شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
ماهیگیری و تجربیات دوستان - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: جاذبه های طبیعی،حیات وحش و شکار (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- انجمن: ماهیگیری (/forumdisplay.php?fid=101)
+---- انجمن: ماهیگیری و تجربیات دوستان (/forumdisplay.php?fid=107)
+---- موضوع: ماهیگیری و تجربیات دوستان (/showthread.php?tid=444)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - aminhunt - 2016-04-07 01:17 AM

پس با بویله عمدتا همون کپور رو توقع داشته باشیم. البته من برای قزل بیشتر طعمه مصنوعی رو می‌پسندم مثل مپس و ماهی و کرم ژله ای. تصمیم دارم امسال حسابی بترکونم چون پارسال اصلا موفق نبودم. با وجودی که خیلی هزینه کردم و کلی وسایل حرفه ای خریدم. از نخ 50 هزار تومنی تا قلاب دونه ای 3 تومن. حالا منتظر هستم بشه خرداد ببینم امسال اوضاع چجوره. امروز رفتم 15 تا بویله و سوزن مخصوص وصل کردن بویله به ریسه مویی و استاپر و کلی چیز خریدم. تا ببینم امسال خدا چی میخاد. بازم ممنون از راهنماییتون

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - Lamerdi - 2016-04-08 12:22 AM

سلام
کسی نیست منو راهنمایی کنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
من یه چرخ مناسب واسه ماهیگیری از روی قایق تو جنوب می خوام.
لطفا بگین چه چرخی بگبرم؟

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - aminhunt - 2016-04-08 02:35 AM

سلام دوست عزیز آقا میثم. ببینید در رابطه با چرخ دریایی چن نکته رو باید قبل از خرید مشخص کرد. چرخهای دریایی انواع مختلفی دارن. یه مدل که شبیه چرخهای معمولی توی بازار هست فقط حجم اسپولش زیادتره و میشه گفت بزرگترین اسپول رو چرخهای دریایی دارند. نوع دیگه که بهش چرخ ترولینگ میگن و گاهی فروشنده ها وینچ هم بهش میگن چرخ بزرگ و محکمیه که ساختارش کاملا متفاوته. حالا برسیم به کاربرد چرخها. چرخ معمولی رو که سورف کستینگ هم بهش میگن یه چرخ مناسب برای هم داخل دریا و هم از روی ساحل هست. که بنظرمن برای شما این مدل مناسبتره. نوع ترولینگ برای زمانی هست که شما داخل قایق هستید و طعمه ای مثل انواع راپالا رو داخل آب انداختید و قایق در حال حرکته. که به این عمل ترولینگ کردن میگن. ترولینگ یه کار تخصصی تر هست و یه سری دنگ و فنگ داره. و معمولا برای ماهی های خیلی سنگین مثلا 20 کیلو به بالا استفاده میشه. پس تا اینجا شد یه چرخ دریایی که بهتره 6000 یا 7000 باشه. چوب هم باید کاملا متناسب با چرخ تهیه بشه و مکمل هم باشن. یه چرخ سنگین مثلا 7000 روی یه چوب سبک وکوتاه اصلا بهتون اجازه پرتاب خوب و کاربردی رو نمیده. برای دریا باید یه چوب 3.60 تو پر و محکم تهیه‌ کنید که اکشن اون حدود 80 باشه. حالا بسته به بودجه ای که میخاید هزینه کنید میتوانید 2 با 3 تیکه بخرید یا تلسکوپی. چوبهای 2 یا 3 تیکه معمولا گرونتر از انواع تلسکوپی هستم و البته کارایی و استحکام بیشتری هم دارن. مخصوصا برای پرتابهای بلند. پس شد یه چرخ محکم 6 یا 7000 به همراه یه چوب تو پر 3.60. ایشالا صید خوبی داشته باشید.
خلیج همیشه فارس دریای بخشنده و با برکتی هست.
در انتها همه با هم فریاد بزنیم درود بر خلیج ها ابد فااااااااااارس.
دوستان ببخشید مهلت ویرایش تموم شده بود مجبور شدم پست جدید بزنم. خط آخر خلیج تا ابد فارس هست که به اشتباه ها نوشتم
بازم عذر میخام
یا علی

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - Lamerdi - 2016-04-09 11:14 PM

سلام دوستان
من یه چرخ Banax SF 5000 و یه چوب دوتکه SilStar MX boat 285 واسم آوردند. دوستانی که اطلاعاتی از این چرخ و چوب دارند نظرشون در مورد کیفیتشون چیه؟ آیا نگهشون دارم یا ردشون کنم؟ من تو اسکله ها و سواحل جنوبی ماهی میگیرم و گاهی هم از روی قایق.به نظرتون به کارم میان؟واسه ماهیگیری از قایق جواب میدن؟ ساحل چطور؟
عکس چرخ و چوب رو هم گذاشتم تا اساتید نظرشون رو بگن؟؟؟
اگر قیمتی هم ازشون دارین لطفا بگین.
اینم بگم که من قبلا چوب 3.60 فایرفاکس و یه چرخ TR500 داشتم که تو یه حادثه از دستشون دادم و حالا می خوام دوباره بگیرم.

