شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
ماهیگیری و تجربیات دوستان - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: جاذبه های طبیعی،حیات وحش و شکار (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- انجمن: ماهیگیری (/forumdisplay.php?fid=101)
+---- انجمن: ماهیگیری و تجربیات دوستان (/forumdisplay.php?fid=107)
+---- موضوع: ماهیگیری و تجربیات دوستان (/showthread.php?tid=444)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - smartgun - 2012-05-22 05:14 PM

سلام دوست عزیز بستن لیدر خیلی مهمه حتما از بوم ضد تاب استفاده کن از سایز بویله16 یا اگه میتونی تهیه کنی کوچیکتر طعمه پاشی یادت نره در اخر بگم ماهی رو باید به خوردن بویله عادت بده یعنی مدت کوتاهی طعمه پاشی کنی جایی رو که بویله زدی

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - sadra9496 - 2012-05-22 05:16 PM

دوست عزیز من این سیستم رو قبول ندارم.نظر شخصیه.بعضی ها میگذارند یخ بزنه بعد پخش میکنن.
من برای طعمه پاشی این مواد رو قاطی میکنم
آرد سمولینا.بلغور پخته شده و 48 ساعت بیرون مونده تو آبش که یکم بگنده و سپس آبکشی و ریختن تو ظرف.عصاره مالت.شاهدانه.سیر کوبیده شده.دوشاب انگور.توت. الکل سفید.آرد سویا.تفاله چقندر قند.اگرم در دسترسی داشتی مایه ملاس
همه اینهارو باهم مخلوط میکنید تا یه خمیر چسبناک بشه.گلوله هایی در حد یک مشتتون بسازید.اگر بتونی چندتا کرم لای خمیر بگذاری ولی جوری فشار ندی که له بشن موجب میشه تو محل وول بخوره و گوله خمیر رو پخش کنه.
بهتره مواد بجز الکل 1 روز قبل ترکیب بشن.الکل بسیار کم وفقط در محل اضافه بشه

اول قلاب رو میندازی و سپس محل فرود قلاب رو در نظر بگیرید.از اون به بعد به حالت یک باد بزن این گلوله هارو پرتاب کن.به هیچ عنوان قبل قلاب نباشه.کپور باهوشه.میاد قبل تغزیه جستجو میکنه.ممکنه تو جستجو اگر به نخ برخورد کنه دیگه تغزیه نکنه.پس فقط بیرون قلاب.
در محل قلاب باید با سیستم پی وی ای همراه با بویله مواد خاص تری به مقدار کم خالی کنی
شامل آرد ذرت.سمولینا.شیر خشک.کنجد روغنی.بادام زمینی خرد شده.عصاره شیرین بیان.زردچوبه.
این مواد باید خشک باشه تا توی توری پی وی ای قرار بگیره.

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - smartgun - 2012-05-22 05:18 PM

سلام دوست عزیز بستن لیدر خیلی مهمه حتما از بوم ضد تاب استفاده کن از سایز بویله16 یا اگه میتونی تهیه کنی کوچیکتر طعمه پاشی یادت نره در اخر بگم ماهی رو باید به خوردن بویله عادت بده یعنی مدت کوتاهی طعمه پاشی کن و جایی که طعمه پاشی کردی و بویله زدی هیچ وقت تغییر مکان نده

دوست من اگه طعمه پاشی نکنی ماهی به خوردن طعمه غیر عاذی بویله عادت نداره
دوستان عزیز 1 برنامه4روزه تور گهر تاریخ11 تا14 همین ماه وجود داره که برگزار کنندش انجمن ماهیگیران اراک برای ااطلاعات بیشتر میتونید با من تماس بگیرید
بهتر برای بویله پاشی از بویله دست ساز و نرم استفاده بشه

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - arashrezvani - 2012-05-23 08:37 AM

خیلی خیلی ممنون از وقتی که دوستان عزیز گذاشتن
در مجموع گفته های دوستان یه سری ریز کاری ها بود که رعایت نمی کردم (بستن ریسه در محل . وپخش طعمه جلوی فلاب )
ان شاالله حل بشه

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - kavehatm - 2012-05-23 11:12 AM

از زمانی که در دوران سربازی در بندر دیر بودم و به صورت آماتور در دریا ماهیگیری می کردم به این کار علاقه داشتم تا اینکه بالاخره فرصتی دست داد تا در ماموریت اداری که اواخر هفته به دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
( 95 درصد صادرات نفت ایران از طریق جزیره خارگ است ) ماهیگیری کنم . خلاصه از ساعت 9 شب تا 6 صبح مشغول شدم و کلی با خودم خلوت کردم . حاصلش 3 ماهی هامور بود که یکیش از دستم در رفت . فکر نمی کردم اینقدر جون داشته باشند چون نیم ساعتی روی ساحل بود و وقتی بردم که کنار آب بشورمش چنان فرار کرد که نگو و نپرس . درسته که عصابانی شدم اما بعدش در خلوت شب کلی به خودم خندیدم ...

