شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
ماهیگیری و تجربیات دوستان - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: جاذبه های طبیعی،حیات وحش و شکار (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- انجمن: ماهیگیری (/forumdisplay.php?fid=101)
+---- انجمن: ماهیگیری و تجربیات دوستان (/forumdisplay.php?fid=107)
+---- موضوع: ماهیگیری و تجربیات دوستان (/showthread.php?tid=444)

ماهیگیری و تجربیات دوستان - ehsan2700 - 2015-07-15 10:48 PM

سلام امين جان
اگر نرم شدند ذرتها كه هيچ استفاده بكنيد ، ولي اگر هنز كاملا سفت هستند بريزيدشون توي بطريهاي آب معدني خالي تا حدود سه چهارم هر بطري ، بعد بقيه بطري رو با آب حدود ٤٠ درجه ( كم و زياد دما خيلي مهم نيست ) پر كنيد ، بعد به هر بطري ٢ قاشق سركه معمولي اضافه كنيد و درب بطري ها رو ببنديد و جايي قرار بديد كه آفتاب مستقيم و تمام روز بهشون تابيده بشه ، تخميرشون به اين شكل خيلي سريعتر ميشه ، ولي حدودا ٤ تا ٦ روز بسته به نوع ذرتي كه تهيه كردين طول ميكشه و بعد براي طعمه پاشي يا استفاده از ريسه موئي استفاده كنيد ، به اين صورت بسيار غذاي عاليي ميشه واسه ماهي
البته اگر تا روز ماهيگيريتون آماده نشدند و هنوز سفت بودند ميتونيد از كنسرو ذرت هم استفاده كنيد
راستي اون مايع درون بتريها رو هم دور نريزيد و روز ماهيگيري اطراف محل ماهيگيريتون پخش كنيد ، ماهيارو از دور دست جذب ميكنه

ببخشيد زياد نوشتم ، و اميدوارم ماهيگيريه لذت بخشي داشته باشيد

Sent from my iPad using Tapatalk

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - lvlahdi - 2015-07-15 11:20 PM

سلام
آقا محمود _Mahmoodfisher _ ممنون عزيز ...من از قزل چيزي سر درنمي آرم ، ولي پست هايي كه ميذارين (دوستان گذاشتن) رو مي خونم ...اين مورد رو كه گفتين : ... حتما برای استتار از کلاهی همرنگ طبیعت منطقه استفاده کن چون سیاهی موی سر برای قزل از فاصله دور قابل تشخیصه..... برام تازگي داشت . داداش شرمنده نكنيد همون تشكر زير پست به من ميگه كه اين مطلب براي دوستان مفيد بوده.

آقا محسن _ mohsenf_ بابت عكس ها ممنون (عكس با لباس گلي خيلي قشنگه).
اگه زحمت نيست طول و قطر استوانه رو هم بنويسيد.........از عكس ها متوجه نشدم ، شما دوطرف سبد رو بستين ؟ (عزيز يه توضيحي بدين ، علم غيب نداريما)
ممنون

موفق باشيدKhansariha (8)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - aminhunt - 2015-07-15 11:32 PM

خیلی ممنون از دوستان گلم بابت راهنمایی. در ضمن ورودتون رو به سایت تبریک میگم. امیدوارم بتونیم از اطلاعات و تجربیات ارزشمندتون استفاده کنیم. راستی تمام 3 کیلو ذرت رو یه جا بریزم داخل آب؟ و اینکه بلافاصله بعدش قلاب بندازم؟

ماهیگیری و تجربیات دوستان - ehsan2700 - 2015-07-16 12:30 AM

مجدد سلام امين جان
اين مسئله طعمه پاشي به مدت زمان ماهيگيريتون و جايي كه ميخواهيد ماهيگيري كنيد بستگي داره ، مثلا آيا آب راكد هست يا جريانهاي آبي اونجا وجود داره
بنده پيشنهاد ميكنم كه در ابتدا محل مناسب ماهيگيريتون رو كه انتخاب كرديد مقداري مثلا نيم كيلو طعمه پاشي انجام بديد ، بعدش بسته به مدت زمان ماهيگيريتون مقدار باقيمانده رو تقسيم كنيد و در بازه هاي ٢ ساعته طعمه پاشي كنيد
فقط دوست عزيزم اين نكته رو فراموش نكنيد كه طعمه جهت جذب ماهيها هست از فواصل دور تر از شما به محل ماهيگيريتون و هميشه بايد طعمه قلاب شما از همه اون مواد جذاب تر باشه واسه ماهيها
اگر دوستان اشكالات صحبتهاي بنده رو تصحيح بفرمايند بسيار ممنون ميشم و مطالب بهتر ياد ميگيرم
ممنون و در خدمت هستم

