شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
ماهیگیری و تجربیات دوستان - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: جاذبه های طبیعی،حیات وحش و شکار (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- انجمن: ماهیگیری (/forumdisplay.php?fid=101)
+---- انجمن: ماهیگیری و تجربیات دوستان (/forumdisplay.php?fid=107)
+---- موضوع: ماهیگیری و تجربیات دوستان (/showthread.php?tid=444)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - diyana56 - 2012-04-22 04:48 PM

سلام به اساتيد ماهيگير.دوست عزيز و محترم saburi جان،يه موضوع جالب در مورد توري كه به لنسر ميبنديد خدمتتون عرض ميكنم.من قبلا رود ارس خيلي ماهي با تورميگرفتم.
چند سال پيش يكي از سربازان مرزباني كشور همسايه به رودخونه ميوفته و براي پيدا كردن جسدش آب رودخونه رو ميبندن.باور بفرماييد يك بار نيسان تور جمع آوري كردن. و چقدر ماهي به اين تورها گير كردهو خفه شدن.وقتي ماهيگير تورش به سنگ گير ميكنه، به ناچار نخشو قيچي ميكنه و اين تور كف رودخونه ميمونه.زماني كه ماهي براي غذا خوردن به كف ميره به تور گير ميكنه و متاسفانه تبديل به فاجعه ي بزرگ ميشه.
دوست عزيزم جسارت نباشه.حدالامكان از اين تورها استفاده نكنيم و لذت ماهيگيري با قلاب را به سايرين بياموزيم.
ارادتمند شما امير.  

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - adelrenjer - 2012-04-22 05:54 PM

(2012-04-22 03:55 PM)hellboy نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2012-04-22 03:07 PM)soheil5tir نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام به دوستان ماهیگیر
یه سوال داشتم ؟
من جمعه رفتم ماهیگیری در یه دریاچه،هوا صاف همراه با وزش باد بود،آب کدر بود هر کس اومده بود ماهیگیری چیزی نگرفته بود!ماهی هم فقط قزل داره
فقط من بعد از 3 ساعت یه 30 سانتی گرفتم
چرا ماهی خبری نبود؟من همه چیز امتحان کردم برای طعمه(کرم-پاور بیت-لانسه-لور)حتی جاهای مختلف هم امتحان کردم
اما فقط یکیKhansariha (367)
سلام به دوستان
قزل برای حمله به تعمه به یک اب زلال نباز داره و به همین خاطره که محیط اصلی زندگی اون در رودخانه هاست که به واسطه اب جاری همیشه اب شفافه . در اب کدر به خاطر نبود دید کافی صید قزل سخت میشه و ماهی متکی به حس بوییایه خودش هست بهتره در این مواقع از تعمه با بوی زیاد استفاده بشه البته من به شخصه با کرم هایی که در گاوداریها هستن موفقتر بودم چون به خاطر زندگی در فضولات گاوی بوی بیشتری دارند.البته قزل با خمیر هم قابل صید هست که بهتره به خمیر زرد چوبه و کمی شکر اضافه کنید .
دادا این شرایط اب زود گذر هست و به زودی بعد از اتمام باران اب صاف میشه و ماهی گیری راحت تر میشه
مخلصیمKhansariha (48)Khansariha (8)

آقایون ماهی گیر خسته نباشین وقتی هوا باد داشته باشه ماهی حالت دفاعی به خودش میگیره الل خصوص باد شرقی باشه به همین خاطر طعمه نمی گیره این تجربه حداقل 10 سال ماهی گیری منه هوای ماهی گیری باید بدون باد باشه وهوا حرارت نرمال داشته باشه بهترین حالته یا باد خیلی کمی داشته باشه زیاد مهم نیست /adelrenjer

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - lockal - 2012-04-23 01:31 PM

دوستان با تجربه برای سد 15 خرداد که تجربه ماهیگیری اونجا رو دارندالبته 2 ماه دیگه اونجا خوب میشه کپور گرفت) چی پیشنهاد میکنند برای طعمه؟
دوستان یه طعمه جدید برای کپور اومده از کجا میشه تهیه کرد؟

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - adelrenjer - 2012-04-23 05:13 PM

(2012-04-23 01:31 PM)lockal نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان با تجربه برای سد 15 خرداد که تجربه ماهیگیری اونجا رو دارندالبته 2 ماه دیگه اونجا خوب میشه کپور گرفت) چی پیشنهاد میکنند برای طعمه؟

