شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
ماهیگیری و تجربیات دوستان - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: جاذبه های طبیعی،حیات وحش و شکار (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- انجمن: ماهیگیری (/forumdisplay.php?fid=101)
+---- انجمن: ماهیگیری و تجربیات دوستان (/forumdisplay.php?fid=107)
+---- موضوع: ماهیگیری و تجربیات دوستان (/showthread.php?tid=444)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - sadra9496 - 2012-01-01 02:41 PM

(2012-01-01 02:07 PM)shahin نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2012-01-01 12:31 PM)sadra9496 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
عکس صید 12 کیلویی دوستمون تو سایت ابی فیشر بود.بتونم پیداش کنم لینکش رو میگذارم.به نام آقای اکبر مظلومی.ایشون برادر رئیس کمیته ماهیگیری کرجم هستش
ولی از صید خودم من معمولا عکس نمیگیرم ولی دوستان از من میگیرن.بروی چشم در اولین فرصت ازشون چندتا عکسی که از من گرفتن میگیرم قرار میدم.البته ماهی 6 7 کیلویی اونجا صید عجیبی نیست که بخواد باعث فخر و مباهات بشه.دوستان دیگه مثل استاد ممتاز,استاد پارسی,استاد طرلان صیدهای بالای 20 کیلو داشتن.مهرداد پارسی رکرد 27 کیلو رو تو اوان داشته.منظورم از دوستانی که خیلی دوست دارن در مورد صید کپور در زمستان یاد بگیرن این عزیزان بودن چون ماهیگیری تخصصیشون هست.من تخصصم قزل آلا و اردک هستش مخصوصا با فلای.اگه نیاز هست لینگ وبلگهاشون رو بگذارم

دوست عزيز شما چرا اينقدر اصرار داري كه در زمستان نميشه كپور صيد كرد؟
شما در همون سايت ابي جان هم كه كارش بي نظيره ميتوني مطلب راجب به صيد كپور در زمستان پيدا كني و همچنين سايت اساتيد ديگه
در ضمن دوست عزيز اين تاپيك جهت تبادل اطلاعات و آموزش هست نه جبهه گيري و به رخ كشيدن چيزي،اينجا همه ي دوستان بدون ريا با هم بحث ميكنند و كسي از كس ديگه دلگير نميشه بنده هم راجب فخر ومباهات حرفي نزدم!
اين لينك ها رو هم براي دوستاني كه دوست داشتن راجب صيد در زمستان بدونن ميگزارم
مخلصيمKhansariha (8)و خوشحال ميشيم از تجربيات اساتيدي كه نام برديد اينجا استفاده كنيمKhansariha (8)

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دوست عزیز والا نه جبهه گیری هست نه ریا.در باب اون سایت ابی فیشر که گفتم نه ازین جهت که سایت خوبیه.فقط چون یه قسمتی داره که عکس میگذارن من گفتم.اتفاقا ایشون در بین ماهیگیرای حرفه ای اصلا جایگاهی نداره.ایشون خواسته غوره نشده مویز بشه.خودشو پدر ماهیگیرای ایران میدونه.یه چندتا هم بچه زیر سن قانونی (+18) یه چندتا وبلاگ زدن و به همدیگه نون قرض میدن و بقیه رو میکوبن.ولی با جوی که راه افتاد ماهیگیرای واقعی مسیرشون رو ازین پسر پر مدعا جدا کردن.الان اون زنگوله که شما لینکشو دادی یه پسر 14 ساله هست که یه چندجا با خانواده با قلاب رفته شده ماهیگیر.یه رفیقم داره اونم 14 سالشه یه سایت داره و خودش رو امیر فیشر گذاشته.ولی بیرون از دنیای مجازی این کودکان, اساتیدی هستن حرفه ای که من با بسیاریشون آشنا هستم.من تخصص زیادی در کپور ندارم و هر باریم که میرم به اصرار این عزیزان هستش چون برای من با توجه به نوع صید و روشم همیشه جا برای ماهیگیری و زمان صید هست.ولی میدونم این دوستان از اواخر آبان تا اوایل خرداد باید خماری نرفتن به ماهیگیری رو تجربه کنن و پناه به مکانهای مصنوعی مثل ارم میارن چون بخاطر نوع اکوسیستمش که مصنوعی هست ماهی همیشه فعالیت میکنه ولی در جای طبیعی به این صورت نیست.هرکدوم از اینا بالای 20 30 سال تجربه در بسیاری از نقاط رو دارن.این اساتید در دنیای مجازی هم شناخته شده هستن
در پایان من لینک این دوستان رو میگذارم.در ضمن دوست عزیز حداقل دوستانی که من رو میشناسن میدونن من نه اهل کذب هستم و نه ریا و نه خدای نکرده با کسی خصومت درم.این مدتی که عضو شدم واقعا به این انجمن وابسته شدم و ساعتها وقتم رو برای خوندن تک تک مطالبش صرف میکنم

