شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
ماهیگیری و تجربیات دوستان - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: جاذبه های طبیعی،حیات وحش و شکار (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- انجمن: ماهیگیری (/forumdisplay.php?fid=101)
+---- انجمن: ماهیگیری و تجربیات دوستان (/forumdisplay.php?fid=107)
+---- موضوع: ماهیگیری و تجربیات دوستان (/showthread.php?tid=444)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - said - 2012-07-25 08:53 AM

با سلام . همينجوره اسمارت جان بسيار جاي دنج و بكريه . پرت بودن منطقه و نداشتن تابلوهاي راهنما در اطرافش باعث شده تا حدي سالم بمونه

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - said - 2012-07-25 10:54 AM

درياچه نئور

دریاچه نِئور در حدود 40 کیلومتری شرق شهر اردبیل قرار دارد
این دریاچه در 48 کیلومتری جنوب خاوری اردبیل بطرف شهر خلخال در ارتفاع 2500 متری از سطح دریا و در یکی از دره‌های کوهسـتانی باغیرو قرار دارد.
وسعت دریاچه بیش از 220 هکتار و مشتمل بر دو دریاچه کوچک و بزرگ است که در فصل پر آب، به هم می‌پیوندند و دریاچه‌ای واحد را به وجود می‌آورند.
بیش‌ترین عمق دریاچه 5/5 متر و میانگین ژرفای آن سه متر است.
وسعت حوضه آبریز دریاچه نئور 45 کیلومتر مربع بوده و از مراتع ییلاقی عشایر فندوقلو می‌باشد.
نئور از دریاچه‌های آب شـیرین بوده و آب آن از چشمه‌های متعدد کف دریاچه و اطراف آن و همچنین از نزولات آسمانی تامین می‌‌شود.
دریاچه نئور اردبیل به‌عنوان یک منطقه حفاظت شده زیست محیطی تحت نظارت سازمان حفاظت محیط زیست قرار دارد.
ماهی‌های دریاچه نئور هر سال پیش از زمستان صید و جمع‌آوری می‌شوند. زیرا در اثر یخ زدن دریاچه این ماهی‌ها نمی‌توانند در زمستان زنده بمانند و پس از زمستان دوباره ماهی‌های کوچک پرورشی در نئور رها می‌شوند.
دریاچه نئور، زیستگاه برخی از گونه‌های پرندگان مهاجر عبوری است که برای مدتی کوتاه از دریاچه استفاده می‌کنند. آنقوت از عمده‌ترین پرندگان این دریاچه و حاشیه آن است که در این منطقه زادآوری می‌کند. این دریاچه محل مناسبی برای پرورش ماهی قزل آلای رنگین کمان است.

[تصویر: %D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%DA%86%D9%87_%D9...%D8%B1.jpg]
[تصویر: neor_2705_mm2.gif]
[تصویر: neor_2705_mm1.gif]

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - said - 2012-07-25 02:24 PM

با سلام . لازم مي بينم كه براي بعضي از دوستان درمورد پستهاي جديد توضيحي رو عرض كنم .
(( علاقه مندي به هر چيز لازمش آگاهي بيشتر هست و آگاهي بيشتر علاقه بيشتر ايجاد مي كند ))

كپي از اولين پست 766 همين تاپيك (جهت آشنايي بيشتر دوستان و البته خودم و با هدف معرفي شناخت بيشترمناطق مختلف مانند روخانه ها ، درياچه و سدهاي كشورمون براي ماهي گيري مطالبي را براي مفيدتر شدن تاپيك)

هدف از اين پستها معرفي و آشنايي با درياچه ها و رودخانه ها و گونه هاي ماهي موجود در آنها و شناخت مسير و دستيابي بهتر به آنها و علاقه مندي بيشتر به اين ورزش مثبت مي باشد و حتما در بعضي پستها كمبودهايي هست . از اين روست كه نياز به ياد آوري نكات تكميلي از سوي دوستان با تجربه الزامي است .

لازمه ذكر كنم كه من در اكثر رودخانه ها و درياچه هاي كشور ماهيگيري نكردم و از اين نظر هنوز آماتوري بيش نيستم .
مطالب هم در مورد تنوع ماهيها از سايت هاي معتبر گردآوري ميشه و معمولا اين مطالب تا 5-6 سال گذشته معتبر هستند از اين جهت كه در چند ساله اخير به واسطه دخل و تصرف هاي مختلف و غير علمي از جانب بعضي سازمانها و ارگانها ( آگاهانه يا ناآگاهانه ) پيش آمده كه باعث عوض شدن اكوسيستم و تنوع زيستي در آنها شده است و چه بسا باعث نابودي گونه هايي در بعضي مناطق شده است و اگر به آنها اشاره اي نمي شود به اين علت است كه جاي بحثش در اينجا نيست .
به هر شكل اگر در منطقه اي از گونه خاصي نام برده نمي شود ببخشيد ويا از گونه اي نام برده ميشود ولي در حال حاضر اثري از آن گونه در آن منطقه نيست ( كه حتما همينجوره ) اشكال كار در جاي ديگريست و بحثش جاي ديگر .

