شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
ماهیگیری و تجربیات دوستان - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: جاذبه های طبیعی،حیات وحش و شکار (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- انجمن: ماهیگیری (/forumdisplay.php?fid=101)
+---- انجمن: ماهیگیری و تجربیات دوستان (/forumdisplay.php?fid=107)
+---- موضوع: ماهیگیری و تجربیات دوستان (/showthread.php?tid=444)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - arashrezvani - 2012-06-16 11:08 PM

(2012-06-16 09:11 PM)amirk نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
بچه های شمال(رشت. انزلی.آستار)بهترین مکان برای ماهیگیری کجاست

دوست عزیز سلام
شمال جاهای بسیار زیادی واسه ماهیگیری داره
(سد سنگر.گازگیشه .صوفیانده.هشتپر.رشت آباد.نوخاله.هندخاله.سیاه درویشان .چهار ده .رستم آباد.سد پیربازار.کیاشهر . مرداب کیاشهر . مرداب نوخاله . دو آّب و ..) . بستگی داره که چه ماهی بخواین بگیرین ولی بهترین و متداول ترین جا که هر کسی بتونه پیداش کنه سیاه درویشان که تنوع ماهی بالایی داره .
من خودم واسه کپور سیاه درویشان و نوخاله(2 آب ) میرم که البته هنوز اینجا کپور به قلاب نمیاد( آب گرم نشده) .
همین جمعه سیاه درویشان بودم که فقط به زور طعمه پاشی چند تا کپور کوچیک به زحمت گرفتیم (اصطلاحا ما میگیم وکف زدیم یعنی ماهی فقط طعمه رو مزه میکنه و نمی خوره که طوی همین مزه کردن یهویی قلاب رو میزنیم)
اگه سوالی بود در خدمتم

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - hellboy - 2012-06-17 07:08 AM

سلام
علی جان کاملا حق با شماست من نخ رو برای دست راست جمع کردک و موقع گرفتن عکس فقط ست رو روی چوب بستم و چرخ رو جا بجا بستم البته فکر نمیکردم کسی به ریزه کاریها توجه کنه شرمنده.
چوب و چرخ خشکلی داری دادا خیلی نازه
مخلصیمKhansariha (48)Khansariha (8)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - sadra9496 - 2012-06-17 01:26 PM

دادا قابل نداره.امر کنی کادو پیچ تقدیم میکنم.دادا خدای نکرده قصدم خرده گیری نبود.خودم با این مشکل دست به گریبان بودم.این چرخها واسه دست راسته.یه مدت به همین وضع استفاده کردم.رفتم چندجا گفتن نه این چرخها سیستم کلاچش عوض نمیشه.تا یکی از دوستان تو فردوسی رو دیدم اتفاقی حرف پیش اومد چرخ پشه رو برداشت باز کرد و برعکس کرد.از ذوق بالا پایین میپریدم.ازون موقع زیاد میبینم دوستانی که با این مشکل دست به گریبانن
ما چاکریم

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - hellboy - 2012-06-18 08:23 AM

سلام
لطف داری علی جان ایشالا سالهای سال باهاش لذت ببری
دادا من اصولا با دست چپ حال میکنم اما توی برنامه اخر فلای یه جا رفتم که بنا به شرایت محیطی کار کردن با دست چپ یکم مشکل بود منم بر عکسش کردم.
واسه بر عکس کردنشم نخ رو از رو اسپول ازاد کردم و نخ رو برعکس انجام دادم تا برعکس شد دادا حالا نمیدونم راه حل شما هم همینه یا راحت تر و بهتره .
راستی علی جان از وضعیت رودخانه هراز خبری نداری گیر بازاره یا فعلا کاری ندارن ؟ شاید قسمت بشه یه سفر بیام هراز میخوام بدونم ارزشش رو داره یا نه
مخلصیمKhansariha (48)Khansariha (8)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - sadra9496 - 2012-06-18 10:41 AM

