شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
ماهیگیری و تجربیات دوستان - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: جاذبه های طبیعی،حیات وحش و شکار (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- انجمن: ماهیگیری (/forumdisplay.php?fid=101)
+---- انجمن: ماهیگیری و تجربیات دوستان (/forumdisplay.php?fid=107)
+---- موضوع: ماهیگیری و تجربیات دوستان (/showthread.php?tid=444)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - arashrezvani - 2012-05-18 09:41 PM

با سلام خدمت دوستان
امروز واسه ماهیگیری سیاه درویشان بودم
چند تا نکته هست گفتم خدمت دوستان بگم
بازر مینی تفریبا بدرد نمی خوره . هر کاری کردم که با روش انتظاری جواب بده نداد (از روش اقا صدرا هم امتحان کردم و روش های دیگه) اصلا حساس نیست یعنی بارها شد چوب های شناور رودخونه به نخ گیر کرده بودن و چوب داشت می افتاد طوی رودخونه ولی جیکش هم در نیومد . فقط وقتی ماهی طعمه رو ببلعه و ضربه ناگهانی بزنه شاید صداش در بیاد . در غیر اینصورت فقط خیلی اروم نخ لیز میخوره روش
ولی با زنکوله و بدون زنگوله (صدای کلاچ ) خدا رو شکر موفق بودم .
در آخر هم با یه اتفاق که نزدیک بود خیلی تلخ باشه از شره بازره راحت شدم .
یه قایق رد شد و نخ به موتورش گیر کرد و چوب و چرخ رو با خودش برد طوی آب و با کلی مکافات از طوی آب در آوردمش و وقتی اومد . بازر بی بازر Khansariha (48)
موفق باشین

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - masih.hunter - 2012-05-21 07:30 PM

[تصویر: 13376159161.jpg]

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - AIRKING - 2012-05-21 08:32 PM

مسیح جان با تور گرفتی؟یا با قلاب؟

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - arashrezvani - 2012-05-22 08:27 AM

با سلام خدمت دوستان
من یه سوال داشتم
جان من تا حالا کسی خودش با بویله ماهی گرفته؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
دیگه دارم دیوونه می شم . الان نزدیک 6 ماهه که با این روش دارم کار می کنم و تا حالا نشده یه دوونه ماهی بگیرم.(حتی دیروز)
من 4 تا ست دارم و 2 تا شو همیشه بویله می زنم و 2 تای دیگه رو با همون روش سنتی منطقه استفاده می کنم. با 2 تای سنتی ماهی می گیرم عالی ولی با اینا تا حالا ماهی که نگرفتم هیچی .لب به بویله نزدن بگم طعمه رو می خورن ولی چون من بد قلاب بستم نو دهن ماهی نمی ره.
تمام وسایل هم از بهترین مارک ها هستش
نخ دایوا . نخ ریسه بافته و قلاب و هرزگرد همگی کلمیک . طعمه داینایمت در 2 طعم مختلف و 2 سایز مختلف ( سوپر تایگر نات و میگو)
فقط از تور پی وی ای واسه طعمه پاشی استفاده نمی کنم(تو رو خدا نگین فقط بخاطر همینه که باور نمی کنم بی تاثیر نیست ولی نه تا این حد)
اصلا اگه می شه یه نفر یه لطفی کنه و از یه ریسه اماده عکس بزاره (از قسمت اتصال نخ اصلی تا انتها)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - sadra9496 - 2012-05-22 10:55 AM

