شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
ماهیگیری و تجربیات دوستان - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: جاذبه های طبیعی،حیات وحش و شکار (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- انجمن: ماهیگیری (/forumdisplay.php?fid=101)
+---- انجمن: ماهیگیری و تجربیات دوستان (/forumdisplay.php?fid=107)
+---- موضوع: ماهیگیری و تجربیات دوستان (/showthread.php?tid=444)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - meraj-hunter - 2012-04-24 06:37 PM

سلام به همه دوستان.نمیدونم در جریان هستید که سد منجیل رو به علت سر ریز شدن روزی چند ساعت دریچه هاشو باز میکنن.الان اگه اشتبا نکنم حدود 8 سال بود باز نشده بود.به مرگ خودم دیگه اونها ماهی نیستن.نهنگن.من تو 23 سال عمرم ماهی 45 کیلویی ندیده بودم.ماهی 25 کیلویی ندیده بودم.اما تو این چند روز دیدم.خودمم به خاطر مشغله کاری وقت نمیکریم برم ماهیگیری.امروز فرصتی پیش اومد و رفتم 2 تا 6 کیلویی گرفتم.بابت وضعیت نا مناسب شرمنده[تصویر: 8is5dqrzc4bwqk24ljz0.jpg]
این ماهی هم حدود 20 کیلو هستش که یکی از دوستان چند روز پیش گرفت
[تصویر: l5ol1kw8tujzckt3g7q.jpg]

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - diyana56 - 2012-04-24 07:18 PM

سلام به دوستان گل.ضمن تشكر از استاد عزيز علي جون(صدرا)بخاطر توضيحات كاملشان.
دوست عزيزmeraj جان صيدت عالي بود.شما اين ماهيارو داخل سد صيد كرديد يا رودخونه؟اگه واستون مقدور هست مكان دقيقشو عنوان كنيد.
ارادتمند شما امير  

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - meraj-hunter - 2012-04-24 09:22 PM

من اینارو بعد از باز کردن سد منجیل در استان گیلان در رودخانه گرفتم.دقیقا 25 کیلومتر بعد از سد منجیل سد دیکه ای به نام سد سیاهرود یا تاریک هست که الان بهم خبر دادن ماهی های ازاد شده از سد منجیل همه اونجا جمع میشن.فردا ساعت 6 قراره بریم اونجا از خجالتشون در بیایم

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - lockal - 2012-04-24 10:43 PM

سد منجیل از تهران بعد قزوین میشه یا بعد از قزوین؟

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - cordoba - 2012-04-24 10:54 PM

(2012-04-24 10:43 PM)lockal نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سد منجیل از تهران بعد قزوین میشه یا بعد از قزوین؟

اگه منظورتون قبل یا بعد از قزوین باشه : میشه بعد از قزوین

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - lockal - 2012-04-25 12:06 AM

اره منظورم قبل و بعد از قزوین بود

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - hellboy - 2012-05-06 09:31 AM

سلام به همه دوستان
چند روزی بحث های زیادی در مورد استفاده از بویله و روشهای مختلف اون در بخش ماهیگیری داشتیم
اول از همه چنتا نکته که در بحث ها گفته نشد رو میگم که تجربه شخصی خود منه:
اول اینکه امروزه وسایلی که برای صید کپور ساخته میشه متنوع ترین وسایل رو در بر میگیره و کاربرد هر کدوم از این وسایل باعث شده با علمیترین روش ماهیگیری روبرو باشیم که عمده این وسایل اختصاصی صید با بویله هستن.امروزه در دنیا برای صید کپور دیگه خبری از خمیر و کرم و غیره نیست و بویله ها جای اونارو گرفتن و عمده ترین دلیل هم اینه که فقط کپور ماهیان صید میشن و دیگر ماهیان جذب بویله ها نمیشن.
کپور یک ماهی همه چیز خاره و این سبب شده تنوع طعمه ها زیاد بشه اما توجه داشته باشین که ماهی در هر فصل به یک طعمه خاص جواب میده.
بویله ها در رنگها طعم ها و بوهای مختلف ساخته میشن اما وقتی میخاین بویله اماده بخرین به چنتا نکته توجه کنید
اول اینکه بویله از مارک معتبر بگیرین وگر نه بویله دست ساز خودتون به مراتب بهتر جواب میده
دوم بویله ها در دو شکل عرضه میشن 1. بویله هایی که برای نگهداری باید فریز شده باشن به هیچ وجه از این بویله ها نخرید چون هیچ مغازه داری فریزر نداره و بویله خراب میشه و همچنین نگه داری این بویله برای خودتون هم مشکل ساز میشه2. بویله هایی که نیاز به فریزر نداره.
در فصل سرد از طعمهای گرم با بوی زیاد استفاده کنید مثل نسکافه یا شکولات در فصل گرم از شاتوت البالو یاطعمهای میوه ای
سایز مناسب بویله رو انتخاب کنید سایز بزرگ بویله باعث میشه که صیدی نداشته باشید سایز 16 یک سایز خوب برای ایرانه.
برای سیستم بویله از نخ و قلاب مخصوص به همراه هرزه گرد و صرب مخصوص استفاده کنید اما پیدا کردن این وسایل در ایران یکم مشکله اگه قلاب مخصوص که رنگ تیره داره پیدا نکردید میتونید اون رو با یه ماژیکه مشکی رنگ کنید که نور رو انعکاس نده با هرزه گرد هم همین کار رو بکنید. برای وزنه هم یا از سنگهای طبیعی استفاده کنید یا صرب رو یک رنگ سبز لجنی بزنید.
اگه بتونید برای اتصال صرب از بستهای مخصوص و نخهای هوکلین استفاده کنید خیلی بهتره اگه نه بهتره از روش صرب ازاد استفاده کنید
توجح داشته باشید در صید کپور هرچی ریسه ساده تر و خلوت تر باشه خیلی بهتره
طعمه پاشی اجباریه در تعمه پاشی از خورده های بویله و ترکیب چند غذا برای کپور استفاده کنید . برای طعمه پاشی میتونید از pva که به شکل رول یا کیسه موجوده استفاده کنید یا از با یک وسیله طعمه هارو در محل پرتاب کنید.اما در طعمه پاشی زیاده روی نکنید
زاویه که چوب باد قرار بگیره به شکلیه که نوک چوب یا در سطح اب باشه یا زاویه 10 درجه داشته باشه که نخ به راحتی همراه ماهی برده بشه
همیشه اسپول رو ازاد کنید تا نخ ازاد باشه.
از چوبهایی استفاده کنید که هم سایز مناسب داشته باشن هم حلقه های اونا تنگ نباشه که در کشش نخ ایجاد مشکل کنه.
و در اخر هم به کاری که میکنید ایمان داشته باشید و صبر کنید زیاد قلاب رو جا به جا نکنید
تنها کسانی که برای دعای باران به بیابانه میروند و همراه خود چتر میبرند به کاری که میکنند ایمان دارند
مخلصیم ببخشید که کامل نیستKhansariha (48)Khansariha (8)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - hellboy - 2012-05-09 09:27 AM

