شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
ماهیگیری و تجربیات دوستان - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: جاذبه های طبیعی،حیات وحش و شکار (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- انجمن: ماهیگیری (/forumdisplay.php?fid=101)
+---- انجمن: ماهیگیری و تجربیات دوستان (/forumdisplay.php?fid=107)
+---- موضوع: ماهیگیری و تجربیات دوستان (/showthread.php?tid=444)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - amin.faraji - 2015-06-28 03:40 PM

رو بسته بندی این ریسه هم ژاپنی نوشته بودن عکس ماهی هم نداشت برای من هم سوال بود رنگ ریسه ولی خیلی ریسه های خوبی هستن خیلی هم قوی هستن و از روش معمولی خیلی بهتر جواب میده نخ های ریسه کلا داخل خمیر قرار میگیرن برای همین رنگش دیده نمیشه.

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - smart - 2015-06-28 04:19 PM

توی ریسه فنری بهتر نیست تعداد قلاب ها بیشتر باشه و طول نخ ها متفاوت؟اینجوری احتمال گرفتن ماهی بیشتر نمیشه؟
بدی این روش اینه که خمیر زیادی مصرف میشه وگرنه خیلی خوبه.البته جایی که ماهی های بزرگ داشته باشه می ارزه کلی خمیر مصرف کنی. امین جان اون ریسه پلاستیکی اسم خاصی داره؟Khansariha (8)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - EssiFisher - 2015-06-28 04:39 PM

دوست عزیز به اون توپ پلاستیکی و اون فنر که تو سایز مختلف هم تو بازار موجود هست فیدر میگن و معروف به ریسه های فنری هستند و بهترین روش برای گرفتن کپور هست Khansariha (399)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - amin.faraji - 2015-06-28 04:41 PM

قلاب هاش 6یا 7تا هست تو یه فنر، به اندازه خمیری که به فنر میزنیم این اندازه قلاب مناسب هست ولی بیشتر هم بشه صد در صد نتیجه بهتر میشه، طول نخ ها اوکی هست با پیچ دادن نخ دور خمیر هر کدوم تو یه زاویه قرار میدیم.
مشکل اصلیش همین مصرف زیادی خمیر هستش اگه بخوایم یه روز تمام ماهیگیری کنیم اندازه 8 تومن باگت مصرف میشه.
اینجا کسی از این نوع ریسه ها استفاده نمیکنه و ناشناخته هستش و هرکی خمیر زدن منو به قلاب میبنه میخنده! ولی اگه روزی که اطرافیان من تو یه روز با روش معمولی 5تا ماهی بگیرن من با همین روش 20 تارو میگیرم.
اسم خاصی نداره فنری ها مخصوص خمیر هستن این سبد داره باز میشه داخلش میشه طعمه گوشتی گذاشت برای اسبله باید خوب جواب بده.

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - lvlahdi - 2015-06-28 06:03 PM

(2015-06-28 04:41 PM)amin.faraji نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اینجا کسی از این نوع ریسه ها استفاده نمیکنه و ناشناخته هستش و هرکی خمیر زدن منو به قلاب میبنه میخنده!

سلام
عزيز اين ايراد اكثر ما ايراني هاست.
تو طرف ما كف خواب رو انشعابي مي بندن.....اون موقعي كه شروع كردم به ريسه با سرب متحرك ، من هم همين جريان رو داشتم........ولي وقتي نتيجه رو كه مي ديدن عذر مي خوام همشون.......
دركل بايد از هر تجربه اي براي بهتر شدن كارمون استفاده كنيم (با اين كه باهاش موافق نباشيم).
حداقل تعداد ماهي كه از يه ريسه تو يه پرتاب مي گيرين ؟ موقعي كه صيد كردين ، خمير ها روش مي مونن ؟ خمير نرم مي زنين يا سفت ؟

من ريسه با سرب متحرك رو اينطوري مي بندم ، البته تو قسمت قلاب ها يه تغييراتي هم دادم ...اگه وقت شد و گرافش رو آماده كردم تو سايت مي ذارم :
1- سرب نگه دارنده
2- سرب زيتوني يا سربي كه دور تور ماهي گيري مي بافن. (با احتياط دو طرف يه فسفر كهنه رو ببريد....بعد اينكه تمييزش كردين ، قالب كنين تو سربتون.....موقع حركت سرب نخ رو نمي سابه)
3- سرب معمولي (فقط دور حلقه فلزي رو با نخ خياطي مشكي ببافين ، نخ رو نسابه)