آرش جان ماهیگیری یعنی حل مشکلات
حالا من چند نکته رو میگم خودتم سعی کن مشکلات دیگه رو پیدا کنی
1)کف منطقه رو بررسی کن.اگر لجنی باشه ریسه میخوابه تو لجن و ماهی نمیتونه خوب طعمه رو به دهن بگیره.منظور اون مکشی هست که میکنه و قلاب و بویله وارد حفره دهن میشه.اگر لجنی هست با فوم بویله به رنگ بویله تکه ای کوچیک ببر و قبل از بویله روی نخ بکش سپس بویله رو بکش رو نخ.موجب میشه بویله کمی از سطح بیاد بالا
2)طول ریسه رو بیش از 25 30 سانت نگیر چون ممکنه تو پرتاب بپیچه و درست قرار نگیره.
3)فاصله بویله از قلاب باید در حدود 5 میلی متر باشه.
4)سایز ماهی هارو هدف بگیر.شاید بویله برای اون سایز ماهی بزرگه.
5)طعمه پاشی وسیع و هدف دار رمز صید با سیستم بایت رانر هست
6)بعضی از آبها ph بالایی دارن و سریع قلاب رو کند میکنن.تیزی قلاب با مواد شیمیایی هست.برای این سیستم زمان باقی بودن قلاب در آب زیاده و احتمال کند شدن زیاد.قلاب کند هم نمیتونه تو فک غضروفی کپورنفوذ کنه.
خلاصه دوست من ماهیگیری یعنی شطرنج با ماهی ها.هرچی قوی تر و حرفه ای تر با برنامه تر موفقیت بیشتر

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - arashrezvani - 2012-05-22 03:48 PM

صدرا جان ممنون
کم کم دارم از حل مشکلات بویله کلافه میشم
1-در مورد کف منطقه نمی تونم زیاد مطمئن باشم ولی تو همون کف کرم یا میگو به قلاب می زنم و به صورت کف خواب ماهی می گیرم(پس فکر کنم مشکل از کف نباشه) .
2-طول ریسه 20 - 25
3-رعایت میشه
4-رعایت میشه
5-خیلی خوب عمل نمی کنم چون طوی رودخونه طعمه پاشی فکر نکنم خیلی مفید باشه هرچند که جریان آب خیلی کمه
6-تیزی مناسب داره
خیلی خیلی از وقتی که گذاشتی ممنون
ولی هنوز نگفتین که خودتون ماهی گرفتین یا نه
و هر وقت فرصت شد یه عکس از ریسه خودتون

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - sadra9496 - 2012-05-22 04:19 PM

آرش جان علت 2 چیز میتونه باشه.
خوب وقتی شما کف خواب میکنی عملا ریسه یه 15 20 سانت بالاتر از کف قرار داره.پس کماکان باید برسی کنی که ریسه بایت رانرت کف تو گل میخوابه یا نه

بله دوست عزیز من بارها تو سد 15 خرداد و اوان کپورهای سنگین گرفتم.ولی تصور شما از بویله باید صحیح باشه.مثلا من طی یک برنامه 3 روزه شاید 1 یا 2 تا ماهی میگیرم ولی خوب سنگین هستند.در حالی که همونجا دوستان دیگه با خمیر و ذرت و غیره بصورت کف خواب aاید 6 7 تا سایز کوچیک در یک روز بگیرن.اینکه توقع داشته باشید با بویله ساعتی یک ماهی بیاد بالا اشتباه هست.مواقعی شده بویله من بیش از 24 ساعت تو آب بوده.
من بویله رو خودم میسازم.زیاد اعتقادی به بویله حاضری ندارم.
در مورد ریسه عکس نگذاشتم چون تو چندین صفحه قبل برای دوستی توضیح دادم.من وسایل ریسه رو تو بسته بندی میخرم.و باز نمیکنم.تو بروشور هم دقت کنید نوشته این ادوات بو زدایی شدن.من هیچوقت تو خونه ریسه نمیبندم.کنار آب دستم رو یه 10 دق تو گل های کنار آب میکنم بعد با آب دریاچه میشورم بعد ریسه رو میبندم که به هیچ عنوان بوی بدن دست یا لباس من رو نگیره.شاید به نظرت کمی مسخره بیاد ولی طبق تجربه دیدیم که هر دو نفر یجور طعمه و ریسه داشتیم و یجا انداختیم فقط تفاوت در این نکات ریز بوده که موجب شده درصد صید من بسیار بالاتر باشه.با رعایت همین نکات از طرف همراهم شانس صید برابر شده

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - masih.hunter - 2012-05-22 04:43 PM

(2012-05-21 08:32 PM)airking نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
مسیح جان با تور گرفتی؟یا با قلاب؟

با قلاب جلال جان و طعمه از انجیر استفاده کردم . Khansariha (8)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - arashrezvani - 2012-05-22 04:48 PM