با عذر خواهی از طولانی شدن مطالب.ارادتمند همه دوستان گل

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - shahin - 2012-01-01 02:55 PM

بنده هم نگفتن شما كذب ميگيد يا ...جسارت به كسي هم نكردم،فقط پرسيدم شما چرا اصرار به اين قضيه داريد؟Khansariha (256)
من توي اين سايت يا هر جاي ديگه اي احترام به طرف مقابلم ميزارم سن وسالش هم اصلا برام مهم نيست چون
هركس تجربه اي داره ونميشه بهش خرده گرفتKhansariha (8)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - Hunter - 2012-01-01 03:04 PM

سلام دوستانKhansariha (8)

برای زنگ تفریح،دعوت میکنم شما را به دیدن عکسی که بنده امسال عید از جزیره ی کیش گرفتمKhansariha (256)

نمیدونم چه ماهیایی هستن،ولی خیلی خوشگل بودنKhansariha (8)پولک هم نداشتن که حلال باشن.خخخخخخخخخخخخخخKhansariha (214)

[تصویر: o2b4ftx65nii2w3a9fqr.jpg]

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - hellboy - 2012-01-01 03:14 PM

سلام
صدرا جان جسارت نباشه اما من با شاهین عزیز در این زمینه که در زمستان هم میشه کپور خوب گرفت کاملا موافقم البته کار بسیار سختیه ولی شدنیه چون خودم گرفتم اینو میگم و کاری به گفته های بقیه ندارم.
کپور به خاب زمستانی نمیره و فقط تحرک خیلی کم میشه بیشتر تمایل به سکون داره تا انرژیش حفظ بشه این ساکن بودنش باعث میشه کمتر غذا بخوره و صید اونرو سخت تر میکنه.
ماهی کپور در زمستان در کف اب در قسمتی که زیر اب چشمه وجود داشته باشه تجمع میکنن اگه شما مکان تجمع رو پیدا کنید با تعمه پاشی میتونید اونهارو جزب کنید و صیدشون کنید
طعمه های بودار در صید کپور نقش مهمی دارن و در زمستان بخاطر سردی اب وسعت پخش این بو در اب کم میشه به همین خاطر از تعمه هایی با بوی تند تر استفاده میشه
شاهین جان شما اگه بتونی یک روز قبل یک مکان رو تعمه پاشی کنی نتیجه بهتری میگیری داداش. این تعمرم امتحان کن بد جواب نمیده: تن ماهی و ذرت له شده و یک نوع غذای ماهیان اکواریومی که مخصوص ماهیان گوشت خاره و به صورت دونه های ریز و درشت هستش به رنگ قهوه ای و به کف اب میره. اینارو مخلوط کنید و برای طعمه پاشی استفاده کنید.
در کل کار سختی در پیش دارید موفق باشید
صدرا جان اگه جسارتی کردم شرمنده
مخلصیمKhansariha (48)Khansariha (8)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - sadra9496 - 2012-01-01 03:14 PM

