شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
ماهیگیری و تجربیات دوستان - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: جاذبه های طبیعی،حیات وحش و شکار (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- انجمن: ماهیگیری (/forumdisplay.php?fid=101)
+---- انجمن: ماهیگیری و تجربیات دوستان (/forumdisplay.php?fid=107)
+---- موضوع: ماهیگیری و تجربیات دوستان (/showthread.php?tid=444)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - mohajr - 2012-06-20 04:05 PM

داداش برای قزل کرم خوب جواب میده برای کپور هم میتونی از جوشونده ها ی مختلف استفاده کنی .

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - sorooshsaharfekr - 2012-06-20 04:12 PM

خب اون جوشونده های مختلف یکی شو مثال بزن

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - mohajr - 2012-06-20 07:43 PM

داداش میتونی از ارد سویا و ذرت و گندم و یه تخم مرغ و طعم دهنده ها استفاده کنی به این صورت که اول ارد ها را خوب به هم بزنی بعد هم کمی اب و تخم مرغ و طعم دهنده را اضافه کن و وقتی دیدی خمیر خوب شده بزار یکم بمونه و بعد داخل اب در حال جوش بزارشون و درشون بیار و گردشون کن و بزار خشک بشن .
یه راه اسونم هست که خوب جواب میده . برو یه نان وایی و بگو که یه نون برات درست کنه به صورتی که دو تا خمیر نان را یکی کنه و بعد برات بریزتش داخل یه کاسه یا هرکار دیگه به صورتی که داخل نان زیاد نپزه و نرم بمونه بعد به چند تکه تقسیمش کن و بزار داخل یه پلاستیک اگه رنگ پلاستیک سیاه باشه بهتره و بزارش تو افتاب تا نرم بشه و بو بگیره .
من با دومی بهتر جواب گرفتم .
اگه اینا جواب نداد بگو تا روش های دیگری برات بگم. Khansariha (256)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - arkantus - 2012-06-20 09:28 PM

ما اینجا(دزفول)نون میزنیم به قلاب واسه کپورا والا مثله چی میبرن.حالا نظر دوستان هم محترمه.Khansariha (399)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - shahin - 2012-06-20 09:32 PM

سلام
برای جوشانده اول باید تخم مرغ هاو طعم دهنده رو مخلوط کنی،بعد آرد ها رو آروم آروم اضاف کنی و بعد خمیر رو بین ده تا سی دقیقه بزاری بمونه
بعد هر سایزی که دوست داری گرد(معمولا گرد یا مکعب) کن و به مدت 1تا 2 دقیقه توی آبی که داره میجوشه بزارو در بیار(با توری فلزی)Khansariha (8)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - mohajr - 2012-06-20 09:40 PM

داداش من که اینجوری درست میکنم شما درست میگین من هم خودم داخل یه کاسه ی جدا تخم مرغ و طعم دهنده را با هم مخلوط میکنم .
شرمنده

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - شکارگر - 2012-06-21 08:52 AM

سلام به همه علاقمندان ماهیگیری
دیروز فرصتی شد یه روزه برم سیروان و جای همگی خالی چه طبیعتی و چه رودخانه دست و دلبازی
تا حالا نشده دست خالی از اینجا برگردم
صید قزل رنگین کمان -
[تصویر: 66720021362045791750.jpg]
[تصویر: 73501369039845276204.jpg]
تیغ براKhansariha (256)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - diyana56 - 2012-06-21 12:18 PM

درود بهنام جان صیدت عالی بود تیغت برا .از چه طعمه ای استفاده کردی

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - شکارگر - 2012-06-21 11:01 PM

با سلام و تشکر از شما
طعمه کف خواب که هم کرم خاکی بود و هم خمیر بریکلی Khansariha (8)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - hellboy - 2012-06-22 12:57 PM

سلام بهنام جان گل کاشتی خستگیم در رفت دادا
دوستان برای خمیر بریکلی بهتره از نخ خیلی نازک و قلاب سه شاخ ریز یا قلاب خیلی کوچیک استفاده کنید که طعمه از سطح اب بالا بیاد و صید راحت تر بشه اینجوری موفقیت خیلی بیشتره دوستان.
در این فصل بهتره از رنگهای پرتقالی و فسفری استفاده کنید جذب بهتری داره.
دادا شاهین چه عجب خیلی وقته خبری ازت نیست دادا خوش اومدی.
برای جوشونده دست ساز از اسانسهایی استفاده کنید که جذب بهتری دارن مثل رازیانه موز شاهتوت و توت فرنگی و البالو.
در استفاده از اسانس زیاده روی نکنید که خودش مشکل ساز میشه و باید مدت بیشتری بمونه تا با محیط هماهنگ بشه.
سایز بویلتون هم زیاد بزرگ نگیرید و مدت جوشوندن هم زیاد نباشه که خیلی سفت بشه.
از ترکیبات پایه با کیفیت استفاده کنید و این ترکیبات رو متنوع کنید مثل ارد سمولینا ارد سفید ارد ذرت پودر رازیانه کمی پودر سیر شکر و کمی نمک ارد سویا پودر استخان و خیلی چیزای دیگه
مخلصیم Khansariha (48)Khansariha (8)