موفق باشيد
[تصویر: L-01.jpg]

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - amin.faraji - 2015-06-28 10:29 PM

درسته اول همه همینو میگن ولی بعد که مقدار صید رو میبینن ماجرا رو میپرسن.
تو یه پرتاب 1ماهی یا دو ماهی به وسیله خوردن طعمه گیر میوفته ولی چون سیستم خوشه ای 6یا 7 تا قلاب داره بعضی وقت ها 3یا 4تا ماهی گیر میکنه بهش موقع کشیدن بیرون از اب.
اگه ماهی با خوردن اولین قلاب تو دهنش بره خمیر روش میمونه اگه نه که خمیر میره بیشترش ولی بعد هر صید تقریبا باید خمیر رو زد. خمیر هم متوسط هست نه شل نه سفت در اصل نون هست که خیس میکنیم خمیرش میکنیم نه خمیر خام.

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - amin.faraji - 2015-06-29 01:36 AM

اینم یه نوع دیگه ریسه خوشه ای که خمیر کمتر مصرف میکنه.
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - lvlahdi - 2015-06-29 03:16 PM

سلام
به مرور با الگو گرفتن از سيستم بويله ريسه من اين شد.
به قلاب 1 خمير خيلي خيلي سفت ميزنم ، بعد هردو_1 و2 _ رو با خمير نرم مي پوشونم.( قلاب هاي پاكوتاه).....شماره 2 كپور رو ميگيره ، 1 مثل بويله از بغل آويزون ميمونه.
فقط هردو قلاب رو با يه نخ مي بافم.
خمير : درست شده با بربري نيم پز يا باگت تازه پخت ، به قولي شيره دار و........

[تصویر: L-02.jpg]

به جاي استفاده از قلاب 1 ، مي تونين از هرچي دم دستتونه استفاده كنين....چوب پنبه كوچيك ، فنر........

[تصویر: paste-carp-rigs-01.jpg]

موفق باشيد Khansariha (8)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - Mahmoodfisher - 2015-06-29 06:21 PM

(2015-06-29 03:16 PM)lvlahdi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
به مرور با الگو گرفتن از سيستم بويله ريسه من اين شد.
به قلاب 1 خمير خيلي خيلي سفت ميزنم ، بعد هردو_1 و2 _ رو با خمير نرم مي پوشونم.( قلاب هاي پاكوتاه).....شماره 2 كپور رو ميگيره ، 1 مثل بويله از بغل آويزون ميمونه.
فقط هردو قلاب رو با يه نخ مي بافم.
خمير : درست شده با بربري نيم پز يا باگت تازه پخت ، به قولي شيره دار و........

[تصویر: L-02.jpg]

به جاي استفاده از قلاب 1 ، مي تونين از هرچي دم دستتونه استفاده كنين....چوب پنبه كوچيك ، فنر........

[تصویر: paste-carp-rigs-01.jpg]

موفق باشيد Khansariha (8)
سلام و ارادت
آقا مهدی احسنت به این میگن یه ریسه بینقص با نهایت فریب و شانس صید بالا
با این ریسه شما برای پرتابای نزدیک و متوسط دیگه نیازی به وزنه هم نیست و نبودن سنگینی وزنه و دیده نشدن هم شانس صید رو 50% افزایش میده
اصلا ماهیگیری ورزشی همینش جذابه که هر بار با توجه به تجربه ها و درسهای قبلی بشینی فکر کنی و ریسه ها و تجهیزات و شگردهاتو اصلاح کنی و لب آب هردفعه درسی برای آموختن هست
همیشه موفق باشی و قلابت پر صید

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - mkamyab - 2015-07-01 12:52 PM

من كاربر smart.pro هستم !
متاسفانه رمز عبورم رو فراموش كردم ، آدرس ايميل رو هم كه ميزنم كد فراموشي رو برام نميفرسته ! خيلي جالبه . . .
با اين اكانت هم نميتونم پيام بدم به مديران كه ايدي منو باز كنند ، نميدونم چرا !!!
اينم مدرك براي اينكه ثابت بشه من همونم خخخخخ ، لطفا ايدي اصليمو باز كنيد ممنون.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.