شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
ماهیگیری و تجربیات دوستان - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: جاذبه های طبیعی،حیات وحش و شکار (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- انجمن: ماهیگیری (/forumdisplay.php?fid=101)
+---- انجمن: ماهیگیری و تجربیات دوستان (/forumdisplay.php?fid=107)
+---- موضوع: ماهیگیری و تجربیات دوستان (/showthread.php?tid=444)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - lvlahdi - 2015-07-14 05:35 PM

(2015-07-14 05:01 PM)mohsenf نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوست عزیز برای کپور بزرگ حتما از ریسه تک اشعابه همراه با سبد طعمه پاش استفاده کن .... وقتی از روش من استفاده کرد یه ماهی چهار کیلویی گرفت از این روش استفاده کن انشالا جواب میگیری

سلام
آقا محسن _mohsenf_ يه توضيحي بدين :
شماره قلاب ؟ طول ريسه ؟ سايز نخ ريسه ؟ (با ماركش ، مارك به مارك ممكنه سايز ها فرق كنه )....و هر اونچه كه با استفاده از سبد تجربه كردين....
عكس از ریسه تک انشعابه همراه با سبد طعمه پاش تو سايت ها هست ولي اگه به مرور عكس از ريسه خودتون بذارين لذتش بيشتره.
ممنون
موفق باشيدKhansariha (8)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - Mahmoodfisher - 2015-07-14 07:52 PM

سلام دوست عزیز برای کپور بزرگ حتما از ریسه تک اشعابه همراه با سبد طعمه پاش استفاده کن برای طعمه هم از ذرت تخمیرشده با شیره ی شکر یا عسل استفاده کن من خودم ازهمین روش استفاده میکنم برای مواد سبد طعمه پاش ازخمیر ساده ترش شده همراه ذرت استفاده کن پارسال توی دریاچه هفت برم از ساعت چهار تا هفت یه کپور حدود هفت کیلو گرفتم بایه آمور بزرگ که رفت توی نیزار وفرار کرد در حالی که کسی که بغل دست ما بود از صبح اونجا بود وفقط هفت هشتا ماهی نهایت یه کیلویی گرفته بود که انم وقتی از روش من استفاده کرد یه ماهی چهار کیلویی گرفت از این روش استفاده کن انشالا جواب میگیری
[/quote]
سلام
محسن جان.بسیار عالی.دم شما گرم

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - cornet - 2015-07-14 08:47 PM

سلام به دوستان گلKhansariha (8)
قرار شد بعد از عید بریم سراغ قزل آلا تو ارتفاعات املش - گیلانKhansariha (399) راستش دفعه اوله که برا صید ماهی سردابی میریم.. و تجربه کافی هم ندارم ...
بنظرتون طعمه چی ببرم بهتره؟Khansariha (399) .......هول شدم بقیه سئوالام یادم رفت.خخخخ
.
.
Khansariha (8)Khansariha (8)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - mohsenf - 2015-07-14 10:48 PM

(2015-07-14 07:52 PM)Mahmoodfisher نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوست عزیز برای کپور بزرگ حتما از ریسه تک اشعابه همراه با سبد طعمه پاش استفاده کن برای طعمه هم از ذرت تخمیرشده با شیره ی شکر یا عسل استفاده کن من خودم ازهمین روش استفاده میکنم برای مواد سبد طعمه پاش ازخمیر ساده ترش شده همراه ذرت استفاده کن پارسال توی دریاچه هفت برم از ساعت چهار تا هفت یه کپور حدود هفت کیلو گرفتم بایه آمور بزرگ که رفت توی نیزار وفرار کرد در حالی که کسی که بغل دست ما بود از صبح اونجا بود وفقط هفت هشتا ماهی نهایت یه کیلویی گرفته بود که انم وقتی از روش من استفاده کرد یه ماهی چهار کیلویی گرفت از این روش استفاده کن انشالا جواب میگیری
سلام
محسن جان.بسیار عالی.دم شما گرم
[/quote]

