شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
ماهیگیری و تجربیات دوستان - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: جاذبه های طبیعی،حیات وحش و شکار (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- انجمن: ماهیگیری (/forumdisplay.php?fid=101)
+---- انجمن: ماهیگیری و تجربیات دوستان (/forumdisplay.php?fid=107)
+---- موضوع: ماهیگیری و تجربیات دوستان (/showthread.php?tid=444)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - hellboy - 2011-08-02 09:21 AM

سلام مجدد
امروز اولین اموزشم رو درباره ساخت جوشونده میزارم امیدوارم بدرد بخوره
مواد لازم:
ارد( بهتره از ارد لواشی استفاده کنید چون درصد سبوس مناسبی داره)
تخم مرغ
اسانس دلخواه
رنگ دانه های خوراکی
بقیه مراحل توی عکس کامل مشخص هستش فقط مدت پخت 20 دقیقه
[تصویر: 64249748756584325021.jpg]
[تصویر: 22255264768507962863.jpg]
[تصویر: 04739766566304544328.jpg]
[تصویر: 75317637143251751206.jpg]
[تصویر: 42585281378842726998.jpg]
[تصویر: 08787620334597639767.jpg]
تا بعد

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - rabinhod - 2011-08-02 11:08 AM

ممنون اسماعیل جان...

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - ALIANA-54-T06 - 2011-08-02 12:10 PM

rabinhod جان ماهی قزل خیلی خوبی گرفتی Khansariha (256)
اگر کمی توضیح بیشتری بدین (شرح ماجرا) برای دوستان و من لذت بخشتر خواهد بود . ممنون از شما Khansariha (8)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - SOHEIL-GUNSMITH - 2011-08-02 12:19 PM

بسیار عالی
علی اقا منظور از چوب و چرخ خوب چیه؟
مثلا برای صید قزل تو رودخونه
چه نوع چوب و چرخ و ریسمانی با چه قدرتی مناسبه؟

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - hellboy - 2011-08-02 12:39 PM

(2011-08-02 12:19 PM)SOHEIL-GUNSMITH نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
بسیار عالی
لی اقا منظور از چوب و چرخ خوب چیه؟

من نفهمیدم منضور از لی اقا کی بود اما بهنوبه خودم مطالبی رو عرض میکنم اقا سحیل گل گلاب
برای گرفتن قزل الا در رودخونه به یه چوب حدود2.80 بااکشن بسیار سبک وبالا نیاز دارید(طولبیشتر واستون دردسر ساز میشه چوب موقع پرتاب به شاخو برگای اطراف گیر میکنه ) و یه چرخ کوچیک چون نیاز به پرتاب خیلی بلند نیست و در ضمن کار با چرخ کوچیک راحتره و یه نخ که هرچی سایزش کوچیکتر ومقاومت بالاتری داشته باشه بهتره چون میشه پرتابه بلندتری داشت(بحتره از نخ با رنگ فسفری یاقرمز استفاده بشه چون قزل الا بر خلاف کپور با دیدن نخ به طرف تعمه حمله میکنه)
یه ریسه کف خواب متحرک با تعمه کرم یا دل و روده مرغ(که بحتره از قلاب پایه بلند استفاده کنید ) ویاسیستم ورزشی که شامللانسه یا قاشقک و... میشه کهسایز بین 1 و 2 و 3 مناسبه هرچی سایز کوچکتربشه ماهیان کوچکترم قابل سید میشن ولی احتمال فرار هم بالا میره من سایز 2 رو پیشنهاد میکنم که مارک mipss با خالهای قرمز توبی رودخونه عالی جواب میده
اگه کامل نبود به بزرگواریتون ببخشید

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - masih.hunter - 2011-08-02 12:42 PM

به به عجب تاپیکی شده واقعا" لذت میبرم Khansariha (8)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - rabinhod - 2011-08-02 01:45 PM

با سلام خدمت دوستان عزیز خودم

راستش در مورد چوب و چرخ خوب خیلی صحبت میشه کرد... و تمام چوب و چرخ ها (برندهای معروف) خوب هستند... اما کارایی های مختلفی دارند... میزان اکشن چوب هم باز به ماهیگیر بستگی داره و قدرت نخ و تمام اینها به میزان حرفه ای بودن ماهیگیر بستگی داره... برای رودخانه (که اکثر رودخانه های کشور ما بین 5 تا 15 متر هستند) چوبی با اندازه 2 متر حالا بستگی به سلیقه شخص با 20 سانت بالا و پایین (که خود من از چوب 195 سانت DAM استفاده میکنم) کافی هست... و اکشن پایین (یعنی بسیار انعطاف پایین) و با وزن پرتاب حدود 5 تا 25 گرم کافی هست... نخ هم اگر جنس خوب باشه نخ سایز 20 کافی هست و ریسه 25... نخ ریسه رو هم باید فلورکربن بست که دید نداشته باشه و کاملا استتار باشه...
از دوستان عذر خواهی میکنم به هر حال اینها تجربه من توی ماهیگیری هست... اگر اشتباه کردم ببخشید

