شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
ماهیگیری و تجربیات دوستان - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: جاذبه های طبیعی،حیات وحش و شکار (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- انجمن: ماهیگیری (/forumdisplay.php?fid=101)
+---- انجمن: ماهیگیری و تجربیات دوستان (/forumdisplay.php?fid=107)
+---- موضوع: ماهیگیری و تجربیات دوستان (/showthread.php?tid=444)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - Mahmoodfisher - 2015-07-22 08:20 PM

(2015-07-22 01:03 PM)sabergholamian نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام. فیشر های عزیز ازتون میخوام یه چوب و چرخ مناسب برا ماهیگیری تو سد و رودخونه برا صید کفخوار کپور زرده پر با قیمت مناسب که عمری هم باشه معرفی کنید این چرخ میشل/ میچل چطوریاست؟؟ چرا اینقدر گرونه؟ دوستام میگن همین آلبا ها جواب میده. ممنون میشم اساتید هم پیشنهاد و راهنماییم کنن.300 صفحه تاپیکه انصافا حوصلشو ندارم همشو بخونمKhansariha (8)Khansariha (8)

سلام آقا صابر
چوب و چرخهیی که الان تو بازار هست 99% چینیه و خودت باید از بینشون انتخاب کنی قرقره ای رو انتخاب کن که:
جنس بدنه خوبی داشته باشه
اسپولش خلاصی کمتری داشته باشه
فنر اسپولش ضخیم و سریع باشه
سبک باشه
کلاج دقیقی داشته باشه
تعداد بلبرینگای بیشتری داشته باشه
اما راجع به میشل اگه اصل فرانسه باشه کلا کمیابه و اتیقه هست و گیر نمیاد و بسیار بسیار هم با کیفیت و کم اصتحلاکه یکی از دوستان مدتهاست که دنبالشه اما پیدا نمیکنه
یه نمونه سبک برای اسپنینگ رو من سالهاست دارم و خدا میدونه چه بلاهایی سرش آوردم و با اینکه چرخ خیلی سبک و کوچکی هست ماهیهایی تا 6 کیلو هم باهاش بیرون کشیدم و آخ نگفته.کلا اگه اصل فرانسه هست سریع بزن توگوشش
اینم چرخ میشل عزیز من:
[تصویر: Mishel.jpg]
[تصویر: Mishel-1-.jpg]
[تصویر: Mishel-2-.jpg]
و اما راجع به چوب.کلا چوبهایی تا اندازه 2.10 یا 2.40 برای رودخانه خیلی خوبه و اندازه های بالا تر برای دریاچه ها و .... استفاده میشه.شما اگه چوبی میخوای که هم توی سد استفاده کنی هم رودخانه من پیشنهاد میکنم یه چوب به اندازه 3 متر بگیری علاوه بر اینکه سفارش میکنم برای هر مکانی چوبی مناسب خودش تهیه کنی
جنس چوبها هم که هرچقد پول بدی آش میخوری سعی کن چوبهای کربن از برندهای معروف با اکشنD استفاده کنی مثلا من سالهاست که یه چوب 2.10 دوتیکه کربن برند برکلی دارم و در این مدت 4 تا چوب دیگه شکستم ولی اون چوب هنوزم داره کار میکنه خیلی هم باکیفیت مونده(اگه دوباره گیرم بیاد 10 تا دیگه ازش میخرم!)
موفق باشی

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - smart.pro - 2015-07-23 07:26 AM

محمود خان شما كه تجربه شو داري ، بگو بهم براي ماهي سفيد از روي اسكله چه طعمه اي پيشنهاد ميدي ؟ يه جا سراغ دارم ميدونم ماهي سفيد هاي خوبي داره ، ولي هيچوقت موفق به صيدشون نشدم هروقت كه رفتم شمال كشور . . .
يعني در حدي مطمئنم كه سر اين اسكله دعواست هميشه هر كسي رو راه نميدن چون شخصيه !!!

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - lvlahdi - 2015-07-23 12:42 PM

سلام
عزيزاني كه مقيم رشت هستن(يا اطلاع دارن) .....اگه از لحاظ قوانين سايت ايرادي نداشته باشه لطفا ادرس از فرشگاه لوازم ماهيگيري بدين.(ببخشيد دير پرسيدم ، به خاطر يه موردي جمعه 4 صبح حركت دارم ).