البته من تجربه ماهی گیری در سد 15 خرداد رو ندارم ولی کپور کپوره
داداش طعمه فراونه مثل کرم خاکی یا جوشونده خمیر نان با ریسه های مختلف
برای مثال مواد لازم :
یک پیمانه آرد ذرت
یک پیمانه آرد سمولینا (در صورت نیافتن این آرد میتوانید از آرد سنگک استفاده کنید . آرد نانوایی از آرد بسته بندی بهتر است به دلیل عطر و بوی طبیعی این آرد و اینکه معمولاً به آردهای بسته بندی شیرینی پزی موادی افزوده میشود که طعم آرد را از حالت طبیعی خارج میکند ).
۳٫ یک بسته پودر ژله با طعم موز یا توت فرنگی (یا ۲ تا ۳ ورق ژلاتین)
۴ به ازای هر پیمانه آرد یک عدد تخم مرغ
پودر ژله را در نصف لیوان آب جوش حل کرده و میگذاریم تا این محلول ولرم شود و بعد آب را با آرد ذرت و آرد گندم و دو عدد تخم مرغ مخلوط کرده و خمیر بدست آمده را به صورت گلوله های کوچک در آورده و در یک ظرف توری بر روی آب در حال جوش و نه در داخل آن بلکه در بخار آن به مدت ۲۰ تا ۳۰ ثانیه حرارت میدهیمبهتر است دوباره بعد از سرد شدن آن را با پوششی از اسانس موز یا توت فرنگی پوشاند به این صورت که گلوله ها را باید در کیسه ای ریخت و با اسانس مورد نظر ترکیب کرد.با این کار در زمان استفاده از جوشانده درآب هاله ای از طعم مورد نظر در آب و در اطراف طعمه پراکنده شده و چود مانند یک طعمه میدانی برای ماهیگیری عمل خواهد کرد .

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - lockal - 2012-04-23 05:56 PM

جوشانده حدود 2 سال پیش تست کردم
انجیر تست کردم
کرم خاکی تست کردم و ..
البته سد لتیان شاد باور نکنید پارسال سد لتیان کپور دیدم کنار آب فکر کنم 10 کیلو میشد خیلی بزرگ بود فصل تخم ریزی
وای اینارو سد لیتان تست کرم جواب نداد یعنی کرم خاکی جواب داد ولی کپورچه بیشتر میزد تا کپور بزرگ
منظور من هم از طعمع جدید تایگرناتس بود
کسی میدونه اینو کجا میشه گیر آورد؟

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - mohajr - 2012-04-23 06:19 PM

داداش من این طعمه را که شما میگید نمیدونم کجا داره ولی وقتی که میرم ماهیگیری تو سد قبلش یکم ذرت و نخود را میزارم تا بو بگیری . همچنین جوشونده درست میکنم وقتی به سد میرم مقداری از نخود و ذرت ها را یک طرف و مقداری جوشونده را یک طرف دیگه میریزم و بعد هم همین طعمه ها را به سر قلاب میزنم و همونجا که طعمه پاشی کرده بودم میندازم .
و با این کارم موفقیت بهتری به دست اوردم .
امیدوارم موفق باشید

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - crossbow - 2012-04-23 06:21 PM

(2012-04-23 01:31 PM)lockal نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

سلام به دوست گلم

من طمعه‌های زیادی رو اونجا امتحان کردم ولی‌ هیچ کدوم برای صید کپور در سدّ ۱۵ خرداد بهتر از ذرت و کرم خاکی نیست و برای صید صوف هم بهترین طعمه خواباندن ماهیه کیلکا یا کولی به مدت ۲ ساعت در نمک هست اونم بخاطر اینکه گوشتش یکم سفت بشه و از سر قلاب کنده نشه

امید وارم توضیحاتم بدردتون خورده باشه

یا علی‌Khansariha (48)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - sadra9496 - 2012-04-23 06:28 PM

lockal جان یه سر به سهرابی بزن.یک سرم برو پاساژ پروانه پیش آقا رضا.همونجا یکسرم پیش پروین شهد و صالحی بزن.احتمالا خود آقا رضا براش مونده باشه

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - adelrenjer - 2012-04-23 06:30 PM

Khansariha (8)Khansariha (48)نه عزیزم فکر نکنم پیدا کنی من اگه اون کپور که تو دیدی و باور دارم که دیدی رو میدیدم شک نکن در عرض چند دقیقه تو خشکی بود باید یه 3 قلابه بزرگ بگیری به ارومی پشتش بندازی که این کار تخصص بندست و لازمه تمرین و تجربه بالاست و بعدقلاب رو نیم متر درآب فرو ببری وبه آرومی به طرف ماهی بکشی بعد با ضربه 45 درجه پدر مادرشو جلو چشمش بیری بعد تا چندبا اون دقیقه جنگ کنی اگه لنسرت حرفه ای بود یا خودت حرفه ای بودی ماهی رو بیاری به خشکی در این حالت اولین ضربات ماهی ضخمی خیلی سنگینه تو رو به سمتش میکشه دیگه در ضمن کپوردرشت میخوای با طعمه بگیری باید قلاب درشت با طعمه فراون تنش بزنی بعد فقط صبر کنی شاید 5 روز بری هیچ نگیری ولی بلاخره میگیری .صبر صبر صبر دقت = کپور

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - sadra9496 - 2012-04-23 06:34 PM

در ضمن گفتی قبلا از بویله استفاده کردی و نتیجه نگرفتی.متاسفانه دوستان فقط بویله رو سر قلاب میزنن میگن ماهی نزد.بویله سیستم خاص و هنر مونتاژ تو ریسه رو میطلبه.استادشم مهرداد پارسی هست رکورد صید کپور ایران 27 کیلو دستشه.یکی از دوستان یه بویله میزنه بنام easy bite.چون خودش ماهیگیر سد 15 خرداد هست خوب جواب میده.تو بازار هست.بهت میگن خارجی هست ولی بشنو و باور نکن.ولی خوب جواب میده.به شرط سیستم دقیق بویله رو پیاده کنی