دادا برای راست گرد و چپ گرد کردن اسپول رو باز کن.روی اسپول جایی که میوفته رو شفت بدنه یکه سوراخه که توش یه خار هست.خار رو در بیار و زیرش یک قطعه هست.قطعه رو در بیار برعکس جا بزن.کلا سیستم برعکس میشه.
هرازم والا بگیر نگیر داره.رو بعضی جاهاش گیر زیاده.اینجا که ما با دوستان رفتیم فقط رنگین کمان داشت.وول میزد.حال نمیداد.آدم حس گرفتن کولی داشت.من با تعداد زیاد گرفتن ماهی حال نمیکنم.با نوع و سایز و جنگندگی یه ماهی حال میکنم.چون عادت به خال قرمز دارم خیلی اونجور ماهیگیری بهم حال نمیده.ولی تو همین چندوقت آزاد میشه میتونی با مجوز بری دیگه نگران چیزیم نباشی

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - arashrezvani - 2012-06-19 08:02 AM

با سلام
دوستان کسی واسه ماهیکیری زنجان نرفته؟؟؟ یا کسی از زنجان نیست؟
شنیدم که گیر بازار شده . جریمه میکنن . پلاک ماشین میکنن . و......
خبر دارین که حقیقت داره یا نه؟

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - alborzshop - 2012-06-19 01:01 PM

درود
بعضي از دوستان ميگن كه از سد كرج كپورو زردپر گرفتن!!! اون هم با كاسي Khansariha (226)
مگه تو سدكرج كپور هم هست؟؟؟
تا جايي كه من شنيدم اونجا فقط كولي هست و عروس هم خيلي وقته كه پيدا نميشه.
(2012-06-18 10:41 AM)sadra9496 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دادا برای راست گرد و چپ گرد کردن اسپول رو باز کن.روی اسپول جایی که میوفته رو شفت بدنه یکه سوراخه که توش یه خار هست.خار رو در بیار و زیرش یک قطعه هست.قطعه رو در بیار برعکس جا بزن.کلا سیستم برعکس میشه.
هرازم والا بگیر نگیر داره.رو بعضی جاهاش گیر زیاده.اینجا که ما با دوستان رفتیم فقط رنگین کمان داشت.وول میزد.حال نمیداد.آدم حس گرفتن کولی داشت.من با تعداد زیاد گرفتن ماهی حال نمیکنم.با نوع و سایز و جنگندگی یه ماهی حال میکنم.چون عادت به خال قرمز دارم خیلی اونجور ماهیگیری بهم حال نمیده.ولی تو همین چندوقت آزاد میشه میتونی با مجوز بری دیگه نگران چیزیم نباشی
سلام علي آقا
طعمه مناسب براي رنگين كمان جاده هراز چيه؟؟
چون بچه هايي كه پيش من ميان ازمن سوال ميكنند و بايد جوابگوي اونا باشم.
البته من كرمو پيشنهاد كردم ولي مي خوام نظر شمارو هم به عنوان يك استاد با تجربه بدونم.
ممنون

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - sadra9496 - 2012-06-19 02:00 PM

جناب زارع مخلصیم.قربان شما شکسته نفسی میفرمایید.ما شاگرد هستیم و حالا حالاها باید درس پس بدیم.
والا هراز بیشتر رنگین کمان داره.رنگین کمان هم کلا یکم شنگش منگ میزنه
به هر طعمه ای میزنه.ولی طعمه غالب کرم هست.ولی جاهایی که چاله خوابه و کمی آب ماند میشه با لانسه و برکلی هم میشه صید خوبی داشت

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - arkantus - 2012-06-19 03:39 PM

جای دوستان خالی دیشب رفنه بودیم ساحل رودخانه زیبای دز ماهیگیری.من یه دونه کپور کوچولو گرفتم که متاسفانه ازش عکس ندارم.اینجا به خاطر گرمای بیش از حد هوا فقط شبها میشه رفت ماهیگیریKhansariha (399)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - sorooshsaharfekr - 2012-06-20 02:24 PM

دوستان طعمه برای قزل وکپور چی خوبه؟