ممنون و موفق باشيد Khansariha (8)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - arashrezvani - 2015-07-23 04:59 PM

سلام دوست عزیز.
1. گلسار روبروی اداره پست . فروشگاه شکار و طبیعت
2. فلگه گاز . فروشگاه کوه روبار
3.خیابان لاهیجان . 2 تا فروشگاه هستش که بپرسی راحت پیدا میکنی.
و....
من شنبه یا یکشنبه باید برای ویزیت بعد عمل حتما تهران برم وگرنه خدمتتون میومدم و راهنمایی میکردمتون
اگه سوالی بود در خدمت هستم .

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - lvlahdi - 2015-07-23 05:10 PM

(2015-07-23 04:59 PM)arashrezvani نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
من شنبه یا یکشنبه باید برای ویزیت بعد عمل حتما تهران برم ...

سلام
ممنونم عزيز
انشاالله هميشه سالم وسربلند باشيد و اين مرحله رو هم به خوبي بگذرونيد .(مراقبت بعد عمل خيلي مهمتر از خود عمله)
موفق باشيدKhansariha (8)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - Mahmoodfisher - 2015-07-23 07:01 PM

(2015-07-23 07:26 AM)smart.pro نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
محمود خان شما كه تجربه شو داري ، بگو بهم براي ماهي سفيد از روي اسكله چه طعمه اي پيشنهاد ميدي ؟ يه جا سراغ دارم ميدونم ماهي سفيد هاي خوبي داره ، ولي هيچوقت موفق به صيدشون نشدم هروقت كه رفتم شمال كشور . . .
يعني در حدي مطمئنم كه سر اين اسكله دعواست هميشه هر كسي رو راه نميدن چون شخصيه !!!
طعمه های سفید هم خیلی متنوع هست اما چنتا از بهترینهاش میگو تازه-رش(بین ماسه های لب ساحل زیاده که با یه سبد پلاستیکی ریز میشه گیرش آورد)-کالباس گوشت-کرم خاکی- و چند نمونه بویله و.......
اما یک کلام بهترین طعمه برای سفید دریای زیبای شمال فقط گوشت صدف
از کناره های سنگی اسکله ها صدفهای چسبیده رو جدا کن و کفه هاشو باز کن و گوشت داخل صدف رو دوتا یا سه تا به قلاب کپوری 4 یا 6 بزن
ریسه هم دو یا سه شاخه ببنده ضمنا امواج دائم ریستو جابجا میکنن برای حل این مشکل هم از وزنه های خاردار استفاده کن اگرم پیدا نکردی وزنه های نمره 2 موشکی که تو بازار زیاده تهیه کن و حسابی با سیم مفتول شاخه شاخه کن که مثل لنگر تو ماسه های کف دریا ریستو ثابت نگهداره
ضمنان یکی دو ساعت قبل قلاب انداختن مخداری جو که از چندروز قبل توی بطری دربسته خیس دادی همراه چنتا قلوه سنگ بریز داخل چنتا جوراب توری و پرتشون کن اطراف جایی که میخوای قلاب بندازی
قلابت پر صید

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - mohsenf - 2015-07-23 11:50 PM

(2015-07-22 12:14 PM)andytanha نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
این طوری از چیه ؟
راویز هست /یا چیز دیگه؟

سلام دوست عزیز
دقیق نیدونم جنسش چیه ولی ما بهش میگیم توری استیل

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - aminhunt - 2015-07-24 01:20 AM

یعنی عجب داستانی شده این ماهیگیری من. امشب همه وسایلو جمع کردم که صبح 4 بزنم بیرون. و بالاخره منم شانسمو امتحان کنم. بعد از هفته قبل که اون اتفاق افتاد. الان من واقعا موندم وسط تابستون به این گرما بارون کجا بود که شیراز داره میاد. یه تکه از مسیر درودزن هم گل و شل هست و با وجود بارندگی نمیشه رفت. خلاصه که هردفعه یه اتفاق میفته و من نمیتونم برم ماهیگیری...

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - lvlahdi - 2015-07-25 02:44 PM

سلام
در ادامه راهنمايي دوستان درمورد ماهي سفيد اين موارد رو هم يادآوري مي كنم :

روش شناوري :
قلاب 10 پابلند ، 8 پاكوتاه
نخ فرعي شماره 20 يا كوچكتر(بدون گره با دست پاره نشه)
نخ اصلي 25 اگه از كاسي استفاده مي كنين .(اگه از چوب تلسكوپي و پرتاب مي كنين ..28 ، 30)
اكثرا تو همون عمقي كه كپور مي زنه ، ماهي سفيد هم مي زنه (ازكف).

