620334597639767.jpg]
تا بعد
ببخشید ولی بعد بیست دقیقه فقط چندتا تیکه سنگ گرد از جنس خمیر درست میشه زمان مناسب برای جوشوندن بین 20 ثانیه تا 2 دقیقه است هرچی بیشتر بجوشه سفت تر میشه
من خودم قبلا جوشونده درست کردم فقط وصل کردنش به قلاب گره مخصوصی داره که امیدوارم دوستمون زحمتشو بکشه
ببخشید که جسارت کردم
یا علی

سلام حق با شماست همگی ببخشید اشتباه چاپی شد همون 20 ثانیه درست هستش فقط به مقداری که سفت بشه.
راجع به گره جوشونده هم اموزش کامل تصویریشو توی پستای قبلی گزاشتم یه نگاه بندازین پیدا میشه دادا
(2011-08-02 10:16 PM)poriya3001 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام این ساخت طعمه واسه همه جور ماهیه چون من جایی که ماهیگیری میکنم قزل و زردپر هستش؟

تعمه های جوشونده بیشتر واسه کپور استفاده میشنشما برای قزل الا میتنید از لانسه کرم دل و روده مرغ یا ماهی و خمیرهای بروکلی که توی بازار فراوانه استفاده کنید که جواب بگیرید و برای زرد پر که یه ماهی عمومی هست از خمیر و زرد چوبه یا کرم یا حتی انجیر و خیلی چیزای دیگه میشه استفاده کرد
نکتهمهماینه که عادات غذایی هر ماهی در هر فصل متفاوته مثلآ من توی فصل بهار با کرم و خمیر زرد چوبه به راحتی ماهی میگرفتم اما تو پاییز اصلا بی فایده بود و بهترین صید رو با انجیر داشتم
تشکر از همه دوستانی که لطف دارن

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - poriya3001 - 2011-08-04 01:09 PM

من شنیده بوم زرد پر خشکبار بهتر جواب میده اگه میشه درمورد صید قزل وزرد پر که چه فصلی ازچه طعمه ای میشه استفاده کرد بیشتر توضیح بدید؟

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - hellboy - 2011-08-06 09:08 AM

(2011-08-04 01:09 PM)poriya3001 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
من شنیده بوم زرد پر خشکبار بهتر جواب میده اگه میشه درمورد صید قزل وزرد پر که چه فصلی ازچه طعمه ای میشه استفاده کرد بیشتر توضیح بدید؟

سلام دوست عزیز
با اطلاعاتی که من دارم و بیشتر حاصل تجربیات خدم هست که بعد از امتحان کلی از روش های ماهیگیری بهش رسیدم با اجازه اساتید حاضر میتونم بگم که:
ماهی زرد پر تغریبآ همه چیز خاره اما عادات غذاییش در فصول مختلف و مناطق مختلف فرق میکنه از خمیر گرفته تا تیکه نون یا حبوبات کرم یا ماگوت گوشت جگر و...... میشه برای تعمه استفاده کرد حتی بعضی وقتا با تعجب میبینم که با لانسه هم قابل صید هستند اما بهترین راه برای انتخواب تعمه مناسب اینه که ببینید کدوم تعمه در اون موقع از سال بیشتر در دسترس ماهی قرار داره مثلا جایی که من توی این فصل برای صید زردپر میرم پر از ملخ کرم و خرچنگ هستش که منم بیشتر از همین تعمه ها استفاده میکنم هرچی هوا سرد تر میشه تنوع حشرات کم میشه و این باعث میشه عادات غذایی ماهی فرق کنه البته استفاده از حبوبات یه مشکل بزرگ داره و اونم سختی استفاده از اون سر قلابه که اگه درست نزنید موقع پرتاب کنده میشه پیشنهاد شخصی من اینه که از حبوبات در تعمه پاشی استفاده کنید و ازکرم یا خمیر بجای تعمه اینجوری نتیجه خوبیرو میگیرید
برای اماده کردن حبوبات واسه تعمه پاشی اینجوری عمل کنید:
اول بحترین حبوبات واسه اینکار ذرت گندم جو شاهدانه نخود و لوبیا هستن
حبوبات رو یک ساعت توی اب بجوشونید بعد چند روز توی یه ظرف در بسته بزارید تا بویی شبیه الکل بده و بعد به عنوان تعمه پاش با تیکه نون خشک یا ارد به صورت خمیر و گلوله در بیارید و به محلی که میخاید قلاب رو پرتاب کنید بندازید اینجوری ظرف مدت چند ساعت با تجمع کافی ماهی مواجح میشید البته یه نکته مهم دیگه اینکه در انتخاب عمق بین 50 سانت تا 3 متر عمق مناسبی هست و اینکه این ماهی بیشتر زیر سنگ های بزرگ جا میگیره.

