شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
ماهیگیری و تجربیات دوستان - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: جاذبه های طبیعی،حیات وحش و شکار (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- انجمن: ماهیگیری (/forumdisplay.php?fid=101)
+---- انجمن: ماهیگیری و تجربیات دوستان (/forumdisplay.php?fid=107)
+---- موضوع: ماهیگیری و تجربیات دوستان (/showthread.php?tid=444)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - aminhunt - 2015-12-10 10:23 PM

سلام به همه دوستان گل. شب همگی خوش
دوستان ماهیگیر یه سوال دارم برا ماهیگیری توی خلیج تا ابد ففففااااااااارررررررسسسسس میشه از نخ براید استفاده کرد؟ منظورم از نظر پرتاب هست. از نظر مقاومت خب مسلما نخ براید مقاوم تر از نخ نایلونی هست. من چن روز دیگه دارم میرم قشم برا ماهیگیری تو دریا. یه حلقه نخ براید عالی از کانادا سفارش دادم که برام میرسه. اگه کسی تجربه ماهیگیری توی دریا با این نخ رو داره ممنون میشم راهنماییم کنه
خوش باشین
Khansariha (8)یا علی

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - aminhunt - 2015-12-12 09:58 AM

دوستان ماهیگیر نظری ندارید؟ اقا ممنون میشم اگه کسی جواب سوالمو میدونه بهم بگه
ممنون
یا علی

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - mehrdadmn - 2015-12-12 10:12 AM

(2015-12-10 10:23 PM)aminhunt نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام به همه دوستان گل. شب همگی خوش
دوستان ماهیگیر یه سوال دارم برا ماهیگیری توی خلیج تا ابد ففففااااااااارررررررسسسسس میشه از نخ براید استفاده کرد؟ منظورم از نظر پرتاب هست. از نظر مقاومت خب مسلما نخ براید مقاوم تر از نخ نایلونی هست. من چن روز دیگه دارم میرم قشم برا ماهیگیری تو دریا. یه حلقه نخ براید عالی از کانادا سفارش دادم که برام میرسه. اگه کسی تجربه ماهیگیری توی دریا با این نخ رو داره ممنون میشم راهنماییم کنه
خوش باشین
Khansariha (8)یا علی

سلام دوست عزیز، برای ماهیگیری توی دریا جنوب شما باید بستگی به تجهیزاتتون نوع ماهیگیریتون رو مشخص کنید ترولینگ یا اسپین لب ساحل یا انتظاری لب ساحل و یا جیگ....
برای ترولو اسپین لب ساحل من خودم نظرم به استفاده از نخ های سایز کم مثل 20 تا 30 برای اسپین که مشکل پرتاب رو نداشته باشند و برای ترول و جیگ استفاده از نخ براید سایز 60 تا 100
اما برای انتظاری لب ساحل با نخ های جنس نایلونی جنس خوب با سایز بین 40 تا 60 مناسبه ولی برای همشون استفاده از سیم بکسل اجباریه....
البته باز انتخاب نخ یک چیز سلیقه ای هست و استاندارد خاصی نداره....
ایشالا که موفق باشید

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - aminhunt - 2015-12-12 01:33 PM

ممنون آقا مهرداد. سیستم اسپینینگ ساحلی هست. و طعمه هم لوری راپالا و میگو ژله ای. پس اگه نخ اصلی براید باشه مشکلی پیش نمیاد نه؟ چون برا اسپینینگ پرتاب خیلی بلند نیاز نیست. درسته؟

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - mohsenf - 2015-12-12 03:31 PM

سلام برای اسپینینگ ساحلی این طعمه ها مناسب هستند به غیر از مپس ها مگر سایز بزرگشون
[تصویر: DSC-4646.jpg]

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - aminhunt - 2015-12-12 04:25 PM

از ماهی های اصطلاحا زبونک دار چن تا دارم. باید پرتاب کنم و یواش یواش جمع کنم و دوباره پرتاب. درسته؟ سرب هم نیازهست؟ چون خیلی سبک هستن این طعمه ها. و در آخر من متوجه نشدم بالاخره با نخ براید میشه از ساحل ماهیگیری کرد یا نه.. روش هم همون اسپینینگ.
ممنون از آقا مهرداد و آقا محسن

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - mehrdadmn - 2015-12-12 11:29 PM

(2015-12-12 01:33 PM)aminhunt نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ممنون آقا مهرداد. سیستم اسپینینگ ساحلی هست. و طعمه هم لوری راپالا و میگو ژله ای. پس اگه نخ اصلی براید باشه مشکلی پیش نمیاد نه؟ چون برا اسپینینگ پرتاب خیلی بلند نیاز نیست. درسته؟

نه دوست عزیز من خودم نخ براید 27 بستم به راحتی هم 40 50 متر پرتاب میکنم. دوستانی که میگند پرتاب نخ براید از نخ نایلونی کمتره حق دارند چون اگر نخ نایلونی 40 میبندند نخ براید 40 هم مبندند در صورتی که نخ براید 18 یا 20 از نخ نایلونی 40 قدرتش بیشتره و کلا نخ مطمئن تری برای اسپین مخصوصا ساحلی هست چون ماهی سعی میکنه خودشو پایین بکشه و نخ به سخره برخورد میکنه و نخ های نایلونی مقاومت خوبی واسه به سخره کشیده شدن ندارند.

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - aminhunt - 2015-12-13 11:32 PM

ممنون دوستان. راستی اقا مهرداد توی خریداتون راپالا دیدم. منم میخام با راپالا ماهیگیری کنم. لطف میکنید ریسه راپالا رو توضیح بدید؟ سرب زیتونی یا معمولی هم نیاز هست وصل کنم؟ ممنونKhansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - kavian - 2015-12-16 02:53 PM

(2015-07-20 10:13 PM)lvlahdi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
آقا محمود _Mahmoodfisher_ پاوربیت بریکلی بويله برا كپوره ؟ احساس كردم حالت فسفري دارن _ با حداقل نور روشن مي شن_ ، دنبال اسمش تو اينترنت بودم اين عكس رو ديدم .......شما برا كپور استفاده مي كني ؟

موفق باشيد

[تصویر: Frank-snoekbaars-Boilie-03-jpg-428x311-q85.jpg]

سلام
اين ماهي اسمش باس هست، جز ماهي هاي مهاجم هست و در حالت اسپنينگ به اين طعمه حمله كرده است. اين ماهي در ايران نيست و بيشتر در آب هاي اروپا يافت مي شود. در كانال فيشينگ تي وي مرتب اسپنينگ اين ماهي رو تبليغ مي كنند.

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - mohsenf - 2015-12-22 10:28 PM

سلام به همه ی دوستان ماهیگیر
یه سوالی داشتم ازبچه های جنوب برای آخر دی اوایل بهمن بین سیراف, عسلویه, نخل تقی کدوم برای ماهیگیری بهتره البته بیشتر از ساحل؟
تو این موقع چه ماهیایی اون طرافا هس؟
چه طعمه ای اون طرافا بهتره؟
ساعت مد آب کی هس؟
کرایه قایق الان حدودا ساعتی چند هس؟
ممنون اگر جواب بدین