شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
ماهیگیری و تجربیات دوستان - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: جاذبه های طبیعی،حیات وحش و شکار (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- انجمن: ماهیگیری (/forumdisplay.php?fid=101)
+---- انجمن: ماهیگیری و تجربیات دوستان (/forumdisplay.php?fid=107)
+---- موضوع: ماهیگیری و تجربیات دوستان (/showthread.php?tid=444)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - amin.faraji - 2015-06-27 12:51 AM

سلام خواهش دوست عزیز در مورد ماهی ریز باید از بومیان اون منطقه سوال میکردین مثلا منطقه ما سد منجیل ماهی ریزش کولی هست که اگه به وقتش قلاب نندازی این ها زودتر از همه...
ساعت ماهیگیری خیلی مهم هستش تو یه مکان میبنی تا یه هفته غروب ها از ساعت 4 میزنه تا 7.5 شب بعد اون دست نمیزنه ماهی طعمه رو بعد یه مدت میبنی غروب ها دیگه نمیزنه فقط صبح میزنه از ساعت 5 صبح تا 10 صبح. این زمان های که گفتم بهترین زمان ماهیگیری هستش،
در مورد ریسه خوشه ای خوبیش این هست که ماهی وقتی تیکه تیکه داره خمیر رو میخوره قلاب داخل دهانش میشه و امکان صید رو دو برابر از روش معمولی میکنه تو سد هم از همه ریسه ها بهتر جواب میده موفق باشید.

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - garin - 2015-06-27 01:13 AM

با سلام
دوستان ماهیگیری با قلاب نیاز به مجوز صید از محیط زیست داره؟؟

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - alaolmolk - 2015-06-27 08:08 AM

(2015-06-27 01:13 AM)garin نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام
بله, وحواستون باشه چون جرائم بسیار سنگین و سخت گیرانه شده.

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - lvlahdi - 2015-06-27 05:17 PM

سلام

amin.faraji
آقا اگه امكانش هست تو موارد زير منو راهنمايي كنيد ، با تشكر :
عمقي كه با اين ريسه ماهي گيري ميكنين زياده ؟ چند چوبه ماهيگيري ميكنين ؟ بعد هر پرتاب چقدر منتظر مي مونين ؟ تقريبا قطر طعمه كه توپي ميكنين تو هر پرتاب چقدره ؟
اگه عكسي از ريسه اي كه خودتون ساختين دارين تو سايت قرار بدين.( ريسه آماده رو ديدم ...به نظر درست كردنش سخت نباشه... براي تيوپ پلاستيكي ، ميشه از تيوپ فسفر استفاده كرد.....فاصله بين قلاب و تيوپ چقدره ؟)

چقدر فلفل سياه مي زنين ، به اندازه سر چاقو كافيه ؟

اگه بحث شا..لا..پ رو با قضيه پيرمرد دم موت كه سه تيكه چوب رو به پسرهاش داد گفت بشكونين ، بذاريم كنار صيد هاي خوبي دارين.

موفق باشيد Khansariha (8)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - Mahmoodfisher - 2015-06-27 06:48 PM

(2015-06-27 01:13 AM)garin نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام
سلام دوست عزیز
بله 100%

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - amin.faraji - 2015-06-27 07:09 PM