من دیروز یه برنامه واسه قزل الا گیری داشتم البته با عرض پوزش فراوان از اقای نظری بخدا یهویی شد توی شهرستان و بد قول شدیم که با اقای نظری نشد بگیم شرمنده.
اگه خواستین بگین هم عکس هم نکات اموزشی صید قزل الا رو توی اون پست بزارم
مخلصیم

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - نظري - 2011-08-06 09:30 AM

اختيار داري آقا محسن . انشاالله وقت زياده، رديف ميكنيم ميريمKhansariha (8)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - ALIANA-54-T06 - 2011-08-06 11:29 AM

برای صید ماهی زرد پر مخصوصا اوائل بهار کرم خاکی خیلی بهتر جواب میده و عجیب که بعضی موقع از قطعه های کوچک شده هم استفاده میکردم بازم عالی به طعمه میزد برای همین سالها برای لنگ نبودن صیدهام در یک جعبه یا سطل مقداری کرم خاکی را پرورش میدادم و اگر هم در جای مثل باغچه ها و چمنزارها مخصوصا در اوائل بهار تعداد زیادی پیدا میکردم آنهارا جمع آوری کرده و میاوردم در جعبه نگه داری میکردم غذا شون هم مقداری آب کود برگ و مقدار کمی شیر بود اینطوری یک ظرف پر از کرم خاکی آماده و سرحال داشتم . فعلا Khansariha (256)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - masih.hunter - 2011-08-06 01:16 PM

hellboy عزیز نظرت راجبه چرخهای بی نکس کره ای و چوبهای کربنی یانگ سونگ کره ای چیه ؟؟؟؟Khansariha (8)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - hellboy - 2011-08-06 02:01 PM

(2011-08-06 01:16 PM)masih.hunter نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
hellboy عزیز نظرت راجبه چرخهای بی نکس کره ای و چوبهای کربنی یانگ سونگ کره ای چیه ؟؟؟؟Khansariha (8)

سلام دادا مسیح گل
راستش من فقط یک مدل از چرخ بینکس دیدم که مخصوص قزل الا بود که نسبت به قیمتش فوقلاده بود اصولا کالاهای کره به راحتی نیاز رو براورده میکنن اماراجع به چوب یانگ سونگ و اوکومو که هردو ساخت کره هستند کیفیت عالی دارند درست که بپای محسولاتایتالیا مثل دام یا کولمیک یا.... نمیرسند اما تمام مشخصات یک چوب خوب رو دارند به شخصه چوب مخصوص قزل الای خودم یک چوب اوکومو هستش که الان حدود 6 سال کار میکنه و هنوزم نو نو هست وتوی بهترین تجربیات شخصیم همراهم بوده اما متعصفانه چند سالی هست که مثل چوب خودم رو تو بازار ندیدم
اما دادا مسیح خوبه بدونی که چرخ مناسب برای هر ماهی باید چه خصوصیاتی داشته باشه
یکی از فاکتورهای مهم چرخ تعداد بولبرینگ چرخه که بهتره برای ماهیان محاجم مثل قزل الا یا اردک ماهی چرخیرو انتخواب کنید که بلبرینگ بیشتری داره مثلا 9 بلبرینگ که به راحتی از پس تکانهای ماهی بر بیاد و کلاج ماهی راحت باشه و برای ماهی مثل کپور 2 بلبرینگ مناسب و استاندارده
یک نکته دیگه هم سایز خود چرخ هستش برای قزلالا سایز کوچیک بهتره و برای کپور بین 4000 تا 6000 کافیه
در بست در خدمتیم دادا مسیح اگه اطلاعات کافی نیست تا بیشتر توضیح بدم دادا