شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
ماهیگیری و تجربیات دوستان - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: جاذبه های طبیعی،حیات وحش و شکار (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- انجمن: ماهیگیری (/forumdisplay.php?fid=101)
+---- انجمن: ماهیگیری و تجربیات دوستان (/forumdisplay.php?fid=107)
+---- موضوع: ماهیگیری و تجربیات دوستان (/showthread.php?tid=444)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - Mahmoodfisher - 2015-07-10 03:41 PM

(2015-07-09 10:43 PM)lvlahdi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
Mahmoodfisher
ممنون واقعا زيباست.....با نوشته هاتون ما رو هم بردين اونجا.......حال كردم.

معرفي نرم افزار Snagit : يه نرم افزار ويرايش عكسه ...مي تونين عكس رو وارد كنيد ، روش علامت بذارين ...فلش بكشيد روش و ...
مثلا براي آموزش اينكه اولويت ماهيگيري من اين نقاطه.....يا من اينجا ميمونم ...ماهي اونجاست ....لانسه رو اين نقطه پرت مي كنم و به طرف ماهي مي كشم......
موفق باشيدKhansariha (8)

سلام
ممنون شما لطف دارید ما مخلصیم داداش
بابت نرم افزار هم ممنونKhansariha (8)
(2015-07-09 10:29 PM)aminhunt نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
واقعا دست مریزاد دادا محمود. خداییش سر حال شدم با عکسهای زیباتون. اگه ممکنه یه توضیحی در رابطه با اسپینر مورد استفادتون بدید و اگه زحمتی نیست عکس اون و مپس هاتونو بزارید.
بسیار ممنون و خسته نباشید

سلام
مخلصم ما درس پس میدیم دادا.
عکسهاییم که خواستی رو چشم در اولین فرصت عکس میگیرم و میزارم

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - cornet - 2015-07-10 03:52 PM

آقا محمود دمت گرمKhansariha (8) من که حال کردمKhansariha (219) عایا از سیستم فلای تو رودهای تقربآ راکد و دریاچه ها هم میشه استفاده کرد؟؟ اگه یه کلیپ از آموزش سیستم فلای بزارید ممنون میشمKhansariha (8) .... ارادت.. سید Khansariha (8)
.

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - Mahmoodfisher - 2015-07-10 04:00 PM

(2015-07-10 03:52 PM)cornet نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
آقا محمود دمت گرمKhansariha (8) من که حال کردمKhansariha (219) عایا از سیستم فلای تو رودهای تقربآ راکد و دریاچه ها هم میشه استفاده کرد؟؟ اگه یه کلیپ از آموزش سیستم فلای بزارید ممنون میشمKhansariha (8) .... ارادت.. سید Khansariha (8)
.

سلام داداش
شما لطف داری شرمنده میکنی
از فلای همه جا میشه استفاده کرد فقط هر محیط متفاوتی مهارتهای خاص خودشو میخواد
جاهایی مثل رودخانه های خروشان و یا بین انبوه درختچه و گیاهان اطراف آب مهارت بالاتری که نخ و ....به شاخ و برگ گیر نکنه و در محیطهای باز مثل جاهاییکه گفتی راحتتره
اما کلیپهای آموزش فلای خیلی طولانیه ولی سعی میکنم حتما یه بخشهایی رو بزارم
سلام به همه دوستان گلKhansariha (48)
با توجه به درخواستهای اطلاعات مکرر از مبحث فلای فیشینگ لازم دونستم که یک ویدئو از مهمترین بخش آموزش پرتاب یعنی حرکات دست برای پرتابی موفق و ضربه زدن با پشه بروی سطح آب (شبیه تخم ریزی پشه) رو اینجا قرار بدم هرچند اگه خود دوستان هم توی نت سرچ کنن ویدئوهای زیادی پیدا میکنن و یک لینک که اطلاعات کامل و جامعی از فلای فیشینگ در اختیارتون میزاره اینجا قرار بدم شاید به اندازه بضاعتم پاسخگوی بخش کوچکی از درخواستهای دوستان گلم بوده باشم
همتونو میخوام ارادتمند
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

و این هم لینک مطالب با تصاویر زیبا از فلای:
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - ahmadloo - 2015-07-10 06:32 PM

سلام دوستان آقا ی مشکلی پیش اومده ی چوب یانگ سانگ تل پارتنر7تیکه داشتم با اکشن40/50داشتم میرفتم قسمت دیگه سد که تو سراشیبی پام لیز خورد افتادم زمین از قسمت سر تیکه دومی چوبم شکست (البته فقط10سانت اولش شکست)حالا چیکارش کنم دیگه به درد نمیخوره؟قابل تعمیر نیست؟
راستی چند روزی بود میرفتم اما فقط کپوراونم درحدی که بزرگترینش400گرم بود اما امروز به طور اتفاقی ی کپور درنیم متری اب دیدم خیلی بزرگ بود دم قرمز رنگی داشت حداقل 5کیلویی بود ولی نمیدنم چه کار کنم که کپور بزرگا به قلاب بزنن

