شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
ماهیگیری و تجربیات دوستان - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: جاذبه های طبیعی،حیات وحش و شکار (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- انجمن: ماهیگیری (/forumdisplay.php?fid=101)
+---- انجمن: ماهیگیری و تجربیات دوستان (/forumdisplay.php?fid=107)
+---- موضوع: ماهیگیری و تجربیات دوستان (/showthread.php?tid=444)

ماهیگیری و تجربیات دوستان - ehsan2700 - 2015-08-01 11:53 PM

(2015-08-01 10:43 PM)cornet نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اردک ماهی بیشتر با چشمش و ارتعاش آب تحریک میشه، هرچند به بوی تند ماهی و گوشت هم حساسه...
خودم 2-3بار با روش انتظاری تونستم اردک ماهی بگیرم اما برا سالها پیشه که توی تالاب ها و رودهای شمال بسیار زیاد بودن ... اغلب اوقات با لانسه کشی موفق شدم صیدش کنم...یعنی 90درصدموارد لانسه کشی در اولویته، مگه اینه طعمه ی زنده مثل ماهی قرمز به قلاب بزنی و .... که من دلش رو ندارم حیوون زنده رو به قلاب بزنم و موافق هم نیستمKhansariha (290)
بشقابک ها با توجه به سایز ماهیهای هر منطقه متغیره اما شما میتونی از شماره3 استفاده کنیKhansariha (8) نخ 0/40 دایوا و ... رنگش هم بیرنگ باشه بهتره .
.
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

.
این صید چند ماهه پیشه... یادش بخیررررررر

سلام ، بسيار عالي
فقط در تكميل فرمايشات دوست عزيزمون اضافه ميكنم براي اتصال اسپينر از ليدر سيم فلزي بافته اتفاده بشه بهتره ، هم ميشه درستش كرد ، هم ميشه از انواع آماده اش استفاده كرد ، چون اردك ماهي دندانهاي ريز بسيار تيزي داره و در زمان صيد چون خيلي تلاش در رهايي خودش انجام ميده اين دندونها ميتونه نخ اصلي رو كه معمولا منو و نايلوني هست و حتي نخ هاي برايدد رو پاره كنه و صيد از دست بره

شرمنده زياد نوشتم و عرض ارادت

Sent from my iPad using Tapatalk

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - kavian - 2015-08-02 07:23 AM

(2015-08-01 07:03 PM)cornet نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
.

اتفاقآ الان فصل اردک ماهی هم هست ... البته برا اردک ماهی صبح زود و قبل از غروب ، هم برا ماهیگیر بهتره و هم شانس گرفتن اردک ماهی
.
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دوست عزيز بنده هم معتقدم اردك در آب خنك تر بهتر مي زنه.

(2015-08-01 10:43 PM)cornet نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اردک ماهی بیشتر با چشمش و ارتعاش آب تحریک میشه، هرچند به بوی تند ماهی و گوشت هم حساسه...
خودم 2-3بار با روش انتظاری تونستم اردک ماهی بگیرم اما برا سالها پیشه که توی تالاب ها و رودهای شمال بسیار زیاد بودن ... اغلب اوقات با لانسه کشی موفق شدم صیدش کنم...یعنی 90درصدموارد لانسه کشی در اولویته، مگه اینه طعمه ی زنده مثل ماهی قرمز به قلاب بزنی و .... که من دلش رو ندارم حیوون زنده رو به قلاب بزنم و موافق هم نیستمKhansariha (290)
بشقابک ها با توجه به سایز ماهیهای هر منطقه متغیره اما شما میتونی از شماره3 استفاده کنیKhansariha (8) نخ 0/40 دایوا و ... رنگش هم بیرنگ باشه بهتره .

دوست عزيز ضمن سپاس بهتر نبود آزادش مي كردي؟ حيف اين اردك زيبا نيست بميره و خورده بشه؟!! سالها طول كشيده و طبيعت زحمت كشيده تا اين اردك زيبا به اين سايز برسه. واقعاً ناراحت شدم. اردك هايي به اين سايز به ندرت پيدا مي شن و حيفه به اين راحتي از بين بروند. اگر شما آزاد مي كرديد نفر بعدي هم از گرفتنش لذت مي برد و همينطور سايرين ..

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - andytanha - 2015-08-02 08:28 AM

سلام
اوردک ماهی رشتش خیلی خیلی سریع هست
یعنی اردک ماهی اندازه کف دست بعد 4 ماه به 20 سانت میرسه نمیدونم چرا اما رشتش خیلی سریعه

Khansariha (8)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - lockal - 2015-08-02 11:03 AM

دوست من میشه در مورد اتصال به نخ اصلی یه عکس بزاری اونطوری بیشتر میشه متوجه شد باید چیکار کرد
فقط رنگ قاشقک برای صبح زود و عصر چی بهتره برای مرداب
مرداب الان خوب اردک داره یا نه؟
بعد اینکه ما قراره قایق بگیریم یک جا مستقر شیم فقط همون جا میشه قاشقک کشید
به نظ شما بهتره جابجا شد درسته

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - lvlahdi - 2015-08-02 01:26 PM

سلام
قاشق موقع كه بارون بزنه بهتر جواب ميداد .
تو روش شناوري به قلاب سه شاخ تقريبا 20-25 سانت نخ تور مي بستم ، يه شناور متوسط تپل ،.. تو كناره ها و بغل ني ساقه ها ... تقريبا شصت ، هفتادسانت هم عمق ميدادم.........اردك ماهي اگه تو يه محدوده باشه به خاطر مهاجم بودنش خودش رو نشون ميده.......به خاطر نبود زيستگاهش خيلي وقته بوسيدم گذاشتمش كنار.

