شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
ماهیگیری و تجربیات دوستان - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: جاذبه های طبیعی،حیات وحش و شکار (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- انجمن: ماهیگیری (/forumdisplay.php?fid=101)
+---- انجمن: ماهیگیری و تجربیات دوستان (/forumdisplay.php?fid=107)
+---- موضوع: ماهیگیری و تجربیات دوستان (/showthread.php?tid=444)

RE: تصاویر وكليپهاي ماهیگیری - Saeed-AT44-Long - 2011-06-25 07:58 AM

اینم فعلا داشته باشید تا من برگردم

:

[تصویر: 11062010069.jpg]

[تصویر: 15062010082.jpg]

[تصویر: 11062010072.jpg]

RE: تصاویر وكليپهاي ماهیگیری - Saeed-AT44-Long - 2011-06-28 09:40 AM

این هم عکسایی که علی آقا خالزن عزیز خواسته بودن از منطقه ماهی گیری ما که قراره پنج شنبه اونجا باشیم

هر وقت اومدین قدمتون روی چشم

[تصویر: 13.jpg]

[تصویر: 14.jpg]

[تصویر: 15.jpg]

[تصویر: 16.jpg]

RE: تصاویر وكليپهاي ماهیگیری - Saeed-AT44-Long - 2011-07-02 09:03 AM

بلاخره پنج شنبه با هماهنگی های دوستم و برنامه ریزی نه چندان جالب رفتیم به همون جایی که تو عکس بالا ( نقطه مشخص شده اولی از سمت چپ عکس) هست
جای دوستان خالی این هم عکس از همون نقطه :

[تصویر: 30062011027.jpg]

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

صبح ساعت 4 رسیدیم ولی بر خلاف سال قبل امسال ماهی زیاد نبود هوا هم به شدت گرم بود از ریخت و قیافه افتادیم و فقط تونستیم چند تا ماهی کپور کوچیک و یه دونه نسبتا خوب که تو عکس زیر هست صید کنیم اون از بد شانسی ما افتاد به لانسری که از همه ضعیفتره و مجبور شدم چند دقیقه ای باهاش کلنجار برم و بلاخره تونستم پشتشو به خاک بمالم آرزو میکنم دوستان ماهی گیر بیشتر این مبارزه های تن به تن بیفتند که خیلی حال میده
این هم عکسا هاش :

[تصویر: 30062011029.jpg]

[تصویر: 30062011030.jpg]

[تصویر: 30062011031.jpg]

این هم لینکهاش :
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

بعد از ظهر وقتی که داشتیم استراحت می کردیم ناگهان متوجه شدم یه مار داره بهمون نزدیک میشه از آنجایی که من هم از مار زیاد خوشم نمیاد ( بین خودمون باشه یکم بیشتر از یه خورده می ترسم) خودمو کنار کشیدم و صبر کردم تا گورشو گم کنه ولی بعد از نیم ساعت دیدم داره خودشو به ماهی هایی که گرفته بودیم میرسونه که دوستم هم دقیقا همونجا بود حدود یک متر باهاش فاصله داشت ایشون هم مثل من شجاع هست و از مار نمی ترسه Khansariha (367)(خدایا منو بخاطر این دروغ ببخش) فلذا مجبور شدم دست به دامن AT44 بشم Khansariha (82) توی عمق حدود 10 - 15 سانتی یه تیر حواله کردم و نتیجه شد این :

[تصویر: 30062011032.jpg]

[تصویر: 30062011033.jpg]

[تصویر: 30062011034.jpg]

