شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
ماهیگیری و تجربیات دوستان - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: جاذبه های طبیعی،حیات وحش و شکار (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- انجمن: ماهیگیری (/forumdisplay.php?fid=101)
+---- انجمن: ماهیگیری و تجربیات دوستان (/forumdisplay.php?fid=107)
+---- موضوع: ماهیگیری و تجربیات دوستان (/showthread.php?tid=444)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - aminhunt - 2016-03-04 10:58 AM

سلام به همه دوستان گل. فعلا همه رفقا لنسرها رو غلاف کردن و تفنگ به دست تو کوه و کمر مشغولن. ایشالا همگی سالم و شاد باشید. به سوال از اساتید دارم. آقا دیروز جای همه خالی داشتم توی باغچه خونه گل میکاشتم. هر جای باغچه رو که میکندم کلی کرم خاکی در رفت و آمد بودن!!!!! دوستان بنظرتون تا یکی دو ماه دیگه که دوباره وقت ماهیگیری هست اینا توی خاک میمونن یا همین الان جمعشون کنم؟
خوش باشید
یا علی

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - climber7043 - 2016-03-04 09:13 PM

(2016-03-04 10:58 AM)aminhunt نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام به همه دوستان گل. فعلا همه رفقا لنسرها رو غلاف کردن و تفنگ به دست تو کوه و کمر مشغولن. ایشالا همگی سالم و شاد باشید. به سوال از اساتید دارم. آقا دیروز جای همه خالی داشتم توی باغچه خونه گل میکاشتم. هر جای باغچه رو که میکندم کلی کرم خاکی در رفت و آمد بودن!!!!! دوستان بنظرتون تا یکی دو ماه دیگه که دوباره وقت ماهیگیری هست اینا توی خاک میمونن یا همین الان جمعشون کنم؟
خوش باشید
یا علی
سلام دوست خوبم.
بله این کرم ها میمونن و تا اونموقع بیشتر هم میشن. یه کار هم میتونی بکنی؛ یه قسمت از باغچه که احتیاج نداری یعنی گل یا چیزی نمیکاری مقداری کود حیوانی بریز و چال کن بعد مدتی بیا و مقداری همونجا رو خیس کن جوری که خاک اون قسمت نم داشته باشه و یکمم اگه گلی بشه طوری نیست بعد هر وقت که خواستی خاک رو زیر و رو کن و ببین چقدر کرم لابلای خاک و کود وجود داره!!!
روش پرورش ماگوت هم بلدم اگه خواستی بگو درخدمتیم.Khansariha (8)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - asadjavan - 2016-03-05 09:26 PM

لطفا بگو

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - climber7043 - 2016-03-06 12:08 AM

سلام بچه ها.
میخواستم روش پرورش ماگوت را خدمتون عرض کنم.
اول از همه ماگوت را تعریف میکنم.
ماگوت لارو حشرات پرنده اي چون مگس و خرمگس و زنبور عسل و زنبور زرد است که پس از تخم ريزي شروع به رشد ميکنند.
دوم غذای ماگوت :غذاي ماگوت جانوران مرده اي هستند که داراي گوشت و خون آنها قرمز باشد اين جانوران پس از فاسد شدن بدن ميزبان توسط مادر به بدن فاسد شده تزريق و شروع به رشد ميکنند.
این هم یه عکس از چرخه زندگی ماگوت:
[تصویر: theiilehv367hyr79a8e.jpg]
خب حالا میریم سر وقت پرورش ماگوت.
روش اول پرورش: باید یک مگس ماده بگیریم! خب طرز تشخیص مگس ماده از نر اینه که ماده ها دارای شکمی روشنتر و بزرگتر هستن. بعداز آن محتویات داخل شکم مگس را با سرنگ خارج میکنیم که این محتویات شامل تخم مگس هستن و برای مثال یه جوجه یا کبوتر مرده بر میداریم و محتویات سرنگ را در چند جای بدن کبوتر مثل روده ماهیچه و سینه تزریق میکنیم اگه خواستید از مگس های بیشتری استفاده کنین. بعد گوشت پرنده که محتویات داخلش تزریق شد رو درون یه جعبه قرار بدید که پر از سوراخ باشه و بعد در ظرف را ببندین و در جایی که خارج از ساختمانه مثله پشت بوم یعنی جایی که گرم و خشکه بزارین و یه چیزی هم رو ظرف قرار بدین که گوشت خشک نشه و کلاغ ها نیان سراغش. بعد از حدود یه هفته بدن پرنده پر از ماگوت و بوی تعفن شدیدی داره که میتونین از ماسک استفاده کنین که اذیت کننده نباشه.
روش دوم پرورش: تعدای سر مرغ یا دل و روده مرغ فراهم کنین و داخل پلاستیک فریز بریزین و در آن رو باز بزارین و به همین حالت در باغچه چال کنین و بعد یه هفته بیاین سراغش ببینین چقدر ماگوت وجود داره!!!!
بعد از این که ماگوت ها پرورش یافتن میتونین اونا رو توی یه ظرف بریزین و درشوببندین و ظرف باید دارای محفظه هوا باشه.
ماگوت ها تا سه روز بدون غذا میتونن دووم بیارن ولی برای اینکه بیشتر دووم بیارن باید یه تیکه گوشتی، جگری چیزی بندارین تو ظرفشون که از اون تغذیه کنن که زنده بمونن.
نکته : ماگوت ها دارای بوی بد و تعفن آوری هستن و همین بو هستش که ماهی ها را به خود جذب میکنه و برای صید ماهیهای کپور و قزل بهترین طعمه همین ماگوته که میتونین هم به صورت مستقیم به قلاب وصل کنین و میتونین به ریسه قلاب هم وصل کنین.
[تصویر: bunch-of-maggots.jpg]
مثلا دراین تصویر ماگوتها به صورت مستقیم به قلاب می زنیم و بهتره که از ته ماگوت ها به قلاب وصل بشن.
استفاده از ماگوت در ماهیگیری شانس صید کرن ماهی رو افزایش میدهد.Khansariha (8)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - aminhunt - 2016-04-05 02:46 PM

