شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
ماهیگیری و تجربیات دوستان - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: جاذبه های طبیعی،حیات وحش و شکار (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- انجمن: ماهیگیری (/forumdisplay.php?fid=101)
+---- انجمن: ماهیگیری و تجربیات دوستان (/forumdisplay.php?fid=107)
+---- موضوع: ماهیگیری و تجربیات دوستان (/showthread.php?tid=444)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - lockal - 2015-08-04 10:44 AM

(2015-08-03 02:28 PM)lockal نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان دور اطراف تهران کجا میشه خوب بچه ماهی جمع کرد مثلا رودخانه باشه که کم عمق باشه بشه بری داخلش بچه ماهی هم زیاد داشته باشه

کسی تجربه نداره

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - gaskin - 2015-08-04 11:53 AM

[تصویر: ob8c_img-20150801-wa0067.jpg]

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - lockal - 2015-08-04 11:59 AM

دوست عزی محل صید کجاست

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - lvlahdi - 2015-08-04 01:01 PM

سلام
موقعي كه از طول ريسه كم (7.5-12cm) ، با قلاب بزرگ (6,5,4) استفاده مي كنم .گره هايي كه ميزنم به اين شكله :

[تصویر: Knots-LL-01.jpg]

A: قلاب يا نخ قلاب (منظورم اينه كه موقع صيد كولي هم قلاب 12 طلايي رو اين طوري نخ مي كنم ، يا A نخ قلابه كه يه طرفش حلقه زدم)
B: نخ اصلي

واگه نخ قلاب ابريشم باشه (نگران نباشيد خيلي محكمه و سر نمي خوره):
[تصویر: Knots-LL-02.jpg]

1: مسيري كه رفته رو برميگرده.
2: نخ رو از داخل سوراخ رد مي كنه.

gaskin ، ممنون
لطفا طول ريسه ، شماره قلاب ، سيستم استفاده شده ، ساعت شكار رو هم بنويسيد.

موفق باشيدKhansariha (8)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - gaskin - 2015-08-05 06:51 AM

(2015-08-04 11:59 AM)lockal نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوست عزی محل صید کجاست

سلام کرمان
سلام
هر طعمه ای استفاده میکنیین خوبه فقط روغن ماهی بهش اضافه کنیند روغن ماهی که من استفاده میکنم قرص های اومگاسه زرد رنگ، از داروخانه میخرم بعد از درست کردن خمیر اونو اضاف میکنم با ارد جو ،ارد گندم ، پنیرخمیر درست میکنم خوب جواب میده نمیدونم شایدم ماهیا اینجا به این طعمه عادت کردن ولی همیشه از همه افرادی که اونجا صید میکنن بیشتر صید میکنم فقط نمیدونم برای گرفتن ماهی های بزرگ چطور باید اقدام کنم کسی تجربه گرفتن کپور بزرگ رو داره راه حل صیدو توضیح بده
بازم ممنون

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - Mahmoodfisher - 2015-08-05 11:21 AM

(2015-08-04 10:44 AM)lockal نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2015-08-03 02:28 PM)lockal نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان دور اطراف تهران کجا میشه خوب بچه ماهی جمع کرد مثلا رودخانه باشه که کم عمق باشه بشه بری داخلش بچه ماهی هم زیاد داشته باشه

کسی تجربه نداره

دوست گرامی خودت داری آدرس جایی که بشه بچه ماهی جمع کرد رو میدی دیگه!
رودخانه باشه
کم عمق باشه
یعنی بگرد هر جا که این شرایطو دیدی بچه ماهی هم داره اما بخاطر اینکه اطاعت امر کرده باشیم چند تا راهنمایی میکنم مثلا:
کناره های دریاچه خلیج فارس
رودخانه بالای سد و پایین سد لتیان
مسیر کانال آب رودخانه کرج از اونجاهایی که وارد شهر کرج میشه(بیلقان به پایین)
رودخانه برغان کرج
یه کانال آبی هم اطراف آزادگان هست که من دقیقا آدرسش خاطرم نمونده قدیما سگماهیهای خوبی داشت
ضمنا میتونی از ابتدای جاده چالوس پل بیلقان نانوایی سنگکی آقا فرهاد هم سگ ماهی بخری معمولا هم زنده داره هم نمکی(فقط یکم دندون گرده!)
حالا بسلامتی کجا و برای چه ماهیی میخوای بری؟
(2015-08-05 06:51 AM)gaskin نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2015-08-04 11:59 AM)lockal نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوست عزی محل صید کجاست