مخلص همه دوستان Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - hellboy - 2012-07-25 02:57 PM

سلام
دادا سعید این مطالب میتونه برای دوستان مفید باشه اما همونتور که خودتون گفتین در طول زمان تغیرات زیادی کردند که خود این یک مشکله و عملا نمیشه به عنوان یک رفرنس روش حساب کرد
بنظر من راهکارش اینه که دوستانی که در یک منطقه خاص ماهیگیری میکنن و اطلاعات به روزی از اون مکان دارن یک مطلب راجع به اون مکان بزارن که حد اقل قابل استناد باشه اکثر مکانهایی که شما بیان کردین جزع مکانهای ثبت شده ماهیگیری کشوره که متعلق به چندین سال پیشه حتما در بین این مکانها به صد اکباتان همدان یا صد ملوسان نهاوند هم بر خوردین که در گزشته جزع مکانهای خوب ماهیگیری بودند اما چند ساله که صد اکباتان دیگه ماهی خوب نداره و ارزش یک روز ماهیگیریرو نداره و صد ملوسان هم که 5 ساله کاملا خشکه اینارو چون در منطقه خودم هست به عنوان مثال گفتم حالا اگه این دو صد رو به عنوان مکان های ماهیگیری معرفی کنیم ممکنه این مشکل پیش بیاد که یک نفر به استناد حرف ما وقت بزاره و به این صد ها بره و دست خالی برگرده
پیشنهاد من اینه که دوستان در استانهای مختلف مکانهای ماهیگیری استان رو معرفی کنن تا بیشتر بشه روش حساب کرد.

من خودم از همدان شروع میکنم
مکانهایی که من خودم ماهیگیری کردم و به طور یقین امسال هم ماهی داره
1.سد شیرین سو
ادرس : همدان / شهر کبودر اهنگ/ شهر شیرین سو در کیلومتر 25 جاده زنجان
ماهیان کپور و امور و قرمز
بزرگترین صید خودم در این دریاچه پاییز پارسال کپور 14.100 گرم بود و امسال 8.300 گرمی
2.صد انوج.
ادرس همدان / شهر سامن/ 2راهی نهاوند بروجرد / روستای انوج
ماهیان کپور .امور .زرد پر و سفید رودخانه ای
بزرگترین صید خودم 6.5 کیلو و بزرگترین صید مشاهده شده توسط دوستان 12 کیلو
3. رودخانه گاماسیاب
ادرس همدان شهرستان نهاوند از سرچمه سراب گاماسیاب تا شهر کرمانشاه
این رود به واسطه پرورش ماهیان فراوان در مسیر خود مکان مناسبی برای صید قزل الا میباشد
ماهیا قزل ال زرد پر و سفید رودخانه ای
بزرگترین صید خودم 2 سال پیش قزل الا به وزن 4.5 کیلو اما شنیدم تا 7 کیلو هم پارسال صید شد و خوبه بونید از احداث اولین پرورش قزل الا که در حال حاضر جزع مکانهای پرورش ماهی مولد کشورم هست حدود 15 سال میگزره
4.یک رودخانه هم در ملایر هست که ادرس دقیقش رو نمیدونم اما حتما میزارم که زرد پر و قزل داره
چندین صد دیگه هم هستند که متعسفانه زیر مجموعه دهیاری شدن و اجازه ماهیگیری نمیدن و کلا گیر میدن

ببخشید اگه جسارتی شد مخلص همگی Khansariha (48)Khansariha (8)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - said - 2012-07-25 03:05 PM

با سلام . hellboy عزيز با تشكر از توضيحات خوب شما . دقيقا منظور من هم همين بود براي همين گفتم كه توضيحات تكميلي توسط دوستان داده بشه و زمان خودش براي پستها استفده بشه . مخلص شما

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - hellboy - 2012-07-25 03:25 PM

ممنون سعید جان در خدمت شما و دوستان هستم
چند مکان دیگه که هر وقت فرصت بشه اونجا میرم
1.رودخانه تک درخت در 5 کیلومتری جاده بروجرد به نهاوند که قزل الا های خوبی داره خودم تا 2 کیلو ازش گرفتم اما یکی از دوستان ماهیگیر بروجردی تا 7 کیلو صید داشتن
2.سد هندودر در 15 کیلومتری شهر شازند اراک که کپور های خوبی تا 4 سال پیش داشت که به علت بیماری نابود شدند ولی در حال حاضر تا 4 کیلو هم صید میشن و به خاطر پرورش قزل الا در خود سد هم قزل الا زیاد داره
3. رودخانه بیستون در شهر بیستون که زرد پرهای قولی داره
4.سد مهاباد در شهر مهاباد که کپور اسبله و زرد پر های خوبی داره به گفته یکی از دوستان امسال یک اسبله 36 کیلویی ازش صید شده
5.سد زریوار در مریوان که امور و کپورهای خوبی داره صید خود من 7 کیلو کپور و یک امو 6 کیلویی بوده
6.سد سیاه سنگ در قروه سنندج که کپور خوب داره صید من 4 کیلو بوده که در جاده کاضم اباد واقع شده
7. یک سد خاکی بعد از دوراهی توره به سمت بروجرد حدود 30 کیلومتر که کپور خوبی داره صید خودم حدود 4 کیلو اما دوستان بروجردی تا 10 کیلو هم صید داشتند