روش كف خواب :
شماره قلاب رو برحسب سايز ماهي انتخاب مي كنيد.(با 5 و 6 پاكوتاه ، ماهي دوكيلويي از رودخونه گرفتم)....قلاب هايي كه بالا گفتم اينجا هم صادقه.
نخ فرعي بين 20 و 28 متغيره و نخ اصلي 30-35
آقا ريسه انشعابي به اين فرم ريسه كپور نيست ، براي ماهي سفيده :
[تصویر: Sefid-Rigs-01.jpg]

ماهي سفيد خيلي حساسه ....بغل رود خونه آروم راه برين.....تنها باشين بهتره .....بغل اون بنده خدايي هم كه نشسته نزديك نميشين....اگه آشنا بود ، سلام و عليك آروم باايما واشاره.....اگه اشاره كرد بيا ، آروم ميرين پيشش و گرنه يه جاي ديگه.
پرتاب مي كنين به كناره ها يا جايي كه درخت شكسته يا زده تو آب.
پرتاب هم از عقب نيست ...سرب يا نخ نزديك به سرب رو ميگيرين تو دستتون ،مثل كاسي يه قوس به چوب ميدين و از جلو پرت مي كنين........بعد پرتاب چوب رو افقي ميذارين .

طعمه :
1) مغزصدف (بعد اينكه مغز رو به قلاب زدين صدف ها رو هم همون محدوده قلاب بندازين تو آب)......كف خواب و شناوري
2) كرم قرمز (كرم پهن) ..............كف خواب و شناوري
3)خمير نرم از باكت شيره دار با خيلي خيلي كم رنگ زرد...........شناوري

زمان صيد : از اواسط اسفند به بعد ....ارديبهشت ، خرداد

موارد فوق خالي از ايراد نيست و براي صيد خوب به تجربه ساير دوستان هم احتياج داريم.
موفق باشيدKhansariha (8)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - lvlahdi - 2015-07-26 03:39 PM

سلام

گرفتن روغن ماهي :
روغن ماهي يكي از بهترين محرك ها براي صيد ماهي تو فصل گرم مي تونه تلقي بشه......به صورت كپسول زرد تو داروخونه ها فروش مي ره و ميشه تو خونه هم درستش كرد.

1 – بعد اينكه سر و دم ماهي رو بريديد و ضايعات شكم رو خالي كرديد ماهي رو به قطعات تقريبا 2.5 سانت ببريد.
ماهي هاي چرب روغن بهتري ميدن. غزل آلا ، سالمون....قسمت شكم (سينه) ماهي بالاترين چربي رو داره ....

[تصویر: FO-01.jpg]

2 - اين قطعات رو داخل يه ظرف شيشه اي حداكثرتا نصف بريزين.(چند بار تكون بدين)
يه حوله كوچك ، نه ضخيم رو درب مي ذارين و باكش دورش رو ميگيرين. (يا جوراب)
با علم به اينكه حوله يا جوراب اجازه مي ده گازها از ظرف خارج بشه و جلوي ورود حشرات رو ميگيره. شما مي تونيد درب خود شيشه رو محكم ببندين و تو فواصل زماني مشخص براي خروج گاز درب رو باز كنيد.
اگربه هر طريقي مگس يا....داخل شيشه تخم بكنه ، روغن رو فاسد خواهد كرد.

[تصویر: FO-02.jpg]

3 - بسته به اين كه كجا زندگي مي كنين بين دو تا چهار هفته زير آفتاب بمونه.
يه مايعي قسمت بالاي ماهي مي شينه. شما اون مايع حاصل از تجزيه رو ميبينيد و روش يه زردي ضخيم كه رو مايع شناوره.....اون زردي همون روغن ماهي است.

[تصویر: FO-03.jpg]

4 - حوله رو بردارين و روغن رو با قاشق از رو بگيرين. مي تونين داخل يه ظرف پلاستيكي كوچك روغن رو نگه دارين به شرطي كه دربش خوب كيپ بشه.
5- ضايعات باقي مونده رو چال كنيد. (ماهي به خاك و محيط زيست آسيب نميزنه)

مواردي رو كه گفتم تجربي نيست واز چند تا فايل يوتوب و ترجمه يه وب جمع كردم .
لطفا اگه تو گرفتن روغن ماهي تجربه داشتين يا شنيدين راهنمايي كنيد .....چه ماهي هايي بهتر روغن ميدن ؟ زالون ،......

موفق باشيدKhansariha (8)