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - aminhunt - 2015-07-16 01:01 AM

مکانش دریاچه سد درودزن فارس هست. حقیقتش من تجهیزات ماهیگیری رو کامل خریداری کردم. یه بار امتحان کردم و کارم ایرادای زیادی داشت و موفق به ماهیگیری نشدم. بدون طعمه پاشی شروع کردم و چیزی هم نصیبم نشد. حالا اینبار میخام برا بار اول موفق شم ماهی بگیرم. طعمه مورد استفاده هم کرم خاکی و خمیر هست. ممنون از راهنماییتون

ماهیگیری و تجربیات دوستان - ehsan2700 - 2015-07-16 01:12 AM

دوست عزيزم اتفاقا سد درود زن خيلي ماهي داره الان ،ولي سطح آب پايين رفته و تراكم ماهيهاي ريز زياد شده كه به سرعت طعمهتون رو ميخورند و مجال به هاهيهاي بزرگتر نميرسه و مدام مجبور به طعمه زني مجدد هستيد ، پيشنهاد بنده اينه كه از جوشانده استفاده كنيد به قطر تقريبي ١٥ ميليمتر ، و يا اگر از همون خمير ميخواهيد استفاده كنيد موقع درست كردن خمير مقداري پنبه به اون اضافه كنيد باز بهتر ميشه ، ولي اگر امكانش براتون مقدوره من پيشنهاد ميكنم تشريف ببريد ملاصدرا ، غاصله زيادي با اونجا نداره (حدود ٣٠ تا ٤٥ دقيقه ) ماهيهاي بزرگتري هم داره اونجا
فقط حتما مجوز تهيه كنيد واسه ماهيگيريتون كه بد جوري تحت كنترل هست خداي نكرده دچار دردسر نشيد
در آخر هم پيشنهاد ميكنم رها سازيه ماهيها فراموش نشه ؛-)
باز هم اميري باشه در خدمت هستم

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - aminhunt - 2015-07-16 01:24 AM

عرض به حضور گلت خمیری که استفاده میکنم بسته بندی هست و به نظر چیز خوبی میاد. یه بسته قشنگ داره و محصول تایلند هست. حسابی هم سفت و محکمه. به نظرم برای رهایی از ماهی های کوچک اول پرتاب بلند انجام بدم و بعد هم سایز قلاب رو یه کم بزرگ بگیرم. اگه اشتباه میکنم لطف کنید اصلاح کنید
ممنون از راهنماییتون
در ضمن قطعا برنامم رها سازی هست. البته اگه بتونم چیزی بگیرم!!!!

ماهیگیری و تجربیات دوستان - ehsan2700 - 2015-07-16 01:55 AM

بله درسته دوست عزيزم ، البته امتحان كنيد ببينيد كه وقتي توي آب قرار ميگيره چه اتفاقي واسه خمير ميوفته ، مثلا يك گلوله كوچك رو در يك ليوان آب قرار بديد ببينيد كه چقدر دوام داره و باز هم پيشنهادم جوشانده بهتر هست از اين نظر كه كوچكتر ها قادر به تخريب و بلعيدنش نيستند
در مورد پرتاب دور خدمتتون عرض كنم كه حتما پرتاب دورتر به معني وجود ماهي در دوردستر نيست ، مثلا ممكنه كه پرتابي دور باعث بشه كه عمق قرار گيري قلابتون به عمق ٣٠ متر برسه ، خوب در اون عمق اصلا ماهي وجود نداره ، پس عمق مناسب رو ابتدا پيدا كنيد و در اون محدوده پرتاب انجام بشه بهتر هست ، در مورد قلاب سايز بزرگتر رو هم اين ماهي كوچيكها زود طعمش رو ميبرند ، زياد تفاوتي نداره ، گرچه مدت زمان بين تعويضهاي طعمتون رو زياد ميكنه ( به جاي هر ٢٠ دقيقه ميشه ٢٥ دقيقه شوخي )
دوست عزيزم من مورد رها سازي رو كاملا باهاش موافقم ولي شما بزرگواري ميفرماييد (سرور ماييد )

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - aminhunt - 2015-07-16 02:00 AM

ممنون دوست عزیز شما بزرگوارید
شنبه ایشالا میرم ببینم بالاخره منم موفق میشم برا اولین بار ماهی بگیرم یا نه...

ماهیگیری و تجربیات دوستان - ehsan2700 - 2015-07-16 02:03 AM

انشاالله كه موفق ميشيد ، و اميدوارم بسيار خوش بگذره دوست عزيز