در مورد ماهی که گرفتم هم بگم که راستش نزدیک های صبح بود که 2 یا 3 تا ماهی گرفته بودم زیر 1 کیلو... نگاه کردم یک مکانی رو دیدم که آب به عرض 3 متر از رودخانه زیر دختان هست... از اونجایی که روش فلوتینگ و با کرم کار میکردم... یک کرم چاق و چله به قلاب 7 که دارم و مخصوص قزل هست و برند جنسی آلمان هست رو زدم و 8 یا 9 متر بالاتر قرار گرفتم و نخ شل کردم و ول کردم توی آب و بعد طعمه رو هدایت کردم به سمت زیر درختان که چند ثانیه نکشید که ماهی زد... و چوب من تا وسط خم شد و خودم باورم نمیشد و خیلی هیجان بهم وارد شد... از اونجایی که کلاجم شل بود یه خاطر قدرت ماهی یک مقدار سفت کردم و با ماهی شروع به جدال کردیم... خیلی سنگین بود و من چون با نخ و ریسه و قلاب ظریف کار میکنم (چون درصد موفقیت خیلی بالا میره) ترس این رو داشتم که پاره بشه... و اصلا زور نمیزدم فقط همون بازی چوب و قدرت کلاج برای حدر کردن انرژی ماهی کافی بود که حدود 30 دقیقه باهاش بازی کردم و جالب اینجاست که 5 متر جلوتر یک آبشار کوچک به اندازه 50 سانت بود که اگه میخواستم ماهی رو از روی این بالا بیارم حتما فرار کرده بود که این کار رو نکردم و گذاشتم همون منطقه به جنگ با قلاب خود بپردازه... زمانی که میدیدم به روی آب میپره کامل چوبم رو به سمت ماهی میبردم که قلاب دهنشو پاره نکنه با فشار زیاد که وارد میشه... بعد از نیم ساعت دیدم که دیگه رمغی برای ماهی نمونده و معلومه که حالا موقش هست... ماهی رو به گوشه رودخانه جایی که نی ها بودند هدایت کردم و طوری که سرش تقریبا بیرون آب باشه یک گوشه نگهش داشتم و همینطور چرخ رو جم کردم و بهش نزدیک شدم... چاک رو از پشتم که آویزان کرده بودم برداشتم و از پشت ماهی رو گرفتم... خیلی باهال بود و اینکه خیلی آدرنالین خونم رفته بود بالا... و دوستم بعد از چند دقیقه رسید... چند نفر از اهالی اونجا هم جمع شده بودن دو فقط نگاه میکردن و آخرش کلی حال کردن...
اینم خاطره این ماهی بزرگ... ببخشید سرتون رو درد آوردم

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - ALIANA-54-T06 - 2011-08-02 03:11 PM

(2011-08-02 12:39 PM)hellboy نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2011-08-02 12:19 PM)SOHEIL-GUNSMITH نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
بسیار عالی
لی اقا منظور از چوب و چرخ خوب چیه؟

من نفهمیدم منضور از لی اقا کی بود اما بهنوبه خودم مطالبی رو عرض میکنم اقا سحیل گل گلاب
برای گرفتن قزل الا در رودخونه به یه چوب حدود2.80 بااکشن بسیار سبک وبالا نیاز دارید(طولبیشتر واستون دردسر ساز میشه چوب موقع پرتاب به شاخو برگای اطراف گیر میکنه ) و یه چرخ کوچیک چون نیاز به پرتاب خیلی بلند نیست و در ضمن کار با چرخ کوچیک راحتره و یه نخ که هرچی سایزش کوچیکتر ومقاومت بالاتری داشته باشه بهتره چون میشه پرتابه بلندتری داشت(بحتره از نخ با رنگ فسفری یاقرمز استفاده بشه چون قزل الا بر خلاف کپور با دیدن نخ به طرف تعمه حمله میکنه)
یه ریسه کف خواب متحرک با تعمه کرم یا دل و روده مرغ(که بحتره از قلاب پایه بلند استفاده کنید ) ویاسیستم ورزشی که شامللانسه یا قاشقک و... میشه کهسایز بین 1 و 2 و 3 مناسبه هرچی سایز کوچکتربشه ماهیان کوچکترم قابل سید میشن ولی احتمال فرار هم بالا میره من سایز 2 رو پیشنهاد میکنم که مارک mipss با خالهای قرمز توبی رودخونه عالی جواب میده
اگه کامل نبود به بزرگواریتون ببخشید
هل بوی جان منظور سهیل عزیز ( لی اقا=علی آقا) بود خخخخخخخ بگذریم Khansariha (214)
واقعا از جوابهای زیبای شما و رابینهود و دیگر دوستان لذت بردم بقولی دستمریزاد داداش Khansariha (256)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - bag - 2011-08-02 03:24 PM

(2011-08-02 09:21 AM)hellboy نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام مجدد
امروز اولین اموزشم رو درباره ساخت جوشونده میزارم امیدوارم بدرد بخوره
مواد لازم:
ارد( بهتره از ارد لواشی استفاده کنید چون درصد سبوس مناسبی داره)
تخم مرغ
اسانس دلخواه
رنگ دانه های خوراکی
بقیه مراحل توی عکس کامل مشخص هستش فقط مدت پخت 20 دقیقه
[تصویر: 08787620334597639767.jpg]
تا بعد
ببخشید ولی بعد بیست دقیقه فقط چندتا تیکه سنگ گرد از جنس خمیر درست میشه زمان مناسب برای جوشوندن بین 20 ثانیه تا 2 دقیقه است هرچی بیشتر بجوشه سفت تر میشه
من خودم قبلا جوشونده درست کردم فقط وصل کردنش به قلاب گره مخصوصی داره که امیدوارم دوستمون زحمتشو بکشه
ببخشید که جسارت کردم
یا علی

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - شکارگر - 2011-08-02 03:49 PM

سلام به همه دوستای عزیز
مطالب ماهیگیرتونو مطالعه میکنم..جالبه، دست مریزاد
2 تا عکس از صید قزل آلا براتون می فرستم. گزارش کامل یکیشونو با عنوان مقاله ماهیگیری 4 فصل در سیروان میتونید در مجله حفاظت شکار و طبیعت شماره 23 بهار 1390 مطالعه کنید..