سلام آقا محمود درس پس میدیدم

سلام
آقا محسن _mohsenf_ يه توضيحي بدين :
شماره قلاب ؟ طول ريسه ؟ سايز نخ ريسه ؟ (با ماركش ، مارك به مارك ممكنه سايز ها فرق كنه )....و هر اونچه كه با استفاده از سبد تجربه كردين....
عكس از ریسه تک انشعابه همراه با سبد طعمه پاش تو سايت ها هست ولي اگه به مرور عكس از ريسه خودتون بذارين لذتش بيشتره.
ممنون
موفق باشيدKhansariha (8)

[/quote]

سلام دوست عزیز
برای سایز نخ ریسه سایز 40 مناسبه طول ریسه هم 20تا40 سانت مناسبه اینم عکس ریسه و یکی از ماهیایی که باهاش گرفتم درضمن سبد رو هم خودم درست میکنم که دو نوع هست یکی برای طعمه پاشی هست و یک نوع هم به همراه ریسه
[تصویر: ucp.php?go=fileuser&id=893]
(2015-07-14 08:47 PM)cornet نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
قرار شد بعد از عید بریم سراغ قزل آلا تو ارتفاعات املش - گیلانKhansariha (399) راستش دفعه اوله که برا صید ماهی سردابی میریم.. و تجربه کافی هم ندارم ...
بنظرتون طعمه چی ببرم بهتره؟Khansariha (399) .......هول شدم بقیه سئوالام یادم رفت.خخخخ
.
.
سلام دوست عزیز
جاهایی از رودخانه که تندآب هست مپس بهتر جواب میده و جاهایی که آب به حالت راکد عمیق هست طعمه طبیعی مثل کرم بهتر جواب میده

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - Mahmoodfisher - 2015-07-15 10:19 AM

(2015-07-14 08:47 PM)cornet نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
.
.

سلام دادا
خوش بحالت عجب جای بکری میری اگه به جنگلهای اشکور بری اونجا قزلهای سنگی خیلی زیبایی داره و اگه به رودخانه سفید آب بری قزل آلای رنگین کمان خوبی داره اما جدای از قزلهاش منطقه خیلی بکر و طبیعت زیبایی داره جای مارو خالی کن کلا هروقت برا قزل میری چند نمونه طعمه همرات باشه چون ذائقه غذایی قزلهای هر منطقه تفاوت داره چنتاشو خدمتت عرض میکنم:
لانسه مپس پرچمی و طلایی خالقرمز سایز 2
پاور بیت بروکلی نارنجی اکلیلی
راپلا سبز و نقره ای
کرم خاکی
و با توجه به فصل کارتو با اسپینر ملخ و اگه پیدا نکردی با چنتا ملخ زنده و قلاب پایه بلند پشت خاردار سایز 8 یا 6 کارتو شروع کن
نکته مهم دیگه اینه که باتوجه به گرمی آب و هوا در این فصل بلافاصله در سپیده صبح قلاب بکش و عصر هم ساعت 5 به بعد تا تاریکی کامل و در آخر حتما برای استتار از کلاهی همرنگ طبیعت منطقه استفاده کن چون سیاهی موی سر برای قزل از فاصله دور قابل تشخیصه
عکس و فیلم یادت نره موفق باشی

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - cornet - 2015-07-15 10:38 AM

(2015-07-15 10:19 AM)Mahmoodfisher نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
.
.

سلام دادا
خوش بحالت عجب جای بکری میری اگه به جنگلهای اشکور بری اونجا قزلهای سنگی خیلی زیبایی داره و اگه به رودخانه سفید آب بری قزل آلای رنگین کمان خوبی داره اما جدای از قزلهاش منطقه خیلی بکر و طبیعت زیبایی داره جای مارو خالی کن کلا هروقت برا قزل میری چند نمونه طعمه همرات باشه چون ذائقه غذایی قزلهای هر منطقه تفاوت داره چنتاشو خدمتت عرض میکنم:
لانسه مپس پرچمی و طلایی خالقرمز سایز 2
پاور بیت بروکلی نارنجی اکلیلی
راپلا سبز و نقره ای
کرم خاکی
و با توجه به فصل کارتو با اسپینر ملخ و اگه پیدا نکردی با چنتا ملخ زنده و قلاب پایه بلند پشت خاردار سایز 8 یا 6 کارتو شروع کن
نکته مهم دیگه اینه که باتوجه به گرمی آب و هوا در این فصل بلافاصله در سپیده صبح قلاب بکش و عصر هم ساعت 5 به بعد تا تاریکی کامل و در آخر حتما برای استتار از کلاهی همرنگ طبیعت منطقه استفاده کن چون سیاهی موی سر برای قزل از فاصله دور قابل تشخیصه
عکس و فیلم یادت نره موفق باشی

