شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
ماهیگیری و تجربیات دوستان - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: جاذبه های طبیعی،حیات وحش و شکار (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- انجمن: ماهیگیری (/forumdisplay.php?fid=101)
+---- انجمن: ماهیگیری و تجربیات دوستان (/forumdisplay.php?fid=107)
+---- موضوع: ماهیگیری و تجربیات دوستان (/showthread.php?tid=444)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - rkh.hunter - 2015-07-16 11:22 PM

قابل نداره
فقط لوری ها رو 27 تومن گرفتم
از محل خودم کیاشهر گرفتمKhansariha (8)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - cornet - 2015-07-16 11:33 PM

.
کجای کیاشهر ؟؟ همه رو جارو زدی؟!! Khansariha (181) لااقل آدرس دقیقش با شماره تماس رو بفرست شاید بیایم تماشاKhansariha (399).
.
Khansariha (8)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - lvlahdi - 2015-07-17 04:28 PM

سلام
دوستان نماز روزه تون قبول و عيدتون مبارك .(چه عزيزاني كه امروز عيد دارن و چه فردا)Khansariha (219)

اين ريسه هم مكانيزم جالبي داره ، شما مي تونيد به اسم Free Running and Dropper Rigs اون رو تو اينترنت دنبال كنيد.

[تصویر: Free-Running-and-Dropper-Rigs-01.jpg]

1 - از وسط با درل يه سرب معمولي رو سوراخ كنيد. (سرب رو نخ متحرك خواهد بود)
2 - هرزه گرد يا يه ميله ، سيم كوچيك كه يه طرفش چشم داره يا از قلاب كهنه استفاده كنيد .
3 - همونطور كه از عكس مشخصه موقع پرتاب اين هرزه گرد رو تو سوراخ قرار مي دين.

به اين صورت كه وقتي طعمه تو دهن كپور بره ، وزن ناشي از سرب نيش رو ميزنه....كپور فورا براي اينكه قلاب رو دربياره ، درجا سرش رو چپ وراست تكون ميده......هرزه گرد آزاد و وزن كم ميشه........ماهي به خيال اينكه قلاب رو درآورده به سرعت فرار مي كنه.

موفق باشيدKhansariha (8)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - mohsenf - 2015-07-17 08:10 PM

سلام به همه ی دوستای ماهیگیر عید سعید فطر بر همگی مبارکKhansariha (8)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - ahmadloo - 2015-07-17 08:12 PM

[تصویر: 02012007019.jpg][تصویر: 02012007020.jpg]سلام دوستان اینم صید امروز من ماهی کپور به وزن2.175ازتون معذرت میخام عکس اولی یخورده ماهی کثیف بود دوستان تا رسیدم خونه دم ماهی قرمز شد بعد مشکی رنگ شد.
طعمه هم بویله توت فرنگی بود.
اما خیلی باحال بود دست تنها بودم تور هم نداشتم با ی بدبختی ماهی رو کشیدم بیرون اولشم نزدیک بود چوب ماهیگیری رو ببره تو آب که به سمت چوب انگاری پرواز کردم سریع گرفتمش با کلی جنگیدن انداختمش بیرون شرمنده که زیاد نوشتم فعلا خداحافظ.راستی عید فطر هم مبارک

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - mohsenf - 2015-07-17 08:28 PM

سلام آقای احمدلو تبریک میگم امیدوارم همیشه موفق باشین

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - ahmadloo - 2015-07-18 12:25 AM

ممنون دوست عزیز

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - lvlahdi - 2015-07-18 04:01 PM

سلام
آقا محسن_ mohsenf _ هركاري كردم سبد مثل شما رو درست كنم نتونستم. (به دلم نچسبيد).
جمع كردن ريسه خوشه اي كه اقا امين _ amin.faraji_معرفي كرده بودن راحت تر بود.(ص 283-286)
اگه كسي از اين صفحه هاي مش بندي شده داشته باشه درست كردن سبد راحته.

[تصویر: mesh-01.jpg]

شما از ب بسم الله چطور اين سبد رو درست كردين ؟ سيمي كه استفاده كردين نرمه ؟

موفق باشيدKhansariha (8)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - lvlahdi - 2015-07-18 05:27 PM

سلام

ساخت فيدر با درب قوطي شير :

[تصویر: feeder-02.jpg]

1 - با درل گرد چوب رو سوراخ مي كنيم.
2 - Wood Filler: دقيقا نميدونم چيه ...ولي فكر كنم براي گرفتن خلل و فرج چوب و داشتن سطح صاف استفاده بشه (لطفا راهنمايي بكنيد)
3 - بعد اينكه سرب داغ سرد شد ، با چند ضربه از عقب سرب مي افته.
4 - استفاده از چسب براي چسباندن سرب به ته درب قوطي شير.
5- قسمت هاي زائد رو با انبر بريده ، چكش مي زنيم.
6- يه ميله رو داغ كرده رو جداره هاي درب سوراخ مي زنيم.
7- تيوپ پلاستيكي رو تا اندازه اي حرارت مي ديم تا برجستگي ايجاد بشه. (اين برجستگي اجازه نميده تيوپ از درب قوطي شير در بره).
8 – قسمت زائد رو با انبر مي بريم و همون برجستگي رو ايجاد مي كنيم.
اين فيدر به واسطه تيوپ رو نخ متحركه.

موفق باشيدKhansariha (8)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - aminhunt - 2015-07-19 01:38 AM

سلام به همه دوستان عزیز. عید همگی مبارک. امروز صبح ساعت 5 عازم سد درودزنم ببینم بالاخره موفق میشم اولین ماهی زندگیمو صید کنم یا نه. فقط یه سوال، برا ریسه انتظاری وقتی پرتاب انجام شد و چوبو داخل پایه گذاشتیم باید کلاچو باز کنیم یا وقتی ماهی به قلاب زد اونموقع باز میکنیم
ممنون از همه. روزگارتون خوش
یا علی