شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
ماهیگیری و تجربیات دوستان - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: جاذبه های طبیعی،حیات وحش و شکار (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- انجمن: ماهیگیری (/forumdisplay.php?fid=101)
+---- انجمن: ماهیگیری و تجربیات دوستان (/forumdisplay.php?fid=107)
+---- موضوع: ماهیگیری و تجربیات دوستان (/showthread.php?tid=444)

RE: تصاویر وكليپهاي ماهیگیری - میثم کماسایی - 2011-07-23 01:05 PM

hellboy عزیز من چون روشم زیاد اصولی نبود توضیح ندادم Khansariha (8)
چون این جور صیدها باید با کاسی انجام بشه ولی من با چوب و چرخ گرفتم (کاسی نداشتم) تعمه هم خمیر نون بربری تازه و ریسه هم تک قلاب بود داداش
اگه فکر میکنید اینجا جای خوبی برای مطالب آموزشی نیست میتونید یه تاپیک در این خصوص بزنید و همه ما رو از تجربیاتتون بهره مند کنید و اگر نه که همینجا استفاده می کنیمKhansariha (8)

RE: تصاویر وكليپهاي ماهیگیری - ALIANA-54-T06 - 2011-07-23 03:16 PM

بنظرم همینجا خوبه الان که اکثر مطالب گفته شده و بقول آقا هل بوی عزیز اگر سئوالی بود علاقه مندان میتونند سئوال کنند و باز اگر دوستانی تجربه ای از ماهیگیری دارند میتونند بیان کنند برای مرتبط شدن همه موضوعات ماهیگیری نام این تاپیک را با اجازه ایجاد کننده تاپیک (آقا مسیح گل) به "" ماهیگیری و تجربیات دوستان "" تغیر میدم Khansariha (8)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - AIRKING - 2011-07-23 04:35 PM

با سلام.
اقا من جوشانده استفاده کردم ماهی سد درودزن طرفش هم نیومدن .
به نظر من هر جا بستگی به نوع ماهیگر ها و نوع طعمه که استافده می کنند متفاوته.مثلا طرف ما خمیر با زردچوبه یکم سیر و یه ذره پنبه عالی جواب میده.اما این جوشونده موشونده ها هیچ .باورتون نمیشه یه صبح تا غروب کنار آب بودیم دریغ از یک نوک.اما وقتی نون معمولی زدیم سر قلاب هجوم آوردن به سمت قلاب ها.
در کل به تجربه در ماهیگیری حرف اول رو می زنه.
یا علی

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - میثم کماسایی - 2011-07-23 05:14 PM

من خودم خیلی وقت نیست که ماهیگیری میکنم و تجربه چندانی ندارم ولی در همین مدت کوتاه فکر میکنم تعمه خمیر میتونه خیلی جاها راهگشا باشه و تعمه های آماده چندان جوابگو نیستند و در خصوص رعایت سکوت هم شدیدا با hellboy عزیز موافقم چون اولین ماهیگیری که رفتم بدلیل رعایت نکردن سکوت در 10 دقیقه چند ماهی گرفتیم و تا دو ساعت بعد سماق مکیدیم و دوباره فردای اون روز در همون محل با رعایت سکوت تا سه ساعت که اونجا بودیم تداوما ماهی گرفتیم و باز درخصوص صبر هم که hellboy فرمودن دقیقا همین طور هست وقتی تعمه ای رو استفاده میکنید که ماهی ها تستش میکنن و باب میلشون نیست نیم ساعت تا یک ساعت طول میکشه تا دوباره دست به تست زدن بزنن و اگر هم باب میلشون باشه از این اعتماد ماهی ها میشه خیلی بهره برداری کردKhansariha (8)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - میثم کماسایی - 2011-07-24 10:08 AM

اساتید عزیز در خصوص صحت و ثقم مطلب زیر نظر بدن به نقل از وبلاگ دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
Khansariha (8)

(هر ماهیگیری میداند که بهترین اوقات برای صید زمانی است که ماهی تغذیه میکند. به نظر میرسد بهترین زمان برای این امر در غروب و طلوع آفتاب باشد اما آنچه که اغلب هیچ توجهی به آن نمیشود دو زمان در روز است که ماه نیز طلوع و غروب میکند. به علت اثرات مختلف ماه بر ماهی و محیط اطراف آن و غذاهای طبیعی و زنده ماهی، این دو زمان جزو بهترین اوقات تغذیه ماهیها هستند.)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - afshen49 - 2011-07-24 10:27 AM

دوستان من که برای ماهیگیری همیشه از کرم استفاده می کنم که خیلی خیلی جواب می دهKhansariha (214)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - hellboy - 2011-07-24 01:42 PM