سلام دوست عزیز
بنده 4تا چرخ چوب دارم عمق زیاد مشخص نمیکنه چون الان اب روزی 70 سانت داره میره پایین ولی فکر کنم 12 13متری عمق باشه.
بعد پرتاپ حداقل 3 دقیقه طول میکشه ماهی بهش بزنه چون حجم خمیر زیاده تا ماهی تیکه تیکه بخوره زمان میبره اگه بعد 15 تا 20 دقیقه ماهی نیوفتاد طعمه رو باید عوض کرد چون خمیر تو اب زیاد...
اندازه خمیر به اندازه توپی فنر شما بستگی داره اندازه توپی خمیر های بنده اندازه یه گلابی کوچیک هست یک فنر وسط و 7 قلاب دور فنر که هر قلاب به یه زاویه داخل خمیر دور فنر فرو میکنیم.
ریسه بنده اماده میگیرم چون امادش 3.5 هست کلا ولی بخواین درست کنین گرونتر در میاد.
برای 4تا چوب برای نصف روز ماهیگیری کردن به اندازه 4تومن باگت مصرف میشه تو 4تومن باگت یه قاشق پر فلفل سیاه یه قاشق زرچوپه 3قاشق شکر یه سفیده تخم مرغ باگت رو یه لحظه زیر اب میکنیم بعد ورزش میدیم ورز دادن در حدی باشه که نون به حالت خمیر در بیاد. بیش از اون ورز دادن باعث نرمی خمیر میشه و زودتر داخل اب باز میشه.
تو این مدل ریسه هیچ سربی وجود نداره و خمیر نقش سرب رو بازی میکنه،
تو این فصل من با این روش تقریبا 3 کیلو زردپر صید میکنم تو نصف روز اندازه هم متوسط پارسال عید هم با همین روش ماهی 4کیلوی زردپر هم گرفتم ولی تو این فصل زیاد بزرگ نمیزنه.
اضافه کنم که این نوع ریسه مخصوص کپور ماهی هستش ولی برای زردپر هم تست کردم و جواب خوبی گرفتم موفق باشید.

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - garin - 2015-06-27 07:27 PM

(2015-06-27 06:48 PM)Mahmoodfisher نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام
سلام دوست عزیز
بله 100%

سلام دوست عزیز
الان که مجوز صید داده نمیشه؟؟

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - lvlahdi - 2015-06-27 08:18 PM

سلام
amin.faraji ،عزيز ممنون از پاسختون. Khansariha (371)
فقط اگه لطف كنين طول فنر و عرضش رو از شكم و تقريبا چند تا حلقه داره.....و حداقل ، حداكثر طول نخ بين قلاب و تيوپ رو بنويسين ممنون مي شم.

باتشكر از شما موفق باشيد.Khansariha (8)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - amin.faraji - 2015-06-27 08:44 PM

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

فنر میتونه به هر اندازه ای باشه هم از این کوچیک تر هم بزرگتر طول فنر 3 سانت عرض 1.5 سانت و 7حلقه.
ریسه خوشه ای پایینی که پلاستیک هست برای گوشت هست جیگر روده دل میتونه داخل قرار بگیره رو قلاب ها هم طعمه.

یه چیز دیگه ایم که هست بگم بعد پرتاب خوابیدن خمیر کف اب نخ مثل سیستمی که روش سرب هست سفت نمیشه چون خمیر نرم هست کف اب راحت حرکت میکنه ولی موردی نداره سیستم در این حالت هم به خوبی جواب میده.

در مورد مجوز صید بعضی جاها هم نداره مثل شهر ما ولی ای کاش داشت که هرکسی به خودش اجازه تور انداختن...

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - lvlahdi - 2015-06-28 03:28 PM

سلام
آقا يه سوال ديگه در مورد اين ريسه _خوشه اي _دارم كه مربوط به بحث رنگ هاست ، چرا قرمز ؟

amin.faraji، آقا ممنونم از توضيحات كامل شما. Khansariha (371)
رو پكي كه مي خرين چيز خاصي ننوشته...درسته براي كپورو زرد پر جواب داده ولي بفهميم سازنده هدف اولش چه نوع ماهي بوده ؟ بستري كه تو اون ماهي گيري مي كنين رنگ خاصي داره ؟ (من رو بحث ريسه ها يه حداقل اطلاعاتي دارم ، اين ريسه رو بيشتر به زبان ژاپني ديدم).

به تجربه در مورد رنگ ها ، رنگ سفيد شب ها بهتر از زرد جواب داده..........و پاييز تا موقعي كه هوا تاريك نشده ، نارنجي بهتره. (دوستان لطفا تجربشون رو درمورد رنگ ها بنويسن )

با تشكر ، موفق باشيد Khansariha (8)