(2012-01-01 02:55 PM)shahin نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
بنده هم نگفتن شما كذب ميگيد يا ...جسارت به كسي هم نكردم،فقط پرسيدم شما چرا اصرار به اين قضيه داريد؟Khansariha (256)
من توي اين سايت يا هر جاي ديگه اي احترام به طرف مقابلم ميزارم سن وسالش هم اصلا برام مهم نيست چون
هركس تجربه اي داره ونميشه بهش خرده گرفتKhansariha (8)
میدونم دوست عزیز.شما تاج سری.ولی زیاد به اطلاعات این دوستان اعتماد نکن.من سالهاست مطالبشون رو رصد میکنم.علتشم این هست که اونهایی که اطلاعات دارن اصلا بروز نمیدن.اینا هم جسته گریخته یه چیزی میبینن تو اینترنت یا شبکه های ماهواره میان فقط واسه اینکه یه پستی زده باشن 2 نفر بیاد بازدید و 4 نفر به بهو چه چه کنن اینارو مینویسند.یه چیزی بگم یکم بخندی.بعد عید یکی از همین وبلاگ نویسها به من زنگ زد که شما برنامه گهر و دره نیگا دارید منم میخوام بیام.به صداش شک کردم.گفتم دوست عزیز شما چند سالته.گفت میتونم بیام.گفتم میدونم شما بگو چند سالته.گفت 13 سال.گفتم عزیزم ما 10 تا آدم 30 40 ساله طبیعت گرد و شکارچی حرفه ای میریم دره نیگا امید نداریم زنده برگردیم.من تورو کجا ببرم.گفت من وبلاگ دارم.گفتم خوب کجاها رفتی.گفت جاهای زیادی نرفتم ولی خوب همه ماهیگیریو من از رو وبلاگ یاد گرفتم.واقعا مونده بودم چی بگم.واسه این میگم خیلی به نوشته هشون اعتماد نکن

(2012-01-01 03:14 PM)hellboy نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
صدرا جان جسارت نباشه اما من با شاهین عزیز در این زمینه که در زمستان هم میشه کپور خوب گرفت کاملا موافقم البته کار بسیار سختیه ولی شدنیه چون خودم گرفتم اینو میگم و کاری به گفته های بقیه ندارم.
کپور به خاب زمستانی نمیره و فقط تحرک خیلی کم میشه بیشتر تمایل به سکون داره تا انرژیش حفظ بشه این ساکن بودنش باعث میشه کمتر غذا بخوره و صید اونرو سخت تر میکنه.
ماهی کپور در زمستان در کف اب در قسمتی که زیر اب چشمه وجود داشته باشه تجمع میکنن اگه شما مکان تجمع رو پیدا کنید با تعمه پاشی میتونید اونهارو جزب کنید و صیدشون کنید
طعمه های بودار در صید کپور نقش مهمی دارن و در زمستان بخاطر سردی اب وسعت پخش این بو در اب کم میشه به همین خاطر از تعمه هایی با بوی تند تر استفاده میشه
شاهین جان شما اگه بتونی یک روز قبل یک مکان رو تعمه پاشی کنی نتیجه بهتری میگیری داداش. این تعمرم امتحان کن بد جواب نمیده: تن ماهی و ذرت له شده و یک نوع غذای ماهیان اکواریومی که مخصوص ماهیان گوشت خاره و به صورت دونه های ریز و درشت هستش به رنگ قهوه ای و به کف اب میره. اینارو مخلوط کنید و برای طعمه پاشی استفاده کنید.
در کل کار سختی در پیش دارید موفق باشید
صدرا جان اگه جسارتی کردم شرمنده
مخلصیمKhansariha (48)Khansariha (8)
نه داداش تاج سری.اگه میشه گرفت که حتما میشه دیگه.
اون غذای مخصوص ماهیان گوشتخوار هم لوفاک هستش

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - arash30 - 2012-01-01 04:46 PM

