شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
ماهیگیری و تجربیات دوستان - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: جاذبه های طبیعی،حیات وحش و شکار (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- انجمن: ماهیگیری (/forumdisplay.php?fid=101)
+---- انجمن: ماهیگیری و تجربیات دوستان (/forumdisplay.php?fid=107)
+---- موضوع: ماهیگیری و تجربیات دوستان (/showthread.php?tid=444)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - hellboy - 2012-05-13 08:31 AM

سلام
دوست من قبلا به طور مفصل من و دیگر دوستان روشها و وسایل مورد نیاز برای صید قزل الا رو به طور مفصل گفتیم.
پیشنهاد میکنم مجله ماهی گیری سایت رو دانلود کنید اگه بازم سوالی بود در خدمتم دادا
چون تکرار مکررات میشه
راستی دوستان اصفهانی روز جمعه تو اصفهان مسابقه ماهیگیری خانوادگی بوده کسی شرکت نکرده خبری نداره چی شده؟
مخلصیم Khansariha (48)Khansariha (8)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - persiankiller - 2012-05-13 10:12 AM

ما چند بار پشت سر هم رفتیم ماهیگیری ولی چیزی نصیبمون نشد با اینکه 6 ساعت هم منتظر بودیم و طعمه هامون هم همه مناسب بود و ....

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - hellboy - 2012-05-13 11:04 AM

دادا اگه مطمئن هستین که در اون مکان ماهی داره و فصل مناسب هم هست باید دنبال یک اشکال در کار خودتون بگردین.
یا ریسه مناسب نبوده و ماهیارو فراری داده یا طعمه مناسب نوع ماهی نبوده ...............
ببینید کجای کار مشکل داشته
شما کجا رفتین ماهیگیری؟
چه نوع ماهی داره؟
چه فصلی رفتین؟
طعمه چی استفاده کردین؟
نوع ریسه چی بوده؟
سایز و نوع قلاب چی بوده؟
سایز نخ ریسه چند بوده شاید بشه کمک کرد؟
به هر حال اگه کمکی از دستم بر بیاد کوتاهی نمیکنم
مخلصیمKhansariha (48)Khansariha (8)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - persiankiller - 2012-05-13 11:15 AM

رفتیم یکی از سد های مشهد حدود 2 ماه پیش.
کپور داشت
خمیر(توصیه محلی ها)
قلاب 5 بود فکر میکنم.
نخ 30
هر لانسه 3 تا طعمه به فاصله 30 سانتی بستیم...

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - hellboy - 2012-05-13 11:32 AM

دادا اول اینکه دوماه پیش هوا سرد بوده و کپور هنوز به خوراک نیومده
دوم سایز قلاب 4 یا 6 مناسبه
سوم برای کپور از ریسه نهایتآ با دو قلاب استفاده کنید هر چند تک قلاب بهتره
چهارم طول ریسه زیاد نباشه
پنجم از نخ نازک و اگه در دسترس یا بافته یا فلورو کربن برای کپور استفاده کنید
ششم بهتره اگه از خمیر استفاده میکنید به اون زرد چوبه یا پودر سیر بزنید اما توصیه من کرم یا ذرت و اگه میتونید بویله استفاده کنید
هفتم هتمآ طعمه پاشی کنید
با صبر حتمآ موفق میشید

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - Marksman - 2012-05-13 11:35 AM

محسن جان ما قدیما تو شمال برای کپور و زردپربیشتر کرم خاکی گاهی هم انجیر(برای زرد پر) استفاده می کردیم.بهتر از خمیر نیست؟

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - persiankiller - 2012-05-13 11:41 AM

خیلی ممنون از توضیحات خوب شما....طعمه پایشه هم کردیم ولی نکتش این هست که فکر کنم مشکل از ما نبوده(شاید هم بوده)به خاطر اینکه هیچ یکی از ماهیگیرایی که اون روز دیدیم موفق به صید نشده بودن.

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - hellboy - 2012-05-13 11:41 AM

دادا مهدی انجیر خوبه ولی باید انجیری باشه که راحت از قلاب جدا نشه بهتره از انجیر نخی استفاده کنید
اما برای کپور هیچ چیز جای کرم و ذرت و بویلرو نیست
چون کرم بوی خوبی داره و کپور رو جزب میکنه به تجربه بهم ثابت شده حتی با بودن ذرت و بویله کپور اول به سمت کرم میره
ذرت چون غذای اصلی کپوره یکی از بهترین گزینه هاست اما سعی کنید خودتون ذرت رو اماده کنید و از ذرت کامل استفاده کنید چون ذرت کنسروی ته ذرت رو میکنن و این باعث میشه از قلاب کنده بشه
بویله هم چون ترکیبی از موادی هست که کپور به اون علاقه داره بسیار کارامده به شرتی که درست مصرف بشه و ماهی به خوردن اون عادت کنه
علت اصلی همون سردیه هوا بوده اما در فصل سرد بهتره از طعمه با طبع گرم استفاده کنید بویله شکولاتی یا کاپوچینو خوب جواب میده دادا
برای طعمه پاشی از ذرت ارد شاهدانه غذای ماهی زرد چوبه و بیسکویت استفاده کنید خوب جواب میده

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - AIRKING - 2012-05-13 05:44 PM

سلام علیکم .
خسته نباشید.
جمعه پیش رو خدا قسمت کنه میخوام برم سد درودزن ماهیگیری.
اونجا کپور داره در حد تیم ملی ولی کپور هایی که من میگریم در حد تیم محلات هم نیستند خخخخخ.
اقا محسن گل یه راهنمایی بفرمایید جهت کسب تجربه.
من معمولا 2 تا قلاب به نخ می بندم و از ریسه استفاده نمیکنم.
طعمه هم خمیر مخلوط با پنبه و زرد چوبه و نمک استفاده میکنم.
نخ هم همیشه سعی کردم از نخ نازک استفاده کنم.
.باز اگر نکاتی هست بفرمایید.
در خصوص کرم و ذرت هم یه بار ذرت استفاده کردم شاید قلاب 1 ساعت تو آب بود ولی هیچ خبری نشد به محض تعویض طعمه با خمیر مثل مور و ملخ ریختن سر قلاب ولی مشکلی که بود این بود که خمیر خیلی راحت از سر قلاب کنده میشه و با نوک سوم رفته بود هر چقدر هم سفت درستش کردم بازم جواب نداد.
در خصوص خمیر و کنده نشدنش هم توضیح بفرمایید ممنون میشم.
Khansariha (8)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - smart.pro - 2012-05-14 08:50 AM

دروود !
استفاده از طعمه در هر منطقه بستگي به شرايطي داره كه ماهيگيران براي ماهيهاي موجود در سد يا رودخانه ايجاد كردند ، به عنوان مثال وقتي در سدي كه كليه ماهيگيران از طعمه ذرت براي صيد كپور استفاده كردند ، كپور به محض استشمام كردن بوي ذرت خطر رو احساس ميكنه و به طعمه نزديك نميشه ، به نظر بنده استفاده از طعمه متفاوت در منطقه اي كه ماهيگير زياد داره بسيار كارساز تر از استفاده از طعمه هاي معروف و باب دل كپوره .
پايدار باشيد.