شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
ماهیگیری و تجربیات دوستان - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: جاذبه های طبیعی،حیات وحش و شکار (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- انجمن: ماهیگیری (/forumdisplay.php?fid=101)
+---- انجمن: ماهیگیری و تجربیات دوستان (/forumdisplay.php?fid=107)
+---- موضوع: ماهیگیری و تجربیات دوستان (/showthread.php?tid=444)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - smart.pro - 2012-02-17 10:36 PM

دروود !
این مطلب رو یه جا خوندم گفتم که واسه دوستان اینجا هم نقل قول کنم ، البته با ذکر منبع !

جوشانده برای کپور !!

چگونه یک جوشانده بسازیم ؟

در ساخت جوشانده ها اولین کاری که شما می بایست انجام دهید ، ساخت خمیر خوش مزه می باشد. سپس این خمیر در گلوله های کوچک نورد کرده ، جوشانده و در جایی جهت خشک شدن قرار داده و در انتها آنها را در فریزر قرار می دهیم.

برای انجام این کار به تخم مرغها ، طعم دهنده های مایع ، شیرین کننده ها و مخلوط پایه نیازمندید. استفاده از شیرین کننده در جوشانده ها یک انتخاب شخصی است. من اعتقاد دارم که آن می تواند جوشانده های خوش مزه تری بسازد. من هرگز قادر نبوده ام تا از کپور بپرسیم که آیا آنها هم شیرین کننده ها را دوست دارند یا نه اما آنچه که من می توانم بگویم این است که ماهی های نسبتأ خوبی با طعمه هایی که شامل شیرین کننده ها بوده اند صید نموده ام.

اول از همه ما به ساخت مخلوط پایه نیازمندیم. در این مثال من قصد دارم تا یک مخلوط ساده اما موثر بسازم :

1- آرد گندم 250 گرم

2- آرد برنج 125 گرم

3- آرد سویا یا آرد ذرت 125 گرم

آردهای گندم ، برنج و سویا را در یک کیسه فریزر بزرگ بریزید.

من تصمیم دارم تا جوشانده های قرمز رنگ بسازم. بنابراین به اندازه نصف قاشق چایخوری پودر رنگ خوراکی را به مخلوط پایه درون کیسه اضافه کرده و خوب مخلوط می کنم. اگر شما از مایع رنگ خوراکی استفاده می کنید می بایست آن را به تخم مرغ در مرحله بعد اضافه نمایید.

در کیسه فریزر مانند بالون بدمید. کیسه را بخوبی تکان داده و بچرخانید تا خوب آردها با یکدیگر مخلوط شوند.

اکنون شما آماده رفتن به مرحله بعد برای ساخت جوشانده ها هستید. اگر نمی خواهید از مخلوط پایه بلافاصله استفاده کنید آن را در جای خنک نگهداری کنید. من تصمیم دارم تا از افزودنیهای ذیل استفاده نمایم :

1- اسانس شاه توت 4 میلی لیتر

2- محلول Scopex یا در صورت در دسترس

نبودن از محرکهای جنسی استفاده کنید 5 میلی لیتر

3- شیرین کننده قوی 4 میلی لیتر

مقدار چهار تخم مرغ متوسط را در یک ماهی تابه یا تشتی کوچک بشکنید.

افزودنیها و شیرین کننده را مطابق جزئیات فوق به تخم مرغ ها اضافه کنید و خوب بهم بزنید. شما می توانید از پیپت یا سرنگ برای اندازه گیری درست مقدار افزودنیها استفاده نمایید. اگر شما از رنگ مایع استفاده می کنید آن را در این مرحله به تخم مرغ ها اضافه نمایید. زمانیکه افزودنیها را به تخم مرغ اضافه کردید ، حداقل به میزان 2 دقیقه به خوبی با یک چنگال مخلوط آنها را بزنید تا تمام اجزاء آن به خوبی با هم مخلوط شوند.

حال در این زمان می بایست مخلوط پایه را به تخم مرغ اضافه کنید. توجه داشته باشید که یکمرتبه تمام آن را به تخم مرغ اضافه نکنید. حدود یک فنجان پر از مخلوط پایه را به تخم مرغها اضافه کرده و خوب با چنگال آنها را مخلوط کنید. به مدت 5 دقیقه قبل از اینکه آردهای بیشتری اضافه کنید ، آنها را ترک نمایید. این کار به مخلوط پایه اجازه می دهد تا مقداری از مایع تخم مرغها و افزودنیها را به خود جذب کند. بعد از 5 دقیقه دقیقه به اضافه کردن آرام مخلوط پایه ادامه دهید. این کار را تا زمانی ادامه دهید که مخلوط سفت شده و دیگر چنگال در آن حرکت نکند.

حال می بایست توسط دستانتان عمل اختلاط را انجام دهید. به آهستگی آرد را اضافه کنید و با دستهایتان به خوبی آنرا ورز دهید.