سلام.میبینم که خدا رو شکر بعد از مدتها جمع دوستان جمع شده.هر چند یکم تنش پیش اومد ولی بعضی وقتها همین تنشهای کوچولو نتایج خوبی در بر داره.راستش پستها رو که مطالعه کردم متوجه شدم بحث بر سر صید کپور در زمستان داغه.با تجربه ای که شخصا داشتم باید بگم هم صدرا خان و هم شاهین گل یه جورایی درست میگن.مطالب صدرا جان مطالب علمی هست و کاملا درست.کپور ماهیان به محظ تغییردرجه و افت دمای ناگهانی آب به اصطلاح ماهیگیران دهنشون بسته میشه.مخصوصا خود کپور.ولی کم و بیش در روزهایی که دمای آب بالا تر میره فعالیت دارند و به دنبال طعمه میگردن.یادمه چند سال قبل جایی بودم که یه کانال عریض و طویل داشت برای تغذیه آب استخر های پرورش ماهی.مستقیما از سفید رود تغذیه میشد.در زمستان بر عکس تابستان که ماهی در هوای خنک و حتی بارونی بهتر به طرف طعمه میاد.روزهایی که چند روز پشت سر هم آفتابی میشد و یا بارندگی نبود هر از چند گاهی به طعمه نوک میزد.البته خیلی کم اتفاق می افتادکه هوا اونم در شمال و در زمستان چنین ثباتی داشته باشه.ولی اون مکان جای بکر و دست نخورده ای بود که بنده به شخصه زمستان ازش کپور صید کردم.البته یه روز نسبتا گرم زمستانی.چیزی که مهم به نظر میرسه جدای از فصل همون دمای آب هست.درسته که از نظر علمی اقدام به صید کپور در زمستان کاری بیهودست ولی درهمون زمستون هم گاه گاهی تغییرات دمایی رخ میده که هر چند برای ما خیلی محسوس نیست ولی امکان صید کپور رو از غیر ممکن به ممکن تبدیل میکنه .به شرطیکه چاشنی طعمه مناسب و از همه بیشتر شانس رو به تغییرات نا گهانی دما اضافه کنیم.ولی در کل بنده شخصا زمستون همچین ریسکی نمیکنم.اونجایی هم که عرض کردم زمستون کپور گرفتم چون در دسترس بود و بعلت عدم تجربه کافی زیاد میرفتم.به همین خاطر موفق شدم زمستون از داخلش کپور بگیرم.(بقول شمالی ها شایدم ماهیه کور بوده)ولی به مرور چند و چون قضیه دستم اومد که کلا اقدام به صید کپور اونم در زمستان و پاییز همچین به صرفه نیست.دلمون براتون تنگ شده بود.Khansariha (340)
Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - sadra9496 - 2012-01-01 05:37 PM

دقیقا دوست عزیز.با حرف شما موافقم.منظور من از اینکه ماهی میخوابه این نبود که بخوابه و خواب ببینه و خرپف کنه.اصطلاح خوابیدن به خیلی از موارد از جمله از کار افتادن مثلا یه ساعتم میگن.میگن خوابیده.بسیاری از دوستان که قزل صید میکنن میدونن این ماهی در زمستونم به طعمه حمله میکنه.البته هنوز مشخص نشده چرا چون در این فصل ماهی های تیره قزل آلا تغزیه نمیکنن.این رو تمامی محققین ثابت کردند ولی معلوم نیست چرا با این وجود باز ماهی حمله میکنه.دوستانی که قزل گیر هستن میدونن بهترین موقع گرفتن قزل قبل تیغ آفتاب تا زمانی هست که آفتاب بروی آب میوفته و از 1 ساعت قبل از غروب آفتاب تا تاریکی هوا.البته نه اینکه بقیه روز نشه گرفت.در طول روز باید زیر سایه درختها و جاهای عمیق رو قلاب زد.علتشم مشخصه چون مقدار نور ورودی بخاطر دید انکساری به چشم ماهی زیاده.اول صبح ماهی کناره و در این تایم حشرات هچ میکنن و ماهی شروع به تغزیه میکنه.ولی با زدن آفتاب و گرم شدن ماهی به عمق چاله ها برای تنظیم دمای بدن و دوری از نور آفتاب میره.حالا در زمستون دقیقا برعکسه.شما صبح و عصر برید هیچ خبری نیست.ولی سر ظهر که آب کمی گرم میشه ماهی میزنه.البته چه زدنی.بعضی وقتها وقتی قلاب میاد بیرون تازه آدم متوجه میشه ماهی رو قلابه .انگار مرده.جون تکون خوردن نداره.ولی تابستون قزل وقتی نیش قلاب رو حس میکنه نیم متر روی آب شروع به بالانس زدن میکنه.حالا این ماهیه سرد آبیه .وای به ماهی گرم آبی.
اینکه بعضی جاهای مصنوعی میشه کپور گرفت برمیگرده به شرطی شدن ماهی.در بسیاری از موارد با دخالت دست انسان سیستم بیولوژیکی جانداران بهم میریزه.یعنی شما اگر سراسر سال هر روز برای یه ماهی غذا بریزی اون ماهی همیشه آماده گرفتن غذا هست و ناخداگاه بر سیستم بیولوژیکی خودش غلبه میکنه.مثلا پارک ارم.ولی مکانهای طبیعی دیگه قوانین خودش رو داره.من چند سالی برای صید زردپر به رودخانه قزل اوزن پشت سد منجیل میرفتم.همیشه چیز زیادی نصیبم نمیشد.شانسی اگه 1 2 تا میگرفتم.تا امسال حدود اردیبهشت یه دوستی که محلی بود زنگ زد گفت الان وقتشه.یه روز خاص بهت میگم بیای.وقتی رفتم باورم نمیشد.فقط محلی ها بودن.اجازه نمیدادن غریبه قلاب بزنه.هر 2 دقیقه یه زردپر 2 3 کیلویی رو هر کدوم از قلابها بالا میومد.میگفتن فقط 1 هفته تو سال اینجوریه.برای اردک اول پاییز اونم بعد اولین بارون پاییزی صیدش شاید 100 برابر مواقع عادی باشه.یعنی تفاوتش از 1 روز تا روز بعد زمین تا آسمان هست
یا مثلا دوستانی که به دریاچه گهر میرن میدونن با وجود اینهمه ماهی چقدر ماهیگیری در این دریاچه سخته.ولی اونهایی که تجربه چند سال ازین دریاچه رو داشته باشن یا با محیط بانیش آشنا یاشن بهشون میگه فصل صید در اینجا 2 3 هفته تو اردیبهشت هست و 2 3 هفته تو آبان.شاید یه ماهیگیره خبره طی یک روز تابستون اونجا 7 8 تا بگیره.ولی تو اردیبهشت کمترین صید هر ماهیگیر 70 80 ماهیه.از محلی ها بپرسید صحبتهای من رو تصدیق میکنن

