شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
ماهیگیری و تجربیات دوستان - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: جاذبه های طبیعی،حیات وحش و شکار (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- انجمن: ماهیگیری (/forumdisplay.php?fid=101)
+---- انجمن: ماهیگیری و تجربیات دوستان (/forumdisplay.php?fid=107)
+---- موضوع: ماهیگیری و تجربیات دوستان (/showthread.php?tid=444)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - poya 2000 - 2012-04-14 12:00 AM

(2012-04-03 03:02 PM)sadra9496 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ممنون از توضیحات دوستمون hellboy
ولی نکته ای که بود اینکه بایت رانر اتوماتیک قفل نمیشه.بایت رانر طراحی شده برای کپور با سیستم بازر.چرخ رو حالت کلاج تنظیم میشه و سپس ففل بایت رانر زده میشه.در این حالت نخ کاملا آزاده و ماهی میتونه طعمه رو برداره و بره و بازر صدا کنه.مشکل دوستان هم از استفاده همینه.وقتی میرسند به چوب دستپاچه میشن با چوب به حالت متداول ضربه میزنن در حالی که چرخ آزاده.کار بایت رانر اینجا ارزش داره.شما با یک اشاره به دسته چرخ حالت آزاد، قفل میشه و میره رو تنظیمی که شما قبلا برای کلاچ کردید.حالا شما باید ضربه رو بزنید.این عکس العمل تو اون شرایط کمی سخته و همین موجب از دست دادن ماهی میشه.
در تکمیل فرمایش دوستمون کاربرد دیگه ای هم میشه از این نوع چرخ داشت و اون اینه که شما میتونید از کلاچ چرخ برای خسته کردن ماهی های بزرگ استفده کنید

من خودم سالهاست که در مرداب انزلی ازین نوع چرخ استفاده میکنم که به چرخ 2کلاچه معروفه ..کافیه که کلاچ عقب رو در وضعیت متوسط قرار بدین و زمانی که ماهی بزرگی به دام افتاد و فشار زیادی رو به نایلون وارد نمود با زدن اهرم عقب باعث آزاد شدن نایلون میشه و

ماهی با کشش خودش نایلون رو از اسپول وا میکنه ..با چرخوندن دسته چرخ اهرم کلاچ به وضعیت قفل بر میگرده و نایلون در حالت کلاچ جلو قرار میگیره و شما دوباره میتونید نخ آزاد شده رو برگردونید روی اسپول

با تکرار این عمل به دفعات ماهی خسته میشه و صید میگردد

با این روش احتمال پاره شدن نایلون توسط ماهی کم شده و ماهیگیر میتونه از نایلون با شماره پایینتر برای صید ماهی بزرگ استفاده کنه

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - mohajr - 2012-04-14 08:27 AM

(2012-04-14 12:00 AM)poya 2000 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2012-04-03 03:02 PM)sadra9496 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ممنون از توضیحات دوستمون hellboy
ولی نکته ای که بود اینکه بایت رانر اتوماتیک قفل نمیشه.بایت رانر طراحی شده برای کپور با سیستم بازر.چرخ رو حالت کلاج تنظیم میشه و سپس ففل بایت رانر زده میشه.در این حالت نخ کاملا آزاده و ماهی میتونه طعمه رو برداره و بره و بازر صدا کنه.مشکل دوستان هم از استفاده همینه.وقتی میرسند به چوب دستپاچه میشن با چوب به حالت متداول ضربه میزنن در حالی که چرخ آزاده.کار بایت رانر اینجا ارزش داره.شما با یک اشاره به دسته چرخ حالت آزاد، قفل میشه و میره رو تنظیمی که شما قبلا برای کلاچ کردید.حالا شما باید ضربه رو بزنید.این عکس العمل تو اون شرایط کمی سخته و همین موجب از دست دادن ماهی میشه.
در تکمیل فرمایش دوستمون کاربرد دیگه ای هم میشه از این نوع چرخ داشت و اون اینه که شما میتونید از کلاچ چرخ برای خسته کردن ماهی های بزرگ استفده کنید

من خودم سالهاست که در مرداب انزلی ازین نوع چرخ استفاده میکنم که به چرخ 2کلاچه معروفه ..کافیه که کلاچ عقب رو در وضعیت متوسط قرار بدین و زمانی که ماهی بزرگی به دام افتاد و فشار زیادی رو به نایلون وارد نمود با زدن اهرم عقب باعث آزاد شدن نایلون میشه و

ماهی با کشش خودش نایلون رو از اسپول وا میکنه ..با چرخوندن دسته چرخ اهرم کلاچ به وضعیت قفل بر میگرده و نایلون در حالت کلاچ جلو قرار میگیره و شما دوباره میتونید نخ آزاد شده رو برگردونید روی اسپول

با تکرار این عمل به دفعات ماهی خسته میشه و صید میگردد

با این روش احتمال پاره شدن نایلون توسط ماهی کم شده و ماهیگیر میتونه از نایلون با شماره پایینتر برای صید ماهی بزرگ استفاده کنه

درسته داداش منم خودم باهاش اینجوری کار میکنم که شما گفتید . بیشتر هم به همین خاطر گرفتم . داخل فیلم ها هم دیده بودم این کار را میکنند و وقتی ماهی از بقل روی اب میومد میکشیدنش بیرون
ممنون

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - crossbow - 2012-04-14 09:00 PM