سلام کرمان
سلام
هر طعمه ای استفاده میکنیین خوبه فقط روغن ماهی بهش اضافه کنیند روغن ماهی که من استفاده میکنم قرص های اومگاسه زرد رنگ، از داروخانه میخرم بعد از درست کردن خمیر اونو اضاف میکنم با ارد جو ،ارد گندم ، پنیرخمیر درست میکنم خوب جواب میده نمیدونم شایدم ماهیا اینجا به این طعمه عادت کردن ولی همیشه از همه افرادی که اونجا صید میکنن بیشتر صید میکنم فقط نمیدونم برای گرفتن ماهی های بزرگ چطور باید اقدام کنم کسی تجربه گرفتن کپور بزرگ رو داره راه حل صیدو توضیح بده
بازم ممنون

سلام
ممنون 'gaskin' عزیز قلابت پر صید بابت اطلاعات و عکستم دستت درد نکنه خیلی حال کردیم
برای گرفتن سایزهای بزرگتر خانواده کپور هم چند صفحه قبل هم بنده هم دوستان کامل توضیح دادن لطفا مرور کن اما چند نکته اصلیش اینه که:
1.رعایت سکوت محض(حتی نباید کنار ساحل قدم بزنی.کپور ماهیها شنوایی بسیار حساسی دارن و ارتعاشات کنار ساحل تا ده ها متر داخل آب رو میشنون)
2.ماهیگیری در طول شب(از غروب آفتاب تا طلوع صبح)مخصوصا در این فصل!
3.طعمه پاشی محل(تقریبا هر دوساعت یکبار)نوع و روشهای طعمه پاشی رو هم در صفحات قبل مفصل توضیح داده شده
موفق باشی منتظر عکسهای بیشتری هستیم
4.استفاده از وزنه هایی حتی الامکان سبکتر

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - lockal - 2015-08-05 03:18 PM

امروز رفتم برقان بچه ماهی گرفتم
بدیش اینه زیاد درشت نیست و تا تهران همشون مردن
دوستان مرده هارو فردا 5 شنبه میخوام ببرم 15 خرداد برای سوف چیکار کنم ماهی بمونه؟

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - Mahmoodfisher - 2015-08-06 07:58 PM

(2015-08-05 03:18 PM)lockal نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان مرده هارو فردا 5 شنبه میخوام ببرم 15 خرداد برای سوف چیکار کنم ماهی بمونه؟

ما نوکرتیم Khansariha (214)
ماهیهارو چند ساعت بخوابون تو یه ظرف پر از نمک توی یخچال بعد از یکی دوساعت بزارشون فریزر اینطوری یکسال بعد هم میتونی استفاده کنی

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - mohsenf - 2015-08-08 10:37 AM

سلام به همه ی دوستان اینم چندتا عکس ماهیگیری محض خالی نبودن عریضه

[تصویر: DSC03564.jpg]
[تصویر: DSC03565.jpg]
[تصویر: DSC03566.jpg]
[تصویر: DSC03567.jpg]
[تصویر: DSC03568.jpg]
[تصویر: DSC03569.jpg]
[تصویر: DSC03575.jpg]

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - lockal - 2015-08-08 11:25 AM

(2015-08-06 07:58 PM)Mahmoodfisher نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2015-08-05 03:18 PM)lockal نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

ما نوکرتیم Khansariha (214)
ماهیهارو چند ساعت بخوابون تو یه ظرف پر از نمک توی یخچال بعد از یکی دوساعت بزارشون فریزر اینطوری یکسال بعد هم میتونی استفاده کنی
اقایی داداش گلم
جات خالی رفتیم سد 15 خرداد
پر از ماهی ولی دریق از یه توک
پیارسال ما اونجا خیلی خوب سوف کپور میگرفتیم
اب خیلی اومده بالا پر از خزه
نمیدونم داستان چیه نه بقلیمون نه ما هیچی
ولی شب از صدای شیرجه های ماهی نتونستیم بخوابیم

قصد بعدیم اردک دریاچه ولشته دوستان اگر تجربشو دارن مارو بی نصیب نزارن تا حالا واسه اردک قاشقک ننداختم اولین بارمه
من عاشق carp fishing
بودمو هستم
حالا اینم تست میکنم
url=http://www.iran-airrifle.com/uploadcenter/][تصویر: rps20150808-124253.jpg][/url]
اینم یه عکس ساعت 6 بعداز ظهر پنجشنبه سد 15 خرداد
اینم یه عکس خالقرمز چالوس 2 سال پیش
[تصویر: IMAG0134.jpg]