[تصویر: 13377583391.jpg]

[تصویر: 13377583392.jpg]

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - hellboy - 2012-05-23 11:47 AM

سلام
ممنون از توضیحات کامل دادا صدرا و دیگر دوستان
چند نکته هم من بگم شاید خالی از لطف نباشه
1. کپور همه چیز خاره و به همین علت با طعمه های زیادی صید میشه شاید باورتون نشه من به چشم خودم دیدم در دریاچه زریواره مریوان به کپور 5 کیلویی با آدامس موزی صید شده ولی این باعث نمیشه هر طعمه ای هرجا و با هر نوع ریسه ای منجر به صید کپور بشه
در موری بایت رانر و استفاده از بویله همهی مطالب گفته شده ولی اصل اساسی طعمه پاشیه همونتور که صدرا جان گفتن میشه برای طعمه پاشی از مواد مختلفی استفاده کرد اما مهم در دسترس بودن این مواد و ارزان بودن اونهاست چون فقط نقش جمع کردم ماهیرو دارن
من از این مواد برای طعمه پاشی استفاده میکنم که شاید راحت تر گیر بیاد
ارد ذرت. ذرت خورد شده. ارد سمولینا. بسکویت برای چسبندگی بهتر. پودر استخان و ترجیها استخان ماهی. پودر سویا. کنسرو ذرت.کنسرو نخود. کنسرو تن ماهی. شاهدانه پخته شده و چند روز مانده این باعث میشه تخمیر بشه و کار الکل رو انجام بده. کمی هم شکر
اما نکته اخر بویلرو زیاد جابه جا نکنید و اگه از مکان مناسبش مطمعنید چندین ساعت به حال خودش رهاش کنید
حدف اصلی از استفاده از بویله صید کپور درشته پس انتظار نداشته باشید تند تند ماهی بگیرید
صبر داشته باشید و به کاری که میکنید ایمان داشته باشید
برای بسترهای لجنی هم میشه یک تیکه یونولیت یا اسفنج رو به اندازه کوچیک برید با رنگهای خوراکی به رنگ بویله دراورد و قبل بویله نصب کرد این باعث میشه از سطح بستر بالا تر بیاد.
یک وسیله هم هسب به اسم فلوت مارکت که هم برای مشخ کردن یک نقطه برای طعمه پاشی کاربرد داره هم میشه با اون عمق اب رو اندازه گرفت و هم وضعیت کف اب رو برسی کرد که لجنی گیاه داره یا سنگی
امیدوارم مفید باشه
در پایانم بگم که دریاچه گهر یک مکان مناسب برای صید قزل خال قرمزه و هر کسی میتونه بره ضرر نکرده
این جمعه هم احتمالا یک برنامه ماهی گیری در همدان داریم اگه هوا اجازه بده اگه کسی میتونه بیاد دربست در خدمتم خوشحال میشم در جمع دوستان باشم.نتایج رو روز شنبه اعلام میکنم
مخلصیم Khansariha (48)Khansariha (8)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - AIRKING - 2012-05-23 04:53 PM

دوستان در خصوص بالا بردن چسبندگی طعمه و کنده نشدن اون با اولین نوک چه نکاتی به نظرشون میرسه؟
مشکل من سر از دست رفتن طعمه اونم در لحظات اولیه هست!!!!!!!!!!

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - aghajoon - 2012-05-24 01:01 AM

(2012-05-23 04:53 PM)airking نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان در خصوص بالا بردن چسبندگی طعمه و کنده نشدن اون با اولین نوک چه نکاتی به نظرشون میرسه؟
مشکل من سر از دست رفتن طعمه اونم در لحظات اولیه هست!!!!!!!!!!

آقا جلال صفحه 57 و ارسال 562 را ببین ، جواب جامع و کامل اونجاست

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - AIRKING - 2012-05-24 06:34 PM

ممنون علیرضا جان.
من این دو پست ندیده بودم.
در همین جا از علی عزیز و کاربر hellboyتشکر میکنم .
Khansariha (8)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - afshen49 - 2012-05-25 07:41 PM

اینا هم امروز صید شدن
با کرم و خمیر
بهتر کرم دوست دارن تا خمیر
البته ماهی های خیلی بزرگ تر از این هم هستش ولی خیلی زرنگن به این راحتی نمی شه گرفتشون
[تصویر: mahe1.jpg]
[تصویر: mahe2.jpg]