شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
ماهیگیری و تجربیات دوستان - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: جاذبه های طبیعی،حیات وحش و شکار (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- انجمن: ماهیگیری (/forumdisplay.php?fid=101)
+---- انجمن: ماهیگیری و تجربیات دوستان (/forumdisplay.php?fid=107)
+---- موضوع: ماهیگیری و تجربیات دوستان (/showthread.php?tid=444)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - masih.hunter - 2012-06-04 08:26 AM

اقا جلال !!!!!!Khansariha (8)

مخلصیم Khansariha (8)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - diyana56 - 2012-06-05 09:49 PM

سلام خدمت اساتيد محترم.
اينم صيد ما تو تعطيلات گذشته.جاده هراز.طعمه، كرم خاكي و مپس خال قرمز
[تصویر: 13389200751.jpg]

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - شکارگر - 2012-06-05 10:54 PM

(2012-06-05 01:33 PM)crossbow نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوباره به همه شکار دوستان

جای همتون خالی‌ چند روز پیش برای ماهی‌ گیری رفته بودیم سده ۱۵ خرداد

تو دمای ۴۰ درجه و آفتاب خیلی‌ تیز اونجا این کپریی رو که می‌بینین صید کردیم، سخت بود ولی‌ ارزش چند روز دور بودن از کارو این تهرانِ بی‌خودی رو داشت

۲ تا از چوب و چرخها سیستم کارپ بود و از طعمهٔ بویلهٔ خونی استفاده کردیم و بقیه هم از طعمهٔ ذرت و خمیر همراه با اسانس توت فرنگی‌ استفاده کردم البته ۲ روز فقط طعمه پاشی انجام دادیم
[تصویر: Photo0010.jpg]
ایشالا که مورد پسند رفقا بوده باشه

یا علی‌Khansariha (214)Khansariha (8)

شایان جان تیغ برا
مثل اینکه حسابی جای ما خالی بوده..کپورا عالین...میبینم که یدونه سوفم گرفتین، شنیده بودم 15 خرداد سوفم داره، ولی تا حالا ندیده بودم
آقا لذت بردم، دم شما گرمKhansariha (8)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - prosniper - 2012-06-06 12:02 PM

(2012-06-05 01:33 PM)crossbow نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوباره به همه شکار دوستان

جای همتون خالی‌ چند روز پیش برای ماهی‌ گیری رفته بودیم سده ۱۵ خرداد

تو دمای ۴۰ درجه و آفتاب خیلی‌ تیز اونجا این کپریی رو که می‌بینین صید کردیم، سخت بود ولی‌ ارزش چند روز دور بودن از کارو این تهرانِ بی‌خودی رو داشت

۲ تا از چوب و چرخها سیستم کارپ بود و از طعمهٔ بویلهٔ خونی استفاده کردیم و بقیه هم از طعمهٔ ذرت و خمیر همراه با اسانس توت فرنگی‌ استفاده کردم البته ۲ روز فقط طعمه پاشی انجام دادیم
[تصویر: DSC00418.jpg]
[تصویر: Photo0010.jpg]
[تصویر: DSC00456.jpg]
[تصویر: DSC00394.jpg]
ایشالا که مورد پسند رفقا بوده باشه

یا علی‌Khansariha (214)Khansariha (8)

آقا دمت گرم خیلی باحال بود
فقط اینکه شما برای طعمه پاشی از چه طعمه ای استفاده کردی؟
تا چه شعاع و فاصله ای طعمه ها رو پرتاپ کردی؟

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - prosniper - 2012-06-09 10:55 AM

بعد شما توی فاصله 7 متری طعمه پاشی کردید 100% قلاب رو توی فاصله 40 50 متری درست قبل طعمه پرتاپ کردید درسته؟

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - hellboy - 2012-06-09 11:45 AM

سلام به دوستان
crowssboy صید عالی بود و موفق این یعنی یک پایان شیرین ماهیگیری
متاسفانه خبری از مجوز نیست و عده ای سود جو دارن توی این شرایط از اب گل الود ماهی میگیرن.
در همدان یک نفر به ظاهر ماهیگیر یک دریاچرو قرق کرده و برای یک روز و یک چوب 40000 تومن پول میگیره اونم برای دریاچه ای که رکورد خودشون 3 کیلو بیشتر نیست تازه واستون شاید چالب باشه که چنتا از نکات اموزشیش رو براتون بگم
1. بویله های 28 هزارتومنی اصلا بدرد نمیخورن ومحاله بشه با این بویله ها صید کرد
2.بویله دست ساز خودش عالیه حتی به منم چنتا داد گفت تست کن که به خدا سایزش بالای 30 میشه و با دریلم نمیشه سوراخش کرد اینقد جوشوندش
3.چوب akx با سایز 360 مناسب صید کپور نیست و باید از چوب تلهپاتنر 26 تا 3 استفاده کرد
4.نخ براید مفت گرونه و بوم ضد تابم بیفایدست باید از نخ معمولی و ریسه 15 سانت استفاده کرد.
جالب اینجاست این به ظاهر استاد اموزش هم داره و ادعای صید کپور 30 کیلویی هم میکنه. و مدیر اصلی کمیته ماهیگیریه استانه به منم میگفت عضو شو با مبلغ 40 هزارتومن تا بهت ماهیگیری یاد بدم
تازه خود این اقا مشوق ماهیگیری بگیرو رها کنه اما به گفته خودش در هر صید مجاز به بردن 2کیلو ماهی هستین که بیشتر از اون باید پولش رو بپردازین
شایدم من چیزی از ماهیگیری سر در نمیارم و این گفته ها واسم عجیب بود
دوست من بهترین فاصله برای انداختن طعمه بعد از فاصله طعمه پاشیه مثلآ 5 تا 10 متر بعد اینجوری ماهیان اول طعمرو میبینن نه نخ ماهیگیریرو.
البته اگه از نظر بعضی از دوستان این گفته اشتباه نباشه.
تا وقتی که شرایط برای یک سری سود جو مهیاست اوضاع همینه
مخلصیمKhansariha (48)Khansariha (8)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - prosniper - 2012-06-09 11:51 AM

یعنی اگر طعمه پاشی توی فاصله 70 متری باشه من باید قلاب رو توی فاصله 80 متری پرت کنم؟

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - hellboy - 2012-06-09 11:55 AM

اره دوست من فاصله 80 متری فاصله خوبیه اما عمق اب و دمای اب خیلی مهمه .
برای پرتاب بلند چند نکته لازمه
1. نخ اصلی باید نازک باشه
2. اسپول پر باشه که نخ راحت ازاد بشه
3.ریسه تاب نخوره و حرکت یکنواختی داشته باشه که بهتر از ریسه تک قلاب یا هلیکوپتری استفاده کنید
بزارید نخ کامل به کف بخوابه بعد نخ اضافیرو جمع کنید
مخلصیمKhansariha (48)Khansariha (8)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - prosniper - 2012-06-09 12:06 PM

یعنی شما معتقدی ریشه تک قلاب بهتر جواب میده؟
بعد اینکه من خیلی مشتاقم روش مناسبی برای بستن بویله به ریسرو یاد بگیرم
ما آموزشی داری؟

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - hellboy - 2012-06-09 12:23 PM

اگه برای بویله میخوای که فقط تک قلاب
در صفحات قبل هم چند ریسه بویلرو با تصویر گزاشتم اگه مشکل حل نشد بگین تا توضیح بدم داداش