شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
ماهیگیری و تجربیات دوستان - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: جاذبه های طبیعی،حیات وحش و شکار (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- انجمن: ماهیگیری (/forumdisplay.php?fid=101)
+---- انجمن: ماهیگیری و تجربیات دوستان (/forumdisplay.php?fid=107)
+---- موضوع: ماهیگیری و تجربیات دوستان (/showthread.php?tid=444)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - Mahmoodfisher - 2015-07-11 07:36 PM

(2015-07-10 08:07 PM)BERETA نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام به همه دوستان محمودخان واقعا حال کردم دمت گرم انشاالله قلابت همیشه پرماهی باشه.

سلام
ممنون سالار دم شما گرم
(2015-07-10 10:13 PM)ahmadloo نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ممنون آقا محمود صید خوبی داشتیدحضور ما در کنار شما اساتید باعث افتخارمونه

خواهش میکنم
شرمنده نکنید. من درس پس میدم خدمت شما و دیگر اساتید
(2015-07-10 09:30 PM)arashrezvani نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام خدمت دوستای عزیز.
آقا محمود بسیار لذت بردم . انشالله همیشه قلابت پر ماهی باشه

سلام
آقا آرش عزیز ممنون از لطفت انشالله شما هم همیشه سالم و موفق باشی و قلابت پر صید باشه

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - lvlahdi - 2015-07-12 06:00 PM

سلام
دوستان خسته نباشين ، اجازه بدين امروز سيستم ديگه اي رو معرفي كنم .

روش تركيبي شناوري و كف خواب :
- مناسب براي پرتاب بلند(نسبت به روش شناوري).
- جابجايي طعمه رو بهتر مي فهميد.
- پرتاب مي كنين اگه تو عمق آب اشتباه كرده باشين و با سنگيني سرب متحرك ، شناور بره پايين ....مي كشين و دوباره عمق رو تنظيم مي كنين تا شناور رو ببينين.
- احتياج به سرب تعادل براي شناور داريد. (عمق بيشتر شد شناور نخوابه)
- سرب تعادل رو مي تونيد بين شناور و سرب متحرك به نخ بزنيد و يا سرب تعادل رو به يه نخ ديگه بزنيد و از ته شناور رد كنيد.

[تصویر: FL-01.jpg]

يا نه اگه ديد خوبي داريد اجازه بديد شناور بخوابه ....كپور كه طعمه رو برداشت ، شناور بلند ميشه.

[تصویر: F-04.jpg]

اميدوارم براتون مفيد بوده باشه.
موفق باشيد.Khansariha (8)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - Mahmoodfisher - 2015-07-12 07:12 PM

سلام
ممنون مهدی جان مثل همیشه بسیار عالی
استفاده کردیم

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - ahmadloo - 2015-07-13 01:29 PM

تو سدی که من ماهیگیری میکنم پر ماهی بزرگه بعضی هاشن تا5کیلو هم میرسه اما همش کچیک می افته کرم زدم بویله زدم خمیر زدم همه جوره سعی خودمو کردم به بویله که اصلا لب نمیزنن چطوری بزرگ بگیرم؟

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - Mahmoodfisher - 2015-07-13 08:30 PM

(2015-07-13 01:29 PM)ahmadloo نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
تو سدی که من ماهیگیری میکنم پر ماهی بزرگه بعضی هاشن تا5کیلو هم میرسه اما همش کچیک می افته کرم زدم بویله زدم خمیر زدم همه جوره سعی خودمو کردم به بویله که اصلا لب نمیزنن چطوری بزرگ بگیرم؟