از دوستان پوزش میخوام اگه ادعاهام بدون مدرک و عکس هستند اما دادا مسیح شاهده امسال گوشیم مشکل داشت و چندین با فرمت شد و عکسا پاک شد اخرین بار هم در سفری بود که با دادا مسیح در شهر کرد داشتیم که عکسا به اصفهان نرسیده پاک شد و مطلبی در سایت قرار نگرف
یک هارد کامل هم بسکتور گرفت و نابود شد که عکس و کلیپ زاد توش بود و حیف شد
دوران مجردی کل کشور رو بخاطر ماهیگیری گشتم ولی مدرکی برام نمونده و حالا که متعهلم کمتر وقتش رو دارم اما سعی میکنم بازم عکس هایی رو برای دوستان بزارم
ممنون مخلصیم Khansariha (48)Khansariha (8)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - said - 2012-07-25 03:34 PM

سد سفید رود ( سد منجیل )

سد سفیدرود، یا سد منجیل، سدی است که در محل پیوستن دو رود قزل‌اوزن و شاهرود در نزدیکی منجیل ساخته شده است و برای تنظیم آب این دو رود برای کشاورزی در دشت گیلان و نیز تولید برق به کار می‌رود.

موقعیت
استان: گیلان
شهر: منجیل
محل سد: ۸۰ کیلومتری جنوب رشت، شهرستان رودبار، منجیل
براي ماهيگيري در اين سد نياز به تهيه مجوز ماهيگيري براي استانهاي شمالي هستيد كه آنرا ميتوانيد از شهر رودبار تهيه كنيد.

ماهیان سد سفید رود ( سد منجیل ) :
اسبله
ماش ماهی
کپور
زرد پر
سیاه کولی

[تصویر: %D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%DA%86%D9%87_%D8...%D8%AF.jpg]
[تصویر: DSC02318_resize.jpg]
[تصویر: 2577548720105520780S600x600Q85.jpg]

شاهرود

[تصویر: %D8%B3%D9%81%DB%8C%D8%AF%D8%B1%D9%88%D8%AF.jpg]
[تصویر: jajrod_3101_mm1.jpg]
[تصویر: %D8%B1%D9%88%D8%AF%D8%AE%D8%A7%D9%86%D9%...%DB%B1.jpg]

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - crossbow - 2012-07-26 11:19 AM

سلام به دوستان

بچها کی‌ در مورد سده شیرین سو اطلاعات دقیق داره که ماله تازگیا باشه

در مورد ماهی‌ها و اینکه صید اونجا آزاد یا ممنوعه و چه طعمه‌هایی‌ بیشتر جواب میده

مچکرم

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - hellboy - 2012-07-26 11:42 AM

سلام کروس بو جان
من همدان زندگی میکنم و حد اقل ماهی یکبار به شیرین سو میرم اخرین بار هم دو هفته پیش بود
ماهی گیری ازاده البته با مجوز و ماهی کپور و امور داره
کپورهای خیلی خوبی داره و ارزش یک روز ماهیگیریرو داره اما امور خیلی کم شده
من از بویله استفاده میکنم و یک مکان رو یک ساله طعمه پاشی کردم که به بویله عادت کنن از بویله رابین رد و تایگرناتس استفاده کردم و جواب گرفتم
دو هفته پیش دوستان ماهیگیره تهرانی اقای علی رضا ممتاز و بچه های سایت ارم فیشینگ هم اونجا بودن که بعد دو روز موفق به صید نشده بودند و بعد کلی صحبت رفتند.
طعمه استفاده شده اونها خود تایگرناتس و بویله دست ساز بود اما به نظر من مشکل کارشون نا اشنایی به سد و مکان نا مناسب بود
در کل با کرم خاکی ذرت و بویله میشه صید خوبی داشت
اگه خواستین یه برنامه بزاریم با هم بریم خوشحال میشم دادا
مخلصیمKhansariha (48)Khansariha (8)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - crossbow - 2012-07-26 12:12 PM

آقا از راهنماییت واقعا ممنونم

با هم هماهنگ میشین ایشالا

افتخاری هست برای ما که در رکاب دوستان باشیم