(2012-04-13 08:45 PM)شکارگر نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
آقا شایان عزیز
یکی از زیباترین زرد پر هاییه که در عمرم دیدم، صیدت حرف نداره، واقعا دمت گرم
Khansariha (8)
بااون گرازها و تشی هات هم ما خیلی حال میکنیم ها، تیغت برا

[تصویر: 13540427732356288537.jpg]
[تصویر: 34418038958655363733.jpg]
صید زردپر سالهای گذشته قزل اوزون

سلام داداشه گلم

نظر لطفتونه .چشماتون خوب میبینه من هم شکار‌های شما رو خیلی‌ دوست دارم مخصوصا اون غازو گرازتون خیلی‌ خوب بود

ایشالا که مارو قابل بدونید

یا علی‌Khansariha (48)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - adam - 2012-04-16 06:04 PM

سلام.يه سوال از اساتيد داشتم.من از کجا ميتونم بفهمم که يه چوب ماهيگيري بافت کربن ضربدري داره يا مارپيچي؟اخه ميگن بافت کربن ضربدري بهتره.
در ضمن دوستمونcrowsbow ماهي واقعا بزرگي گرفتند.اميدوارم منم بتونم يه روزي حرفه اي بشم.

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - crossbow - 2012-04-17 03:57 PM

سلام به دوستای گل ماهیگیرم
[تصویر: DSC00159.jpg]
این کپور‌ها صید تابستون پارسال هستش در سدّ ۱۵ خرداد

ولی‌ این قدر از آفتاب سوختم که ۷ هفته از سوزش پوست نمیتونستم بخوابم

یا علی‌

(2012-04-17 03:57 PM)crossbow نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام به دوستای گل ماهیگیرم
[تصویر: DSC00159.jpg]
این کپور‌ها صید تابستون پارسال هستش در سدّ ۱۵ خرداد

ولی‌ این قدر از آفتاب سوختم که ۷ هفته از سوزش پوست نمیتونستم بخوابم

یا علی‌

ببخشید اشتباهه لپی شد منظورم ۱ هفته بود

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - saburi - 2012-04-17 10:40 PM

اینم عکس ماهیگیری تنکابن فقط یه کلیپ هستش که حجمش زیاده که چندتا ماهی داخل تور گیر کرده بعد میگذارم چون دارم از dial up استفاده می کنم سرعت ندارم .
داخل این عکس ماهی سفید دستم هست که با چلس ( تور ) گرفتم که به لنسر وصل میشه .البته حدود 6 ماهی دیگه هم صبحش گرفتم که 3 تاش داخل کلیپ هست.
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

ویک عکس ازماهی های سد لار متاسفانه ماهی گیری زیاد رفتم وماهی زیاد گرفتم اما عکس موجود خیلی کم
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

درمورد ماهی گیری شاید بتونم به سوالاتتون جواب بدم اگرمایل دونستید.
مخلصیم .Khansariha (48)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - cordoba - 2012-04-17 10:47 PM

دوستانی که به ماهی های بالای 5 کیلو علاقه دارن ! بله حداقل 5 کیلو !!!Khansariha (214)

سد منجیل یا همون سفید رود رو 3 روزه که باز کردن ، و ماهی های غول پیکر وارد رودخونه شدن !!!

هم محلی های ما رفتن و کیسه کیسه ماهی میگیرن !

هنوز هم سد بازه و میشه ماهی گرفت .

Khansariha (256)Khansariha (256)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - sadra9496 - 2012-04-17 11:39 PM

به به کردوبا جان داغ دلمون رو تازه کردی.امسال زود باز کردن.حیف که جایی نیست بیایم یه دل سیر ماهی بگیریم.ولی من بیشتر سمت گیلوان رو دوست دارم.پشت سد منجیل

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - sh-a - 2012-04-19 12:28 AM

امشب اخبار نشون داد که هر نفر حداقل دو تا ماهی 5 کیلویی گرفته بودند

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - hellboy - 2012-04-22 03:55 PM

(2012-04-22 03:07 PM)soheil5tir نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام به دوستان ماهیگیر
یه سوال داشتم ؟
من جمعه رفتم ماهیگیری در یه دریاچه،هوا صاف همراه با وزش باد بود،آب کدر بود هر کس اومده بود ماهیگیری چیزی نگرفته بود!ماهی هم فقط قزل داره
فقط من بعد از 3 ساعت یه 30 سانتی گرفتم
چرا ماهی خبری نبود؟من همه چیز امتحان کردم برای طعمه(کرم-پاور بیت-لانسه-لور)حتی جاهای مختلف هم امتحان کردم
اما فقط یکیKhansariha (367)
سلام به دوستان
قزل برای حمله به تعمه به یک اب زلال نباز داره و به همین خاطره که محیط اصلی زندگی اون در رودخانه هاست که به واسطه اب جاری همیشه اب شفافه . در اب کدر به خاطر نبود دید کافی صید قزل سخت میشه و ماهی متکی به حس بوییایه خودش هست بهتره در این مواقع از تعمه با بوی زیاد استفاده بشه البته من به شخصه با کرم هایی که در گاوداریها هستن موفقتر بودم چون به خاطر زندگی در فضولات گاوی بوی بیشتری دارند.البته قزل با خمیر هم قابل صید هست که بهتره به خمیر زرد چوبه و کمی شکر اضافه کنید .
دادا این شرایط اب زود گذر هست و به زودی بعد از اتمام باران اب صاف میشه و ماهی گیری راحت تر میشه
مخلصیمKhansariha (48)Khansariha (8)