ممنون از آقا محمود عزیزKhansariha (8)
از طعمه هایی که اسم بردید من فقط کرم و ملخ رو میشناسم. Khansariha (118)Khansariha (130)Khansariha (38)خخخخخخ آخه من تا حالا فقط اردک ماهی و کپور و کولی صید میکردم.Khansariha (399)
اگه ممکنه چندتا عکس از طعمه هایی ذکر کردید بزارید ممنون میشم ... جسارتآ اسمشم رو هم کنارش بنویسید ...
از بابت عکس و فیلم ... بروی چشمKhansariha (219)Khansariha (8)
ارادت.... سیدKhansariha (8)

دیروز... گیلان - لنگرود......
حدود 250گرم بود که رهاش کردم....Khansariha (399)... شرجی و بسیار گرم که تو عکس معلومه هواهم ابریه Khansariha (313)
.
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

.
.
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - amin.faraji - 2015-07-15 11:08 AM

ماهیگیری قزل میری جای مارو هم خالی کنKhansariha (172)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - ahmadloo - 2015-07-15 12:15 PM

[تصویر: barrel-shape-of-boilies.jpg]
(من اينجا يه بويله 18mm رو به فرم يه بشكه درآوردم ، و مطمئنم كپور به بويله گرد حساسه)......بماند كپورهاي اينا هم عادي نيستن .

موفق باشيدKhansariha (8)

[/quote]
سلام اول ازهمه ی عزیزانی که با صبر رو حوصله بهم تو جواب سوال هام کمک کردن تشکر میکنم.اگه براتون زحمتی نمیشه مواد اولیه و طریقه ساخت بویله اتون رو توضیح میدید؟و بویله گرد با اینی که شما درست کردی تفاوتش چیه؟

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - vortex - 2015-07-15 01:10 PM

سلام خدمت دوستان خوبم
من یه چند ماهی ماهیگیری رو شروع کردم و علاقه فراوانی هم دارم وخیلی عاشق ماهی گیری در دریا هستم اگه میشه
مدل های مختلف چوب نیمه سنگین دریایی رو به من معرفی کنید
راجع به قیمت مارک های خوب هم میخوام بفهمم

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - lvlahdi - 2015-07-15 01:33 PM

سلام
آقاي احمدلوي عزيز _ ahmadloo _ برادر كوچكتر يابزرگتر شما يه در پيتي سواد انگليسي داره . اين مطلب رو تو يكي از سايت ها ديدم ...نوشته رو رو عكس زدم و ترجمه رو پايينش. (يه بويله گرده كه دورش رو سابيدن)
ساخت بويله رو ننوشته بود.
بحث ماهي بزرگ و احتياط بود گفتم شايد مفيد باشه ........شرمنده....

فقط در مورد بويله اجازه بديد يه مطلب رو يادآوري كنم :
هميشه يه ظرف كوچيك كه دربش خوب كيپ مي شه رو همراه داشته باشين...و توش معجون مايع خودتون رو بريزين ...مخلوط زرده تخم مرغي ، روغن و...بعد اينكه بويله رو با مويي زدين به قلاب ، با يه فرچه معجون رو به بويله بمالين ....يه كمي جذب بشه.......
اين خيلي بهتر از حالت قبلي يه ....چون به نظر بعد جوشيدن ، بويله اون حالت محرك اولي رو ازدست ميده.

موفق باشيدKhansariha (8)