سلام به همه دوستان
اول از علی آقا تشکر میکنم بخاطر تغییر اسم
2.cfx عذیذ اکثر ماهیها فعالیتشون در شب بیشتره چون هم محیط ارومه هم تغذیه راحتره علتشم اینه که سطح آب بالا میادو مواد غذایی که توی روز لب اب جمع میشن با بالااومدن اب وارد اب میشن بخاطر همین ماهی ها به ساحل نزدیکتر میشن و توی قسمتهای کم عمقتر به غذا خوردن مشغول میشن. مخصوصا ماهی های بزرگ
به همین خاطر در اکثر کشورها ماهیگیری در شب ممنوعه
در طولروز و اوج گرما ماهی بخاطر فرار از گرما به عمق بیشتر اب میره اگه دقت کرده باشین دم دمای صبح کناره ساحل پراز بچه ماهییه و ماهیهای بزرکتر هم اطراف دیده میشن اما نزدیکای ظهر قیب میشن.
3.airking عذیذ ماهی های یک منطقه بخاطر استفاده طولانی از یک طعمه به اون عادت میکنن شما اگه میخاین از جوشونده استفاده کنید بهتر در طعمه پاشی هاتون از همون جوشونده استفاده کنید بعد یک مدت جوشونده شماهم وارد جیره غذایی منطقه میشه وبه راحتی میتونید ماهی بگیرید.
راستی cfx گل گلاب این ماهیها به ماهی رودخونه ای معروفن یکبار هم از کرم یا ماگوت(کرم جسد) استفاده کن انجیرم بد نیست همونایی که یه نخ از توشون رد شده دادا
منم امروز یه عکس از ماهی گیریم واستون میزارم
نوع ماهی: جاش
نوع تعمه : ماهی زنده
نوع ریسه: ریسه ازاد با لیدر فلزی
سایز قلاب : شماره 2
سایزنخ شماره 40 بافته
وزن ماهی 7.200 کیلو گرم
مکان: جزیره زیبای کیش ابهای زیبای خلیج نیلگون همیشه فارس
ساعت ماهیگیری 6 صبح
[تصویر: 76049004005185589183.jpg]
[تصویر: 30504645073325620482.jpg]
[تصویر: 58890157817740141651.jpg]

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - hellboy - 2011-07-25 09:26 AM

امروز چنتا عکس از ماهیگیری ماهی باراکودا یابه زبان محلی جت میزارم که خودم درجزیره کیش گرفتم
دوستان برای ماهیگیری ماهیان محاجم مثل جک.باراکودا.شیر ماهی.اردک ماهی و..... حتمآ از لیدر فلزی استفاده کنید چون با دندون تیزشون به راحتی نخ رو پاره میکنند
تمام شرایت ماهیگیری مثل قبل بود فقط طعمه تیکههای ماهی و طعمه مصنوعی استفاده شده
[تصویر: 35583952917940529770.jpg]
[تصویر: 23912999901802814980.jpg]
[تصویر: 04495880523577387560.jpg]
[تصویر: 59191651616448534470.jpg]
[تصویر: 97526637383037377813.jpg]

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - hellboy - 2011-07-25 11:36 AM

بازم سلام دوستان گرام
با توجه به اینکه الان فصل ماهیگیریه حیف این تاپیک داره خاک میخوره کاش دوستان مطالب یا سوالاتشونو اینجا میزاشتن تاسطح تاپیکهرچه بیشتر بالا بره.
من با اینکه مطلب زیاد دارم اما چون نمیدونم کدوم به درد دوستان میخوره سر در گمم که کدوم مطلبو بنویسم.
امروز یک سیستم ماهیگیریو بهتون معرفی میکنم که با کاربرد زیاد وترفداران زیاد در سرتاسر دنیا توی ایران کمتر کسی از این روش استفاده میکنه
روش فلای فیشینگ:
این روش تجهیزات خاص خودشو داره و یکی از محبوبترین روشهای صید قزل الا است
در این روش از یک چوب با وزن پایین و اکشن بالا استفاده میشه که بهترین چوبها از جنس بامبو ساخته میشن که دارای مقاومت و اکشن بالایی هستند
چرخ در این سیستم مکانیزم بسیار سادهای داره و کارش تنها جمع کرن نخ هستش و فاقد کلاج هست
نخ سیستم فلای وزن بالایی داره که بشه اونو پرتاب کرد این نخها به سه صورت وجود داره
1.نخ شناوردرستحآبکه پرکاربردترین هستش
2.نخ که در میانه اب قرار میگیره
و 3.نخ کف خواب
دراین روش بجای طعمه از پشه مصنوعی به رنگها و طرحهای و سایزهای مختلف استفاده میشه که عموما از پر پرندگان یا الیاف مصنوعی تولید میشه(دوستان با همین پشههای مصنوعی و چوب و چرخ اسپینینگ من خودم ماهیان خوبی رو در دریا گرفتم مثل ماهی جت یا شهری) این پشه ها هم یا در ستح اب شناور میشن یا به عمق میرن که بستگی به وزن اونها داره
در این روش پشه توست وزن نخ و چندبار پرتاب به سمت هدف پرتاب میشه و در ابهای خروشان عالی جواب میده
اینم چنتا عکس برای دوستان گرام
[تصویر: 64975471195093283592.jpg]
[تصویر: 11071620978830168271.jpg]
دوستان سوالی نبود؟Khansariha (226)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - کبک تیر خورده - 2011-07-28 07:49 PM

من تو محل زنگیم (بوشهر)فکر کنم ازاول اشنایم با دریا بالای 100 کیلو ماهی گرفتم اینجا بخاطر سنگهای دریا (گثار) از لنسر استفاده نمیکنن یعنی جرات استفاده ندارن چون اکشنش خراب میشه من دلیل اینو نمیدونستم تا از سایت ایران فیشینگ فهمیدم طعمه هم از میگو پرورشی ماهی مید یا بیا کوچک خساک یاد ماهی مرکب استفاده میکنن همشه جواب میده اونایی که تو استان فارس زندگی میکنن و تو دریاچه ماهی میگیرن وقتی میان اینجا برای ماهیگیری میگن خوش به حالتون با این نعمتی که خدا بهتون داده فیلم صید یه کوسه که صید کردم رو دارم نمیدونم بزارم یا نه