سلام دوستان. ببخشید رفقا کسی اطلاع داره شبکه ماهواره‌ای که در رابطه با ماهیگیری باشه اسمش چیه؟ قبلا یه دونه بود ولی هرچی فکر میکنم اسمش یادم نمیاد. ممنون از همه
یا علی

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - Lamerdi - 2016-04-05 09:14 PM

سلام و درود خدمت اساتید گرام. هم اکنون نیازمند یاری سبزتان هستم.
من یه چوب و چرخ مناسب جهت ماهیگیری با قایق و در خلیج همیشه فارس نیاز دارم.
خواهشمندم دوستان راهنمایی کنند.
سپاس. Khansariha (399)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - mehti - 2016-04-05 10:12 PM

سلام.
از دوستان شیرازی انجمن اگه کسی اهل ماهی کیری هست لطفا تو خصوصی پیام بده تشکر.

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - climber7043 - 2016-04-06 12:45 AM

(2016-04-05 02:46 PM)aminhunt نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان. ببخشید رفقا کسی اطلاع داره شبکه ماهواره‌ای که در رابطه با ماهیگیری باشه اسمش چیه؟ قبلا یه دونه بود ولی هرچی فکر میکنم اسمش یادم نمیاد. ممنون از همه
یا علی
سلام آقا امین.
این شبکه ها رو یادمه Animaux ﻭ Escales ﻭ Chasse & Pesca که مخصوص حیات وحش، شکار و ماهی گیریه مخصوصا شبکه Chasse & Pesca.

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - aminhunt - 2016-04-06 11:20 PM

ممنون آقا محسن. راستی یه سوال. بویله فقط خاص کپوره با ممکنه ماهی دیگه ای هم بهش بزنه؟ یه تعداد بویله و تجهیزات مربوطه رو امروز خریدم. البته لازم به ذکر هست الان هنوز موسم تخم ریزی ماهی ها هست و اصلا نباید سراغشون رفت. برا اواخر اردیبهشت میخام

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - climber7043 - 2016-04-07 12:48 AM

(2016-04-06 11:20 PM)aminhunt نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ممنون آقا محسن. راستی یه سوال. بویله فقط خاص کپوره با ممکنه ماهی دیگه ای هم بهش بزنه؟ یه تعداد بویله و تجهیزات مربوطه رو امروز خریدم. البته لازم به ذکر هست الان هنوز موسم تخم ریزی ماهی ها هست و اصلا نباید سراغشون رفت. برا اواخر اردیبهشت میخام
خواهش میکنم آقا امین.
طعمه های جوشانده یا بویله بیشتر برای ماهی کپور و همچنین کپورسانان مثل ماهی آمور و سیم ماهی استفاده دارد. هرچند که ممکنه ماهی قزل آلا به سمت بویله جذب شود که خودم به شخصه چنین چیزی رو دیدم و میدونم که جوشانده هایی که طعم سیر یا خون داشته ماهی قزل را به طرف خود جذب میکند.
بهترین طعمه برای قزل آلا لارو حشرات یا ماگوت میباشد، همچنین ماهی های ساردینی یا بچه ماهی که نیمه جان باشد وکمی در غلاب تحرک داشته باشد ماهی قزل را به شدت به سمت طعمه جذب میکند و اگر چند لحظه یه بار طعمه رو در آب به سمت خودمان جمع کنیم ماهی قزل تحریک میشود و طعمه را می بلعد.
موفق باشی.