خیلی ممنون
سعی می کنم این نکات رو هم رعایت کنم ان شاالله اثر کنه
من واسه طعمه پاشی از گندم و شاهدانه و ذرت پخته با شکر زیاد و زردچوبه استفاده میکنم و می زارمشون گلوله گلوله یخ بزنه
و بعد یخ ها رو پخش میکنم
باید طعمه پاشی دقیقا روی محل فرود قلاب باشه ؟؟؟؟
چیزی رو از قلم ننداختم؟؟؟
ممنون

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - choliche - 2012-05-22 05:13 PM

اسرار درست كردن طعمه براي ماهيگيري (اسرار صيد كپور واسبله بزرگ(
یکی از دغدغه اصلی ماهیگیران تهیه طعمه مناسب و اثر گزار میباشد در صورتی که شما راز تهیه طعمه و همچنین نگه داشتن ان در بهترین حالت را داشته باشید میتوان گفت که یکی از مهمترین نکات ماهیگیری را به نحو احسن اجرا کرده اید.در ادامه شما را با چندین راز کوچک در مورد تهیه طعمه اشنا خواهیم کرد.

1.ماهی های کوچک که به صورت قطعه قطعه در امده باشد میتواند یکی از طعمه های مناسب جهت هر نوع ماهیگیری باشد شما باید ماهی را در اندازه های کوچک قطعه قطعه کنید و آن را برای مدتی درون یک ظرف حاوی تخم مرغ و آرد قرار دهید این یکی از طعمه های مورد علاقه من میباشد

2-شما میتوانید حتی ازتکه های تن ماهی که انرا با پلاستیک های نازک پیچیده شده باشد استفاده کنید فقط کافیست قبل از استفاده انرا با کمی روغن خوراکی آْغشته کنید مطمئننا به نتیجه دلخواه خواهید رسید.

32--ترکیب کردن روغن های خوراکی و گیاهی با مقداری آرد میتواند یکی از کارهای خلاقانه باشد فقط به یاد داشته باشید که خمیر را باید قبلا از استفاده خوب با دست مالش دهید تا روغن جذب آن شود.

4-شما میتوانید با استفاده از تخم مرغ های شکسته ( که برای مدتی در معرض رطوبت قرا گرفته اند ) استفاده کنید فقط انرا با مقداری خمیر قاطی کنید و خوب هم بزنید.نتیجه بسیار موثر خواهد بود.

4 در صورتی که شما سگ یا گربه در خانه دارید یکی از طعمه های موثر استفاده کردن از غذای سگ یا گربه میباشد فقط کافیست به آن مقداری گوشت ماهی اضافه کنید و این هم به این خاطر است که بوی ماهی بگیرد و شکار را به ما نزدیک کند

5- شما میتوانید از هر چیزی که قبلا به عنوان طعمه استفاده میکردید آلان هم استفاده کنید فقط با این تفاوت که این بارطعمه خود را با مقداری روغن ماهی آغشته و چرب کنید

6-یک راه آسان جهت دسترسی به روغن ماهی کافی است مقداری تن ماهی و یا ماهی قطعه قطعه شده را در اب بجوشانید و بگذارید که آب حجم زیاد آب تبخیر شود نتیجه باقی مانده تا حدودی شما را به روغن ماهی نزدیک می کند

7-استفاده کردن از انواع ماهی ها (قاطی کردن گوشت چندین ماهی با هم ) نیز میتواند ایده جالبی باشد کافی است یک بار امتحان کنید تا متوجه شوید که چگونه در صید کربه ماهی به شما کمک خواهند کرد.

ساخت طعمه برای قزل آلا
مواد لازم :
1 لیوان آرد سفید
نصف فنجان شکر
1 لیوان آرد جو
پنیر
آب
آب را بجوشانید و تمام مواد به جزء پنیر را درآن بریزید ومخلوط کنید وقتی مواد تبدیل به خمیر شد . آن را در یخچال قراردهید تا سرد شود بعد مواد را از یخچال درآورده و پنیر را به آن اضاف کنید بعد از انجام این مراحل طعمه برای ماهیگیری قزل الا آماده است
ساخت طعمه ای مشترک برای اسبله و کپور (طعمه سوسیس)
مواد لازم :
1عددسوسیس هادداگ
2لیوان آرد
پنیر
آب
سوسیس هادداگ وپنیر را به قطعات کوچک تبدیل کنید و آنها را در کاسه ای بریزید وسپس آرد را به آن اضافه کنید در حالی که دارید مواد را با هم مخلوط می کنید آب را به آن اضافه کنید
تا زمانی به آن آب اضافه کنید که مواد به شکل یک توپ خمیر در بیاید در این صورت طعمه آماده است