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - Mahmoodfisher - 2015-07-10 07:08 PM

(2015-07-10 06:32 PM)ahmadloo نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان آقا ی مشکلی پیش اومده ی چوب یانگ سانگ تل پارتنر7تیکه داشتم با اکشن40/50داشتم میرفتم قسمت دیگه سد که تو سراشیبی پام لیز خورد افتادم زمین از قسمت سر تیکه دومی چوبم شکست (البته فقط10سانت اولش شکست)حالا چیکارش کنم دیگه به درد نمیخوره؟قابل تعمیر نیست؟
راستی چند روزی بود میرفتم اما فقط کپوراونم درحدی که بزرگترینش400گرم بود اما امروز به طور اتفاقی ی کپور درنیم متری اب دیدم خیلی بزرگ بود دم قرمز رنگی داشت حداقل 5کیلویی بود ولی نمیدنم چه کار کنم که کپور بزرگا به قلاب بزنن

تعمیر میشه از اولشم بهتر
با فندک از بالا دونه دونه حلقه هارو گرم کن و در بیار تا به قطعه شکسته برسی بعد با چسب قطره ای و دستمال کاغذی محل شکستگی قطعه شکسته رو بپیچون تا به ضخامتی برسه که وقتی از انتهای چوبت میفرستیش تو از سر چوبت در نیاد و گیر کنه بع با سوحان انتهای چسبکاری شده قطعه شکسته رو تنظیم کن تا دقیقا در انتها قفل بشه بعد حلقه ها رو با چسب قطره ای سر جای اولشون فیکس کن
یا تشریف ببر فردوسی و قطعه شکسته رو خریداری و تعویض کن
موفق باشی

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - BERETA - 2015-07-10 08:07 PM

سلام به همه دوستان محمودخان واقعا حال کردم دمت گرم انشاالله قلابت همیشه پرماهی باشه.

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - arashrezvani - 2015-07-10 09:30 PM

سلام خدمت دوستای عزیز.
آقا محمود بسیار لذت بردم . انشالله همیشه قلابت پر ماهی باشه

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - ahmadloo - 2015-07-10 10:13 PM

ممنون آقا محمود صید خوبی داشتیدحضور ما در کنار شما اساتید باعث افتخارمونه

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - lvlahdi - 2015-07-11 04:38 PM

(2015-07-10 06:32 PM)ahmadloo نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان..... امروز به طور اتفاقی ی کپور درنیم متری اب دیدم خیلی بزرگ بود دم قرمز رنگی داشت حداقل 5کیلویی بود ولی نمیدنم چه کار کنم که کپور بزرگا به قلاب بزنن

سلام
ماهيگيري در كناره ها :
- تك قلابه ، قلاب شماره 9 پابلند مخصوص كپور يا كوچكتر .(ما با 11 ، 12 كولي ميگيريم)
- موقع كه قلاب رو كوچكتر ميگيري و طول نخ رو بلند ، هدفت اينه كه كپور قلاب رو راحت بفرسته تو دل و رودش....بعد صيد بايد ماهي رو خوب بازي بدي و عجله اي تو كارت نباشه.
- استفاده از قلاب كوچيك و صيد كپور بزرگ زماني اتفاق مي افته كه تراكم ماهيگير نباشه. (كپور بدون ترس مياد كناره ها و شما وقت بازي دادنش رو دارين)
- بين قلاب و شناور شما ( چه نخ فرعي يا اصلي ) نبايد شكستگي يا فنريت باشه.
- كپور بزرگي كه به كناره ها بياد خيلي دير دم به تله ميده ، طعمه شما نبايد عجيب و غريب باشه.(همونجا با باگت خمير درست كن ، هيچي بهش نزن)
- طعمه رو به اندازه قلاب بگير، كوچيك ، گرد نباشه.
- جلوتر پرتاب مي كني بعد شناور رو مي كشي به كناره ها ، شناورت بخوابه.
- شناورت شكم مكم نداشته باشه ، يه چيزي به اندازه سيگار ، باريك....يا به ابتكار خودت از شاخه درخت درست كن.
- پيچ عقب موتور رو تنظيم كن ...اسمش رو نميدونم ،هميني كه نخ رو بكشي با وز وز آزاد مي شه ....شناور هم كه رفت ، نخ رو با چوب بگير بعد بزن ، اگه پيچ درست تنظيم نشده باشه نخت برمي گرده و اذيت مي شين.
- لب آب بساط نميكنين ...لباست هم رنگ محيط باشه.

[تصویر: F-03.jpg]

موفق باشيد

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - ahmadloo - 2015-07-11 04:49 PM

ممنون دوست عزیز