سلام
جناب احمدلو عزیز کلا همه انواع ماهیها تا دو سه ماهگی اول زندگیشون اشتهای 24 ساعته دارن یعنی به هر طعمه ای به هرشکلی در هر ساعتی هجوم میارن چون در فصل کوتاه فراوانی غذا باید وزن بگیرن بعد از اون مدت هر ماهی رفته رفته بر مبنای فیزیولوژی نژاد خودش از نوع خاصی غذا و در ساعات و دمای مخصوص خودش تغذیه میکنه یعنی هر چه ماهی رشد بیشتری میکنه عادات تغذیه نژاد خودشو بیشتر رعایت میکنه و کم تحرکتر میشه تا ذخیره غذایی خودشو کنترل کنه و گاها بالغهای بعضی از نژادهای چند روز یکبار و با وسواس و احتیاط خیلی خیلی زیاد تغذیه میکنن!
حالا اگه یه جمع بندی ساده کنیم به این نتیجه میرسیم که برای صید ماهیهای سایز باید تمتمی اصول ماهیگیری رو به بهترین شکل رعایت کرد!
شما خودت استاد مایی ولی جسارتا من چند نمونه مهم مخصوصا برای کپورای ساز برات میگم شما رعایت کن انشالله ماهیهای سایزی صید میکنی:
1.رعایت کامل استتار(رنگ لباس و تجهیزاتت برنگ غالب ساحل باشه)
2. رعایت کامل سکوت(وقتی ریسه ت توی آبه حتی صدای لرزش پات روی ساحل ممنوع)
3.کلا برای استقرار و ماهیگیری دنبال جاهایی باش که احتمال میدی هفته هاست کسی پاشو اونجا نزاشته
4.از غروب تا صبح روز بعد قلاب بکش یعنی کل شب
5.تا میتونی ریسه تو به دورترین نقطه پرتاب کن
6.راجع به طعمه حسابی تحقیق کن و ببین کسایی که ماهیهای درشت صید میکنن از چه طعمه ای در اون زمان استفاده کردن (مثلا الان اکثرا قزلای درشت بیشتر به بچه ماهی و اسپینرای مشابه راپلاها میزنن)
7.صید درشت داشتی عکسشو بزار ما هم حال کنیمKhansariha (399)
موفق باشی

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - aminhunt - 2015-07-13 09:09 PM

سلام آقا محمود. خسته نباشید و تیغ برا
اگه امکان داره یه عکس از اسپینر و لانسه های مورد استفادتون بزارید. و یه توضیح بدید چحوری با اسپینر کار میکنن
ممنون

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - amin.faraji - 2015-07-13 10:09 PM

ماهی وزن سنگین خیلی کم به قلاب میزنه مثال تو سد شهر ما اسبله هست 120 وزنشه زردپر هست 12 کیلو وزنه ولی شاید سالی یکبار یه زردپر 6 کیلوی به قلابت بزنه چند ماهی یک بار زردپر بالای 1.5 کیلو به قلابت بزنه ولی زردپر با وزن 300 تا 800 گرم شاید بشه روزی 30 تا هم صید کرد اگه شانس باهات باشه اینا مطلب تجربی بود تعریف علمیشم محمود جان گفتش.

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - ahmadloo - 2015-07-14 10:06 AM

ممنون دوستان عزیز ایندفعه بیشتر تلاش میکنم اگه بزرگ گرفتم عکس هم میزارم

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - lvlahdi - 2015-07-14 01:17 PM

(2015-07-13 08:30 PM)Mahmoodfisher نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
جناب احمدلو عزیز کلا همه انواع ماهیها تا دو سه ماهگی اول زندگیشون اشتهای 24 ساعته دارن یعنی به هر طعمه ای به هرشکلی در هر ساعتی هجوم میارن ....

سلام
آقا محمود _Mahmoodfisher _ ، دوستان ...من در اين مورد مطالعه نداشتم....لطفا :

مي شه از روي وزن كپور گفت تقريبا چند سالشه ، (يا برعكس) ؟ كپور تا چند سالگي عمر ميكنه ؟ از چه سن به بعد _وزن _ به يه كپور ، كپور محتاط مي گيم ؟

[تصویر: barrel-shape-of-boilies.jpg]
(من اينجا يه بويله 18mm رو به فرم يه بشكه درآوردم ، و مطمئنم كپور به بويله گرد حساسه)......بماند كپورهاي اينا هم عادي نيستن .

موفق باشيدKhansariha (8)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - mohsenf - 2015-07-14 05:01 PM

(2015-07-14 10:06 AM)ahmadloo نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ممنون دوستان عزیز ایندفعه بیشتر تلاش میکنم اگه بزرگ گرفتم عکس هم میزارم

سلام دوست عزیز برای کپور بزرگ حتما از ریسه تک اشعابه همراه با سبد طعمه پاش استفاده کن برای طعمه هم از ذرت تخمیرشده با شیره ی شکر یا عسل استفاده کن من خودم ازهمین روش استفاده میکنم برای مواد سبد طعمه پاش ازخمیر ساده ترش شده همراه ذرت استفاده کن پارسال توی دریاچه هفت برم از ساعت چهار تا هفت یه کپور حدود هفت کیلو گرفتم بایه آمور بزرگ که رفت توی نیزار وفرار کرد در حالی که کسی که بغل دست ما بود از صبح اونجا بود وفقط هفت هشتا ماهی نهایت یه کیلویی گرفته بود که انم وقتی از روش من استفاده کرد یه ماهی چهار کیلویی گرفت از این روش استفاده کن انشالا جواب میگیری