شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
ماهیگیری و تجربیات دوستان - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: جاذبه های طبیعی،حیات وحش و شکار (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- انجمن: ماهیگیری (/forumdisplay.php?fid=101)
+---- انجمن: ماهیگیری و تجربیات دوستان (/forumdisplay.php?fid=107)
+---- موضوع: ماهیگیری و تجربیات دوستان (/showthread.php?tid=444)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - sadra9496 - 2012-06-13 01:11 PM

محسن جان دقیقا درسته.این چرخ قابلیت گنجایش سه مدل نخ رو داره.برای چوب 4-5 یا 5-6 مناسب هست.

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - mohajr - 2012-06-14 11:41 AM

اقا صدرا داخل عکس ها که نگاه کنی میبینی یه کیف هست و سه نمونه چرخ . حالا شاید هم تو عکسش اینجوری هست .

اقا محسن چرخ های اینجا از 95 هزارتومان به بالا هستن این چرخی که شما میگید دارید چقدر خریدیدش ؟
من هم به خاطر همین که دیدم این چرخ چینی 95 هزار تومانه گفتم 120 هزار تومان میدم برای اونیکی . ولی پدرم هم نظرش اینه که اول با یه چرخ ساده کار کنم و وقتی دیگه خوب بلد شدم یه خوبش را بگیرم .
حالا چرخ هم اونجا هست 9 تا 15 پوند . یه چیز دیگه ای هم هست اونم اینه که فروشنده گفت باید چرخ و چوب ست باشن . یعنی وزن و اندازه ی چرخ با چوب ست بشن . یعنی من اگه بخواهم یه چرخ از اونجا بگیرم باید چوبش را هم از
اونجا بگیرم یا اینکه نه ؟
بعد من تا حالا با سیستم پشه کار نکردم و تا حالا ندیدم که چطور باهاش کار میکنن . کار باهاش سخته یا با دو سه بار تمیرن میشه یادش گرفت .
راستی اونجا قلاب پشه را ارزون میدن خوبه ازشون بگیرم یا نه ؟
ممنون

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - hellboy - 2012-06-14 11:53 AM

مهرداد عزیز من چرخ رو 30 تومن گرفتم که المنیومی نیست اما کارش خیلی خوبه.
اما بهتره چوب و چرخ رو با هم بخری و خودت از نظر بالانس امتحان کنی که خیلی راحته کافیه ست چرخ و چوب رو روی انگشت نگه داری اگه بالانس باشه همون اول چوب بعد دسته بالانس بر قرار میشه داداش.
قلاب پشه بافته خوبه واسه شروع اما اگه خودت بدونی ببافی خیلی بهتره و لذت بخش تر
مخلصیمKhansariha (48)Khansariha (8)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - sadra9496 - 2012-06-14 12:38 PM

مهاجر جان عکسهارو دیدم.والا نمیدونم چی بگم.فقط مطمئنم یک چرخ پشه نمیتونه 3 تا اسپول متفاوت داشته باشه.اگر سیستمش رو ببینی متوجه میشی.در مورد ست بودن شما اگر عدد چرخت با چوبت بخونه دیگه مشکلی نیست.بقیه بالانس با نخ بکینگ انجام میشه

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - mohajr - 2012-06-15 01:23 PM

اقا پس من برای شروع یه چرخ ارزون میگیرم و بعد میرم بهترش را میگیرم .
ممنون از همه ی راهنمایی هاتون . Khansariha (8)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - hellboy - 2012-06-16 01:08 PM

سلام دادا مهرداد چنتا عکس از چوب و چرخ خودم میزارم شاید مفید باشه و در انتخواب کمکتون کنه
[تصویر: 13398389561.jpg]
[تصویر: 13398389572.jpg]
[تصویر: 13398389573.jpg]
[تصویر: 13398389574.jpg]

چوب dam مدل emotin سایز 2.40 high carbon و 4/5#
چرخ هم مدل glc 200
نخ فای هم cormoran wf
امیدوارم خرید خوبی داشته باشی و با این سیستم لذت ببری
مخلصیم Khansariha (48)Khansariha (8)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - sadra9496 - 2012-06-16 01:43 PM

هل بوی جان چوبت خوبه مبارکت باشه فقط چند نکته
اول اینکه جلد روی دسته رو باز کن چون به شدت چوب پنبه رو دچار پوسیدگی میکنه.نگران کثیف شدن دسته چوب پنبه نباش.هر بار که میای خونه با یه سمباده 1500 که مثل کاغذه و یکم ریکا دسته چوب پنیه رو یه ساب بده مثل روز اولش میشه.تمیز تمیز
نکته دوم نخت از بالای چرخ رد شده.باید از زیرش رد بشه.احتمال میدم چون چرخت راست گرده برگردوندی چپ به این مشکل خوردی.اگه اینجوریه بگو تا بگم چرخ رو چپ گرد کنی
اونجور که الان بستی درست نیست.
البته جسارت من رو میبخشی ها.شما استاد ما هستی و ما خیلی ارادت داریم

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - hellboy - 2012-06-16 01:56 PM

مخلصم علی جان من فقط ست رو بستم که عکس بگیرم و میدونم که اشتباهه
در مورد کاور هم حق با شماست اما این کاور از سر جاش راحت در میاد و دوباره سر جاش میزارم
شما استاد مایی دادا اختیار داریKhansariha (8)
راستی دادا علی ازینکه به کاربر حرفه ای تبدیل شدی خیلی خوشحالم و از صمیم قلب بهت تبریک میگم
مخلصیم Khansariha (48)Khansariha (8)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - sadra9496 - 2012-06-16 02:34 PM

هل بوی جام نمیدونم تونستم منظورم رو درست رسونده باشم یا نه.الان شما نخ رو برعکس جمع کردی.یعنی اگر چرخ برعکس نصب میشد این نخ درست جمع شده بود.و کلاچ باید راست گرد باشه.یعنی با دست راست دسته به سمت جلو جمع میکنه و با کشیدن نخ دسته به پشت حرکت میکنه و چرخ کلاچ میکنه
اگر چرخ برای دست چپ بسته بشه باید سیستم جمع کردن نخ برعکس بشه.کلاچ برعکس بشه
یعنی با دست چپ چرخ به جلو جمع بکنه و با کشیدن نخ دسته به عقب بچرخه و کلاچ کنه.اگر کلاچ جابجا نشده باشه قاعدتا الان برای جمع کردن شما باید دسته رو به سمت عقب جمع کنی و برای کلاچ وقتی نخ رو میکشی چرخ به سمت جلو باز میشه.درسته؟
برای درک مطلب من الان عکس ستم رو میگذارم به محل ورود نخ به چرخ نگاه کن.الان من به جلو چرخم رو جمع میکنم و با کشیدن نخ اسپول به عقب باز میشه و کلاچ میکنه
[تصویر: DSC02529.JPG]

به این عکس دقت کن
[تصویر: DSC02530.JPG]

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - amirk - 2012-06-16 09:11 PM

سلام
بچه های شمال(رشت. انزلی.آستار)بهترین مکان برای ماهیگیری کجاست