ساخت طعمه دارچینی برای کپور
مواد لازم:
۲ قاشوق غذا خوری دارچین
۲ لیوان آرد ذرت
۲ قاشوق وانیل
۱/۲ لیوان آب گرم
موادرا باهم مخلوط کنید وخوب آنها را به هم بزنید وآب گرم را به آنها اضافه کنید تا یک خمیر به دست بیاید . و در مرحله دوم دارچین را کم کم به خمیر اضافه کنید وخوب با هم ترکیب کنید بعد خمیر بدست آمده را در کیسه پلاستسکی قرار دهید تا خشک نشود و در ماهیگیری کپور از آن استفاده کنید

ساخت طعمه سویا با طعم دهنده دلخواه برای ماهی کپور
مواد لازم:
۱ لیوان آرد سویا
۱لیوان آرد ذرت
طمع دهنده دلخواه
مواد را با هم مخلوط کنید سپس به آن به مقدار کافی آب اضافه کنید وبه هم بزنید تا یک خمیر بدست بیاید و سپس به آن طمع دهنده دلخواه را اضافه کنید و برای استحکام بیشتر طعمه می توانید به آن آرد ذرت یا آرد سویا اضافه کنید. بعد خمیر بدست آمده را گلوله گلوله کنید و در آب جوش به مدت ۵ دقیقه بجوشانید تا طعمه به صورت جوشانده دربیاید.
این طعمه را در ماهیگیری کپور می توانید استفاده کنید.
ساخت طعمه عسل برای کپور
مواد لازم:
وانیل
۴ قاشوق غذا خوری شکر
عسل
آرد ذرت
آب
آب و وانیل و ۴ قاشوق شکر و عسل را با هم مخلوط کنید و بر روی گاز با حرارت ملایم قرار دهید. وقتی شروع به جوش خوردن کرد به آرامی به آن یک لیوان آرد ذرت اضافه کنید آن را به خوبی به مدت ۳ دقیقه به هم بزنید تا به یک خمیر مقاوم تبدیل شود و سپس آن را از روی گاز بردارید و بگزارید خنک شود ودر یک کیسه پلاستیکی قرار دهید برای ماهیگیری.
ساخت طعمه جوشانده ساده ذرت برای ماهیگیری کپور (با انمیشن گره)

مواد لازم:

1 فنجان شکر
2 فنجان آرد سفید
32 فنجان ارد ذرت
مر حله اول مخلوط کردن تمام مواد را در کاسه ای بزرگ . سپس به آرامی آب به مواد مخلوط شده اضافه کنید تا مواد به غلظت مورد نظر برسد. اگر نیاز به آرد بیشتری باشد باز آرد اضافه کنید و کمی هم ارد ذرت.
بعد از بدست آمدن خمیر آنها را به توپ های به اندازه های متوسط تبدیل کنیدو آنها را در در آب جوش به مدت 20 دقیقه بجوشانید.
ساخت طعمه خون برای اسبله ماهیان وکپور ماهیان

مواد لازم
یک لیوان آرد
یک لیوان آرد ذرت
دو قاشوق غذا خوری وانیل
یک لیوان خون مرغ
سه قاشوق غذا خوری پودر سیر
به مقدار کافی پنیر
آرد ،آرد ذرت ، پودر سیر، پنیر و وانیل را با هم مخلوط کنید وقتی که مواد به خوبی با هم مخلوط شدند خون مرغ را آرام آرام به آن اضافه کنید که مواد یک حالت سفتی به خود بگیرد و یک خمیر بدست بیاید خمیر بدست آمده را گلوله گلوله کنید و به مدت 10 دقیقه در آب جوش به جوشانید که گلوله ها سفت شود وقتی به اندازه کافی طعمه ها جوشید آن ها رابرادرید وخنک کنید .طعمه برای ماهیگیری آماده می باشد