شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
ماهیگیری و تجربیات دوستان - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: جاذبه های طبیعی،حیات وحش و شکار (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- انجمن: ماهیگیری (/forumdisplay.php?fid=101)
+---- انجمن: ماهیگیری و تجربیات دوستان (/forumdisplay.php?fid=107)
+---- موضوع: ماهیگیری و تجربیات دوستان (/showthread.php?tid=444)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - siavashpayam - 2018-07-25 06:28 AM

(2018-07-24 07:52 PM)andytanha نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
کجای جاده گنج افروز؟

برو لفور،سرمنشا بابلرود،بعد از سد قزل زیاد داره

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - andytanha - 2018-07-27 06:46 PM

سلام
لفور که ماهیاش همه کرم دارن(الان خبر ندارم )2 سالی نمیرم

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - mirhashemi - 2018-07-28 07:41 AM

راستی اون ماهی هایی که تو شکمشون کرم دارن رو نمیشه خورد ؟

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - siavashpayam - 2018-07-28 08:06 AM

(2018-07-27 06:46 PM)andytanha نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام

والا من تا الان از لفور ماهی کرم دار نگرفتم،نمیدونم چه ماهی ای گرفتید که کرم داشته
(2018-07-28 07:41 AM)mirhashemi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

خب اون کرمه اون تو یه کاری داره میکنه دیگه،زندگی انگلی داره،مطمئنا تاثیر در گوشت ماهی هم داره

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - andytanha - 2018-07-28 05:39 PM

(2018-07-28 08:06 AM)siavashpayam نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2018-07-27 06:46 PM)andytanha نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام

والا من تا الان از لفور ماهی کرم دار نگرفتم،نمیدونم چه ماهی ای گرفتید که کرم داشته
(2018-07-28 07:41 AM)mirhashemi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

خب اون کرمه اون تو یه کاری داره میکنه دیگه،زندگی انگلی داره،مطمئنا تاثیر در گوشت ماهی هم داره

این متن رو بخونید
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - mirhashemi - 2018-07-29 07:08 AM

مطلب جالبی بود ممنون .

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - dadmehr - 2018-07-29 03:51 PM

(2017-06-10 07:27 AM)shekarchikoohestan نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان
یه اطلاعاتی از این نوع ماهی می خواستم
اسم چیه ؟
یه مشخصاتی بهم بدین ممنون می شم
اطلاعاتم از ماهی بسیار کمه.ممنون
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

سلام...
مارماهی شاخداره ..تو رودخونه های ایران پیدا میشن... برو لینک زیر :

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - ROOBAH - 2019-12-17 07:31 PM

سلام و درود به همه ی دوستان عزیز
مدتی هست که درباره صید قزل آلا مطالعه میکنم، مطالب زیادی درباره انواع روش ها و طعمه ها خوندم که نظر خودم بیشتر روی روش اسپینینگ هست. اسپینینگ لانسه ( پروانه ) در آب های کم عمق رودخانه ( حدود 40 سانت ) با بستر سنگلاخ بسیار مشکل است و دائم لانسه به سنگ ها گیر میکند. فکر میکنم اسپینینگ کرم خاکی در این گونه رودخانه های کوچک بسیار مناسب تر از لانسه ها باشد. اما از ریسه ی مربوط به اسپینینگ کرم در آب کم عمق رودخانه های کوچک اطلاعی ندارم. همچنین اگر بخواهیم برای اسپینینگ از کرم استفاده کنیم آیا باید سرعت جمع کردن نخ مثل سرعت جمع کردن لانسه ها باشد یا آرامتر باید این کار را انجام داد؟
در کل اگر درباره اسپینینگ کرم خاکی در رودخانه های کوچک اطلاعاتی دارید لطفا من را هم راهنمایی کنید.
هرچند که الان فصل شکاره و دوستان مشغول اند، اما امیدوارم اگر کسی از دوستان ماهیگیر به این تاپیک سر زد، من رو راهنمایی کنه...
البته خودم تا الان 130 صفحه از این تاپیک رو خوندم ...

سپاسگزارم

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - climber7043 - 2020-01-26 09:58 PM

(2019-12-17 07:31 PM)ROOBAH نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام و درود به همه ی دوستان عزیز
مدتی هست که درباره صید قزل آلا مطالعه میکنم، مطالب زیادی درباره انواع روش ها و طعمه ها خوندم که نظر خودم بیشتر روی روش اسپینینگ هست. اسپینینگ لانسه ( پروانه ) در آب های کم عمق رودخانه ( حدود 40 سانت ) با بستر سنگلاخ بسیار مشکل است و دائم لانسه به سنگ ها گیر میکند. فکر میکنم اسپینینگ کرم خاکی در این گونه رودخانه های کوچک بسیار مناسب تر از لانسه ها باشد. اما از ریسه ی مربوط به اسپینینگ کرم در آب کم عمق رودخانه های کوچک اطلاعی ندارم. همچنین اگر بخواهیم برای اسپینینگ از کرم استفاده کنیم آیا باید سرعت جمع کردن نخ مثل سرعت جمع کردن لانسه ها باشد یا آرامتر باید این کار را انجام داد؟
در کل اگر درباره اسپینینگ کرم خاکی در رودخانه های کوچک اطلاعاتی دارید لطفا من را هم راهنمایی کنید.
هرچند که الان فصل شکاره و دوستان مشغول اند، اما امیدوارم اگر کسی از دوستان ماهیگیر به این تاپیک سر زد، من رو راهنمایی کنه...
البته خودم تا الان 130 صفحه از این تاپیک رو خوندم ...

سپاسگزارم
سلام وخسته نباشید خدمت شماKhansariha (8)
برای صید قزل به روش اسپیینگ با مپس خال قرمز یا رنگین کمان یا رنگ دلخواه خودتان حتی تا عمق ۴۰ سانتی هم میشه اسپینینگ موفقی داشت و مهم اینه که یکمی سر چوب را بالاتر ازآب بگیری که لانسه نزدیک سطح آب بچرخه و زیاد کف حرکت نکنه، در مورد کرم هم جواب میده و فقط یه وزنه یا سرب چاکدار هم وسط نخت باشه و آروم طعمه را جمع کن تا قزل بزنه، به جز کرم لوفاک هم عالی جواب میده صیدای خوبی با لوفاک داشتم اونم تو جریان آب مینداختم و جمع میکردم و قزل میزد.
موفق باشیKhansariha (256)
یا علی مدد

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - RezaHatamiHunter - 2021-07-08 06:00 AM

سلام دوستان.
من چند روز پیش برای صید قزل آلا رفتم رودخونه لمق اون مکانی هم که صید میکنم حدودا 60سانتی هست.
هرچی کرم به سر قلاب میزدم و مینداختم توی آب جمع میشدند و کرم هارو میخوردند آخرش هم سر ما بی کلاه موند.
سوالام این هست که چرا این مشکل بوجود اومد؟
ممنون اگر راهنمایی کنید Khansariha (8)