شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
ماهیگیری و تجربیات دوستان - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: جاذبه های طبیعی،حیات وحش و شکار (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- انجمن: ماهیگیری (/forumdisplay.php?fid=101)
+---- انجمن: ماهیگیری و تجربیات دوستان (/forumdisplay.php?fid=107)
+---- موضوع: ماهیگیری و تجربیات دوستان (/showthread.php?tid=444)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - mmdsniper - 2012-02-12 10:21 AM

سلام
دوستان برای ماهیهای سد (کرخه) از چه طعمه ای استفاده کنم بهتره چند روز پیش رفتم و از خمیر و میگو های آب شیرین که همون جا گیر میاد استفاده کردم ولی نوک هم نزدند. البته اولهای تابستون با ملخ کولاک میکنیم و حتما ماهی میگیریم البته زیاد بزگ نیستن و معمولا بزرگترها نوک نمیزنن . نمیدونم دلیلش چیه . فقط اونهایی که زیر 2 کیلو هستن نوک میزنن
اینهم عکس مربوط به تابستون گذشته
[تصویر: %D8%B9%DA%A9%D8%B3%DB%B1%DB%B4%DB%B0%DB%B7.jpg]
منتظر راهنمایی اساتید بزرگوار سایت هستمKhansariha (8)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - shahin - 2012-02-12 10:38 AM

دوست عزیز سد کرخه سونگ،شیربت،زردپر وکپورهای بزرگی داره صدالبته اسبله
شما از روده ی مرغ در این فصل میتونید بهترین استفاده رو ببریدKhansariha (8)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - mmdsniper - 2012-02-12 10:52 AM

سلام
شاهین جان روده رو هم امتحان کردم البته روده کبوتر . سر راه رفتن به ماهیگیری یکی زدم و رودهاش رو زدیم سر قلاب اما باز هم هیچ . ولی میگم اوایل تابستون که ملخ زیاده با هر ملخ یکی میگیریم فقط کوچیکن و بزرگهاش اصلا به قلاب نزدیک نمیشن .
لیست طعمه های که جواب ندادن
خمیر
خمیر با زردچوبه
روده
گوشت پرنده
طعمه مخصوص ماهیگیری
راستی یک بار نخود خیس خورده برده بودیم که نوک نمیزدن و ما هم همه نخودها رو ریختیم تو آب و فرداش که دوباره رفته بودیم هیچ اثری از نخودها نبود .
آقا دیگه چی استفاده کنم . حاضرم 2 ساعت وایسم فقط نوک بزنن
یا حق

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - shahin - 2012-02-12 11:08 AM

صبر که شرط اول ماهیگیریهKhansariha (8)
ولی شما روده ی مرغ رو امتحان بکن،بخاطر بویی که داره
اگر زیاد به یک محل برای ماهیگیری میری حتما طعمه ریزی بکن،مثلا برنج یا خمیر،حتی روده ی مرغ رو با نخ خیاطی چند دور به یه وزنه ببند و اونجا بریز
حتما روزهای بعد نتیجه ی بهتری میگیری،البته محلی که برای طعمه پاشی استفاده میکنی نبایدعمق کم یا خیلی زیاد داشته باشه!
از ماهی هم میتونی استفاده کنی،بازم میگم صبر خیلی مهمه،مخصوصا وقتی طعمه ی ماهی یا روده استفاده میکنیKhansariha (8)
یک بار هم با شناور و گنجشک امتحان کن ضرر ندارهKhansariha (256) فاصله ی شناور و طعمه هم بین 50 تا 100 سانت باشه
موفق باشی

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - hellboy - 2012-02-12 11:11 AM

