شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
ماهیگیری و تجربیات دوستان - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: جاذبه های طبیعی،حیات وحش و شکار (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- انجمن: ماهیگیری (/forumdisplay.php?fid=101)
+---- انجمن: ماهیگیری و تجربیات دوستان (/forumdisplay.php?fid=107)
+---- موضوع: ماهیگیری و تجربیات دوستان (/showthread.php?tid=444)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - aminhunt - 2015-08-16 10:15 PM

یچ جا رو بلد نیستم
ممنونییچ جا
(2015-08-02 03:36 PM)cornet نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
من انزلی نیستم اما بدلیل صید بی رویه و آلودگی های چندسال اخیر تالاب، متاسفانه خیلی کمتر شده Khansariha (367)
الان دیگه اول باید جاهایی که دست آدمیزاد بهشون نرسیده رو پیدا کنیم و بعد چندروز طعمه پاشی کنیم و بعد شااااید ..... شااااید بتونیم صید کنیمKhansariha (290)
.
ارادت...سیدKhansariha (8)

(2015-08-16 07:29 PM)mohsenf نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام آقا امین شرمنده والا من جاهایی که بری قزل الا میرم به کسی نمیگم الانم اکثر رودخونه هایی که میرفتم الان دیگه آبم نداره چه برسه به ماهی الان شما دنبال همون کپور باشی خیلی بهتره حالا اگر خاصین یه روز بیاین حضوری ببینمتون صحبت میکنیم

کاملا متوجه هستم چی میفرمایید. من شیرازم شمارم 09177079784 هست. هر وقت شما بخواید و فرصت داشته باشید خوشحال میشم صحبت کنیم. حقیقتش خیلی مشتاق ماهیگیری تو رودخونه هستم. منتهاه
ببخشید نمیدونم چرا پست بالا نصفه نیمه شد ونتونستم ادیتش کنم. عرض کردم خیلی مشتاق ماهیگیری توی رودخونه هستم ولی هیچ جایی بلد نیستم. خوشحال میشم در خدمتتون باشم

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - lvlahdi - 2015-08-16 11:23 PM

(2015-08-16 02:14 PM)mohsenf نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
..........طعمه هم مپس قاشقک ماهی مصنوعی بستگی به جاش استفاده میکنم.

سلام
آقا محسن بابت عكس ها ممنون.
لطفا يه توضيحي بدين .
نخ باعث رو سطح موندن پشه ميشه ؟
ممنون Khansariha (8)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - kavian - 2015-08-17 07:32 AM

(2015-08-16 11:12 AM)mohsenf نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اینم عکس یه مار که فکر میکنم جعفری باشه که نزدیک بود به جای چوب برای آتیش برش داریم
[تصویر: DSC04315.jpg]

مار جعفري كوچكتر از اين و كوهستاني است.

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - mohsenf - 2015-08-17 09:59 AM

(2015-08-16 11:23 PM)lvlahdi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2015-08-16 02:14 PM)mohsenf نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

سلام
لطفا يه توضيحي بدين .
ممنون Khansariha (8)

سلام دوست عزیز من از پشه برای ماهیگیری استفاده نمیکنم فقط چندبار با پشه هایی که خودم درست کردم بصورت جیگینگ وچندبارم بصورت کششی اسفاده کردم اونم برای قزل الا که جوابم داد پشه هایی که روی آب شناور میمونن بخاطر مواد سازنده ی خودشون هست نه نخ ماهیگیری

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - mohsenf - 2015-08-17 11:58 AM

(2015-08-17 09:59 AM)mohsenf نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2015-08-16 11:23 PM)lvlahdi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

سلام
لطفا يه توضيحي بدين .
ممنون Khansariha (8)

سلام دوست عزیز من از پشه برای ماهیگیری استفاده نمیکنم فقط چندبار با پشه هایی که خودم درست کردم بصورت جیگینگ وچندبارم بصورت کششی اسفاده کردم اونم برای قزل الا که جوابم داد پشه هایی که روی آب شناور میمونن بخاطر مواد سازنده ی خودشون هست نه نخ ماهیگیری

درمورد جای استفاده از طعمه هاییم که بالا نوشتم مپس برای آبای کم عمق تند آب استفاده میکنم از قاشقک ملهی مصنوعی هم برای جاهای نسبتا عمیق برای جایی که احتمال بدم ماهی بزرگ باشه ولی معمولا از همون مپس با پلاک باریک بری تند آب پلاک پهن برای آب های آروم استفاده میکنم