سلام
بازکه داره تاپیک خاک میخوره
دوشنبه و سه شنبه فرصتی دست داد یکم ماهیگیری کنم
روزه دوشنبه برای صید قزل الا رفتم و هدفم هم استفاده از لانسه بود که در کل بد نشد
حاصل سه تا قزل الا بود که با وقت کمی که گزاشتم رضایت بخش بود
اخر وقت که شد و خاستم برگردم چون سه شنبه هم وقت میشد که یه سر اونجا بزنم به فکرم رسید که یکم تعمه پاشی کنم و برای صید زرد پر فردا برگردم
[تصویر: 13365425791.jpg]

با تعمه پاشی تمام ماهیا یک جا جمع شده بودند و توی یک ساعت موفق به صید 14 ماهی شدم که 7تا از اونا یا ریز بود یا ماهی قرمز در کل خیلی خوب بود چند بار دوتا از چوبا با هم ماهی بهشون میزد
[تصویر: 13365425792.jpg]

برای طعمه از انجیر و کرم استفاده کردم که قزل الا با کرم صید شد
مخلصیم Khansariha (48)Khansariha (8)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - hellboy - 2012-05-12 09:06 AM

سلام مجدد
تاپیک داره خاک میخوره
اینم از صید 5شنبه
حیف که قسمت نشد دوستان بیان وگر نه فکرای جالبی داشتم
طعمه: بویله و ذرت
[تصویر: 13368005011.jpg]

با دوستان لذت دیگه ای داره
دادا بهروز و بهنام جاتون خالی
راستی کپورها در پایان رها سازی شدن به امید صید بهتر در اینده و ماهی های قرمز دفن شدند برای جمع اوری ماگوت و حفظ نسل کپور از دست این ماهیان افت

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - snipshooter - 2012-05-12 04:19 PM

(2012-05-09 09:27 AM)hellboy نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
بازکه داره تاپیک خاک میخوره
دوشنبه و سه شنبه فرصتی دست داد یکم ماهیگیری کنم
روزه دوشنبه برای صید قزل الا رفتم و هدفم هم استفاده از لانسه بود که در کل بد نشد
حاصل سه تا قزل الا بود که با وقت کمی که گزاشتم رضایت بخش بود
اخر وقت که شد و خاستم برگردم چون سه شنبه هم وقت میشد که یه سر اونجا بزنم به فکرم رسید که یکم تعمه پاشی کنم و برای صید زرد پر فردا برگردم
[تصویر: 13365425791.jpg]

با تعمه پاشی تمام ماهیا یک جا جمع شده بودند و توی یک ساعت موفق به صید 14 ماهی شدم که 7تا از اونا یا ریز بود یا ماهی قرمز در کل خیلی خوب بود چند بار دوتا از چوبا با هم ماهی بهشون میزد
[تصویر: 13365425792.jpg]

برای طعمه از انجیر و کرم استفاده کردم که قزل الا با کرم صید شد

تشکر هل بوی عزیز
در مورد صید قزل آلا اگه اطلاعات آموزشی مثل شماره و نوع قلاب و چوب و طعمه و کلا هر چیزی که صلاح میدونید بگذارید واقعا ممنون میشم.