شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
ماهیگیری و تجربیات دوستان - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: جاذبه های طبیعی،حیات وحش و شکار (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- انجمن: ماهیگیری (/forumdisplay.php?fid=101)
+---- انجمن: ماهیگیری و تجربیات دوستان (/forumdisplay.php?fid=107)
+---- موضوع: ماهیگیری و تجربیات دوستان (/showthread.php?tid=444)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - hellboy - 2012-07-15 08:42 AM

سلام
داداش این ارقام فقط در شرایط خوب و مهارت بالا بدست میاد اما با اطمینان میگم با نخ مثلا 035 با کیفیت که مقاومت نخ رو 14 کیلو زده به راحتی میشه با مهارت یک کپور 25 کیلو رو صید کرد.
من مشکل کار شمارو در گره میبینم نه جنس نخ بهترین نخ هم در گره نا مناسب با کمترین فشار پاره میشه شک نکن
موفق باشی دادا مخلصیم Khansariha (48)Khansariha (8)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - smart.pro - 2012-07-15 09:18 AM

دروود !
خودم هم احتمال ميدم مشكل كارم از گره باشه ! اين هفته با گره هاي شما امتحان مي كنم ، منتظر گزارش تصويري من از اين سفر باشيد.
پايدار باشيد.

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - lockal - 2012-07-15 11:04 AM

دوستان دوشنبه سد لار پروانه میدن برای ماهیگیری کسی جایی سراغ نداره به صورت تور ببرن لار ماهیگری

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - mohajr - 2012-07-15 12:04 PM

دوستانی که میان طرف شهرکرد و اصفهان ماهیگیری اگه دوست داشتن یه اطلاعی بدن تا با هم بریم .

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - diyana56 - 2012-07-15 12:57 PM

سلام mohajr عزيز.من خيلي دوست دارم بيام اما چه كنم كه سرم خيلي شلوغه.تو استان شما قزلاي بسيار زيبايي داره.اگه اونجا يك هفته شب و روز ماهيگيري كنم، اصلا خسته نميشم.طبيعتش كه نيازي به تعريف كردن نيست.

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - said - 2012-07-15 08:49 PM

(2012-07-15 12:04 PM)mohajr نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستانی که میان طرف شهرکرد و اصفهان ماهیگیری اگه دوست داشتن یه اطلاعی بدن تا با هم بریم .
دوستان اگه گروهي برنامه اي بود من هم هستم . مخلص همه

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - said - 2012-07-15 10:39 PM

سخن اول
با سلام به دوستان سايت . جهت آشنايي بيشتر دوستان و البته خودم و با هدف معرفي شناخت بيشترمناطق مختلف مانند روخانه ها ، درياچه و سدهاي كشورمون براي ماهي گيري مطالبي را براي مفيدتر شدن تاپيك عرض ميكنم .
چنانچه مديران سايت صلاح بدانند ميتوان اين مطالب را در تاپيكي جديد با همين عنوان ايجاد كنند چرا كه بيش از يكصد پست در همين رابطه از طرف خودم معرفي خواهد شد . با تشكر
................................................................................​...........................................................................
درياچه لار

درياچه بزرگ لار در قلب منطفه كوهستاني البرز مركزي با وسعتي بسيار زياد همچون نگيني تابناك در كوهپايه هاي قله بزرگ دماوند مي درخشد .
دوستداران ورزش ماهيگيري هر هفته براي صيدماهي خال قرمز به اين دره مي آيند. فصل مجاز صيدماهي معمولاً از اول خردادماه هر سال آغاز و تا شهريور ادامه مي يابد. دوستداران اين ورزش با كسب پروانه ويژه صيدروزانه كه در واحدهاي محيط زيست قوشخانه، پلور و دليچاي صادر مي شود، مي توانند به صيد ماهي بپردازند. اولين مسابقه ماهيگيري بعد از انقلاب در سال ۷۰ در درياچه سد لار برپا شد .
درياچه لار مكان بسيار منسبي براي ماهيگيري ( البته با مجوز ) ماهي قزل آلاي رنگين كمان اين درياچه شهرت فراوان دارد .
راه هاي دستيابي به درياچه :
1 – جاده هراز – گردنه امامزاده هاشم – بخش پلور – جاده منظريه
2 – جاده هراز – پلور – جاده آسفالته سد لار – كمر دشت
3 – جاده هراز – رود هن – جاده خاكي با عبور از روستاهاي وسكاره ، آردينه ، جورد ، ايراء و گردنه سياه پلاس

[تصویر: %D8%B3%D8%AF_%D9%84%D8%A7%D8%B1.jpg]
[تصویر: 101888_910.jpg]
[تصویر: 101889_780.jpg]
[تصویر: %D8%A8%D9%84%D8%A7%D8%AF%D9%84%D8%A7%D8%AA%D9%84.bmp]
[تصویر: %D8%AA%D9%86%D8%A7%D8%AA%D9%86%D8%A7%D8%...%D8%BA.jpg]
[تصویر: %D8%A6%D8%AA%D8%A7%D8%A6%D8%A7%D8%A6.jpg]

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - lockal - 2012-07-15 11:54 PM

امروز 91/05/26 سد لار پروانه صادر میکنند
من امروز من میرم اونجا امیدوارم روز خوبی برای ماهیگری باشه

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - said - 2012-07-15 11:56 PM

رودخانه لار

« رودخانه لار » ، در شمال شرقی تهران ، از کوه های « کلون بستک » که از کوه های پر برف و باران است ، سرچشمه میگیرد .
این رود ، دارای شاخه هایي با اسامی : « دلی چای » ، « آب باران » ، « سفید آب » ، است .
روی این رودخانه ، « سد لار » ساخته شده است .
در شاخه هاي رودخانه لار، ماهي قزل آلا ي خال قرمز فراوان است. روي اين رودخانه يك سد ساخته شده است.
رودخانه لار يكي از بزرگترين سرچشمه هاي رودخانه بزرگ هراز است اين رودخانه خروشان و مواج از رشته كوه هاي البزر مركزي و قلل مهمي چوي خرسنگ و سينه زا سرچشمه مي گيرد و با عبوري خروشان از شمال به جنوب جريان دارد.
براي دستيابي به رودخانه بزرگ لار چندين مسير وجود دارد كه بهترين آنها عبارتند از :
1 – مسير جاده هراز به پلور
2- مسير جاده آسفالته جاجرود از فشم به گرمابدر و راه ماشين رو خاكي
3- مسير جاده خاكي ده ايراء از توابع لواسان بزرگ به گردنه سياه پلاس و دشت لار

[تصویر: %D8%B1%D9%88%D8%AF%D8%AE%D8%A7%D9%86%D9%...%D8%B1.jpg]
[تصویر: %D9%81%D8%A7%D8%AA%D9%81%D8%AA%D8%A7%D9%84%D8%BA.jpg]
[تصویر: _20100712_1633126123.jpg]
[تصویر: 18f62661819e6f916b8ed46299d936cc.jpg]
[تصویر: 36512241.jpg]

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - diyana56 - 2012-07-16 01:27 AM

سلام سعيد جان.بابا دمت گرم صيدت خيلي عالي بود حال كردم.احسنت استاد.
لطف كنيد از صيدتون يه توضيحي بديد.سايز قلاب،نوع طعمه...
سعيد جان حس و حالتو موقع كشيدن اين عروس از آبو ميدونم.....ديونم كردي استاد.
ارادتمند شما امير.
Khansariha (219)Khansariha (219)