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - lvlahdi - 2015-08-17 05:22 PM

(2013-10-20 04:42 PM)kavian نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
6- نخ فلوروكربن در شب عملكرد معكوس دارد و كاملاً ديد دارد ....................................ص164 پست هشتم

سلام
مواردي كه زير نوشتم رو چند وقت پيش از اينترنت جمع و جور كرده بودم و بيشتر دليلش گفته شما يا يكي از دوستان بوده كه نخ فلورو كربن تو روز افتابي عملكرد جالبي نداره ........امروز هم دنبال يه مطلبي ميگشتم كه پست شما رو ديدم ، واقعيتش انتظار اين مورد رو نداشتم و بين مواردي كه مطالعه كرده بودم نبوده.....
با توجه به اينكه علم و اطلاعات هر فرد به مرور بدست مي آد ، بهتر يا اصلاح مي شه لطفا نظرتون رو در اين مورد بگيد.

نخ فلورو كربن :
- تقریبا نامرئی در زیر آب و به سختي در اب زلال ديده ميشه) چون تقريبا ضريب شكست نزديكي به اب داره ، عبور نور را از درون خود زياد كج نمي كنه)
- سرعت نشست بالايي داره. (4 برابر بهتر از نخ مونو)
- طول عمر مفيد ، دوام يا پايايي بالا(فوق‌العاده قوی و پایدار)
- به مرور زمان نور خورشيد نخ رو خراب نمي كنه.
- مقاوم در برابر سايش (Strong abrasion resistance)
- تقريبا گرانتر
- كمي شق تر از نخ مونو.
- گره مطمئني نداره : مواردي كه ديدم اين بوده ، كه توگره سر مي خوره ، يا اگه موقع گره زدن نخ رو تر نكنيم خراب مي شه....به شخصه مشكلي نداشتم.
- تو روز آفتابي زياد فلش مي زنه (a lot flash on sunny days)
- Waterproof : بر عكس نخ هاي مونو آب رو جذب نمي كنه و پرتاب بهتري داره.(نخ كه آب رو جذب كنه سنگينتر ، قدرت پرتاب كم و اعتقاد دارن بعد يك ساعت موندن زير آب 20 درصد قدرتش _ breaking strength _رو از دست مي ده )
- برخلاف مونو قابليت كشساني خيلي كمي داره ، حتي در طول زياد.(يعني اين كه حساسيت بالايي داره و بهتر قلاب تو دهن ماهي كيپ ميشه).

نخ مونو فيلامنت :
- قدرت پرتاب كمي داره.
- حساسيت كم (Low sensitivity)
- نامرئی در آب شيرين .(Good invisibility in fresh water)
- به مرور زمان مقاومتش رو از دست مي ده .
- ضعيف در آب شور.
- حساس به خوردگي (Susceptible to corrosion)

ممنون و موفق باشيد Khansariha (8)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - Mahmoodfisher - 2015-08-17 05:53 PM

(2015-08-16 05:51 PM)mohsenf نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستای عزیز تو این فصل زردپر به چه طعمه ای خوب میزنه ?

محسن جان عکسای قبلیم یادته؟
تقریبا یه ماه پیش من با ملخ و همنوردم با دل مرغ خیلی خوب جواب گرفتیم....
شما هم امتحان کن
مهدی جان کاملا درست و دقیق توضیح دادید
موافقمKhansariha (256)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - mohsenf - 2015-08-17 06:21 PM

خیلی ممنون اگر رفتم از دل مرغ استفاده میکنم به نظر شما از ریسه دواشعابه استفاده کنم بهتره یا ریسه تک اشعاب قلاب انتها?

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - lockal - 2015-08-17 08:09 PM

هم 2 انشعابه هم تک چندتا چوب داری تقسیم کن

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - Mahmoodfisher - 2015-08-18 02:39 PM

(2015-08-17 06:21 PM)mohsenf نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
خیلی ممنون اگر رفتم از دل مرغ استفاده میکنم به نظر شما از ریسه دواشعابه استفاده کنم بهتره یا ریسه تک اشعاب قلاب انتها?
خواهش میکنم محین جان
بنده شخصا از ریسه تک انشعابه استفاده میکنم با قلاب در انتها بخاطر استتار بهتر رفتی حتما عکس یادت نره و اینکه طعمه ملخ هم فراموش نکن که الان فصلشه