از کجا شروع کردیم و به کجا منتهی شد

بدرود

RE: تصاویر وكليپهاي ماهیگیری - hellboy - 2011-07-18 02:53 PM

سلام
من چند وقته از مطالب اینجااستفاده میکنم از امروز منم سعی میکنم اطلاعاتمو دراختیاربچه های گل بزارم.
ازین تاپیک شرو میکنم چون دادا مسیح گل را اندازیش کرده و حیفه خاک بخوره.
امروز یه سری اطلاعات کلی میزارم امیدوارم بدرد بخور باشه.
1. چوب ماهیگیری
چوب انواع مختلفی داره و هرکدوم واسه کاری ساخته شده که بر حسب سایز و اکشن طبقه بندی میشن که بطور کلی:
اکشن سبک بین 0-50 گرم
اکشن نیمه سنگین بین 50-250 گرم
اکشن سنگین بین 250-400 گرم
اکشن فوق سنگین 400 گرم به بالا
که اطلاعات روی چوب نوشته شده. اکشن به دو معناست یکی اینکه چوب چه میزان وزنی رو میتونه پرتاب کنه و اینکه برای چه سبک ماهیگیری قابل استفادست.
اکشن سبک برای قزل الا و لانسه کشی مناسبه.
اکشن نیمه سنگین برای کپور ماهیان و زردپر
اکشن سنگین برای اسبله
اکشن فوق سنگین برای ماهیگیری دریایی
طول چوب هم نسبت به نوع ماهی و مکان ماهیگیری تغیر میکنه بهتر برای قزل الا و ماهیگیری رودخانه ای از طول 2.50 تا 2.80 استفاده بشه و برای کپور از 3.60 به بالا
این باور که هرچه چوب بلند تر باشه بهتره کاملآ اشتباهه و ممکنه سیستم ماهیگیری رو بهم بریزه.
در انتخواب چوب سعی کنید از یک مارک خوب تهیه کنید که یه عمر واستون کار کنه .
2 .چرخ ماهیگیری
چرخم انواع خودشو داره مثل چرخ اسپینینگ که متداولترینه یا چرخ پشه و چرخ دریایی
درانتخاب چرخ بایدبه سیستم ماهیگیری توجه بشه مثلآ برای قزل الا یه چرخ کوچیک با گنجایش حدود 100 متر نخ باسایز پایین وبرای کپور یه چرخ متوسط که با سایز 4000 تا 6000 روی چرخ مشخصه.
3.نخ ماهیگیری
نخ انواع مختلفی داره نخهای مونو نخهای بافته و نخهای فلای فیشینگ که مونو پر کاربردترینه
بزرگترین اشتباه در سید ماهی اینه که در سیستم ماهیگیری از نخ نامناسب استفاده بشه اینو بدونید که سایز بزرگ نخ خودش باعث میشه که ماهی بزرک به سمت قلاب نیاد و با دیدن نخ فرار کنه .این باور که مثلا با یک نخ که میزان تحمل 2 کیلو وزن رو داره نمیشه مثلا یه ماهی 3 کیلویی گرفت کاملا غلته چون وقتی ماهی به قلاب میوفته نیروی حاصل از وزنش بین چوب چرخ و نخ تقسیم میشه من خودم یه کپور 20 کیلویی رو با یه نخ 12 کیلویی گرفتم.
پس در خرید نخ دقت کنید که هرچه نخ سایز کوچیکتر ومقاومت بالاتری داشته باشه بهتره. برای قزل الا نخ زیر 20 و برای کپورم نخ 40 مناسبه.
4.قلاب
پایه کوتاه برای کپور
پایه بلند برای قزل الا
وانواع دریایی یا با فرم خاص وجود داره
در انتخواب قلابم سعی کنید سایز جوری باشه که با طعمه پوشیده بشه و ماهی اونو نبینه.
وسایل دیگری هم وجود داره مثل سه پایه برای چوب یا شناور .وزنه . هرزه گرد. دوراهی. زنگوله یا بازر .لانسه .جوشونده .و خیلی چیزای دیگه که راجع به هرکدوم اطلاعات خواستین بگین که بزارم.

