شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
ماهیگیری و تجربیات دوستان - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: جاذبه های طبیعی،حیات وحش و شکار (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- انجمن: ماهیگیری (/forumdisplay.php?fid=101)
+---- انجمن: ماهیگیری و تجربیات دوستان (/forumdisplay.php?fid=107)
+---- موضوع: ماهیگیری و تجربیات دوستان (/showthread.php?tid=444)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - shahin - 2012-02-06 01:55 PM

(2012-02-06 12:21 PM)soheil5tir نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
درود بر hunter و hellboy
ممنون از راهنمایی.من هفته پیش رفتم زاینده رود،هم از پاور بیت شناور استفاده کردم هم لانسه کشی کردم،اما هیچی،حتی نوک هم نزدKhansariha (214)
هوا هم آفتابی بود و کمی باد میومد.
از ساعت 12 تا 4 مشغول بودم اما خبری نشد،دست خالی برگشتمKhansariha (399)

دوست عزیز کجای زاینده رود رفتی؟Khansariha (8)

من وقتی جاهای بکر میرم،یا حداقل جاهایی که کمتر تردد هست اول اطراف رو
بررسی میکنم ببینم ماهی چه طعمه هایی رو به صورت طبیعی بدست میاره
مثل انواع حشرات منطقه و چه طعمه هایی به صورت غیر طبیعی گیرش میاد،این میتونه خیلی کمک کنهKhansariha (256)
از حشرات مختلف هم در جاهایی که آب میمونه،برمیگرده یا جریان و تلاتمش کمه
به راحتی با سیستم فلای میتونید استفاده کنید فقط شرط مهمش استتار خودتونه ودقت ومهارت در فلای کشیهKhansariha (8)

من در کارون زمانی که Mayfly یا به زبان محلی چلیلو(cheleylo)شروع به تولید مثل وتخمریزی میکنه از همین طعمه روی آب هم شیربت گرفتم هم کپور که اون زمان واسم جالب بود کپور روی آب هم طعمه میخوره،وقتی این حشره توی فصل زمستان شروع به حرکت میکنه که معمولا بین یک تا سه روز هم بیشتر طول نمیکشه و طول عمر کمی داره،سطح آب پر میشه از چلیلو هایی که دنبال جفت وتولید مثل هستند وبعد تخمریزی هم میمیرند،صحنه ی واقعا جالبیه که چندین ساله دیگه من ندیدم اتفاق بیافته!Khansariha (226)
اونهایی که من کارون دیدم شیری رنگ هستند و بعضا از 2 تا 4 سانت طولشون بود بدون احتساب شاخک های دمشون که بلنده
[تصویر: img_mayflies_callibaetis_dun.jpg]

[تصویر: picture_4375_small.jpg]

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - smart.pro - 2012-02-06 04:55 PM

سلام امروز تو وب اتفاقي به يك كليپ برخورد كردم در رابطه با ماهيگيري كه خيلي جالبه ، آپلود كردم فكر كنم شما هم بدتون نياد ببينيد !!!

شكار 200 عدد ماهي بدون خون و خون ريزي !!! Khansariha (399)

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - shahin - 2012-02-06 05:17 PM

(2012-02-06 04:55 PM)mehdyjoon نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام امروز تو وب اتفاقي به يك كليپ برخورد كردم در رابطه با ماهيگيري كه خيلي جالبه ، آپلود كردم فكر كنم شما هم بدتون نياد ببينيد !!!

شكار 200 عدد ماهي بدون خون و خون ريزي !!! Khansariha (399)

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

این اتفاق چند بار برای ما هم افتاد توی کارون ولی تعدادش هر بار یک الی 3تا بود
نوع ماهی هم بیاح بود که همیشه نزدیک ساحل روی سطح آب به صورت گله ای حرکت میکنه
البته یک بارم یه شیربت 2،3 کیلویی از وسط من و پدر از روی قایق پرید که کلی خندیدیم
بعضی وقت ها توی ماهیگیری صحنه هایی میبینیم که باورش برای دیگران سخته!
مثلا یکبار یکی از دوستان یه شیربت تغریبا 3 کیلویی گرفت که وسط کمرش حلقه ی انتهایی یک قوطی رب گوجه نیم کیلویی مونده بود،بیچاره همه جای بدنش رشد کرده بود غیر اون وسط ، حلقه دقیقا جلوی سکان بالاییش مونده بود مثل انگشتری که چند سال از انگشت در نیومده باشه وحلقش گیر کرده!هنوزم بعد این همه سال موندم که چطوری این اتفاق براش افتاده بود؟!Khansariha (8)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - diyana56 - 2012-02-06 10:48 PM

زرپر رود ارس[تصویر: 11042010087.html]

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - hellboy - 2012-02-07 09:34 AM

سلام
پیدا کردن کرم توی این فصل بسیار مشکله ولی شما هم مثل من میتونی توی فصل کرم جم کنی و ازشون نگهداری کنی و توی این فصل ازشون استفاده کنی کرم میشه گفت یک تعمه عمومی مناسب
مخلصیم Khansariha (48)Khansariha (8)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - mohajr - 2012-02-07 12:03 PM

سلام به همه
من چند وقت پیش رفته بودم ماهیگیری توی رودخانه های چهارمحال جاتون خالی . خیلی با صفا بود . اون اول یه چند تایی قلاب انداختیم چیزی نتونستیم بگیریم البته با طعمه هایی که مغازه دار ها میدن بسته ای 5 هزار ولی تصمیم گرفتم از کرم هایی که پرورش داده بودم استفاده کنم اولین قلاب را که انداختیم یه ماهی گرفتیم بعدی را که انداختیم یه قزل زد نمیدونم چقدری بود ولی تا 3 یا 4 کیلو بود منم خوش حال شدم تا دم اب نزدیکش کردم ولی قلاب از تو دهنش در اومد و رفت بزرگترین ماهی که گرفتیم 2 بود ولی خیلی خوش گذشت Khansariha (214)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - gorjimahalle - 2012-02-07 03:08 PM

جاتون خالی رفتیم لب دریا ماهی سفید بخریم دیدیم تازه تور رو اوردن از دریا بیرون.چندتا عکس هم گرفتم واستون میزارم .جالبه. [تصویر: abzxrgd3hip6mxdh1n7x.jpg] [تصویر: stuqj53dihvg2peynre5.jpg] [تصویر: tgps97fd8pxrku7uccxr.jpg]

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - gorjimahalle - 2012-02-09 11:59 AM

اینم دوستم با ماهی که گرفته دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

[تصویر: w9fxtaqx2h1gdob04f.jpg]

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - shahin - 2012-02-09 02:11 PM

دوست عزیز یه توضیحی هم راجب مکان،نحوه ی صید،طعمه .... این آمور میدادیKhansariha (8)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - masih.hunter - 2012-02-09 05:12 PM

شاهین جان امور عاشق گیاه رودخونه ای هستش پل اذر پارسال زیاد از این ماهی با این روش گرفتم گل این گیاههای رودخونه ای رو میزدم به قلاب و با چوپ پنبه خیلی عالی جواب میداد . خیلی ماهی جنگجویه Khansariha (8)