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - arash30 - 2012-01-02 08:35 AM

فرمایشات شما کاملا درسته.هم قزل اوزن و آب بر ماهیگیری کردم هم گهر.هر دو جا دقیقا همین شرایطی که فرمودید رو دارا هستند.البته در قزل اوزن در فصول دیگه اسبله های زیر 3 کیلو و زردک(کپور چل خوس)هم میتونید صید کنید.یه آدرس در همون حوالی بهتون میدم که اگر به موقع حضور داشته باشید آمور و زردپر و گاه گاه کپورهای خوبی میتونید صید کنید.تنها ایرادی که داره بعلت بسته بودن محیط و عمق خیلی زیاد کلا رفتار ماهیهاش با رفتار طبیعیشون تفاوت داره.ولی از اهالی شنیدم گاهی وقتها زدپر و آمور بالای 25 کیلو ازش صید میشه.حتی میگن ماهی هایی داخل این سد وجود داره که کارشون از صید با قلاب گذشته.از کنار صد منجیل به طرف پشت سد و در امتداد قزل اوزن که حرکت کردید.نرسیده به آب بر, یه روستای کوچیک هست که متاسفانه اسمشو خاطرم نیست.ولی دقیقا در همون مسیر هست.یه جاده خاکی از سمت راست مسیر شما رو تغییر میده به طرف سد.ماشین تا پای سد نمیره.برای همینم نا شناخته باقی مونده.حدودا 2_3 کیلومتر هم از وسط مزارع و باغات به طرف ارتفاعات پیاده روی داره.تا یه جاهایی با موتور هم میشه رفت.ولی کلا بد مسیر نیست.قسمت جلوی سد عمق زیادی داره فقط در کناره هاش میشه کپورهای 3_4 کیلویی صید کرد.ولی از کناره سد که به طرف بالا حرکت کنید به جایی میرسید که عمق آب با یک شیب ملایم زیاد میشه.اگر شانس بیارید دسته های زردپر رو خواهید دید.که برای تغذیه از بچه ماهی ها و غورباغه های کنار آب هجوم میارن.باور کنید لا بلاشون ماهی بالای 10 کیلو هم هست.صحنه واقعا تماشایی و خاطره انگیزیه.گرفتن این ماهی ها خیلی سخت و دشواره ولی اگر شانستون بگه و حوصله کنید ممکنه هیولایی از آب بیرون بکشید که اولین و آخرین رکورد صیدتون باشه.آخرین بار 6 سال قبل اونجا بودم.که خدا رو شکر نسبت به دو سال قبلش تغییری نکرده بود.الان رو خبر ندارم که چه وضعیتی داره.این سد رو جهاد سازندگی در دهه 60 ایجاد کرد برای پرورش ماهی ولی بخاطر سیلابی بودن منطقه و عمق زیاد سد و بد مسیر بودنش هزینه های صید بالا میرفت و نا چارا جهاد بی خیالش شد و همینطوری بحال خودش رهاش کرد.پاینده باشیدKhansariha (8)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - sadra9496 - 2012-01-02 12:06 PM