یکی از اساسیترین نکات ماهیگیری استفاده از تعمه مناسب و ریسه مناسبه(ریسه همون قسمت انتحای نخه که به قلاب وسل میشه)
اینو یادتون باشه بهتر نخ ریستون یکی دو شماره از نخ اصلیتون کوچیکتر باشه
برای قزل الا میتونید از لانسه.قاشقک. لارو .ماهی مصنوعی. کرم .پشه مصنوعی و.... استفاده کنید اما یادتون باشه که قزل الا یه ماهی مهاجمه و باید طعمتون متحرک باشه یعنی طعمرو پس ار پرتاب به آهستگی به سمت خودتون بکشید.
برای کپور یا زرد پر میشه از :
انواع خمیر مثل خمیر ارد سفید و ذرت و زرد چوبه . یا جوشونده با تعم متفاوت.یا کرم.ماگوت حبوبات .انجیر و ..... استفاده کرد
واسه امروز بسه خسته شدم اگه سوالی دارین بپرسین .
تا مطلب بعدی سر فراز باشید

RE: تصاویر وكليپهاي ماهیگیری - rabinhod - 2011-07-18 05:29 PM

با سلام خدمت دوستان گلم...
یک عکس ماهیگیری میزارم برای چند روز پیش هست... صید قزل آلای رنگین کمان... با اسپینینگ و فلوتینگ در رودخانه... اطراف اراک...
ببخشید که یه کمی کم میام... بیشتر از مطالب دوستان استفاده میکنیم...

RE: تصاویر وكليپهاي ماهیگیری - amir74 - 2011-07-18 05:39 PM

رابین هود جان ریشارو نزدی چه قدر پیر معلوم می شی خستگی از سرو روت می باره خخخخخ

RE: تصاویر وكليپهاي ماهیگیری - rabinhod - 2011-07-18 08:21 PM

آره امیر جان... راستش خیلی خسته بودم...

RE: تصاویر وكليپهاي ماهیگیری - hellboy - 2011-07-19 09:56 AM

بازم سلام چاکریم
چند نکته دیگه البطه بچه ها نظر ندادن فکر کنم مطالبم بدرد بخور نبود اما اینم میگم شاید...........
درماهیگیری چند مسعله هست که موفقیت رو افزایش میده:
1.سکوت بخدا بخدا بخدا خیلی مهمه چون فرکانس صدا از طریق نخ وارد آب میشه و باعث فرار ماهی میشه
2.طعمه پاشی مخصوصآ برای کپورگیری باعث تجمع ماهی میشه
3.نوع و طول ریسه اگه طول خیلی زیادباشه قبل اینکه شما فرصت واکنش داشته باشید ماهی متوجح فشار نخ میشه وتعمرو تف میکنه و فرار میکنه
4.استفاده از نخ با سایز مقاومت و رنگ مناسب
5.طعمه مناسب اگه برای اولین بار به اون محل میرید بهتره اول از تعمه های عمومی استفاده کنید تا نوع ماهی موجود در محل رو تشخیص بدین مثل نان یا خمیر یا کرم یا حشره و یا از ماهیگیرای محلی بپرسین
6.محل مناسب که باید عمق مناسب داشته باشه واینکه نژادهای مختلف در محلهای مختلف آبتجمع دارند مثلآ قزل الا در عمق کم با شدت زیاد و آب سرد با اکسیژن بالا ولی کپور عمق زیاد با آب راکد
7.سعی کنید از شیوه های مختلف برای ماهیگیری استفاده کنید تا موفق بشید
8.صبور باشدو مرتب چوب رو جابجا نکنید حد اقل نیم ساعت در یک محل تعمرو قرار بدین
مطلب خیلی زیاد دارم که حاصل تجربیاتمه اما انگار اینجا طرفدار نداره اگه خواستین بگین تا بازم ادامه بدم
بازم ممنون

RE: تصاویر وكليپهاي ماهیگیری - masih.hunter - 2011-07-19 10:03 AM

تشکر خیلی عالیه خیلی لذت میبرم از نوشتهاتون پیداست در این زمینه واقعا" استاد هستید .

RE: تصاویر وكليپهاي ماهیگیری - Saeed-AT44-Long - 2011-07-19 10:05 AM

hellboy عزیز بابت مطالب خوب و مفیدتون ممنون Khansariha (8) اینجا دوستان زیادی هستند که مثل بنده طالب چنین مطالب مفیدی جهت بالا بردن اطلاعاتشون هستند لطفا به دل نگیرید چون می دونم همه از چنین مطالبی استقبال می کنند ولی به نظر من چون این تاپیک مربو ط به تصاویر و کلیپهای ماهی گیری هست زیاد مورد نقد قرار نگرفت