چرخ بنکس SF5000
[تصویر: afr3_۲۰۱۶۰۴۰۹_۲۳۰۵۰۱.jpg]

چوب دو تیکه:
[تصویر: 2xxg_۲۰۱۶۰۴۰۹_۲۳۰۷۳۶.jpg]

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - emperatoor - 2016-04-10 09:35 AM

سلام دوستان Khansariha (48)
راستش من اصلا از ماهیگیری و لوازمش سر در نمیارم. ینی هیچی.
حالا هم میخوام اگه شد لوازمشو در حدی که کار ماهیگیری تو سد یا رودخونه رو برام انجام بده تهیه کنم.
دوستان و اساتید لطفا دونه به دونه و با جزییات، راهنمایی کنن که چه لوازمی باید تهیه کنم و اسم هرکدومشون چیه .
لطفا چند مدل و حدود قیمتهاشون رو هم معرفی کنن. میخوام که قیمتش مناسب دربیاد و کار راه انداز باشه. چون خیلی اهل ماهیگیری نیستم و شاید چند بار بیشتر نرم واسه ماهیگیری.
مرسی از لطف همه دوستان Khansariha (8)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - shahsavar - 2016-04-10 09:43 AM

(2016-04-09 11:14 PM)Lamerdi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان
من یه چرخ Banax SF 5000 و یه چوب دوتکه SilStar MX boat 285 واسم آوردند. دوستانی که اطلاعاتی از این چرخ و چوب دارند نظرشون در مورد کیفیتشون چیه؟ آیا نگهشون دارم یا ردشون کنم؟ من تو اسکله ها و سواحل جنوبی ماهی میگیرم و گاهی هم از روی قایق.به نظرتون به کارم میان؟واسه ماهیگیری از قایق جواب میدن؟ ساحل چطور؟

دوست عزیز چرخ بنکس فوق العاده چرخ خوبیه مخصوص ماهیگیری نیمه سنگین و سنگینه . و همینطور سیستم انتظاری . چوب دوتیکه شما هم با توجه به طول و اکشن مناسب استفاده در قایق هست . در کل این چوب و چرخ مناسب استفاده روی قایق توی مناطق جنوب هست .

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - mohsenf - 2016-04-10 11:51 AM

سلام به همگی
چندتا ماهی مصنوعی ساخته بودم گفتم عکساشو بزارم بیبنم نظر دوستان چیه
[تصویر: DSC-4805.jpg]
[تصویر: DSC-4808.jpg]

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - Lamerdi - 2016-04-10 03:54 PM

(2016-04-09 11:14 PM)Lamerdi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان
عکس چرخ و چوب رو هم گذاشتم تا اساتید نظرشون رو بگن؟؟؟
اگر قیمتی هم ازشون دارین لطفا بگین.
اینم بگم که من قبلا چوب 3.60 فایرفاکس و یه چرخ TR500 داشتم که تو یه حادثه از دستشون دادم و حالا می خوام دوباره بگیرم.

چرخ بنکس SF5000
[تصویر: afr3_۲۰۱۶۰۴۰۹_۲۳۰۵۰۱.jpg]

چوب دو تیکه:
[تصویر: 2xxg_۲۰۱۶۰۴۰۹_۲۳۰۷۳۶.jpg]

سلام
ضمن تشكر از شهسوار عزيز ، ساير دوستان نظري ندارند؟؟؟؟؟

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - blood.taste.1985 - 2016-04-18 09:58 AM

مبارکه این عالیه منم چند ساله همینو دارم خیلی ازشون راضی هستم

Sent from my C6903 using Tapatalk

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - Lamerdi - 2016-04-18 04:16 PM

(2016-04-18 09:58 AM)blood.taste.1985 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
مبارکه این عالیه منم چند ساله همینو دارم خیلی ازشون راضی هستم

Sent from my C6903 using Tapatalk

سلام.ممنون
شما كدومش رو دارين؟ منظورتون چرخه؟ كجاها ازش استفاده ميكنيد ؟