با سلام.میدونم دوست عزیز.من همونجارو میگم.دقیقا دهانه سد یه روستا بالای جاده هست که محلی هاش یکم نجوشن.ولی دائم تو سد تور میکشن.نمیشه سمت اونجا رفت.ولی جایی که شما میگی گیلوان هست به سمت طارم.جاده روبروی کارخونه شن و ماسه.میره پایین میخوره به رودخونه که سر پیچ از روبرو میاد و باز میشه.من از یکم بغل تر چنتا باغه که رو ارتفاع و زیرش رودخونه باز میشه میزنم.ولی فقط تو فصل.اون آمورهارم دیدم.باید یه 6 7 کیلومتر بری بالاتر لای نیزارا.والا اونایی که من دیدم بالای 50 کیلو آمور بود.میاد بالا باله هاش مثل کوسه میزنه بیرون.ولی قابل صید نیست.آمور باهوشترین ماهی هست.اولا علف خواره و واسه تغزیه از اون نیزارها اونجاس.چون اون فصل رودخونه خیلی خروشانه نمیشه با طعمه آمور(معمولا کاهو و کرفس و سبزیجات) ماهی گرفت.دقیقا رفتار طبیعی ندارن.بخاطر گل آلود بودن و خروشان بودن رودخانه هست.محلی ها هم نمیتونن بگیرن.دوست محلی ما میگفت فقط چند سال پیش یه بنده خدایی با نیزه ماهیگیری اومده یکی زده وبا بدبختی کشیده بیرون.چون واقعا کشیدن یه ماهی 40 50 کیلویی از تو اون فشار آب که یه کامیون رو مثل اسباب بازی میبره سخته.ولی واقعا صحنه هایی هست که آدم رو به وجد میاره.ولی فقط اونجا یه بدی داره.پشه هاششششششششششششششششششششششششششششششششش
من ترجیح میدم مار من رو بزنه اینه نزنن.محلی ها بهشون میگن لل مار.یعنی مادر مار.خروس خوان صبح شروع میکنن.از رو چند لایه لباس هم میگزن.میلیونیم هستن.لامصب اون موقع اوج ماهیگیری هم هست.ولی بعدش از شدت گزش آدم تا چند روز بدنش بهم ریختس

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - arash30 - 2012-01-02 07:16 PM

سلام.درسته.خودشه.پس رفتی و دیدی که چه بهشتیه.اسمشو که آوردی همه خاطراتم زنده شد.هر چند در حسرت آمور و زدپر موندم.ولی کپور زیاد گرفتم.البته اگه قول بدید بهم نخندید .با لوله کاسی کپور گرفتم.یه آلبا استار مخصوص کپور هم داشتم.که نخ 30 بهش بود.دفعه اول که پرتاب کردم متوجه شدم نخ قرقره تا اخراش رفت و اینقدر عمقش زیاد بود که درست به فاصله 3_4 متریم به کف نشست.از روی بی حوصلگی نخ رو جمع کردم و یه شناور تقریبا 5 متر بالا تر از قلاب بستم و یکم نون لواش تازه رو نواری بریدم و زیر و رو زدم به قلاب و با مکافات پرتاب کردم.بعدش خودمو با کاسی سر گرم کردم.فکر کنم 2_3 تایی کپور زده بودم که متوجه صدای نخ اون یکی شدم تنها چیزی که یادمه به محض اینکه چوب رو از پایه خارج کردم و خواستم ضربه بزنم نمیدونم چی بهش زده بود که فقط با یه کله نخو پاره کرد و برد.حتی فرصت نداد خودم ضربه بزنم حد اقل حدس بزنم چی زده طعمه رو.نیم ساعت همونجوری هاج و واج اونجا نشستم.ولی شک ندارم این بزرگترین ماهی بوده که تا بحال به قلابم حمله کرده.قدرتش غیر قابل وصفه.البته علت اصلی پارگی نخ اشتباه من بود که نخ رو آزاد نکرده بودم که ماهی با خودش ببره. به همین خاطر قبل ازینکه فرصت کنم نخو آزاد کنم کله زد و نخو پاره کرد.ولی جدا ضربه پر قدرتی بود.اگر نخ قوی تری بود یا چوب میشکست یا خودم همراه چوب به داخل آب می افتادیم.