دوستان به تجربه چه موتوري براي اردك ماهي مناسبه ؟(خارچ خورچ خارچ خورچ.......البته درست يادم رفته اين خارچ خورچ به خاطر بارون بود يا اردك ماهي).
موفق باشيدKhansariha (8)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - gaskin - 2015-08-02 01:50 PM

سلام
دوستان 2 روز پیش رفتیم ماهی گیری گپور چندتایی ماهی کپور گرفتیم ولی کپور بزرگ نبودن از 700گرم بیشتر نبودن ماهی بزرگ زیاد داره ولی به قلاب نمیفتن راه حل گرفتن کپور بزرگ چیه فقط یه نفر بود سه چهارتا بزرگ صید کرد

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - cornet - 2015-08-02 01:57 PM

(2015-08-02 07:23 AM)kavian نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2015-08-01 07:03 PM)cornet نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
.

اتفاقآ الان فصل اردک ماهی هم هست ... البته برا اردک ماهی صبح زود و قبل از غروب ، هم برا ماهیگیر بهتره و هم شانس گرفتن اردک ماهی
.

دوست عزيز بنده هم معتقدم اردك در آب خنك تر بهتر مي زنه.

دوست عزيز ضمن سپاس بهتر نبود آزادش مي كردي؟ حيف اين اردك زيبا نيست بميره و خورده بشه؟!! سالها طول كشيده و طبيعت زحمت كشيده تا اين اردك زيبا به اين سايز برسه. واقعاً ناراحت شدم. اردك هايي به اين سايز به ندرت پيدا مي شن و حيفه به اين راحتي از بين بروند. اگر شما آزاد مي كرديد نفر بعدي هم از گرفتنش لذت مي برد و همينطور سايرين ..
سلام آقا کیوان عزیزKhansariha (8)
.
راستش اینی که عکسشو میبینید رو رها کردم تا بزرگتر که شد اونوقت ...
معمولآ اردک های زیر 600-700گرم رو رها میکنم ... اما درمورد اون بزرگه که حدود3/300kg بود.... خیلی سخته که تصمیم بگیری که رهاش کنی.. اما این دیدگاه ستودنیهKhansariha (8)
بالای بشقابک یا لانسه ها حتمآ از یه سیم بکسل مخصوص ( 30 سانتی) ارک ماهی استفاده بشه تا ناغافل نخ رو پاره نکنه.
.
من خودم از چرخ golden 4 بلبرینگ فلزی استفاده میکنم و راضیم . پارسال یه 4/700 روهم براحتی باهاش صید کردم، حیف که ازش عکس ندارم حیفففففف

.
هر اردک ماهی قلمرو مخصوص خودش رو داره یعنی اگه جایی15 دقیقه صبر کردید و حمله نکرد .. جاتون رو تغییر بدید Khansariha (399)
.
در مورد ارزش غذایی اردک ماهی ب: این ماهی بعلت تنوع غذایی بالایی که داره، سرشار از پروتینهاست( یعنی تقریبآ عنصری نیست که تو گوشتش نباشه) ولی بقیه ی ماهیها باتوجه به محدودیت تنوع غذایی پایین تر، خواص بسیار کمتری نسبت به اردک ماهی دارند....
.
ارادت .... سیدKhansariha (8)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - lockal - 2015-08-02 02:23 PM

دوستان توی این فصل اردک به بچه ماهی هم میزنه؟
به این ملخ و ماهی مصنوعی ها چطور
ماهی مصنوعی بهتر میزنه؟
قاشقک بهتر میزنه؟
بچه ماهی بهتر میزنه؟

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - kavian - 2015-08-02 02:24 PM

(2015-08-02 01:57 PM)cornet نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
.
من خودم از چرخ golden 4 بلبرینگ فلزی استفاده میکنم و راضیم . پارسال یه 4/700 روهم براحتی باهاش صید کردم، حیف که ازش عکس ندارم حیفففففف

.
هر اردک ماهی قلمرو مخصوص خودش رو داره یعنی اگه جایی15 دقیقه صبر کردید و حمله نکرد .. جاتون رو تغییر بدید Khansariha (399)
.
در مورد ارزش غذایی اردک ماهی ب: این ماهی بعلت تنوع غذایی بالایی که داره، سرشار از پروتینهاست( یعنی تقریبآ عنصری نیست که تو گوشتش نباشه) ولی بقیه ی ماهیها باتوجه به محدودیت تنوع غذایی پایین تر، خواص بسیار کمتری نسبت به اردک ماهی دارند....
.
ارادت .... سیدKhansariha (8)

ضمن عرض سپاس
بله و من چند بار شنيده ام كه پزشكان براي مفاصل و دردهاي رماتيسمي پيشنهاد مي كنند.

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - cornet - 2015-08-02 02:47 PM

(2015-08-02 02:23 PM)lockal نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان توی این فصل اردک به بچه ماهی هم میزنه؟
به این ملخ و ماهی مصنوعی ها چطور
ماهی مصنوعی بهتر میزنه؟
قاشقک بهتر میزنه؟
بچه ماهی بهتر میزنه؟

طعمه ی طبیعی بودار مثل بچه ماهی مرده و قورباقه و چربی گوسفند و تکه ای از مرغ...
طعمه مصنوعی هم بشقابک های متداول بازار خوبن اما یه اگه هیچکدوم اینا رو نداشتین ناراحت نباشین.... میتونین از یتیکه مشمای سفید یا رنگی مثل پوست پفک و پف فیل رو رو قلاب 3شاخ بزنید...اگه اردک ماهی باشه ،مطمئن باشید دستتون رو رد نمیکنه خخخخ
.
ارادت..... سیدKhansariha (8)