وقتیکه خمیر آماده شد آنرا بشکل گلوله درآورید. این کار را می توانید با دست یا لوازم مخصوص انجام دهید.

اگر شما وسیله رل کردن خمیرتان را ندارید می توانید بسادگی تکه ای کوچک از خمیر را کنده و آنرا بین دستانتان به شکل گلوله درآورید. شما می توانید ابزار گوناگونی را از فروشگاههای لوازم شیرینی فروشی مانند تفنگهای بیرون دهنده خمیر تهیه فرمایید که کمک می کند تا خمیر بشکل سوسیس تغییر شکل دهد. البته ابزارهایی نیز هستند که خمیرهای تغییر شکل یافته را بشکل گلوله درآورند اما در کشورمان یافت نمی شوند. بعد از اینکه خمیر را بشکل استوانه در آوردید آنگاه متناسب با قطر استوانه آنها را با چاقو برش دهید. یادتان نرود که قطر جوشانده ها در صید ماهی بسیار موثر است.

منبع:ابیفیشر

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - mohajr - 2012-02-17 10:57 PM

سلام من این جوشونده را درست کردم همچنین چند جوشونده ی دیگه که همین از همه بهتر بود هنوز هم یه مقداری ازش دارم

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - shahin - 2012-02-24 10:49 AM

تاپیک به خاطرات پیوسته!
[تصویر: DSC00021.JPG]
[تصویر: 29042011101.jpg]

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - masoud - 2012-02-24 10:47 PM

تابستون پارسال سد دلیجان

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

Khansariha (214)
اینم سد ساوه 2 سال پیش متاسفانه امسال زیاد نرفتم خیلی دلم تنگ شده برای ماهیگیری

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

Khansariha (48)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - Cayalouss.The.Removal - 2012-02-25 12:24 AM

(2012-02-14 10:37 PM)sadra9496 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دادا فروشگاه کلدون داره.پاساژ پروانه تهران.روبروی ساختمان پلاسکو تهران
صدرا جان عذرخواهی میکنم پستتو ندیدم...ممنون از راهنماییت....حتما میرم میگیرم.....دوستان میدونین شعاع عمل تایگر ناتس تو بعضی منابع تا 150 متر هم ذکر شده.
محشره برا کپور.....
.
.
.
.
.
Khansariha (256)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - masoud - 2012-03-09 08:40 PM

سد دلیجان قلاب 6 ماهیگیری با فنر طعم دست ساز

Khansariha (399)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - sh-a - 2012-03-09 09:18 PM

خب ما تفنگمون رو هدیه دادیم فعلا فقط میریم ماهیگیری !

پنجشنبه ساعت 9 شب از بندرعباس حرکت کردیم به سمت جزیره لارک . قرص ماه کامل بود و دریا روشن و موجها رو نورانی کرده بود. دریا کمی موج بود ولی خب تشت 23 فوت و موتور 75 یاماها دریا را می شکافت و به سمت جزیره لارک حرکت میکرد. ساعت تقریبا ده و نیم بود که رسیدم.

تا رفتیم و با استفاده از GPS به نقطه هایی که در شرقی ترین قسمت جزیره لارک و رو به تنگه هرمز داشتیم رسیدیم و لنگر انداختیم ساعت 11 و نیم شد . باد بود و هوا هم سرد . توی بندر هوا 23 درجه بود ولی اینجا حداقل 15 درجه میشد . رو دریا هوا سردتر هست.

من یک سنگسر بزرگ و یک ماهی شهری بزرگ به سایز اون سنگسری که دو هفته پیش عکسش رو گذاشتم گرفتم . ساعت 3 صبح بود رفتم زیر سطح قایق خوابیدم تا 7 صبح . ساعت 8 بود که یک شهری بزرگتر هم گرفتم که دیدم هوا روشنه گفتم یه عکس برای شما بذارم

البته تا 9 صبح این ماهی ها رو گرفته بودیم که تا ظهر ساعت 11 که شروع کردم به جمع و جور کردن و برگشتن چند تا دیگه هم بهش اضافه شد.

برای دونستن سایز ماهی ها که تو یخچال قایق هست اونا رو با آب معدنی بزرگ مقایسه کنید.

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - amirk - 2012-03-09 09:40 PM

سلام

منم شرایطم مثل شماست داریم با بچه ها آماده میش کمکم بریم ماهیگیری رودخانه ارس Khansariha (399)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - mohajr - 2012-03-09 10:08 PM

دوستان اصفهانی برای یه ماهیگیری دست جمعی برنامه ای ندارن .

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - diyana56 - 2012-03-10 12:16 PM

سلام به ماهيگيران عزيز.ماهی زر پر رودخانه ارس. تک قلاب طعمه خمير.[تصویر: 13313683770.jpg]