سلام
دوست من شما اول باید روی یک گونه از ماهیان صد تمرکز کنی تا تعمه ریسه و نحوه صید رو انتخاب کنی این عکس که شما گزاشتین به نظرم بیشتر سفید رودخانیه و همونتور که گفتین به ملخ کرم خمیر و خیلی چیزای دیگه تمایل نشون میده .
اما مهمترین چیزی که شما باید تغیر بدین سیستم ماهیگیری و نوع ریشه و متعلقاتش هستش.
اگه لطف کنید بگین از چه سایز نخی با چه رنگی چه نوع قلابی و چه نوع سیستم ماهیگیری ..... استفاده میکنید شاید بتونم کمکتون کنم
Khansariha (48)Khansariha (8)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - mmdsniper - 2012-02-12 11:39 AM

سلام
ممنون شاهین جان Khansariha (8)
هلبوی جان من از نخ 0.60 با تحمل 18 کیلو وزن و رنگ سبز خیلی کم رنگ استفاده میکنم . لانسه هم fc200 .
Khansariha (8)Khansariha (8)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - hellboy - 2012-02-12 11:49 AM

دوست من یکی از اشکالات همینه شما حتی برای کپور 10 کیلویی هم نیاز به نخ بالای 035 یا نحایتآ 040 ندارین و به تبع نخ ریسه 2 شماره باید کوچیکتر باشه ماهی هرچه بزرگتر باشه باهوشتر میشه و با دیدن نخ فرار میکنه و به قلاب نمیزنه شما یه نخ 035 مارک خوب بگیر و یک نخ 020 یا نحایتا تا 030 برای ریسه اگه فلوروکربن هم باشه که بهتر اینجوری شانس موفقیت خیلی بیشتره در مورد قلاب هم باید بر حسب طعمه استفاده بشه مثلا برای ذرت قلاب پایه کوتاه زرد رنگ عالی جواب میده و سعی کن قلاب زیاد بزرگ نباشه و طعمه قلاب رو بپوشونه سایز 4 یا 6 خوبه.
بازم مشکلی باشه در خدمتم دادا مخلصیمKhansariha (48)Khansariha (8)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - sh-a - 2012-02-12 03:19 PM

به عنوان یک قاعده کلی اینو بگم که روش صید هر ماهی با ماهی های دیگه فرق داره . در اثر تجربه و مطالعه باید بدونید که هر ماهی چطور غذا میخوره چه ماهی مهاجم هست و چه ماهی کف خوار.
من وقتی میخوام قلاب بندازم میدونم که قراره چی بگیرم . حتی از نوک زدن ماهی میفهمم چه ماهی اون زیر هست. اینها رو با تجربه و علاقه بدست میارین . خیلی راحته .
البته تمام تجربه من مربوط به دریای جنوب هست و در رودخانه بی تجربه هستم

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - shahin - 2012-02-12 06:28 PM

دقیقا چیزی که دوست جنوبیمون گفتن صحیحهKhansariha (8)،در رودخانه تفاوت هایی نسبت به دریا وجود داره که مهمترینش نوع ماهیه که مشخصا رفتار وتغذیش بسته به نوعش متفاوته،مورد بعدی جریان آب وعمقشه که در خیلی چیزها تاثیر مگذاره
چیزی که خیلی در ماهیگیری مهمه کسب تجربست اونم از پایین ترین سطح ممکن،یعنی کسی که میخواد به ماهیگیری رو بیاره باید از
چیزی هایی که خیلی جزعی به نظر میاد شروع به یاد گیری کنه که همش مستلزم کسب تجربه ی عملی هست،مثلا گره زدن و انواعش،شناخت انواع تجهیزات
ماهیگیری،شناخت ماهی ها و نوع رفتار و تغذیشون،رفتار ماهیها در محیط هاوفصل های مختلف و... ،هر بخش هم به قدری گستردست که اگه علاقه درکار نباشه خیلی زود شخص رو منصرف میکنه،خب همش به مرور زمان بدست میاد وهمشون در کنار هم یک شخص رو ماهیگیر میکنه

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - gorjimahalle - 2012-02-13 02:01 PM

اقا.میخوام یه عکس بزارم هرچی ماهیو ماهیگیره تو کفش بموننKhansariha (219)