شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
ماهیگیری و تجربیات دوستان - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: جاذبه های طبیعی،حیات وحش و شکار (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- انجمن: ماهیگیری (/forumdisplay.php?fid=101)
+---- انجمن: ماهیگیری و تجربیات دوستان (/forumdisplay.php?fid=107)
+---- موضوع: ماهیگیری و تجربیات دوستان (/showthread.php?tid=444)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - sadra9496 - 2012-01-02 07:31 PM

آره میدونم چی میگی.کاسی که اونجا تعطیله.من چوب کارپ کپور دارم.تا 100 کیلو میکشه بیرون.ولی اگه نخ 30 پاره کرده باید حدود 5 کیلو باشه که وقتی ضربه زد نیروش بشه 15 20 کیلو نخ پاره کنه.تو اون وزنم احتمالا اسبله زده.اونجا باید نخ براید 50 بست.چون یهو دیدی نهنگ افتاد به قلاب.اونجا مشکل اینه نمیشه کلاچ رو تنظیم کرد.اینقدر قدرت آب زیاده که یک درجه کلاج رو شل کنی قژژژژژژژژ کل نخ میره.من 3 تا سرب 5 میبستم ته با بویله پرت کن پرت میکردم چون اگه با چوب مینداختم فاتحه چوب خونده بود.پرتاب حدود 60 متر .3 ثانیه نمیشد 150 گرم سرب کنار به گل مینشست.بزار چندتا عکس دارم.پیدا کنم بگذارم

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - cordoba - 2012-01-16 01:54 PM

بد جور اینجا داره خاک میخوره!!!

تا آقا بهنام از ماهیگیری کردستان بیاد یه تکونش میدم!

[تصویر: DSC00139.jpg]

[تصویر: DSC00207.jpg]
Khansariha (8)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - arash30 - 2012-01-16 03:51 PM

ممنون از بابت عکسهای زیبات.ولی حیف این زرد پر های ریز میزه نبود که با این جثه کوچیک بمیرن.بجز 3 تا کولی که سایزشون بزرگ نمیشه و یکی از زرد پر ها بقیه حیف شدن که مردن.اینها هر کدومشون توانایی تبدیل شدن به یه کوسه ماهی 30_40 کیلویی رو دارا هستند.البته این نظر شخصی بنده هست.و قصد خرده گرفتن ندارم.پاینده باشیدKhansariha (8)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - sadra9496 - 2012-01-16 07:49 PM

(2012-01-16 03:51 PM)arash30 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ممنون از بابت عکسهای زیبات.ولی حیف این زرد پر های ریز میزه نبود که با این جثه کوچیک بمیرن.بجز 3 تا کولی که سایزشون بزرگ نمیشه و یکی از زرد پر ها بقیه حیف شدن که مردن.اینها هر کدومشون توانایی تبدیل شدن به یه کوسه ماهی 30_40 کیلویی رو دارا هستند.البته این نظر شخصی بنده هست.و قصد خرده گرفتن ندارم.پاینده باشیدKhansariha (8)

آرش جان فقط اون درشته زردپر هست.بقیه سفید رودخونه ای است.

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - shahin - 2012-01-17 12:58 AM

سه تاش سفید رودخانه ای ،باقی زرده پر ما میگیم برزم(Berzem)
Khansariha (256)
من تا 17 کیلو دیدم که پدرم صید کرد ولی رکورد های بالای 30 هم دارهKhansariha (8)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - cordoba - 2012-01-17 01:29 AM

(2012-01-17 12:58 AM)shahin نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سه تاش سفید رودخانه ای ،باقی زرده پر ما میگیم برزم(Berzem)
Khansariha (256)
من تا 17 کیلو دیدم که پدرم صید کرد ولی رکورد های بالای 30 هم دارهKhansariha (8)

حدود 7-8 سال پیش شاید کمتر بود که سد منجیل رو باز کرده بودن و مردم برای صید رفته بودن
یکی از همکارهای پدرم یه ماهی داد بهمون (دقیقا یادم نیست ولی به احتمال زیاد همین زرده پر بود) که اون موقع هم قد خودم بود و فکر میکنم حداقل 20 کیلو داشت!!

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - diyana56 - 2012-01-17 02:04 AM

سلام و عرض ادب به تمامي دوستان عزيز.جمعه رفتم جاده چالوس واسه ماهيگيري.اطراف خوزنكلا به پايين.تو اين فصل ماهي كمه.اما من با طعمه مپس(لانسه كشي) موفق شدم دو تا قزل خال قرمز درشت صيد كنم.اما تو فصل ماهيگيري طعمه سگ ماهي ميشه استفاده كرد.
رادتمند رفقا امير 

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - sadra9496 - 2012-01-17 02:58 AM

(2012-01-17 02:04 AM)diyana56 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام و عرض ادب به تمامي دوستان عزيز.جمعه رفتم جاده چالوس واسه ماهيگيري.اطراف خوزنكلا به پايين.تو اين فصل ماهي كمه.اما من با طعمه مپس(لانسه كشي) موفق شدم دو تا قزل خال قرمز درشت صيد كنم.اما تو فصل ماهيگيري طعمه سگ ماهي ميشه استفاده كرد.
رادتمند رفقا امير 

دادا خواستی بری خوب یه خبر بده.منم پایم ولی پایه ندارم.فقط حواست باشه رحیمیان شده رئیس شکاربانی بدجور گیر میده.همه سوراخ سمبه هارو بلده بالا سر همه سبز میشه.خلاصه پایه بودی یه زنگ بزنی من آمادم.ماهی کم نیست.سرده.بد میزنه.من 3 هفته پیش آدران رفتم 11 تا گرفتم ولی نمیشه نگهشون داشت.پر تخم هستن.ولی 3 روز بعد رفتم یکم هوا سرد شده بود دیگه نمیزد.الان چند روزه هوا آفتاب و گرمه.باید خوب بزنه ولی من نرفتم

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - arash30 - 2012-01-17 09:51 AM

(2012-01-16 07:49 PM)sadra9496 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2012-01-16 03:51 PM)arash30 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

آرش جان فقط اون درشته زردپر هست.بقیه سفید رودخونه ای است.
صدرا جون دم شما گرم.داری ما رو امتحان میکنی یا اینکه حال و حوصله بزرگ نمایی و دقیق شدن روی تصویر رو نداشتی؟اگر تصویرو بزرگ کنی خیلی راحت زرد پر ها قابل تشخیص هستند.هم از روی شکل و رنگ پولک.و هم از روی حالت دهان و سبیلها.و هم از روی اندام نسبت پهن تر سفید ها در قسمت باله پشتی.و هم از روی رنگ متفاوت نیمه پایین و بالای زرد پر ها.البته در گیلان به اینها سیاه کولی گفته میشه که حد اکثر سایزشون به نیم برابر اینها میرسه.و سفید رود خانه ای به ماشک ماهی یا همون دهان گشاد اطلاق میشه که اندام و رفتارش و نوع فلسهاش کاملا شبیه ماهی سفید هست حتی از نظر جثه و رشد هم شبیه ماهی سفید هست و تنها تفاوتی که این دو با هم دارند دهان گشاد ماشگ ماهی هست.امیدوارم درست درس پس داده باشم.Khansariha (8)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - shahin - 2012-01-17 10:00 AM

آرش جان خوب و کامل گفتی،شما استادی ما باید درس پس بدیمKhansariha (8)